NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Pražský Den dětí 0-100 let

Vložil JirkaRybka, 4. Červen 2007 - 22:29

Jednou v roce mají svůj den všechny děti – a když takový den přijde, musí být všude hezky veselo! Výjimkou nebyl ani náš Vinohradský n-bazén, kde se v mírném předstihu před oficiálním datem sešly „děti“ nejrůznějších věkových kategorií. Vždyť – ruku na srdce: Každý z nás je v podstatě po celý život tak trochu dítětem!

Ve spěchu vyždímat houbičku...Ve spěchu vyždímat houbičku… Velký nebo malý - rychle k cíli!Velký nebo malý – rychle k cíli! Rozzářené oči na startu...Rozzářené oči na startu… Nebudu zastírat, že účast těch dětí nejsprávnějších, tedy ještě školou povinných, byla protentokrát viditelně slabá. Vždyť jak školáci, tak i jejich rodiče nacházejí v tyto dny všude spousty jiných lákadel, a slunečné dny venku jsou pro naše bazénové hodinky taky značným soupeřem. Ale to vůbec nevadilo.

Sešel se přiměřený počet naturistů, děti nevyjímaje, s hudební kulisou ze známých písniček se nejdřív plavalo jako obvykle… A někdy po polovině naší hodinky, jak už asi každý čekal, byla vyhlášena soutěž: Cílem bylo tentokrát s houbičkou v ruce překonat celou délku bazénu i vysoký břeh na druhé straně, a zde pak namáčením a opětovným ždímáním houbičky naplnit připravený kelímek vodou z bazénu. A aby to nebylo tak snadné, na závěr bylo nutné ještě dorazit s kelímkem po břehu zpět do startovního prostoru, a zde se přihlásit o výhru.

Jak se na správný Den dětí sluší, nejmladší generace dostala značný náskok – a pak bylo odstartováno i pro odrostlejší omladinu. Z přehrávače zaduněla (doufejme) inspirující hudba k intenzivnímu pohybu, a plavci vyrazili na trať. A svůj úkol zvládli dobře – ani jsme se nenadáli, a už se objevili první zájemci o ceny, kterými byly – jak se na takovýto den sluší – hračky.

Rozdělování symbolických výherRozdělování symbolických výher Do vody pak naskákali velcí...Do vody pak naskákali velcí… ...i malí !…i malí ! Soutěžení netrvalo dlouho, takže zbylo ještě dost času na všelijaké, dětské i dětinské, blbnutí, skákání do vody na nejrůznější způsoby a další hrátky. Takže kdo nepřišel, připravil se o příjemnou hodinku, jakých už v této sezóně mnoho nebude.

Závěrem děkuji J. Böhmovi za zdařilé fotky z naší akce, a všem připomínám: V našem bazénu plaveme v této sezóně naposledy 20.6.! Potom zase až po prázdninách… 

0