NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Brněnská Riviera poprvé

Vložil Anonymní, 17. Červenec 2013 - 23:54

Neradostný stav (či spíše absenci) brněnského letního naturistického vyžití jsme se pokusili napravit na našem prvním n-podvečeru na brněnské Rivieře. Protože se jedná o velké textilní koupaliště, tak n-premiéru předcházela řada dohadů, ředitel Starez – Sportu byl ještě týden před akcí proti.


Nicméně 17.7. jsme se na úplném konečku 300 metrů dlouhého bazénu Riviery sešli a téměř úplně obsadili terénní vlnou oddělenou plážičku. Koupaliště Riviera je vlastně původní slepé rameno řeky Svratky, které je ale dnes vybetonované a břehy kolem něj mají kolem 675 metrů délky. Šířku mají tyto 3 spojené bazény 15–20 metrů. Voda je tady absolutně čistá, protože není ze řeky, ale přímo z vodovodu. Cirkuluje stylem podobným jako u biotopů, tzn. dole u výpustě se žene čerpadlem opět na začátek nádrží a odtud teče opět samospádem přes všechny 3 bazény.
My jsme po dohodě s vedením Riviery obsadili odlehlých cca. 45 metrů břehu na jižním konci areálu. Asi 40 metrů dlouhá pláž je od vlastního areálu opticky oddělena terénní vlnou. I přesto jsme tento „náš“ prostor oddělili folií, podobně jako to děláváme na Naturistických Kohoutovicích.

Velmi ochotní pracovníci Riviéry nám pomohli upevnit opticky oddělující folii na zábradlí, tyče a stromy. Velmi nám potom pomohl odvoz našeho nafukovacího parku přes celý areál až na plážičku.
To už bylo těsně po 17. hodině a my jsme se sešli s několika dobrovolníky na přípravu místa. Abysme zahnali mylné představy textiláků o naháčích, tak jsme dělící folii popsali povzbudivými nápisy jako „Don't worry, be nudi“ a podobně.
Podvečer na Riviéře byl velmi příjemný a proběhl zcela podle našich představ. Naturistická sešlost byla pohodová, naštěstí zdaleka nešlo o (klasickou) pánskou jízdu, ale spíše o rodinnou společnost.

Naše maxinafukovačky se po celý podvečer nezastavily a vůbec ve vodě bylo pořád živo. Po 19. hodině se stíny nad plážičkou už začaly natahovat a nastal velmi příjemný letní večer. V přilehlém občerstvení hrála po celý večer živá hudba a Starobrnu jen málokdo odolal.
Z našeho pohledu se první setkání naturistů na brněnském koupališti vydařil na jedničku.


Sponzor cen do soutěžíSponzor cen do soutěží

Velké díky patří řediteli Starez-Sportu Mgr. Martinovi Mikšovi a vedoucí areálu RIVIERA Ivetě Novákové novakova@starezsport.cz za poskytnutí části brněnské Riviery pro naturisty.
Děkuji také Mgr. Jaroslavu Kaletovi ZONE4YOU za podporu této naší akce.
Podívejte se také na naši stranu Naturistických Kohoutovic, kde se scházíme v období podzim-jaro.


Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 4700 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5
 
-

Brněnská Riviera :)

Vložil LenkaPlenka (bez ověření), 19. Červenec 2013 - 11:27

já tam chtěla jít, ale nenašla jsem nikoho kdo by šel se mnou. Jsem ráda že to mělo úspěch, bude se to někdy opakovat ? :)

 
-

To se mi také občas stává

Vložil Jarda2, 19. Červenec 2013 - 11:50

a řešení je překvapivě jednoduché – prostě se seberu a jdu sám … [Tmavé brýle]

 
-

Rivec rulez ;-)

Vložil M.Dr., 19. Červenec 2013 - 21:33

Riviera byla výborná, teď jen jak to vyhodnotí vedení [Zmatený] podle mého odhadu na nudapláži byla větší hustota lidí než v ostatních částech, takže by vedení koupaliště mělo být s návštěvností spokojeno [Tmavé brýle]

 
-

Riviéra

Vložil Pepper, 19. Červenec 2013 - 22:14

LenkaPlenka: možná stačilo dát si zde inzerát a odpovědět na odpovědi. ;-)

Nebýt toho, že právě s Rolandem a Jitkou zkoumáme bulharské nudapláže, určitě bych se dostavil. Pevně doufám, že bude repete!

 
-

Absence na Riviéře.

Vložil kebirk, 20. Červenec 2013 - 14:20
Obrázek uživatele kebirk

Zdravíme všechny.I kydyž to máme kousek,tak bylo nutno zvolit priority.Moc rádi bychom se zůčstnili příště,ale v tomto termínu jsme se už druhý den váleli na Opaťáku,kam jsme vyrazili na poznání.Bylo tam moc fajn a užili jsme si.Tak snad příště i tady,pokud termín a čas dovolí.Petr a Jana [Spiklenec]

 
-

ucast a budounost Riviera Brno

Vložil PohodaJazz (bez ověření), 23. Červenec 2013 - 15:42

Jak to dopadlo? Byl dostatek lidi, aby se akce opakovala a nejlepe kazdy den ;-) Ja zrovna byl na nude ve Spanelsku a tam byla ucast slusna, tak doufam, ze Brno nezahalelo :-)

 
-

Sama na nuda pláže

Vložil rendula (bez ověření), 30. Červenec 2013 - 22:33

taky jezdím sama, [Ďáblík] [Pivo]