[ikona]

Kam k vodě na Ostravsku?

   26. Květen 2009 - 23:15
Ikmi1

Zdravím vás všechny z Ostravska, chtěl bych poradit, kam chodíte na oficiální nebo neoficiální n-pláž? Okolí Ovy,FM. Jaké jsou vaše zkušenosti a dojmy z jednotlivých lokalit. Předem děkuji Ikmi1


Žurek: Pokud víte o jiných n-lokalitách, než máme na Naturistovi, tak nám prosím pošlete info. Stejně bychom vám byli vděčni za aktuální informace ze stávajících lokalit. Zprávy prosím na EMAIL

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ostravsko

   27. Květen 2009 - 9:10
Obrázek uživatele Gwynbleidd
Gwynbleidd

Tak na Ostravsku je oficiálních a polooficiálních pláží asi tak jak zde v N-Lokalitách.

K Ostravě je nejblíže Hlučín, pak Antošovice, Větřkovická přehrada (Kopřivnice – Lubina) a Olešná, něco u Opavy (nevím co, ještě jsem tam nebyl), pak samozřejmě jakýkoliv klidný rybník, louka či mýtina.

Hlučín: Nudapláž je tam v kempu, takže se tam vybírá přes letní období vstupné. K zdejší nudapláži asi nemám žádné výtky, jen je lepší teď, dokuď je ještě studenější voda, jít do vody krajem na hranici s textilní pláží směr na kemp, je tam na rozdíl od nudapláže pozvolnější břeh, takže tak dvojnásobně teplejší voda. Pokuď by se vám nechtělo platit vstupné, koupat se dá i na hrázi (nad hlavní cestou) ale tam je to textilní s občasným výskytem naháčů. (občerstvení a sport mimo n-pláž) – Hlučín je hned u Ostravy takže doporučuju, kvalita vody nejlepší ze všech mnou zmiňovaných, lidi taky fajn, pláž bez větších výčitek – taky často navtěvujeme.

Antošovice: Jsou tam dvě pláže (kempy) u jednoho rybníka (celkem kalňačka). Jedna je Lopík, strašně malá, taková celkem v nepovedeném místě (vstupné poprvé nic, pak 30/den, nebo 100/rok). Druhá je myslím Pohoda, ta patří SNO, ti prý chcou aby se člověk zapsal do jejich združení, pláž vypadá k světu, je tam i občerstvení, jen ta voda bude asi pořád stejná. (Byl jsem se tam jen jednou mrknout, návštěvu teprvé plánujeme – ale myslím, že jednou a dost)

Větřkovická přehrada: Nudapláž je na protější straně přehrady než textilní, nutno s parkoviště pod přehradou přejít celou hráz. Lidi příjemní, pláž malá ale útulná, dá se ležet ale i nad pláží na louce, takže kapacita nevyčerpatelná, k pláži patří i volejbalové hřiště, kde se neustále hraje volejbal, takže koho baví, určitě si užije. Jedinou trošku závadou je, že v podstatě přes pláž vede pěšina, kde chodí rybáři a jezdí cyklisti, ale to je tak 1 – 2 za hodinu. Voda momentálně ujde, nic extra, ale nejhorší to taky ještě není. Já osobně tam jezdím nejčastěji a vřele doporučuji..

Olešná: Nudapláž na opačném břehu než kemp a aquapark. Minulý rok tam byla víc jak 1,5m vysoká tráva, vypadalo to jako v buši. Voda humus (ale bylo to myslím ke konci léta, takže teď bude možná dobrá). Lidi: horda chlapů, jedna žena. Chlapi opravdu divní, všichni se tam pořád promenádovali se vztyčeným údem, někteří si to tam honili jak sami ve křoví, tak při kochání se sebou navzájem, takže opravdu marasmus, možná jsme trefili zrovna zájezd úchylů, ale divil bych se. Naštěstí ta vysoká tráva dávala soukromí a pocit že je tam člověk sám. (máme v plánu ověřit situaci, zatím jsem jen slyšel, že tráva byla na jaře posekaná, možná to i zklidnilo honiče)

To Žurek: Pokuď chcete, můžete toto info použít kam chcete, ale myslím, že dvě lokality by to nepotěšilo [Zmatený]


JirkaRybka: Díky, informace jsem zařadil (přiměřeně – někde jen odkazem) ;-)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ostravsko

   29. Květen 2009 - 0:25
zdenekfm (bez ověření)

Souhlasím s výše uvedeným. Zvlášť pak s hodnocením nudapláže na Olešné. Tu poslední roky ovládli a prakticky zničili gayové. Dříve se drželi v nejvyšší trávě v horní části pláže, stranou od ostatních a dnes jsou rozlezlí všude. Jejich chování je opravdu otřesné. Věčné promenády kolem vaší deky jsou tím nejmenším zlem. S totálním opovržením jsem pláž natrvalo opustil, jakmile si dali deku ani ne pět metrů od mé a pak se v trojici navzájem uspokojovali. Normální lidé už tam prakticky nechodí. To spíš se sporadicky objeví nějaký ten naháč, včetně žen, na trávníku pod aquaparkem.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Olešná

   28. Květen 2009 - 19:36
Obrázek uživatele Gwynbleidd
Gwynbleidd

Ačkoliv jsme ohledně lokality všichni tři zajedno, zase bych všechny geye neházel do jednoho pytle, myslím že tamní kolonie a její chování bude i mezi 4% raryta.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Olešná - 2

   29. Květen 2009 - 5:19
mirop (bez ověření)

Ano pane. Né všichni jsou prasata. Ti slušní jsou ve většině. Souhlasím s váma. A o kterých píšeme nejsou jen na Olešné. Tŕeba Rakousko, Maďarsko, Slovensko…Asi všude

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ostravsko - Lopík

   29. Květen 2009 - 7:13
Obrázek uživatele MONFOLT
MONFOLT

Ty pláže v Ostravě znám a moc dobře.. jezdím tam od roku 2001. Kdysy to bylo uplně na jiné urovni. Ted se to dělí.. na Lopík jde chodím já, je to sice malé, ale stačí to.. pernamentka na celý rok stojí 200kč první návštěva nic, 20 korun za stan je jedno kolik v něm spí osob.. Psi a podobná zvířata neplatí. Jen se o ně majitel musí starat… Druhá je pohoda – kvůli stavení přívodňové hráze se tam špatně dostává.. vjed tam hned nemůžete musíte si zakoupit povolenku a pak tam můžete jet.. vstupné tam je dražší než u nás, nevím kolik.

P.S Lopík je KLUB, Pohoda je Organizace Momentálně občerstvení není nikde. Pohoda se neumí dohodnout a na Lopíku se to nevyplatí..

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ostravsko - Lopik

   4. Červen 2009 - 8:02
Krak (bez ověření)

Vzhledem k tomu, že se na různých fórech objevují informace uvedené pod názvem „Lopik“ Monikou Foltýnovou (MONFOLT), vztahující se k naší lokalitě „Pohoda“ a jsou účelově zavádějící, mnohé dokonce lživé a neúplné.

SNO,o.s. se proto od tzv. „Lopiku“ a jeho činnosti zcela distancuje a jakoukoliv spojitost s nimi odmítá. Jsme názoru, že i naturismus je nezbytné provozovat podle platných právních předpisů a etických kodexů. Na lokalitu „Pohoda“ jsou proto zváni všichni vyznavači zásad naturismu, kteří je umějí dodržet.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: Lopik

   8. Červen 2009 - 8:53
alesnov (bez ověření)

Vážený kolego,

ve Vašem příspěvku zaznívají dost ostrá slova. Ne že by bych znalcem místních poměrů, ale možná by se slušelo vysvětlit, co že je na provozu „tzv. Lopiku“, jak uvádíte, neetického či dokonce protiprávního. Stejně tak bych považoval za vhodné uvést na pravou míru ony „lživé a neúplné“ informace, o kterých se zmiňujete.

Děkuji za vysvětlení Aleš

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pro alesnov

   10. Červen 2009 - 22:58
Krak (bez ověření)

Zdravím a k Vašemu komentáři na vysvětlenou. Nevím kde jste přišel na to že na Lopíku se děje něco neetického či protiprávního? Já jsem nic takového neuváděl, jen jsem psal že jsme názoru … A toto bylo myšleno všeobecně. To že nejste znalcem místních poměrů Vám nedává právo mne napadat. Ale na vysvětlenou. Nebudu se zmiňovat o minulosti, o té již bylo na fórech napsáno mnoho a SNO se rozhodlo tuto debatu již neotvírat a já toto pravidlo budu respektovat. Dále co se týče lživých a neúplných informací. Pokud jste nečetl ostatní příspěvky od MONFOLT tak si je můžete nechat vyhledat a tyto porovnat s našimi pravidly. SNO, o.s. není žádných pár naturistů, kteří navštěvují koupaliště s FKK provozem, ale jsme řádně u Ministerstva vnitra zaregistrovaná organizace se svými stanovami, která provozuje naturistickou lokalitu Pohoda. U nás se neplatí permanentka, ale stáváte se členy sdružení se svými právy a povinnostmi. Členský příspěvek současně slouží i k dotaci plánovaných akcí a zejména k provozu zimního N-plavání. Což se o Lopíku říci nedá. To že MONFOLT tvrdí že naše vstupné (členský příspěvek) je dražší než jejich vstupné (permanentka), ale neví kolik. To je trochu divné ne. I když moc dobře zná naše web stránky, kde si může ceny ověřit. To, že si musíte u nás první zakoupit povolenku a potom k nám můžete vjet, to je pravda, ale nějak nebylo dodáno, že obě lokality SNO i Lopík jsou umístěny v zákazu vjezdu všech vozidel s dodatkovou tabulkou „dopravní obsluze vjezd povolen“. Tím že naše organizace má sídlo na lokalitě Pohoda, tak se na naše členy vztahuje ustanovení dopravní obsluhy a do zákazu vjezdu můžete vjet. O Lopíku se toto říci nedá! Ono by bylo celkem nejlepší kdyby si MONFOLT psala jen o svém Lopíku a uváděla o něm samém objektivní informace. Doufám že toto málo na vysvětlenou stačí a že už se k tomuto tématu nebudu muset vyjadřovat. Více o naší organizaci se dozvíte na www.snoantosovice.cz a nebo můžete přijet navštívit SNO i Lopík a udělat si svůj vlastní názor.

Zdraví Krak

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tak nevim.

   19. Červen 2009 - 8:53
albi (bez ověření)

Po precteni vasich zkusenosti nevim kde se vydat. Jsme zacinajici naturisti, a vahame mezi Hlucinem, Antoskami a Olesnou. tak co mi tedy doporucite? [Spiklenec] Nejlepe aby tam bylo vice mladych lidiii :)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Doporučení

   19. Červen 2009 - 10:05
mydloch2 (bez ověření)

Dodoručuji Antošovice POHODU.. naleznete krásnou přírodu,ticho..dokonalý relax

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Doporučení k Ostravsku

   19. Červen 2009 - 18:51
Obrázek uživatele Gwynbleidd
Gwynbleidd

Na Olešnou opravdu nechoďte , tam potkáte samé úchyly a jako začínající naturisti se s tím už možná nesrovnáte. Mladé potkáte na Hlučíně, možná na té Pohodě, kdyby jste měli zájem, tak se můžeme dohodnout a můžeme s váma někam vyrazit, třeba ten Hlučín (tady mladí bývají a jako jediná je tam dobrá voda, jinde jsou brčály), nebo Větřkovice (tam je mladých poskromnu, ale taky bývají, tak je celkově lidí méně, zato útulno), je mi 21 a přítelkyni 17 let. Popčípadě jsem si uvědomil, že je nějaký lom u Opavy, ale tam se teprve chystáme, takže nemohu k tomu nic říct.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Olešná aktuálně

   30. Srpen 2009 - 11:54
Obrázek uživatele Gwynbleidd
Gwynbleidd

Tak jsme ze zvědavosti navštívili v pátek opět po roce nudapláž na Olešné u Frýdku-Místku. První dojem byl celkem dobrý, sice šlo vidět plno podivně stále pochodujících chlapíků, ale občas se vyskytli i nějaké ženy a myslím, že dva další páry, což nám trochu zvedlo náladu, že postřeh z minulého roku, který se vyskytuje o něco výše, byl jen náhodný víkendový zájezd úchyláků. Po nalezení příhodného místečka a rychlé svačince jsme se šli vykoupat: Voda – celkem dobrá a fajn teplá, trochu zapáchala a průhlednost nic moc, ale na pokročilé léto celkem pohoda. Poté jsme se příjemně osvěžení a vyblbnuti z vody jsme nalezli lepší místečko asi 3m od našeho, tak jsme se tam přešoupli a doufali, že bude tahle pohoda pokračovat, ale jak to tak bývá, přišlo rychlé rozčarování, najednou si všimneme, jak pod námi pořád za tamní všudypřítomnou vysokou trávou pořád pochoduje a upřeně na nás čumí nějaký cca 25 letý chlapík, nu což, snad se koukne a odejde, ale on né, čuměl dále a dále a pak s celkem zklamaným ksychtem nám oznámil, že očekával nějaké kino a ono nic. Tak sme mu řekli že se ani nedočká, že úchylovi dělat divadlo nebudem, čímž jsme si už mysleli, že to skončilo. Samozřejmě se úchylák nedal jen tak odbýt, stále pochodoval kolem a čuměl co bude, nebo nebude a občas s námi i komunikoval stylem: „Však se nestyďte, však já vám to tu pohlídám, aby se na vás nekoukal nikdo další“, tak nás už vytočil a ostřeji jsme ho upozornili a to, že s jeho sexualitou není vše v pořádku a jestli by nechtěl vypadnout. Mezitím jsme slyšeli, že podobné nabídky dělá spolu se svým asi otcem i jiným párům u kterých nevíme jak pochodili, ale dle jejich rozmluv (utábořili se hned za trávou vedle nás) jsme vyslechli, že u jednoho páru asi uspěli. Na pláži jsme strávili asi půl hodiny, možná 3/4 a za tu dobu nám dělal návrhy později i s tím svým kolegou asi cca co necelých 5 minut, později, když nám začal vysvětlovat jak fajn by bylo s nimi jít do čtyřky a jak ani netušíme, jak je to fajn, jsme se naštvali a oba už dost prudce upozornili, že jsou už trapní a jestli si nechcou otravovat někoho s kým můžou mít úspěch. No nakonec, jsme zcela zhnuseni a rozzuření museli Olešnu opustit, protože těhle hňupů se opravdu nedalo zbavit a nenapadlo nás jak by to šlo udělat, možná tak zavolat Policii kvůli obtěžování, jenže už vidím policajty jak jsou na nudapláž. Takže po téhle skušenosti a s vědomím, že minulý rok to bylo podobné, tak jediné, co jsme mohli po cestě domů zvolat bylo: „Olešná never more“.

PS: Proč tu nemá Olešná žádný popis, nebo jak ho člověk může vytvořit?


Žurek: N-lokalita Olešná u FM má stručný popis ZDE. Pokud bys chtěl extra stránku této pláže vytvořit, tak ZDE. Je ještě potřeba vložit výřez z našich googláckých map, ale to už bych udělal. Děkuju za pomoc.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Opava

   1. Červenec 2010 - 14:55
vojak85 (bez ověření)

[Smutný] Zatopený lom u Opavy(Stříbrné jezero tvz.Sádrák). Pokud teda holdujete nudou typu sami chlapi, sem tam babka [Smutný] mimochodem krásné místo, ale jak říkám, dokud to stojí a padá s pár chlápkama co si dělaj dobře v trávě, tak to nemá jinou cenu, než být dole u vody v plavkách. Opaváci jsou dost tolerantní jen tak na „nahoře bez“. O okolí se nikdo nestará, jen se sbirají odpadky, ale trávu nikdo neseká jak je rok dlouhý

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.