[ikona]

Aquapalace Praha - další zhoršení služeb

   22. Prosinec 2016 - 16:42
Jarda2

Zhruba před rokem zrušilo tehdejší nové vedení Aquapalace Praha veleúspěšné sobotní naturistické večery – jejich tvrzení že na nich postupně klesala návštěvnost je nesmysl, ještě i na posledním listopadovém Koupání a saunování bez plavek v polovině loňského listopadu byla skvělá návštěvnost kolem 800 lidí – a nyní došlo k dalšímu radikálnímu zhoršení služeb.

Program velmi oblíbených saunových ceremoniálů byl zredukován téměř na minimum. Zatímco dosud byly od pozdního odpoledne ceremoniály každých cca 30 minut – někdy začínaly i dva současně, nově byly všechny ceremoniály konané v půl zrušené a zbyly tak jen saunové ceremoniály v každou celou hodinu.

Zmizel tak solný peeling v 17,30 hod, Lady Beauty a současně konaný Pivní ceremoniál v 18,30 hod., další solný peeling v 19,30 hod, medový peeling ve 20,30 hod a současně konané ceremoniály Medový peeling a Meditace ve 21,30.
Přímo výsměch je pak vyjádření vedoucí Wellnes a saun AP Čestlice pí. Zuzany Škoríkové, že se jedná vlastně o zlepšení služeb, protože nově je možné si medový peeling předplatit za 50,– Kč a v sauně prý bude daleko větší klid a soukromí.

Ta redukce je opravdu děsivá a přiznám se že coby návštěvník který v Aquapalace utrácel ročně částky v řádu desítek tisíc korun už nemám moc důvodů proč tam i nadále tak často chodit. Do AP Čestlice jsem vždy chodil hlavně za relaxem a skvělými saunovými ceremoniály. Na to abych se někde jen propotil nemusím jezdit do Čestlic – různých fádních NO-NAME saun jsou po Praze desítky a to vše za podstatně nižší ceny.

Máte-li i vy nějaký názor na drastickou redukci saunových ceremoniálů v AP Čestlice tak buďte tak hodní a pošlete mail se svými připomínkami na info@aquapalace.cz nebo přes tento jejich webový formulář http://www.aquapalace.cz/…tni-formular

Pevně věřím, že pokud přijde dostatek připomínek tak vedení AP Čestlice absurdní redukci saunových ceremoniálů ještě přehodnotí.

Původní seznam saunových ceremoniálůPůvodní seznam saunových ceremoniálů Drasticky zredukovaný přehled ceremoniálůDrasticky zredukovaný přehled ceremoniálů
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Musím jenom souhlasit.

   23. Prosinec 2016 - 23:38
Horác

Musím jenom souhlasit. Strávil jsem minulý týden v saunovém světě Aquapalace zase po roce celý den a zhoršení služeb je markantní. Ceremoniály zredukovány (není se co divit, lidí málo), ty speciální jsou (vč. pivního) zpoplatněny „rezervací“ za 50,– Kč, ceny v saunabaru dražší proti restauraci „naproti“ o 5–10 Kč, některé sauny (Panorama, Zemní baňa aj.) zcela prázdné, celkově velmi málo lidí, někteří dokonce v plavkách, nikdo to neřeší…

Úbytek lidí (vč. textilní části, kde se běhěm vlnobití v bazénu pohybovalo cca 15 lidí) zcela jasně vypovídá, jak je současný Aquapalace oblíbený. A další zvyšování cen nepomůže, tohle je cesta minimálně do slepé uličky, ne-li přímo do pekla…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Předplacení, rezervace, ...?

   26. Prosinec 2016 - 11:44
PetrS

Mohli byste prosím rozvést, co znamená ono „rezervování“ za 50,–Kč a kterých ceremoniálů se to týká? To jako znamená (dle obrázku výše), že od 16:00 do 22:00 je celkem 7 ceremoniálů a z toho 3 placené?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Placený je patrně

   27. Prosinec 2016 - 11:08
Jarda2

jen ten ceremoniál v 19 hodin, kde je poznámka „dle rezervací“. V Aquapalace se musel někdo nutně zbláznit nebo chce tamní Saunový svět úplně zlikvidovat, jinak si nedovedu vysvětlit všechny tyto zcestné změny které jdou přesně proti trendům obvyklým např. v německých saunových světech.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

„Rezervace“ znamená, že pokud

   28. Prosinec 2016 - 22:37
Horác

„Rezervace“ znamená, že pokud máte o ceremoniál zájem, musíte k saunabaru, kde zaplatíte načtením na Váš náramek 50,– Kč a za to dostanete ještě náramek žlutý. Bez žlutého náramku budete z příslušné sauny vykázáni ven, resp. budete – pokud máte zájem o ceremoniál – odeslání „honem honem“ k saunabaru, abyste si žlutý náramek koupili…

Rezervaci ve smyslu „místa“ možná řeší počet vydaných žlutých náramků, aby sauna nebyla přeplněna.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pane Horác, máte s tím nějaké zkušenosti

   29. Prosinec 2016 - 14:12
Jarda2

jestli se opravdu najdou ovce které si platí za běžný saunový ceremoniál? Nedovedu si něco tak absurdního představit třeba v mém oblíbeném Therme Erding.

Tady vůbec nejde o těch 50,– Kč – podobnou částku někdy rád nechám jako dýško ochotné obsluze na baru. Tady jde o princip!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tak to je tedy vtipné...

   29. Prosinec 2016 - 14:37
PetrS

Takže „rezervace“ = „placený ceremoniál“, ale to první zní pochopitelně poněkud lépe… Už jsem se lekl, že placené jsou všechny speciální, což by tedy byl opravdu nářez, i když co není, může brzy být. Možná už tím, že tu informaci uvádějí do sloupečku „místnost“ chtějí zákazníky pobídnou k tomu, aby se zašli informovat k baru a tam je při této příležitosti rovnou zkasírujou. Ale v celé té proceduře musí ještě někde nutně nastat okamžik, kdy z vás ten žlutý náramek opět sejmou, abyste jim přece nenavštívili s jedním náramkem více těch žlutých ceremoniálů, ne…?! :-)

Nicméně pořád ještě mají značný prostor ke zlepšení… mohou instalovat sprchy na žetonky, k jednotlivým lehátkům umístit parkovací automaty… Když Aquapalace kdysi otevíral, tak to byl v ČR celkem unikát, ale za těch zhruba 10 let jim poněkud vyrostla konkurence. Třeba Saunia nabízí velice slušné služby – sice jsou poněkud menší, ale cena také skoro 4× nižší a navíc sídlí přímo ve městě (dokonce jim přetáhli i min. jednoho saunéra, resp. tu saunérku). Potom Infinit, Aqualand Moravia, … no nevím, jak moc ještě chtějí rejžovat a šponovat ceny. Vždy, když je navštívím, tak sleduju, kolik je tam lidí a ve večerních hodinách je alespoň ta aquaparková část doslova liduprázdná. V těch obrovských halách se člověk skoro až bojí, tobogány dokonce vypínaly, když zrovna nikdo nejezdil… to, že natur akce byly zrušené z důvodu návštěvnosti je holej nesmysl.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Díky za tip na Saunii

   29. Prosinec 2016 - 17:24
Jarda2

Koukám na jejich ceník a nestačím se divit : spousta saunových ceremoniálů, celodenní vstupné 235,– Kč, při předplacení nad 6.000,– Kč další sleva 20 %, osuška a prostěradlo zdarma. To je cca 1/3 ceny vstupného do Saunového světa v Aquapalace, kde mi navíc i s celoroční předplacenou kartou u vchodu většinou nekompromisně účtují 40,– Kč za prostěradlo.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Saunia je super!

   29. Prosinec 2016 - 20:13
PetrS

Aquapalace je pochopitelně lepší, ale co se týká poměru cena/výkon, tak je Saunia v současnosti v Praze nejspíš naprosto bezkonkurenční. Na Hostivaři to mají jenom takové lehce stísněné a je tam také asi o jednu saunu méně (patrně byli omezeni prostorem, který měli k dispozici). Ale jak říkám: za tu cenu… když jsem je navštívil poprvé (jsou to asi tři roky), tak měli finskou saunu mimo provoz a nabízeli místo toho jeden nápoj dle vlastního výběru zdarma, tak jsem si dal Plzeň… to vše tehdy tuším za 195,– Kč (bez jakýchkoliv slev). :-)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jarda2: Ano, mám s tím

   30. Prosinec 2016 - 0:45
Horác

Jarda2: Ano, mám s tím zkušenosti, byl jsem z malé finské při pánském pivním ceremoniálu vyhnán, abych si zašel koupit náramek…

Tak ono se vlastně platí „pajckou“ to pivo, které vypijete [Úsměv] a zřejmě usměrňuje počet lidí počtem prodaných náramků…

Jinak já chodím celý rok také do Saunie, přijdu dopoledne či těsně odpoledne, abych si tam ten celý den užil, neb k večeru tam už bývá – na rozdíl od Aquapalace – dost plno.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Aktuálně z Čestlic

   9. Leden 2017 - 21:28
Jarda2

Navštívil jsem čestlický Saunový svět ve čtvrtek 29.12. a znovu ve čtvrtek 05.01. vždy večer po cca 19 hodině.

Poprvé – ještě před Novým rokem – mě sympatický pokladní rovnou upozorňoval, že je extrémně plno. A skutečně v Saunovém světě bylo v tu chvíli podle počítadla 257 lidí. Dost mě zarazilo, že žluté šatny – zasvěcení vědí o čem mluvím – byly skoro prázdné a záhada se brzy vysvětlila tím, že drtivá většina návštěvníků Saunového světa byli hosté přilehlého hotelu kteří do areálu Aquapalace chodí spojovací chodbou rovnou v županech se svých pokojů. Většina hostů toho dne mluvila česky.

Večer jinak probíhal celkem v pohodě, samozřejmě byl obrovský nátřesk na těch několika málo saunových ceremoniálech, saunující se lidé – i když to evidentně nebyli stálí návštěvníci – se chovali celkem civilizovaně – tj. nelezli v plavkách do saun, bazénů apod.

Další čtvrtek – už po Novém roce – byla obdobná situace s tím, že návštěvnost byla už nižší – tipuji cca 150 lidí – a hlavně že skoro všichni návštěvníci mluvili rusky. V Rusku mají začátkem ledna volno a tak spousta Rusů se evidentně vydala i s rodinou do Prahy na novoroční výlet. Kupodivu opět celkem bez problémů, nikdo tam nepobíhal v plavkách, Rusové mocně popíjeli pivo a v saunách byl odér piva občas cítit ale zase nic co by člověku nějak extrémně vadilo.

Závěr je že změna k lepšímu v Aquapalace zatím není žádná, drastické omezení saunových ceremoniálů trvá a teprve až opadne vánoční a novoroční turistický nával tak se ukáže kolika stálým návštěvníkům Aquapalace bude nuzná nabídka saunových ceremoniálů dostačovat. Aquapalace se momentálně evidentně snaží stavět pouze na těsné spolupráci s hotelem a je otázka zda je to natolik dobrý koncept jak se vedení domnívá.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re> Saunia

   23. Leden 2017 - 18:58
DanielS

Díky za tip, dávám přednost Saunii před Čestlicemi. Jsou drahé a daleko.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Přeplněná sauna-jak to chodí na olomouckém bazénu

   24. Leden 2017 - 20:53
Dlouhan3

Na olomouckém plaveckém stadionu neprodávají vstupenky do sauny, pokud je plná, návštěvníci čekají u kasy, dokud se místo neuvolní – až pak obsluha prodá lístky. Zkušenost mám takovou, že když prezentují saunu jako plnou, ještě by tam bylo dost místa pro několik lidí, protože průběžně odchází pryč, a zbytečně tak drží lidi u pokladny. Nejdéle jsem čekal asi 20 minut.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

CESTLICE SE ZHORSUJI...

   1. Únor 2017 - 16:55
PRAZAK

Zdravim , musim souhlasit s tim , co jiz bylo napsano , jen malickost , jak pise Jarda , ty odpoledni ceremonialy , po 30 min . , byly pouze 2 , solne peelingy , ve 13.30 a v 17.30 . Vecer trochu vice. Nyni je neplaceny solny peeling pouze v 11.00 a ve 21.00 , coz je , treba pro me , absolutne nevyhovujici , mam take pernamentku a chodim 1–2× tydne , ale cca od 13.do 18.hod. Na muj dotaz , nejprve ustni , u vedouciho saun , " Velkeho Kuby " , a pozdeji i pisemneho , me bylo receno , ze chteji jit cestou kvality , nikoliv kvantity !! Coz je absolutni nesmysl !!! Jak vsichni , kteri AP navstevuji , vedi , tak „solnaky“ byvaly vzdy hojne navstevovane , tedy nelze rici , ze by byly nekvalitni !! V knize pripominek , na recepci saun , je velke mnozstvi stiznosti a proseb , k navratu k puvodnim ceremonialum , ale to tu pani , ktera o tom , bohuzel , rozhoduje , asi vubec nezajima !!! Tato situace dosla tak daleko , ze odeslo , ci odchazi , mnoho , kvalitnich , saunaru , kterym zalezelo na spokojenosti navstevniku , namatkou Michal , mimochodem spoluvedouci saun , Pavel , Lucie a dalsi… Stejna situace je u plavciku , take jich mnoho skoncilo… Tak to dopada , kdyz resort nevede odbornik , jako byl napr . byvaly reditel Radek Steinhaizl , ale manager. Ovsem proc by zrovna AP Cestlice mel byt vyjimkou , staci se podivat na vedouci pozice ministerstev , v tom nasem " Cechystanu"… Jak pise , na zaver , Horac vedou nas primo do pekla… PRAZAK

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Skvělá zpráva z Čestlic

   5. Únor 2017 - 16:06
Jarda2

Při mé včerejší návštěvě Saunového světa v Čestlicích jsem zažil příjemný šok hned po vstupu a letmém pohledu na obrazovku s programem saunových ceremoniálů. Rozsah ceremoniálů se navrátil do téměř stejného rozsahu jako byl před tou jejich absurdní redukcí, mírně se jen zpřeházelo pořadí ceremoniálů a prozatím opravdu skončily ty ceremoniály kde se něco hodnotnějšího rozdávalo – tedy pivní pro muže a Lady beauty pro ženy.

Podle nepotvrzené informace z velmi důvěryhodného zdroje byla celá ta nesmyslná redukce ceremoniálů sólo akcí vedoucí Wellnes a saun AP Čestlice pí. Zuzany Škoríkové o které majitel Aquapalace pan Sehnal vůbec nevěděl a jakmile se to konečně dozvěděl tak paní vedoucí velmi důrazně a hlasitě „nepochválil“ a nařídil okamžitě od 1. února vrátit rozsah saunových ceremoniálů do skoro původního stavu.

Jak jsem také zjistil tak do Aquapalace dorazil opravdu velký počet mailů nespokojených zákazníků a je pozitivní zjištění že Aquapalace a jeho majitel pan Pavel Sehnal – kterému patří mé velké díky – na ně reagoval a vyhověl jejich požadavkům.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Placené ceremoniály v Čestlicích?

   26. Únor 2017 - 11:37
PetrS

Stále trvá ta komedie s placenými ceremoniály v Čestlicích, nebo to také padlo spolu s návratem ke starému rozvrhu?

Jinak, koukal jsem na stránky Saunie, co nevidět by měli otevírat pobočky na Čerňáku, Chodově, Liberci a další plánují na D1 v takové té zatáčce před Vídní a snad i jednu pro cypy. ;-) Ty teda jedou… jen škoda, že to nestihli pootevírat ještě před sezónou.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Aktuálně z Čestlic

   27. Březen 2017 - 11:21
Jarda2

V Aquapalace Čestlice po obnovení drtivé většiny saunových ceremoniálů všechno OK, z těch placených ceremoniálů zbyly jen dva v 18,30 hodin a to Lady Beauty pro ženy a pivní pro muže. Minulou neděli jsem si dal tu práci a prozkoumal jejich účast: na tom dámském ceremoniálu se sešlo pět žen, pivní ceremoniál pro muže se vůbec nekonal pro nulový zájem.

Jinak účast v Saunovém světě je trvale poměrně vysoká a to během pracovního týdne i o víkendech, cca 200 lidí není nic neobvyklého. Přes den bylo poměrně plno i ve Vodním světě – až do konce března platí v Aquapalace nějaká speciální akce „Dítě za korunu“ – detaily jsem nezkoumal, ale je jasné že to návštěvnost hodně zvedlo.

Ovšem: v sobotu po cca 20. hodině už byl Vodní svět poloprázdný a těch pár plavčíků tam hrálo s návštěvníky skoro přesilovku. Být v Aquapalace schopný a podnikavý ředitel – jako byl Ing. Steinhaizl – tak tam by se uspořádání naturistické akce s obvyklou cca tisícovkou návštěvníků přímo nabízelo … [Tmavé brýle]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Čestlice

   27. Březen 2017 - 14:00
DanielS

Díky za poznatky. Je škoda, že se akvapark zbavil svého marketingového taháku. Něčeho, čím mohl být výjimečným a čím se proslavit. Škoda.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.