NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Brněnská premiéra v rozjezdovém tempu i návštěvnosti

Vložil Anonymní, 3. Říjen 2010 - 15:06

Aktualizováno 4. 10. 23:05 Názor ředitele AP Kohoutovice na Naturistickou premiéru, viz dole ve článku.
Na rozdíl od řady podobných areálů nejen na Moravě stálo uskutečnění naturistické premiéry v jihomoravské metropoli několikaměsíční intenzivní úsilí. Nakonec jsme ale přece jen získali klíčového podporovatele v podobě ředitele AP Kohoutovice pana Elledra a po značném přešlapování na místě došlo ke stanovení termínu. První říjnovou sobotu jsme se tedy sešli v novém Aaquaparku v Brně-Kohoutovicích a započali i zde řadu veselých a oblíbených naturistických večerů. Už obhlídka areálu před samotnou akcí ukázala, že pouhé zaclonění prosklení do přilehlých paneláků bude vyžadovat téměř horolezecké schopnosti. K tomu se přidal požadavek p. ředitele, aby naše akce byla v pokud možno „inkognito stylu“, takže do začátku starostí dost. Nicméně chuť přivítat naturisty v tomto novém areálu byla větší než vznikající trable, takže jsme šli do toho!


Více než hodinu před začátkem mě u vchodu čekali 4 zdatní pomocníci, kteří si ukrojili ze svého volného času a přišli pomoci se zatím nejrozsáhlejším zastiňováním, jaké jsme kdy dělali. Mezitím nám p. ředitel ještě popřál hodně premiérového úspěchu a odlehčen o 2 volné vstupenky pro vítěze soutěže se oddálil. Po plné půlhodině šplhání po stěnách AP jsme byli hotovi. Teď přišla řada na očistu aquazorbů po naší poslední zorbiádě u písníku a to se už blížila hodina začátku. Jen sporadicky tvořící se fronta u pokladny začala dávat za pravdu pesimistům, kteří akci nedávali přílišnou naději. Nicméně stovku jsme s odřenýma ušima překonali. (pro srovnání Olomouc 160, HK 120, ValMez 140, Olešná 12–130, o Aquapalace nebo Babylonu nemluvě…).


Podle návštěvníků se od počátku zdálo, že Brňáci jsou akcí až zaskočeni, protože uvnitř AP jsme narazili na všechny možné Moraváky z Vyškova, Litovle, Lipníku, Holešova, Frýdku-Místku… z 200km vzdálené Nitry, ale Brňáka aby pohledal! Společnost byla ale skvělá a jako na každé naší akci vládla až do konce velmi příjemná rodinná atmosféra. Hned od počátku byl jako vždy největší zájem o saunu, která byla první hodinu beznadějně přeplněná. Také naše 3 saunové ceremoniály přilákaly pokaždé plnou prohřívárnu naháčů. Saunové esence s vůní eukalyptu, borovice a mentolu nám darovala brněnská saunová firma FINSKÁ SAUNA.


Hned vedle sauny je mokrý bufet, kde nabereme ztracené tekutiny a celkem příjemně si z horka odpočneme. Pro uklidňující relaxaci nevolíme značně strohou komůrku s nápisem „Odpočívárna“, která dává za pravdu skeptikům, kteří tento areál nazývají „školním bazénem“. My jsme ale optimisty a pokračujeme dlouuuhatánským mezipatrovým chodníkem, který vede dolů, do vlastní haly aquaparku. Mezitím ještě vyzkoušíme bublinky ve „visuté“ vířivce. Ta byla stejně jako sauna většinu večera středem zájmu naháčů. Odtud máme pěkný výhled na celý areál a pozorujeme, co se dole děje. Nalevo je plavecký bazén 25m, kde se už prohání plavci a na kraji se tvoří fronta u dosud vyfouknutých aquazorbů. Konec poezie, jdeme pracovat… Aquazorby se koulely celé 2 hodiny večera, takže nebyla marná štrapáce s nimi až z Vysočiny. Nafukování se ochotně ujal všem známý Mirda Koumar, který tentokrát pořídil většinu obrazové dokumentace.


Levá polovina hlavní haly je určena relaxačnímu čvachtání. Najdeme tady mělký dětský bazének, kolotoč v podobě divoké řeky a větší bazén s všelijakými proudy a tryskami. Směrem k plaveckému bazénu je početná skupina lehátek, která byla podle stálé obsazenosti také ve velké oblibě. Teplota vody je podle typu bazénu od 27°C v plaveckém bazénu až po 34°C ve vířivce.
 
Poslední hodina patřila klasickému malování na tělo, ve kterém tentokrát soutěžilo 10 naháčů. Vyhrála „Medúza“ ze Znojma s hrudí ovinutou klubkem hadů, v dětské kategorii vyhrála „Mořská panna“ z Litovle.
Nálada byla jako vždy veselá, myslím, že každý se tento sobotní večer užil podle svých představ. Nezbývá, než ještě více ponouknout místní brněnskou obec naturistickou, aby napříště neváhala a nenechala se zahanbit přespolními návštěvníky. Kohoutovický aquapark, zvláště jeho hlavní hala jistě stojí za návštěvu a my se vynasnažíme tady v započaté „brněnské“ sérii n-akcí pokračovat. Že je pro argumentaci důležitá návštěvnost, ví jistě každý.

t=84] 


Aktuálně 4. 10. 23:04 Názor ředitele pana Ellerdera na právě proběhlou Naturistickou premiéru:
Akce proběhla bez problémů a stížností, střídání provozu jednotlivých atrakcí je takto nastaven stavitelem Aquaparku a nelze ho již měnit.
Návštěvnost Naturistické premiéry 100 naturistů je přibližný stav za normálního textilního provozu. Za těchto podmínek je možno zorganizovat další naturistickou akci.

Ivo Žurek – organizátor: Tato nejmenší návštěvnost ze všech našich dosavadních n-akcí je brněnskou ostudou a budeme napříště muset více zorganizovat propagaci akce. Chtěl bych požádat všechny, kdo by může alespoň vyvěsit plakátek ve svém okolí, nebo jinak následující akci zpropagovat, tak se prosím ozvěte na EMAIL. Stejně tak prosím o pomoc s dětskými soutěžemi, aquaaerobikem a dalšími aktivitami. Abychom dosáhly úrovně aspoň jako v Babylonu.
Následující opravný reparát bude na 90% 11. 12. v podobě Naturistického Mikuláše Brno. Do týdne bude potvrzeno.
4.666665
 
-

Zážitky ze sobotních Kohoutovic

Vložil mobrko (bez ověření), 3. Říjen 2010 - 20:04

zdravíme všechny nudisty, kteří se zúčastnili plavání v aquaparku v Kohoutovicích, právě jsme se s celou rodinou vrátili a hnedka musím vložit komentář, protože jsem plný dojmů. Bylo to super, děkujeme tomu kdo to zorganizoval, těšili jsme se na to od chvíle kdy byl aquapark otevřený a doufáme, že to nebylo naposled a že se z toho stane pravidelné setkávání. Atmosféra skvělá, lidé perfektní, pohodička. Mysleli jsme si sice, že lidí bude víc, ale asi napoprvé lidé čekali doma až jak to dopadne a snad se přidají časem. Děkujeme za báječný zážitek. Jediná drobná výtka za kterou ale nikdo z nudistů nemůže tak směřuje k obsluze aquaparku, vypnuté atrakce jsou ostuda Kohoutovického bazénu. To snad nikde v republice nenajdete, že by v aquaparku pouštěli arakce na střídačku po dvaceti minutách… ale s tím nic nezmůžeme. Tak příště zase ahoj.

 
-

Blog o Kohoutovicích

Vložil PohodaJazz (bez ověření), 3. Říjen 2010 - 20:07

ještě moc netuším, jak stránky naturisty fungují, takžé mé dojmy nadete zde

 
-

návštěvnost Kohoutovic

Vložil PohodaJazz (bez ověření), 3. Říjen 2010 - 20:17

Ptal jsem se už v průběhu večera a zeptám se znovu – bylo dost lidí, aby se akce v Kohoutovickém aquaparku opakovala?


Žurek: S p. ředitelem budu mluvit zítra.


drzim palce .. bylo to super :o)

 
-

Fajn večer v Kohoutovicích

Vložil Milan M., 4. Říjen 2010 - 0:16
Obrázek uživatele Milan M.

Jsme rádi, že jsme mohli trochu pomoci, i když jinak jsme se v Brně moc nevycajchnovali, ta účast nebyla opravdu nic moc. Třeba se příště zadaří lépe, rádi zase přiložíme ruku k dílu, pokud bude bazénová vrchnost s nějakým dalším pokračováním souhlasit. Milan a Iva

 
-

re

Vložil michalbrno, 4. Říjen 2010 - 19:46

Koupani a sauna bylo super, jen klasika pro Brno malo lidi, coz je skoda. ps pro „PohodaJazz“ : pozdrav predan :))

 
-

Tobogan v Kohoutovicích

Vložil Jake, 5. Říjen 2010 - 15:53
Obrázek uživatele Jake

Chtěl bych se zeptat, jesli v průběhu naturistické párty byl v provozu tobogan. Díky za odpověď. Pokud bude příští akce, rád přijdu s partnerkou o něco dříve a pomohu se zakrýváním oken.


Žurek: Tobogán v Kohoutovicích byl, je a bude v provozu. Nevím přesně, jestli tato atrakce patří k těm, které se občasně vypínají z důvodu vytížení eletřiny. Asi ale z důvodu bezpečnosti ne.


Díky za info, dobrá zpráva [Spiklenec]

 
-

Kohoutovický tobogán

Vložil adal, 6. Říjen 2010 - 16:18

Byli jsme na něm několikrát a vždy byl v provozu. Fronta minimální. Jede podstatně rychleji než v plavkách! [Spiklenec] Škoda menší účasti. V sauně a ve vířivce však bylo vždy plno a dostat se tam bylo někdy umění. Doufejme v další akci v tomo zařízení.

 
-

Tobogán v Kohoutovicích

Vložil Mirda, 7. Říjen 2010 - 8:08
Obrázek uživatele Mirda
Při výjezdu z tobogánuPři výjezdu z tobogánuNaturistka čekající na zelenouNaturistka čekající na zelenouJak píše Ivo a další, tobogán byl v provozu, tady jsou důkazy.
Je to bez plavek super, jede to o poznání rychleji, akorát, jak jsem zjistil u sebe, tak ochlupení na zádech taky dobře brzdí, ale holit se na zádech opravdu nehodlám.
 
-

jestli brzdi zada, staci se

Vložil PohodaJazz (bez ověření), 11. Říjen 2010 - 18:21

jestli brzdi zada, staci se „zvednout na lopatkach“ :o) to to potom svisti ;o)

 
-

zvednout na lopatkach na tobogánu - to znám

Vložil Mirda, 12. Říjen 2010 - 8:21
Obrázek uživatele Mirda

jo, jo, to znám, opravdu to pomáhá

 
-

Díky za tobogan

Vložil Jake, 13. Říjen 2010 - 14:19
Obrázek uživatele Jake

Děkuji za milé postřehy k toboganu v Kohoutovicích, nějak jsem tak doufal, že to bude jezdit bez plavek rychleji [Úsměv] …no a kdyby nebyl v provozu počas naturistického večera, bylo by nám to opravdu líto. Takže snad v prosinci !

 
-

Jak rychleji?

Vložil Xingú (bez ověření), 17. Říjen 2010 - 15:42

Ono je dobré nelehat na záda, vsedě natáhnu ruce ke špičkám a předkloním se (není takový odpor vzduchu) -někdy ta rychlost ovšem dokáže človeka i položit na záda [Spiklenec]