[ikona]

Chorvatsko-Pag-kemp Straško

   29. Leden 2017 - 9:13
bart2560

V září loňského roku (2016) jsme navštívili kemp Straško na ostrově Pag v Chorvatsku. Ve vyprahlé krajině ostrova se jedná doslova o rozkvetlou oázu. Straško je čtyřhvězdičkový, rozlohou poměrně rozsáhlý (na délku cca 5 km), kemp s velkou vybaveností. Je vzdálen asi 1,5 km od městečka Novalja. Menší část kempu je vyhrazena jako FKK lokalita, včetně ubytování v mobilheimech či vlastních obytných automobilech a stanech. Součástí je asi 300 m dlouhá FKK pláž. Celá naturistická zóna je od ostatní části kempu oddělena, má i vlastní vjezd, avšak je do většinové části kempu průchozí. My byli ubytovaní v textilní části kempu a využívali pouze FKK pláž. Případné návštěvníky upozorňuji, že je vhodné mít s sebou INF-FNI známku. Po pláži se pohybuje nekompromisní ostraha a kontroluje, zda přítomní mají v kempové průkazce příslušné razítko (FKK). Toto razítko je možné získat na recepci kempu. Stran cestovní kanceláře jsme byli ujištěni, že se jedná pouze o formální záležitost. Realita byla jiná, pracovníci kempu po nás požadovali známku federace, kterou jsme bohužel neměli. I tak jsme, s lehkou hladinkou adrenalinu, na pláž denně docházeli. Moře je zde krásně průzračné, mírně zvlněné a, což není v Chorvatsku časté, otevřené. Dovolenou jsme byli nadšení, proto se sem vracíme i v letošním roce.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Straško 2016

   6. Únor 2017 - 13:21
maxabo (bez ověření)

My sme tam boli s manželkou posledný augustový a prvý septembrový týždeň. Ubytovanie taktiež v textilnej časti kempu ( vzhľadom na ostatných členov našej posádky ) a každý deň dochádzka na nuda pláž. Do konca augusta tam úradoval „security“ ak zbadal jednotlivca z mužského pohlavia tak jednoducho vykázal z časti FKK. Od nás osobne za celý týždeň nežiadal INF-FNI známku (len nás slušne pozdravil , keď videl , že prichádzame z textilnej časti kempu ) .Od 1.9 „security“ ukončil činnosť, ba dokonca sa zatvoril aj malý bufet na pláži .

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Straško

   13. Únor 2017 - 12:35
mfr

My tam byli s rodinkou (2+2) v létě 2015: ubytovaní v mobilhomech v textilní části. První 3 dny jsme na nudapláž chodili vstupem kolem prázdného stolku se židličkou, od čtvrtého dne tam seděl klučina a nechtěl nás pustit bez známky dovnitř, tudíž pak smůla (měli jsme jen známky z loňska)… Že se dá nějaké razítko získat na recepci jsem netušil, asi bychom to řešili ihned

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

update

   28. Duben 2019 - 7:58
bart2560

V loňském roce byly FKK kemp sekce i pláž v kempu zrušena. Zůstává tolerována pouze neoficiální malá FKK pláž za plotem kempu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.