[ikona]

Doprava na nudapláže

   3. Květen 2019 - 12:44
paul.s

Začalo jaro a stejně jako ostatní se i já těším na nahaté koupání. Současně budu zase řešit jedno dilema: jak se dopravit na nudapláž?

O naturismu se říká, že jeho součástí je snaha žít v souladu s přírodou. Dost naturistů pomáhá udržovat své nudapláže, poctivě odtud odnáší odpadky apod. Ale co doprava, je vám jedno, jakým dopravním prostředkem na pláž dorazíte? Jestli nějak ekologicky, nebo přitom vypustíte do vzduchu hromadu spalin?

Když máte pláž pár kilometrů, jezdíte autem nebo na kole? Já mám nejbližší nudapláže 30–50 km daleko. Na kole je to skoro celodenní výlet. Když jedete s dětmi nebo na hodinu, dvě, určitě si vezmete auto.

V letních vedrech mám denně potřebu se tam po práci zajet vykoupat a odreagovat. Autobusem nebo na bicyklu to není reálné, zbývá jedině auto. Za týden to je min. 300 km a přemýšlím, jestli to je ještě naturismus, jestli by to nebylo naturističtější v plavkách na koupališti nebo doma ve sprše.

Jak daleko máte „své“ nudapláže a jak se tam dopravujete?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

spolujízda

   4. Květen 2019 - 12:56
vlado

Mať nudapláž v takejto vzdialenosti, či skôr blízkosti, to by bolo! My to máme takmer rovných 100 km. Topoľčany-Zlaté piesky. Taký „uber“ by sa hodil. Ale z našich strán tam asi nikto nechodí… Alebo sa mýlim? A čo sa týka emisií: to je viac u-bu-bu zo strany Bruselu či tzv. ekológov, ktorí vodu kážu a víno pijú. Tých pár výjazdov k vode sa nedá porovnať s leteckým zájazdom kamkoľvek. A že sú hybridy či elektromobily ekologickejšie? Výroba elektrickej energie či batérií, ťažba a spracovanie materiálu na ich výrobu, potom recyklácia… Ale to sme ďaleko od naturizmu. Čo takto založiť nejaký blog či aplikáciu typu fkk-uber?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.