[ikona]

Řecko obecně

   28. Srpen 2007 - 15:59
Petar

na http://cestovani.idnes.cz/…/igcechy.asp?… jsem narazil na článek, obsah nic nového ale zaujaly mne reakce ohledně řeckých pláží, sám jsem Řecko zvažoval a pro často zmiňovanou nemožnost koupat se bez až na několik málo oficiálních pláží jsem ho pro letošek zavrhl, níže uvedené příspěvky které jsem si dovolil překopírovat ale zas tak skeptické nejsou:

Nevíte někdo o nějakých nudaplážích v Řecku? Ač je to tam krásné, tak jejich absence je velkým(až téměř zásadním) mínusem.. :-( Zajímalo by mě hlavně ostrovy Lefkada, Zakynthos.. Dá se tam najít nějaké místečko mimo ty ofiko textilní pláže?

Re: ŘECKO (petr_chytil_metr2, 02.08.2007 10:26 ) vlákno | reagovat My jsme byli v Arillas, byla tam normální i nuda pláž (po pravé straně). Pláže krásný, i na potápění, doporučuju projet ostrov na skůtru, nádhera ;-). Např. taková Paleokastrica je supr, ale nuda tam nenajdeš, jen mraky lidí. Arillas je na mapě vlevo nahoře:

http://www.in2greece.com/…ps/corfu.gif.

Re: Re: ŘECKO (petr_chytil_metr2, 02.08.2007 10:28 ) vlákno | reagovat Jen jsem nedodal že je to na Korfu, jak je vidět podle mapy.

Re: Re: Re: ŘECKO (Zelenej Raul, 02.08.2007 13:38 ) vlákno | reagovat Na Korfu je nudismus úředně zakázaný, takže doporučit nelze žádné místo. Ale najít si plácek, kde nikdo není problém není.

Re: Re: Re: Re: ŘECKO (petr_chytil_metr2, 02.08.2007 14:11 ) vlákno | reagovat To je fakt, ale na některých plážích (viz jmenované) je to tiše tolerované a naprosto bez problémů.

Re: ŘECKO (gumidos, 02.08.2007 12:37 ) vlákno | reagovat Je to o toleranci. Na Lefkadě je možné se svléknout prakticky na všech plážích na západě ostrova  – Egremni je asi nejlepší. Byli jsme svlečení i na Porto Katziky a žádný problém. Na druhou stranu když jdu někam do bufetu, tak si plavky natáhnu, to snad taky není žádný problém.

Re: ŘECKO (kalimera (Anonym), 02.08.2007 17:15 ) vlákno | reagovat Já byl letos na Zakynthosu v letovisku Laganas. Když se dáte na pláži doleva, dojdete ke skalám, které zasahují až do moře a musí se obejít vodou. Ale je tam asi po pás. A za těmi skalami je nudistická pláž. Skoro nikdo o ní neví.

Re: Re: ŘECKO (kalimera (Anonym), 02.08.2007 17:21 ) vlákno | reagovat Jo a ještě k těm plavkám. Už se mi stalo v Chorvatsku a letos i v tom Řecku (taky jsem o té pláži nevěděl ) že z mokrých plavek jsem chytil dost nepříjemný zánět nevímčeho, možná močových cest, a tu bolest bych vám nepřál. Takže z toho důvodu se taky radši koupu bez plavek, ono je to vůbec takové přirozenější. Člověk se přece nenarodil oblečený, že…

Re: Re: Re: ŘECKO ((anonym) (Anonym), 07.08.2007 16:33 ) vlákno | reagovat Pravda. Nejlepsi jsme taci, jaci jsme se narodili, ale prehanet do extremu se nemusi.

Re: ŘECKO (Tom (Anonym), 17.08.2007 10:32 ) vlákno | reagovat S tou malou pláží na ostrově Zakynthos nedaleko Laganasu, teda spíš v letovisku Kalamaki přímo na želví pláži, je to pravda. Ještě lepší, větší, opravdová oficiální nuda pláž je ostrově Skiathos, letovisko a oblast Koukounaries, na mapě značená jako Small Banana beach (Small Krasa); lehátka, nádhernej žlutej písek, průzračný moře, okolo skály vstupující až do moře, bar na pláži, a opravdu krásný západ slunce, je otočena na západ směrem k pevninskému Řecku. Skiathos je nádernej oficiální, je fakt super.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Naturistické lokality v Řecku

   20. Únor 2008 - 21:08
jaha

Asi nejrozsáhlejší průvodce po plážích v Řecku využívaných naturisty, nejen na ostrovech, jak by napovídal titul stránky „Captain Barefoot's Naturist Guide to the Greek Islands“ naleznete zde: http://www.barefoot.info/

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

další linky na N-Řecko (i N-jinde v Evropě)

   21. Únor 2008 - 21:59
jzah (bez ověření)

na

http://naturista.cz/…ty/links.htm

jsou odkazy české (i cizojazyčné stránky) o N plážích nejen v Řecku tříděné podle států

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zajímavé odkazy

   21. Únor 2008 - 22:43
abel (bez ověření)

Našel jsem tam fakt zajímavé odkazy, např. na naturisty v turecké části Kypru, i na křesťanský naturizmus. Jen odkaz na katolickou encyklopedii je poněkud mimo mísu, míněno je tam asi to, co myslím Ivoš nazval naturalizmus. V každém případě díky, jzah.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Chalkidiki (městečko Sarti)

   31. Srpen 2008 - 20:03
jedna (bez ověření)

Dnes jsme dojeli po 14tidenní dovolené z Řecka. Bohužel jsme nenašli v okolí Sarti žádnou nudaplážičku. Byli jsme autem,takže jsem i objížděli po silnicích nad plážemi,ale nebylo nikde vidět nudisty. Jedna pláž,schovaná mezi skalami,byla obsazena asi pěti lidmi,ale nebylo poznat jestli jsou to naháči. Cestu k ní jsme nenašli,snad obeplavali skálu,či co [Úsměv] Jinak dovolená byla krásná,jen písek za plavkama mě rozčiloval. Ještě jsem ho vytřepala i doma po vytažení z kufru.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Kos - Tigaki

   7. Srpen 2023 - 9:34
0ndra

Na severním pobřeží ostrova Kos je asi 700m dlouhá písečná pláž užívaná naturisty. Rozprostírá se podél solného jezera Alykes od přítoku západně směrem na Marmari. Příjezd je možný od Tigaki, parkování u přítoku nebo lépe ještě o 400m dál na souřadnicích N 36°53.290', E 27°10.215'. Pláž není značená ani ohraničená a je bez jakéhokoliv zázemí. Stín poskytuje několik vzrostlých křovin. Občas okolo projde nějaký ten textilák.

Kos - TigakiKos – Tigaki

Po normálním vykoupání a chvilce slunění jsem vyrazil podél pláže směrem na Marmari. Stále jsem potkával skupinky nebo osamocené naturisty. Asi po 700. metrech už byli nadohled jen textiláci. Tak jsem musel natáhnout plavky.

Jinak jsem se dozvěděl, že Řekové považují koupání bez plavek za značně pohoršlivé. Velmi urážlivé je například koupat se nebo opalovat bez plavek v dohledu kostela. Legální jsou jen pro nudisty vyhrazené pláže nebo velmi odlehlé. Podle zákona můžete být zavřeni až na tři dny do vězení plus tučná pokuta. Nicméně policie se do věci vloží jen v opravdu do očí bijících případech veřejného pohoršení. zdroj: instrukce CK Bluestyle.
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.