[ikona]

Ada Bojana - Montenegro / Černá Hora

   19. Březen 2012 - 16:26
Obrázek uživatele natur
natur

MONTENEGRO – ZEMĚ KRÁSNÉHO JADRANSKÉHO POBŘEŽÍ A HORNATÉHO VNITROZEMÍ.

Ulcinj-rybářiUlcinj-rybářiKlášter MoračaKlášter MoračaRybářská restauraceRybářská restaurace

Až na úplném jihu Černé Hory, na samých hranicích s Albánií, na ostrově v deltě řeky Bojany se nachází jediné naturistické středisko v této převážně muslimské republice. Naleznete zde ubytování ve třech typech bungalovů, centrální restauraci s malým barem, malý obchůdek a malý kemp. Pláž je písečná a hodně dlouhá, cca 2–3 km, její část přiléhající k naturistickému středisku je oficiálně FKK, zbytek „Free“. Na části oficiální pláže jsou slunečníky a lehátka (za poplatek). Na rameni řeky Bojany, sousedícím s Adou Bojanou, jsou min. dvě rybářské restaurace (na kůlech na vodě), další obdobné jsou u mostu přes řeku Bojanu ve vzdálenosti cca 1 km od FKK-areálu. Nejbližší „civilizace“ je ve městě Ulcinj, vzdáleném cca 11 km od Ady Bojany.

Ubytování v Ada Bojaně je možné v bungalovech Typu L (přízemní, renovované, blízko pláže), Typu A (řadové domky, patrové, mezi Typy L a restaurací) a v Typech B (dřevěné chatky u pláže – moc nedoporučujeme, ceny v typ A jsou téměř shodné). Ve všech bungalovech je k dispozici klimatizace a vlastní sociální zařízení. Stravování je v centrální restauraci, snídaně i večeře bufetovým způsobem (ve velmi okrajových termínech, kdy je v areálu velmi málo klientů je možnost večeře formou výběru z několika menu). Středisko je postupně renovováno, přece jenom válka v této části bývalé Jugoslávie a její důsledky se projevovaly nejdéle – středisko není tudíž na úrovni obdobných středisek na Istrii, ale tomu odpovídají i ceny, které jsou velmi příznivé.

Naše CK zajišťuje pobyty v tomto středisku zejména s vlastní automobilovou dopravou. Je to sice z ČR o trochu dále, ale když si cestu zvolíte v „pomalé“ variantě s přespáním někde v prostoru mezi Makarskou a Dubrovníkem, pak cestou stihnete navštívit i Kotor, projet si Boku kotorskou, vyjet serpentinami na Lovčen, zastavit se v Cetinje, bývalém královském městě. Z Ada Bojany máte možnost podnikat výlety do Budvy, do Stari Baru, ke Skadarskému jezeru, k řadě kláštěrů jak na pobřeží, tak ve vnitrozemí (např. klášter Ostrog a Morača), projet kaňony řeky Morači a Tary, navštívit horské národní parky Durmitor a Biogradska Gora, zastavit se na vynikající úhoře v restauraci Pelikan ve Virpazaru (hned u železničního přejezdu). Máte možnost si zajet i do sousední Albánie, prakticky až k Tiraně. A cestu zpět si můžete naplánovat přes černohorské hory, Srbsko a Maďarsko, s přespáním třeba v FKK-kempu na srbsko-maďarských hranicích nebo někde u řeky Tary a absolvovat zde dlouhý raftingový sjezd po řece v nejhlubším a nejdelším kaňonu Evropy.

Do 30.4. platí slevy za „brzké zaknihování“ ve výši 10% z cen pobytu, členové Klubu naturistů mají dále 3% slevu z ceny pobytu. Kromě toho v tomto středisku platí řada slev typu 14=10, … a podstatné slevy pro děti až do 13 let. Pobyt v Ada Bojaně vychází finančně skutečně velmi příznivě – podrobnosti o středisku, cenách, slevách a fotogalerii z Ada Bojana/Montenegra naleznete na našem webu www.naturtravel.cz.

Podstatná informace – příjezd a odjezd do Ady Bojany je možný kterýkoliv den v týdnu na libovolný počet nocí (min. 3) – vyhnete se víkendovým zácpám na dálnicích, můžete např. při dvoutýdenní dovolené pomalu dojet na místo, navštívit cestou některá zajímavá místa na trase, pobýt v Ada Bojana třeba 10 dnů a zase pomalu, se zastávkami se vrátit domů.

V září tohoto roku realizujeme do tohoto FKK-střediska „specialitu roku“, autobusový zájezd s řadou výletů – ale pro tento zájezd připravujeme velikonoční překvapení, takže až příště. ing. Hájek, Natur Travel

Ada Bojana Typ AAda Bojana Typ A, FKK-pláž Ada BojanaFKK-pláž Ada Bojana, grilované ryby na Bojaněgrilované ryby na Bojaně


Natur TravelNatur Travel Naturista KlubNaturista Klub CK NATUR TRAVEL je partner Klubu Naturista.cz. Členům našeho Klubu tato CK poskytuje slevy 3–5%.
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ada Bojana

   19. Březen 2012 - 16:40
Roland Jitka

Bezplavkové středisko na hranicích Černé hory a Albánie, můžeme jenom doporučit. My jsme tedy byli v kempu se stanem, ale bungalovy a hotel jsou luxusní. Voda a pláž je absolutně čistá. Pláž je několikrát denně přehrabána pracovníky Bojany a tím stále čistěna. Hlídací služba pláže a kempu prakticky neumožnuje přítomnost textiláka ani v okolí, natož jakýkoliv problém pro turisty. Místní černý písek je léčivý na různé druhy kožních onemocnění. Doporučuji navštívit rybí restarace, které jsou pod mostem přejezdu ke středisku ADA BOJANA. Pochutnáte si a neutratíte majlant. Dobrou chuť.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Trochu upřesním – bungalovy

   20. Březen 2012 - 14:10
Obrázek uživatele natur
natur

Trochu upřesním – z profesionálního hlediska bungalovy nejsou luxusní (já bych klasifikoval 2*), ale této jejich kvalitě odpovídá i cena, která je velmi přívětivá. Ony rybí restaurace jsou skutečně vynikající a laciné a dvě jsou dokonce na dohled od střediska Ada Bojana. Chaloupky na kůlech nad vodou, ale uvnitř vám připraví lahůdkové pokrmy, zejména ze sladkovodních i mořských ryb. Další jsou u zmiňovaného mostu přes řeku Bojana, je jich tam více, jsou však místem, kam zajíždějí na jídlo jak místní obyvatelé, tak i autobusové zájezdy s turisty. Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

ADA BOJANA - bungalovy.

   24. Březen 2012 - 11:24
mikina (bez ověření)

Taky bych se přikláněl ke slovu velmi dobré bungalovy. Pochopitelně s přihlédnutím k tomu, že široko daleko nic není. Z jedné strany hranice Albánie a do Ulcinj (nejbližšího městečka je to asi 17 km pustinou. Po cestě jsou snad jen dva stanové kempy u pláže CopaCabana.
Do Bojany asi nejezdí lidé pro absolutní luxus, ale pro volný pohyb bez plavek všemi směry šíroko daleko. V této oblasti je to taky jediná možnost bez plavek býti. Přesto tam není hlava na hlavě a to dělá Bojanu, krásnou BOJANOU. Na dohled jsem žádnou restaraci neviděl, pokud nemáte na mysli restauraci přimo v areálu. Romantičtější jsou ty pod mostem u řeky na dřevěných kůlech. ADU BOJANU stojí za to navštívit. Tmavý písek je také na pobřeží Jadranu raritou. ADA BOJANA je vlastně ostrovem mezi deltou řeky Bojany a mořem.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Byl jsem v Adě Bojaně

   24. Březen 2012 - 18:34
Obrázek uživatele natur
natur

Byl jsem v Adě Bojaně v květnu 2010, letos bych tam v září měl být opět, s plným autobusem klientů (už jen 7 volných míst). Takže mé osobní informace nejsou zcela aktuální. V prostoru mezi Ulcinjí a mostem na ostrov se velice intenzivně stavělo, prakticky po celé délce Veliké pláže (11 km dlouhé). Hned u Ulcinje je hotelový areál z doby ještě před rozpadem Jugoslávie, dál k řece Bojaně nově vyrostla řada penzionů a zřejmě i hotelů. Pokud vím, tak už zhruba 5 let se snaží černohorská vláda i ostrov v deltě řeky prodat či dlouhodobě pronajmout, s cílem vybudovat zde luxusní hotelový komplex. Naštěstí pro nás, naturisty, se jim to ještě nepovedlo. K rybářským restauracím na Bojaně – u mostu jich je odhadem 5–8, od FKK-resortu jsou asi tak kilometr cesty. Ale hned u Ady Bojany jsou také, v podstatě pouze pro zdejší rekreanty – od restaurace patřící k FKK-resortu se dáte po široké cestě podle plotu k řece Bojaně (cca 100 metrů), dojdete k jekési betonové stavbě přímo na břehu řeky, v roce 2010 opuštěné a u ní vpravo po cestě podél břehu proti proudu řeky – a tam v rákosí je schovaná min. jedna restaurace na kůlech, myslím si, že za ní je ještě jedna (v květnu ale nebyla v provozu) a skutečně nejsou moc vidět. Ta první v provozu byla, i když poloprázdná – fotografie jak restaurace, tak perfektně připravených rybích pokrmů najdete na www.naturtravel.galerie.cz – Montenegro 10. ing. Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Bungalovy LUX - stropy

   10. Červen 2013 - 12:22
novotnym

Mám dotaz. Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti výskytu komárů nebude od věci si sebou vzít moskytiéry. Otázkou je, jaká je konstrukce stropu. Dá se do něj zašroubovat háček na zavěšení moskytiéry? Nechci jim nějak poškozovat bungalov, ale trávit noc se zabedněnými okny, nebo s bzíkajícími hajzlíky se mi fakt nechce. Vypadá strop takto: Pictures of Turisticko Naselje Ada Bojana - Specialty Resort Photos
? Vzhledem k tomu, že bungalov je šestiúhelník, tak by tvar stropu odpovídal.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Odpovídám si sám.

   10. Červen 2013 - 12:30
novotnym

Je to dobrý, dle obrázku z CK: je vidět, že je strop dřevěný.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Bojana je komáry pověstná.

   10. Červen 2013 - 18:29
Roland Jitka

Komáři to je jediné mínus Ady Bojany, ovšem dosti podstatné. Bungalovy to řeší klimatizací, ale venku je to opravdu problém. My to řešili tak, že kolem osmé hodiny večerní jsme zmizeli do Ulcinj a snažili se přijet hodně pozdě v noci nebo ráno. Od páté hodiny ranní, zase jako mávnutím proutku komáři zmizí. Jsou trochu menší než naši komáři a trošku černější, ale stokrát více agresivní. Repelenty a chemické přípravky na ně nemají žádný vliv, pouze klimatizace a nebo velikánské hmyzové elektické pasti. Ty jsou třeba na řece Bojaně v restauracích, jinak by neprodali ani limču. Absolutně zapomeňte na Adě Bojaně na večerní koupání po osmé hodině večerní, do rána do pěti. Totéž je procházka lesní cestou cestou k restauracím řeky Bojany.

Myslím si, že je to místo s největším počtem komárů na světě a je to srovnatelné jen s rojením komárů při našich povodních. [Smutný]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

novotnym

   10. Červen 2013 - 18:45
M.Dr.

Kdy jedete do A.B.?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Rolande, to jsi mě potěšil

   10. Červen 2013 - 18:46
M.Dr.

Dávno jsem nebyl na odběru krve. Říkáš, že takový ten elektrický odpuzovač do zásuvky nestačí?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Komáři a boj s nimi, pro Mirka i psi.

   10. Červen 2013 - 19:05
Roland Jitka

Mirku my vyzkoušeli na komáry vše co jsme tam mohli koupit, i co jsme měli sebou. Repelent byl zbytečný, Takové ty spreje jak nastříkáš na zem a udržují jako zeď proti komárům taky k ničemu, Francovka taky na nic, do zásuvky odpuzovače jakbysmet. I malý komárovače takové ty stolní na baterku nebo do proudu byly bez efektu, nebo spíše nestíhaly. Kolem Bojany je milony vlaštovek, ale na to množství komárů evidentně nestačí ani ony.

Koušou svinsky, ale do rána pupeny od nich zmizí, pokud to neškrábeš. Chorvati, kteří to tam znají si vozí takové ty klobouky se sítí až na zem. Já to mám někde vyfocené jen tu fotku prostě nemohu najít. [Pláč]

Možná bych měl ještě jednu výtku k Bojaně a to je to, že nic nemůžete nechat venku protože jinak vám to ukradnou toulaví psi, kterých je tam kvanta. Navíc jich je plný Ulcinj a někteří vypadají hodně zuboženě. Tohle píši hlavně pro tebe Mirku, protože vím, že pojedeš s pejsky. Snad to uhlídáš ohledně nemocí, blech, rvačky psů, štěnat atd. Problémy se psy budou nejspíše i po cestě tam, pokud pojedeš Srbsko, Bosna a Montenegro nebo i Albánie.

Abych jen nekritizoval tak kromě výše uvedeného říkám, že Ada Bojana je ráj na zemi. Bohužel jen od rána od pěti, do večera do osmi.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ty klobouky se sítí

   10. Červen 2013 - 19:15
M.Dr.

se tam nedají koupit?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Klídek, není to tak hrozné.

   11. Červen 2013 - 6:09
Obrázek uživatele natur
natur

Klídek, není to tak hrozné, jak Roland líčí. Za prvé – všichni tady přece víme, že Roland nemá země bývalé Jugoslávie moc v oblibě. Za druhé – byl jsem loni s plným autobusem v Ada Bojana 14 dnů v září, nebyla na komáry jediná stížnost, osobně jsem nepotkal jediného komára. Za třetí – do Ada Bojany s námi jezdí z velké části „štamgasti“, již řadu let po sobě, a to někdy i na měsíc pobytu. Kdyby to bylo tak hrozné, tak by tam přece nejezdili, je řada dalších možností, kde prožít naturistickou dovolenou. Takže jsou asi spokojeni. Za čtvrté – rybářské restaurace na řece Bojaně byly častým cílem mých návštěv, vynikající a poměrně laciné pokrmy, ochotná obsluha, příjemné prostředí. Akorát ty komáři se mi nějak vyhýbali. Za páté – psů se nebojte, po areálu se pohybovali přibližně dva, byli pod patronací plavčíků. Vzhledem k tomu, že většina návštěvníků bydlí v bungalovech, nemusí se bát ani „krádeží“ potravin. I v přízemí je na balkoncích zábradlí a hlavně, v každém pokoji je chladnička. Tak proč nechávat potraviny někde venku. V téže době pobývali v bungalovech Typ L naši klienti se dvěma zástupci středně velkého psího plemene, všichni si pobyt velmi pochvalovali. Je fakt, že jak v Montenegru, tak zejména v Albánii se po ulicích, zejména ve městech, pohybují bezprizorní psi a kočky, v Albánii jsou skutečně vychrtlí. Ale to není záležitost jen těchto dvou zemí, ale dle tisku nejhorší situace je např. v Rumunsku. A ještě zpět k těm komárům – podle mých informací černohorské úřady v zájmu rozvoje turistiky proti nim razantně zasahují a pokud hrozí jejich invaze, zasáhnou plošným postřikem zdrojů jejich výskytu. ing. Hájek, Natur Travel

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pro natur.

   11. Červen 2013 - 9:14
Roland Jitka

Ne, země bývalé Jugoslávie nemáme rádi. Nemáme rádi jen Chorvatsko. Proč tomu tak je, jsem již dříve popsal. Máme rádi Srbsko, Černou Horu, překrásnou Makedonii, libilo se nám v Bosně a musím říci, že i jižní Dalmácie v Chorvatsku je kouzelná. Krásné Slovinsko taky netřeba popisovat. Mnozí z vás také znáte (možná lépe než já) z cest do Chorvatska.

Co se týče komárů, tak popisuji pouze co jsme zažili na Bojaně tuším rok 2010. Stejné je to i co se týče psů. Jak ale napsal Ing. Hájek, tento problém je na celém Balkánu. Psal jsem to vyloženě pro Mirka, kdyby se psy nejel, tak se o tom nezmiňuji, protože co se týče lidí, těch si nevšímají.

Lapač hmyzuLapač hmyzuEliminace komárů je možná jedině tak, že jste přes den na pláži a v problematickém večeru jste v budovách s klimatizací. Takto žít v Bojaně je také možné. Pokud je to takto, chápu, že si nikdo nestěžoval. Běžte večer na procházku a komáři vás sežerou. V restauracích u řeky Bojany pod mostem (a myslím, že jsem to již napsal) jsou veliké elektrické lapače hmyzu, velikosti plazmových televizí.

Jak říkám Bojana se mi moc líbí a jezdil bych tam klidně každý každý rok. Restaurace u řeky Bojany jsou fain a levné. Tam si moc pochutnáte. Zajděte si také na zahrady nakoupit ovoce a zeleninu. Políčka a zahrádky jsou po celé silnici z Ulcinj na Bojanu. Záruka velmi dobré kvality čerstvosti a pochutnáni si.

Lidé kteří např. bydlí v Ulcinj a do Bojany dojiždí se také s tímto problémem komárů nemohou potkat, protože prostě v problematické noční době v areálu nejsou. Dále od pravého ramene řeky Bojany směrem na Ulcinj např. na pláži Copa Cabana, kempu Valdamos a pod. už tento večerní problém není. Neznají ho ani lidé, kteří jezdí do Starého Baru.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jen jsem popsal své

   11. Červen 2013 - 10:30
Obrázek uživatele natur
natur

Jen jsem popsal své zkušenosti z loňského roku, kdy jsem o komára nezavadil. A určitě jsem s příchodem soumraku „nezapadl“ ke klimatizaci. Příjezdy z výletů byly vždy po osmé večer, pak ještě večeře, přesuny po areálu. Ve dnech odpočinku na pláži opět pobyt venku i po večeři, opět bez komárů. Je možné, že v některém období to může být jiné, může nastat časový úsek mezi jejich vylíhnutím a „pokropením“ (likvidací). A jen technická – ve Starém Baru se večer skutečně lidé s komáry nesetkají, večer je tam zavřeno (dnes převážně ruiny, cíl turistických zájezdů, placený vstup). Zřejmě byl myšlen Bar, přístavní město s rekreační oblastí v těsném okolí, zejména v části na příjezdu do města ve směru od Budvy. Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Mám návrh

   11. Červen 2013 - 16:30
M.Dr.

Rolande a pane Hájku, sejděme se spolu v Ada Bojana a komisionálně spočítejme komáry, jinak to nevyřešíme [Ďáblík] až tam pojedeme my (v první polovině září), tak podám zprávu. Jen by mě opravdu zajímalo, jestli se tam nedají koupit ty klobouky se sítěmi, o kterých psal Roland. Myslím, že kdyby problém s komáry byl tak velký, určitě by tam takové klobouky, moskytiéry nebo jiné účinné prostředky někdo prodával. Trochu mě uklidňuje, že pan Hájek tam byl taky v září a tvrdí, že komáry nepotkal. I když on není nestranný [Vyplazený jazyk] V kterém měsíci jsi tam byl Ty, Rolande?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Termín Bojany.

   11. Červen 2013 - 18:05
Roland Jitka

Ahoj Mirku.

Byli jsme tam červen 22 – červenec do patnáctého. Podruhé jen červen jako několikadenní zastávka při cestě jinam. Bydleli jsme v kempu ve stanu naproti recepci a prodejně a za námi bylo tenisové hřiště. Střídalo se počasí v noci trochu pršelo a přes den teploty až 38 stupňů. V Montenegru funguje dobrá služba zdarma pro turisty, kdy ti každý den napíšou na mobil jak bude. Alespoň v roce 2009 a 2010 fungovala.

Ten problém, který popisuji s komáry je záležitost pouze „ostrova“ Ady Bojany a nikoliv celého Ulcinjského okolí nazývaného Riviera.

Na Bojaně kromě restaurací a jedné malé zapomněnky na potraviny a zeleninu u recepce nekoupíš zhola nic.

Na Bojaně se určitě v září nesejdeme, protože to už musíme být bohužel v práci. Veškeré vše nakoupíš v Ulcinj v jediném „megamarketu“ Solaris a nebo v těch přilehlých stáncích.

Absolutně nepolemizuji z Ing. Hájkem a jeho zkušenostmi z cestování a Adou Bojanou, píši jen co jsme dvakrát zažili my, stejně jako on popisuje své zkušenosti. Adu Bojanu mám rád a líbí se mi tam a moc rád bych napsal něco jiného, ale cestovatelské zkušenosti jsou i tohoto charakteru a je dobré, aby to lidé cestující na nějaké místo věděli, že i tato varianta někdy nastala u cestovatele před ním. Ve svých cestopisech popisujeme pouze co jsme kde kdy zažili my, a je docela klidně možné, že v jiných měsících vše může být destinaci od destinace jiné. Jak Natur říká bude to asi diametrálně jiné před působením postřiku proti komárům a po jeho aplikaci na určité území.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ani já nebudu v září v Ada

   11. Červen 2013 - 19:59
Obrázek uživatele natur
natur

Ani já nebudu v září v Ada Bojaně, ale na druhé straně Evropy, s autobusem naturistů na Korsice. Uvidíte sám, jak s komáry dopadnete. Pokud jde o citované klobouky se sítí, nic takového jsem ani na lidech, ani na stáncích neviděl, takové „speciality“ bych si určitě všimnul. Obchůdek na Adě je skutečně hodně skromný, hodně obchodů je v Ulcinji (zdůrazňuji hodně). Vzhledem k tomu, že máte polopenzi, moc toho potřebovat nebudete. Pivo v restauraci na Adě stálo loni 2,50 EUR, po cestě z Ulcinje do Ady je řada stánků s ovocem a zeleninou. V září jsou zde haldy melounů vynikající chutě. Samozřejmě – pokud někde hrozí komáři, tak to jusí být okolo Bojany. Když vyjedete na kopce nad Ulcinjí, tak uvidíte širokou deltu řeky Bojany, s mnoha jezírky a mokřady. A ještě jedna pikantnost – pokud uslyšíte, tak jako my, zejména v noci palbu ze samopalů, tak to neznamená zahájení válečného konfliktu, ale výpravu albánských myslivců na divoká prasata. Holt jiný kraj, jiný mrav. Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ty melouny můžu jen doporučit

   11. Červen 2013 - 20:35
Roland Jitka

Ty melouny můžu jen doporučit ale byly i v na konci června, brali je rovnou z políček u silnice a byly to opravdu nejlepší melouny, které jsem kdy jedl.

Tu střelbu jsme taky slyšeli, ale spíše jsme to přikládali blízké albánské hranici a tomu, že vlastně i Bojana je bývalé vojenské údolí. U odbočky na Adu Bojanu byla přehrazena silnice rovně směrem k Albánii hromadami suti a hlíny a různá označení zakazující vstup.

Že je delta Bojany hodně členitá zkusím ukázat na fotce z Albánie, protože ze shora od Vladimiru ji vyfocenou nemám. Město Shkoder, ze kterého je to foceno doporučuji navštívit. Muzeum v pevnosti Rozsafa je také fain zážitek při zajmu o historii.

Vyrazíte z Bojany směr Ulcinj, Vladimír, Sukobin (hranice) Murigan, Zuzi, Shkoder. Po zvětšení mapy uvidíte členitost delty řeky Bojany. 


Zvětšit mapu
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

AB - termín

   16. Červen 2013 - 10:37
novotnym

Přímo v AB jsme 5.8.-22.8. Moskytiéry máme objednaný, UV lapač si vezmeme taky. Bereme sebou taky dva psy , takže riziko, že by nám cizí pes něco šlohnul asi nehrozí. A pokud jsou to vychrtlíci, tak by je bernardýnka asi bez problémů roztrhla vejpůl.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

AB - to se mineme

   17. Červen 2013 - 17:32
M.Dr.

Tak to se tam akorát mineme – my tam budeme 4.9.-18.9.2013. Tak pak napište, jak se moskytiéry a UV lapač osvědčili. Ideální by bylo po vás je „zdědit“ [Spiklenec] ale bude nám, stačit vaše zkušenost s komáry a bojem proti nim.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

AB

   17. Červen 2013 - 20:50
novotnym

UV lampu tam asi nenecháme, na moskytiérách by se případně dalo domluvit. Zkoušel jsem psát do Oboeny Stefanie, jestli by se dalo zarezervovat jeden určitý bungalov L, ale zatím se neozvala. Chtěli jsme krajní bungalov co nejblíž divoké pláži (bez slunečníků). Budeme sebou mít psy a ti na ofiko pláž nesmí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ještě jednou komáři v AB

   18. Červen 2013 - 17:15
M.Dr.

Je zajímavé, že o výskytu komárů v Ada Bojana jsem se dověděl až tady, a to od ledna pročítám různá fóra týkající se této oblasti. Nikde nikdo o problému s komáry nepsal, pokud si někdo stěžoval, tak na ošumělost a zastaralost některých (nerekonstruovaných) bungalovů, případně na malou pestrost stravy zahrnuté v polopenzi (například tady http://www.tripadvisor.com/…ipality.html ). Tak si myslím, že kdyby byl problém s komáry takový velký, jak ho líčí Roland, tak by se o něm muselo psát i někde jinde [Zmatený]

Tady jsou taky zajímavé komentáře (klikněte na „FKK Ada Bojana“ a pak na „See all reviews“) http://www.booking.com/…a.en-gb.html?…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Každý sděluje jen své zážitky.

   18. Červen 2013 - 17:49
Roland Jitka

Mirku vyzkoušej sám, líčím pouze to co jsme dvakrát zažili v červnu a proč do Bojany už jet nechceme jako bydlet. Přesto si myslím, že je to skvělé místo a na pláž tam rád zajdu vždy, když budu poblíž. Černý písek a prostředí považuji za výborné. Strašně rád bych o komárech napsal cokoliv jiného, při zážitcích z jinak krásné Ady Bojany.

Že je vybavení Ady Bojany trošku za zenitem je známá věc ale také se hodně pracuje na nápravě. Když jsme tam byli, dělali se silnice a cesty z asfaltu a také se hodně opravovali ty jehlánky na bungalovy.

Jinak jsem trochu pátral na netu o komárech a Adě Bojaně http://www.etravel.cz/…/detail/4418 http://recenze-hotelu.invia.cz/…hora/ulcinj/

Nechci to hledat ale i v samotném Naturtravel na to upozorňují PDF] Katalog – Natur Travel www.naturtravel.cz/…og-ck-nt.pdf‎ komáři, mravenci, cikády . ...... o velikosti asi 494 ha známé naturistické středisko Ada Bojana. Nádherná … a hrozí zde určitá možnost výskytu hmyzu (komárů), …

A jistě bych našel informace další, kdybych pátral trochu důkladněji.
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

inline bruslení v Ada Bojana?

   11. Září 2014 - 16:52
Obrázek uživatele Jiří Čech
Jiří Čech

Jedeme v neděli do Ada Bojana. Má cenu si tam brát s sebou inline brusle? popř. dají se tam někde půjčit kola?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Asfaltovaná cesta vede z Ada

   11. Září 2014 - 22:07
Obrázek uživatele natur
natur

Asfaltovaná cesta vede z Ada Bojana přes most na pevninu a dále do Ulcinje. Ostatní pěšiny jsou nezpevněné a obávám se, že by se na nich moc dobře nejezdilo. Pokud jde o půjčovnu kol – není inzerovaná a tedy zřejmě kola k dispozici nebudou. ing.Hájek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Inlajnisty v Ada Bojaně

   14. Září 2014 - 10:03
M.Dr.

jsem neviděl, ale myslím, že by se docela dobře dala použít příjezdová cesta od vstupní brány k recepci. Cyklisty jsem sice viděl, ale to byli cestovatelé s vlastními koly. Půjčovnu jsem tam neviděl.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ada Bojana - rozdíl v sezóně a mimo sezónu

   10. Prosinec 2014 - 12:04
Obrázek uživatele Jiří Čech
Jiří Čech
Ahoj všem, byli jsme letos (2014) v Ada Bojana v druhé polovině září a byli jsme neskutečně spokojení. Komár ani jeden, pláž čistá a poloprázdná (viz obrázek). Příští rok 2015 bychom chtěli zkusit termín ke konci srpna. Máte někdo zkušenosti, jak v té době bývá obsazená pláž? Ubytování plánujeme v soukromípláž Ada Bojanapláž Ada Bojana
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zajímavý článek o Ada Bojaně

   10. Duben 2019 - 18:26
M.Dr.

http://www.rozhlas.cz/…trov--987235

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.