NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Brněnské Kohoutovice s novým rollerem a Startující raketou

Vložil qwerty, 7. Říjen 2012 - 0:06

V sobotu 6.10. se v Kohoutovicích konal další tradiční naturistický večer. Blížila se sedmá hodina večerní a před areálem postávaly malé skupinky lidí, kteří si chtěli užít trošku relaxace, v tom pravém bezplavkovém duchu.
Když pak přišla naturistická hodina (vlastně troj-hodina) začali se lidé postupně scházet. Z počátku v hodně skromném duchu, ale to možná i pro to, že v Brně jsou lidé zvyklí dávat si na čas.
Po půl hodině už bylo jasné, že probíhající virové období neochromilo otužilé naturisty a účast byla na brněnské poměry slušná. Nutno zvýraznit ty brněnské poměry.


Brno - KohoutoviceBrno – Kohoutovice

POSTŘEHY NÁVŠTĚVNÍKA:

Z počátku lidé hodně využívali klasické atrakce akvaparku, ale připravenému programu se těžce odolávalo.

Naši zvědavost vzbudila nafukovadla. Ivoš nám zařídil nový roller a jako bonus zadarmo celovečerní vyzkoušení novinek – novou vodní houpačku vodní trampolínu a samozřejmě všem dobře známé aquazorby. Nejpodivuhodnější byla však vodní houpačka. I když její účel je poskytnout poklidnou relaxaci na hladině. Mnoho lidí zjistilo, že nejzajímavější je, se do ní a z ní dostat, či změnit polohu aby jste nesklouzli do nejhlubšího středu.

Nechyběli ani saunové ceremoniály, které naplnily k prasknutí kohoutovickou saunu. Každý kdo jí zná, ví že to není zas takový problém, ale všichni kdo chtěli si nějaké to místo našli.
Ivoš nás překvapil červeným pomerančem, citronovou trávou a etanolovou kombinací slivovice s Ginem.

Tradiční malování na tělo se neslo ve velmi netradičním duchu. Kdy se Brňané mohou pochlubit premiérou nového způsobu malování. Tedy malíři se stali plátnem dalším malířům a to během svého tvoření. Když se vám plátno pořád hýbe a shání nějakou barvičku, je to trošku poznat na kvalitě, ale produktivita byla opravdu veliká a zábava také.

Ještě jedna zajímavost k poznamenání. A to, že jsme nemalovali temperami, ale voskovkami na pleť. Z důvěrného zdroje mohu prozradit, že to byl velmi příjemný zážitek. Pro lidi kteří poskytly plochu svého těla k troše umění.
Motivů byla spousta, zde opět zazářil Roman Bureš se svým ztvárněním cesty do vesmíru.

Osobně jsem tam potkal spoustu známých a tak jsem si tuto akci mohl ještě více užít. Nikdy jsem moc známých naturistů neměl. Naštěstí jsem byl na naturistické Lipnici a dalších akcích, kde jsem potkal spoustu zajímavých lidí. A teď pro mě byla tato událost jako sjezd přátel. A to si pak užijete mnohem více než slet náhodných naháčů.

Teď už jen poděkovat Ivošovi, že se na nás tak pěkně připravil a těším se příště na viděnou.

POSTŘEHY ORGANIZÁTORA:
Děkuju Romanovi za postřehy návštěvníka (a částečně pomocníka, který vždy přiloží ruku k dílu a po akci ještě v noci sedne k počítači a napíše článek!) i všem pomocníkům, kteří si ukrojili ze svého jinak odpočinkového večera ve prospěch jeho zdárného průběhu.

Z mého pohledu to byla akce se značnými výkyvy, zvláště zpočátku. Naše už 3. rok konající se n-akce v Kohoutovicích jsou oproti jiným aquaparku vůbec pořád ještě plné výkyvů. Značným úspěchem v Brně je, že už konečně začínají komunikovat brněnská média. Poprvé vůbec vyšla pozvánka – tip na víkend v BRNĚNSKÉM DENÍKU a z rádií jsem natáčel zvukovou pozvánku pro RÁDIO KROKODÝL. Obojí se odrazilo v ohlasech (zvláště nových) návštěvníků.
Návštěvnost byla tedy ucházející. Co ale tentokrát krachlo, byli pomocníci s přípravnými pracemi před akcí. Přes všechny tučně vytištěné výzvy k pomoci s náročným zafoliováním kohoutovického AP, se v 18. hod. Dostavil 1 (jeden) člověk (z Boskovic!). Pro nás 2 tedy začala honba s časem, abysme do hodiny zafoliovali zvláště velké prosklení směrem k sousednímu paneláku. Začátek velmi milé návštěvy našich dobrých známých aquazorbistů byl tedy poznamenán značným časovým stresem. Do budoucna bude nutné pomocníky více aktivovat a pro každou akci zajistit aspoň 5 lidí, pro které příprava areálu nebude takovým stresem, jako pro nás dva. Před sedmou sice přišel ještě knihovník, což je mu ke cti, ale opravdu bysme potřebovali zvláště v Kohoutovicích aspoň 5 lidí, kteří budou ochotni přijít o hodinu dříve.
AquazorbingAquazorbing Nový roller
Jako každý rok jsem se snažil po skončení letní sezony zajistit pro naturisty nějakou kvalitní a cenově dostupnou atrakci. Tentokrát se poštěstilo a získali jsme velmi zachovalý, použitý barevný roller, který je o generaci lepší než ten bývalý (ten se stále páral na bocích). Přátelé z Aquazorbing.cz nám ještě předvedli novou vodní houpačku Coco Ball, která si ihned získala oblibu u naturistů všech generací. Houpačku jsme tentokrát měli pouze na ukázku, protože veškeré prostředky šly na roller, který byl dostupný a je přece jen atraktivnější.
Tím bych chtěl říct pořád ještě velkému množství naturistů, kteří ohrnují nad natutristickou organizací nos a považují ji za zbytečnost. Naturista.cz nejen že informuje o naturistickém dění u nás, ale snaží se o co nejzajímavější vyžití všech naturistů u nás. Jak vidíte, je to vždycky věcí kompromisu, co upřednostnit, co odložit na později… Aquazorby, které využívají stovky naturistů zdarma na našich akcích, jsou dnes už také na odpis, viz Miličín.
Pokud máte zájem, aby naše aktivity byly zajímavé a přínosné, tak nás prosím podpořte svým členstvím v Klubu Naturista.cz.


Jinak myslím, že tyto N-Kohoutovice patřily na svoje poměry mezi ty lepší a pokud napříště lépe zkoordinujeme pomocníky, tak bude vše OK.
Je potřeba si uvědomit, že regionální akce by měli koordinovat MÍSTNÍ NATURISTI. Já vám ze své zkušenosti můžu předat seznam médií pro propagaci, na Naturistovi máte samozřejmě dveře otevřené, zkušeností co udělat a čeho se vyvarovat je taky dost. Docela mě včera pojala hrůza, když někdo v sauně prohlásil: „Na Mušově se bude otevírat nový aquapark – Ivoš nám to zařídí“. Uvědomte si, že takovéto názory kolují od Liberce až po ValMez a já nemůžu vyběhávat akce po celé republice. To pak budu dělat všechno a nic a suma sumarum nebude nic pořádně.

FOTOGALERIE NATURISTICKÉ KOHOUTOVICE říjen/october 2012
Následující Naturistické Kohoutovice: 15. 12. 2012 (INFO)
Pro Moraváky další dostupné naturistické akce v nejbližší době: 20. 10. Naturistická Olomouc, 10. 11. Valašská noc naturistů AP Valašské Meziříčí (INFO).
O Naturistických Kohoutovicích informovalo Rádio KrokodýlO Naturistických Kohoutovicích informovalo Rádio Krokodýl Pozvánka Brněnského DeníkuPozvánka Brněnského Deníku


5
 
-

Pomocníci?

Vložil Roland Jitka, 7. Říjen 2012 - 15:28

Pomocníků je vždy nedostatek a je třeba si jich vážit. Roman (qwerty) a jeho krásná přitelkyně i na Lipnici pomáhali kde se dalo a vždy po něm (nich) bylo vidět kus naturistické práce, i když činnost byla někdy zcela nenaturistická. [Úsměv] Navíc je to mladý člověk a nepotvrzuje se pravidlo, že mladí lidé nemají o nic zájem a s ničím nepomohou. Navíc je to člověk, který nezkazí žádnou nejen naturistickou zábavu. Přesto se jedná o velmi skromné lidi, jen více takových Romanů, včetně jeho přítelkyně (jejíž jméno mi již vypadlo). [Spiklenec]

 
-

Vstupné Kohoutovice a pochvala Romanovi Burešovi

Vložil M.Dr., 7. Říjen 2012 - 15:36

Jen upřesnění – vstupné do AP Kohoutovice je 200 Kč a příplatek za každý vstup do sauny 40 Kč, po předložení průkazu naturista.cz je sauna bez příplatku.

Skvělý obrázek, Romane
jen je škoda, že pak jsme si museli ty hadry z toho kontejneru stejně zase vybrat a obléct, přestože počasí vybízelo spíše je tam nechat – když jsme odcházeli, bylo venku neuvěřitelných 20 st. C

 
-

Kresby Romana Bureše

Vložil Linka, 7. Říjen 2012 - 15:56
Obrázek uživatele Linka

Roman Bureš je prostě malířská jednička. Nevím kde bere stále nápady, ale kreslí opravdu moc hezky. Co dílo to perlička. Někdy udělám fotogalerii z jeho obrázků na těle, je to prostě nádhera a vy kdo nejste Členové Klubu Naturistů, nevidíte členské fotogalerie tak nevíte o co přicházíte, protože to se jen tak nevidí. na Ivce (vlčici) ty obrázky se nějak nejlépe vyjímaji.

Ta přitelkyně, myslím se jmenovala Lenka pokud se nemýlím a dobře si z Lipnice pamatuji. [Zmatený]

 
-

Vydarený n-večer

Vložil vlčica (bez ověření), 7. Říjen 2012 - 16:49

Musím pochváliť AP Kohoutovice,pretože včera večer, tam bolo krásne teplúčko. Klíma po východe z vody bola naprosto ideálna. Program, bol ako vždy perfektný a tie 3h prešli tak rýchlo,že mi bolo ľúto,že už musíme ísť domov [Smutný] Plne súhlasím s qwerty, pretože aj pre mňa to bol neobyčajný večer-stretla som veľa známych a to ten večer spravilo perfektným [Úsměv] Bolo perfektné sledovať, ako Roman Bureš spustil lavínu nadšencov pre maľovanie na telo :lol Ked videli aký skvost zas maľuje, tak sa pripájali a pripájali až vzniklo 10 krásnych malieb z toho 2 boli hádankami [Smích] Prvýkrát sa nám podarilo dokonca vytvorit vláčik v maľovaní na telo!!! Nový roller je perfektný,tak už sa môžte tešiť,že si ho na najbližšich akciach vyskúšate- a tá kolíska bola bezpochyby najvtipnejšou vložkou večera [Smích]

 
-

Plne súhlasím Roman je

Vložil vlčica (bez ověření), 7. Říjen 2012 - 16:55

Plne súhlasím Roman je malířska jednička a má obrovský talent. Včera ani nevedel,že bude maľovať a akú krásnu maľbu vytvoril!!! Mne je obrovskou cťou a potešením byť jeho plátnom! Dokonca to vyzeralo tak realisticky,že keď som odchádzala do spŕch sa umyť, tak som prechádzala popri pánovi,ktorý s obrovským prekvapením na mňa pozeral,zastavil ma a povedal: „Já sem se normálne lekl, že to máte na sobě plavky!“

 
-

Díky za pochvalu...

Vložil janykula, 7. Říjen 2012 - 18:06
Obrázek uživatele janykula

ale jsem rád že víc nejenom Romanů. A Vlčica – dračica to zas není jen „plátno“, sama o sobě je uměleckým dílem které obrázkem už nejde vylepšit. [Úsměv] Ale chtěl jsem napsat trochu něco věcného – k těm tělovým fixům: Náhodou jsem si vzpoměl že se mi doma nečinně válejí tyhle obličejové fixy a tak jsem je vzal do Brna i když jsem tady tak nějak četl že v Brně se to moc nemaluje. A teď to v sobotu vypadalo docela nadějně, dokonce já sám jsem se stal plátnem pro zde přítomného japonského malíře a na zádech mi vznikl nádherný obraz klasické japonské malby. Ale zpět – tyhle tělové fixky mi teď přišly docela praktičtější než ty tempery, i pro ostatní to bylo docela atraktivní a snad i proto se více zapojili. Praktičnost jsem viděl v tom, že se s tím nenasviní, nejsou potřeba kelímky a palety, s čímž je vždy dost úklidu a práce navíc pro Ivoše a dobrovolníky. [Pláč] Tyhle tělovky – obličejové barvy nebyly až tak drahé, ale to by musel někdo koupit a hlavně přispět na to nějakou korunou. Ivoš do všeho už investuje víc než dost, tohle by mohl být podnět spíš pro někoho jiného. [Spiklenec] Pro mě bylo Brno fajn [Úsměv]

 
-

Naturistické Kohoutovice

Vložil rowing (bez ověření), 7. Říjen 2012 - 23:04

Moooc mě mrzelo že jsem nemohl a to to mám kousek. Podle popisu to bylo supr a to závidím dvojnásob. Snad příště

 
-

Kohoutovice - jako vždy výborné

Vložil adal, 8. Říjen 2012 - 15:59

Velmi si cením pohodové akce v Brně. Ceremoniály neměly chybu. Poslední s ginem jsme už někteří těžko rozdýchavali. Roller – něco pro ty co nemají rádi uzavředé prostory v zorbu. Vodní houpačka – perfektní relax. Nshledanou v Olomouci – Adal

 
-

Kohoutovice

Vložil qwerty, 11. Říjen 2012 - 14:14

K tomuto clanku jsem se dostal po debate s Ivcou. Spise ze zvedavosti jsem to zkusil. Zajimalo me, jestli jeste dokazi vytvorit nejaky smyslu plny text a pokud mozno cesky a bez chyb. Je to uz dlouho co jsem neco takoveho naposledy potreboval.

Diky za hezky vecer vsem zucastnenym. Uz se tesim na priste.

Pro Linku: pamet mas uzasnou. Je to Lenka :-) Kez bych si taky tak dokazal vse pamatovat.

Romane (gwerty) ty si napsal aquapark po dohodě s Ivkou (vlčica) a ona ještě napsala super článek z nudakempu. Budeš koukat (a nenej ty), až to vydám. Oba píšete velmi dobře, tak klidně své myšlenky sdělujte dál. Asi jste psali v podobné době, ty na Naturista.cz a Ivka mně do emailu. Jen tak dál a doufám že se přidají ostatní, Roland. [Spiklenec]