NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

CHORVATSKO - KRK Kemp Politin.

Vložil Anonymní, 16. Srpen 2012 - 12:52
Bohužel mám na začátek smutnou zprávu, která nepotěší příznivce naturismu v Chorvatsku. Politin bude příští sezonu již pouze plavkáčový. [Pláč]
Možná zůstane v sousedství kempu naturistická pláž, ale kemp jako takový bude textilní. Nepomohlo ani podepisování petic atd. Management chce kemp rozšiřovat, vybavit bazénem, další restaurací atd. Je veliká škoda tohoto krásného útulného kempu. Pokud to chce někdo ještě stihnout, tak už pouze tuto sezonu 2012. Pak už asi jen v plavkách.


Zpráva redakce -

!!! Pozor !!! Tento FKKkemp počínaje sezonou 2013 je pouze textilní.

Dle oficiálního webu kempu je v blízkosti už pouze někde stranou naturistická pláž.
Vítejte v kempu Politin na ostrově Krk v Chorvatsku. GPS 45.024524,14.592047.

[Šipka] Ubytování:

Pouze vlastní stany, karavany atd. Je k dispozici i mobil-home zatím asi 5 ks. Jsou hned u recepce u vjezdu tzn. poměrně daleko od moře. Parcely jsou v několika kategoriích. Od exkluzivních přímo u moře s el. vodou případně i grilem až po stanování bez ničeho dále od moře. Ostatní parcely jsou na stěrkových terasách u kamenných opěrných zdí.Nebo na štěrkových plochách. Pouze okrajové parcely mají vzrostlé stromy a dostatek stínu. Na terasovitých parcelách stromy také jsou, ale ještě malé. Většina parcel je minimálně s el. a přípojkou vody. Více včetně cen na Kemp Politin.

[Pivo] Stravování:

Jsou k dispozici dvě restaurace. V horní větší se vaří. Jídla od 50kn do cca 150kn. Dolní je bar u pláže. Zde je zmrzlina a nápoje. Zmrzlina 7kn, pivo 18kn, litr rozlévaného bílého ( dá se) 30kn. Jinak vaření vlastní. V kempu je zakázáno rozdělávat oheň, ale grilování je možné. Táborák ne :-)) Ten by se zde mohl výrazně zvětšit :-)) V dolním baru je téměř každý den grilovací akce. Jedná se o menu např. ryba na grilu, pljeskavica, mušle atd. s přílohou a nápojem např. vínem. Cena je 50 – 60kn. V budovách soc. zař. je místnost na umývání nádobí, praní prádla včetně pračky na žetony z recepce. V budově vedle recepce je market. U pláže je trafika a prodejna pekárny. Pozor !! Prodavačka v pekárně šidí. Pokud budete platit stokunovkou ihned si zkontrolujte vrácené peníze. Má na to dobrou fintu.


[Hvězda] Děti:

Mají si kde hrát. Působí zde animátoři s programy pro děti a MARO KLUB. Zde mohou děti od přijít s kromě doby siesty. Večer je pro děti diskotéka se soutěžemi. Animátoři jsou velmi milí a sympatičtí. Proti loňskému roku je však v době a konání akcí pro děti trošku zmatek. Loni bylo pravidelné místo i čas. U MARO KLUBU u horní restaurace. Kde je i dětské hřiště. Letos se místo i čas různě měnil. Na dětském hřišti je prolézačka se skluzavkou a houpačkami. Loni sedátka houpaček praskla. Tak je někdo demontoval, ale bohužel doposud nenamontoval.


[Party] Sport a okolí:

Animátoři zajišťují i jiné programy. Výlety, bike-tour, aquaaerobic a lákají na koktejly v happy hour se slevou 10 % :-) Osobně doporučuji mořský kajak. Dá se na něm v pohodě dojet do Krku, Punatu, FKK, Konobe atd. Neřešíte parkování a je to podstatně hezčí než autem. V kempu je skluz pro spouštění a vytahování lodí. 100kn. Vlastní přístav s vyvazovacími bojem od 25kn za den dle velikosti lodě. Jak a kde se to platí jsem s kajakem neřešil. Prostě jsem ho někam přivázal. Z kempu vede kolem druhé naturistické pláže prašná cesta občas zastíněná stromy. Je to krásná procházka kolem skalnatého břehu v délce cca 2km. A to v naturistickém :-) Na tuto cestu a tím i k pláži lze pohodlně dojet i autem. Pokud tam někdo pojedete, používejte prosím rozum, cesta je skutečně prašná. Odbočka je cca 0,5 km před branou kempu doleva. Je značená. Pokud ji minete nevadí, těsně před kempem je další. Ale pozor, s přívěsem raději ne. Cesty jsou velmi úzké a lemované kamennou zdí. Při setkaání s druhým autem musí jeden couvat na některé z rozšířených míst.


[Otazník] Sociální zařízení:

Jsou dvě. Starší a novější. To starší je po kompletní rekonstrukci. Obě jsou velmi čistá a vše funguje. Co mě vytáčelo je velmi krátký interval na sprchu. Musíte se naučit při sprchování mačkat čuček v intervalu cca 10 sekund. Jde to i zádama :-)) Součástí výbavy je i speciální WC pro děti a pochopitelně i vozíčkáře. Místnosti s umyvadly jsou doplněny i o uzamykatelnou kabinku s umyvadlem a fénem. Pokud se chcete krášlit nebo holit v soukromí. No, pro holení některých partií je soukromí celkem vhodné :-)[Úsměv] Pláže:

Jsou dvě. Jedna v areálu kempu. První část kamenitá druhá větší oblázková. Nad pláží jsou kaneno-betonové terasy pro slunění a místa se slunečníky za poplatek. Druhá pláž je mimo areál v těsném sousedství kempu. Zde jsou skály a žebříky do vody na betonových podestách. K nim vedou schody. Pouze na této pláži jsou na navazující oblázkové části stromy a od nich příjemný stín.

[Party] Zábava:

Většinou klid. Občas je live music. Nenechte si ujít dva kytaristy. Jejich produkce je spíše k poslechu, ale ti kluci fakt něco uměj. I v případě hudebních akcí je noční klid dodržován opravdu důsledně.[Spiklenec] Celkový dojem:

Kemp je klidný a přátelský. Mohu doporučit rodinám s dětmi nebo lidem co chtějí klid a pohodu. Žádné noční kalby a divoké mejdany se zde nekonají. Na to dohlíží i noční ostraha. Je zde zajímavé národnostní složení. Ne jak jsme zvyklí že jsou Chorvatsku Němci, Rakušané, Italové, Slovinci a my, ale zde je hodně Holanďanů, Maďaři, dokonce i Finové, Angličané a Irové. Poměrně hodně Francouzů a Belgičanů. Rusové pouze tři Co mě příjemně překvapilo je to, že se k naturistům řadí čím dál tím víc mladých lidí. A to už od teenagerů. Bohužel je však vidět, že vedení kempu již počítá s příští textilní sezonou. Projevuje se to tak, že skončil dohled pláže. Běžně sem infiltrují textiláci, fotí se na pláži a nikdo to neřeší. Což ještě loni fungovalo. Teď si asi už nechtějí plavkáče naštvat. Byli jsme zde již potřetí a vždy se nám zde moc líbilo. O to více nás mrzí, změna na textil. Na ostrově Krk jsou ještě dva FKK kempy. Bunculuka a Konobe. I přes snahu lidí, co zde mají již mnoho let umístěný karavan celou sezonu, stálých návštěvníků, petic atd. se nepodařilo zvrátit rozhodnutí vedení na změnu v textilní kemp. Tím naturismus přichází o další krásnou lokalitu. Vedení od textilu očekává větší zisk. Tomu trošku nerozumím, protože FKK kempy jsou téměř vždy dražší než textil. A Politin nepatří k levným kempům. Škoda Politinu. Tak pokud jej chcete poznat, tak už Vám moc času nezbývá. [Smutný]

Krásné nahaté léto přeje Jirka +Š+E
Zobrazit místo FKK Croatia Kvarner na větší mapě

Článek mírně redakčně upravil Roland.

Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5