[ikona]

Konečně: n-plavání v Brně !!

   25. Srpen 2009 - 21:40
Anonymní

Chtěl bych zčeřit stojaté n-vody v Brně a pomoci rozjet pravidelné akce v Brně. Zatím alespoň připomenutím jedinečné nabídky využití pěkného wellness-centra: http://www.naturismus.cz/?… . Měl by někdo zájem, sešlo by se nás dost? Věřím, že na to, jak je Brno velké, tak určitě. Dle obrázků by to byly jistě akce v nadstandardním prostředí. Právě nyní – před sezónou, je ta nejlepší doba se konečně rozhýbat k činům.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

To by bylo moc fajn.

   26. Srpen 2009 - 20:31
abel (bez ověření)

Možnost je to fakt krásná, zájem mám veliký. Otázka je, jak je to s organizačním zabezpečením, příp. co bys konkrétně potřeboval, event. od koho. Pokud se mně týká, tak udělám, co budu moct, tuhle možnost bychom si tady v Brně neměli nechat ujít, zvlášť po letošní nic moc letní sezóně. Rozhodně v tom nenechme Aleše samého!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Konečně: n-plavání v Brně !!

   29. Srpen 2009 - 0:20
zednik (bez ověření)

Já bych chodil rád.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

zdravím. určitě budu chodit

   31. Srpen 2009 - 13:34
Brnak (bez ověření)

zdravím. určitě budu chodit velmi rád.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

n plavání v Brně

   1. Září 2009 - 0:51
Rista (bez ověření)

Jsem rád, že se výzva setkala s ohlasem. K tomu, abychom Alešovi pomohli, je nutno ho především informovat o svém zájmu na jeho mail: Prchal@naturismus.cz a pak především rozhodit sítě kolem sebe (přátelé, kamarádi, známí…). Jedině šuškandou a aktivním hovorem kolem sebe se najde víc lidí k uskutečňování pravidelných akcí. Vím, jak je to težké někoho nového na takovou akci přivést, ale pokud to funguje v Praze, Liberci, Hradci… Každý zájemce musí proto být aktivní, ale nenásilnou reklamou. Věřím, že jakmile se akce rozjede, začnou se lidi přidávat, akce se dostane do podvědomí lidí a Brno se konečně zařadí do kolonky bezplavkových měst. Jěště mě napadlo – nepomohli by nám svými nápady a zkušenostmi správci těchto stránek?


Žurek – provozovatel těchto stránek: Brno bylo vždycky zapeklitým oříškem. Minulé n-plavání tam organizoval člověk z Uherského Hradiště! Krachlo to mj. na téměř 100% mužském osazenstvu, čumilech, údajně studené vodě… V případě soukromého wellnessu není možno počítat s jakýmkoli samaritánstvím, jaké se koná v různých bazénem po Česku – Hradec Králové, Náchod, Trutnov. I v Náchodě mají ale povinnost vstupu smíšené dvojice.
Brno je zapeklité, počítejte s tím. Chce to opravdu vehementní kampaň v médiích, šuškanda v případě Brňáků neplatí. Jsou příliš roztříštění.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zkušenost z Prahy

   1. Září 2009 - 12:35
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

U nás v Praze funguje n-plavání už solidních pár let, vždy v pronajatém bazénu a vždy pod taktovkou někoho z nadšenců. Vystřídaly se tu, tuším, už nejméně čtyři různé bazény, a letos se možná stěhujeme do pátého.

Klíčové otázky jsou v podstatě tři: Mít někoho, kdo to bude organizovat, sehnat vhodný bazén, a přilákat lidi (nic překvapivého, já vím…)

První bod – organizátor: Vždy to byl nadšenec, a žádný u toho nevydržel déle než několik let (letos nastupuje za moji nedlouhou zkušenost už třetí „centrální“ osoba). Najít a domluvit bazén, přesvědčit vedení že naturisté nejsou úchyláci, držet pokladnu a platit faktury za pronájem, komunikovat s vedením bazénu a hlídat pořádek při plavání, trhat vstupenky (či jinak vybírat peníze za plavání od účastníků), neustále a každý týden, to je po čase únavné. U nás jsme v posledních letech byli na ty rutinní věci na bazénu tři, u vstupenek jsme se střídali, a docela to tak vyhovovalo.

Druhý bod – bazén: U nás v Praze jsou snad desítky různých bazénů, ale když se začne pátrat po nějakém dopravně dostupném, přiměřeně velkém, který nemá prosklení přímo na ulici ani vedení striktně odmítající nahotu, a který poskytuje pronájem v rozumném večerním termínu – najednou je možností jen pár. A rozhoduje pak cena, která je v případě mnoha bazénů, a především pak wellnessů apod. neúnosná. Je třeba dobře a střízlivě zvážit, jak „drahé“ místo si lze dovolit při předpokládané návštěvnosti a „ještě lidské“ ceně za plavání. My jsme v tomto měli velkou výhodu, protože jsme plavání převzali už rozjeté, a tedy statistika návštěvnosti byla známá. Při začátku od nuly bych možná hledal spíše nějaký malý (komorní a levný) bazének.

Třetí bod: Přilákat lidi. Tady jsme v podstatě nepřišli na nic moc jiného, než informovat na Naturista.cz, a vyvěšovat koncem léta letáčky na n-plážích v okolí (v mém „jízdním řádu“ je asi 16 lokalit; kde je ale nějaký provozovatel, tam zásadně po domluvě s ním!). Je ale faktem, že návštěvu tak z poloviny dlouhodobě táhne stále stejná parta známých, zbytek zas tvoří neustále se střídající náhodní hosté (včetně i pár cizinců, ale to je spíš specifikum Prahy, nebo náhodného zbloudilého textiláka, který se rozhodne radši zkusit naturismus, než odejít s nepořízenou). Nedá se říct, že by tahle parta měla cokoliv společného s tradičním osazenstvem nějaké konkrétní n-pláže, a její velikost není ani po letech nijak závratná: Praha má v létě nějakých 7–8 n-lokalit (plus mnozí vyjíždějí na Lhotu atd.), celkově je navštěvují stovky (možná i tisíce) naháčů – naproti tomu do bazénu chodí stabilně kolem 20 lidí (v poslední době byl mírný pokles). A převaha mužů je i tady dost velká – považuji to ovšem za neřešitelné. Jednak plavání jako pravidelný sport nelze srovnávat s pobytem v aquaparku či saunách, a není asi pro ženy a dívky tak atraktivní (i kvůli teplotě vody v bazénu), a jednak kdybychom zavedli vstup jen v páru (t.j. na „pár temp večer po práci“), návštěvnost by se bezpečně propadla pod hranici ekonomické únosnosti (a mnozí by o tu možnost pravidelného n-plavání přišli, byť třeba i jen z důvodu časové synchronizace s rovněž pracující partnerkou, o singlech ani nemluvě).

Přes všechnu tradici se v minulé sezóně konal neočekávaný pokles návštěvnosti (na pravidelně cca. 15 lidí), a tím se za sezónu nasbírala ztráta bezmála 9 tisíc. I proto je dobré, aby za plaváním stála větší skupina lidí, na které se podobné riziko případně rozloží (a tím stane únosným). My letos zvětšujeme tuto základnu ze 3 na podstatně více lidí, a pokud je mi známo, pokus o n-plavání před x lety v Brně skončil mimo jiné i kvůli ještě větší ztrátě ležící na jediném člověku. (Nebo je zde ještě model slovenských kolegů, kteří kalkulují cenu za každé plavání zvlášť, podle počtu lidí – to ale znamená plné přenesení rizika na návštěvníky, k čemuž se já nepřikláním.)

Takže tolik od nás z Prahy (jsem poslední 3 roky jedním z členů organizačního „týmu“ našeho plavání).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nechat to na bazénech?

   1. Září 2009 - 20:57
press777 (bez ověření)

Jestli to, pane Žurku a JirkoR, chápu správně, tak neúspěch reálně hrozí jak v případě „povinných smíšených párů“ (ti dva se nedokážou koordinovat a singlové nepřijdou), jak v neomezeném vstupu (skoro samí muži odradí ženy)…

Z nějakého důvodu se tady ale směšují „akce“ (tedy organizovaný program s atrakcemi) a „plavání“ (tedy možnost být v plaveckém bazénu bez plavek).

Asi se ptám blbě, ale proč se neapeluje na provozovatele těch bazénů, aby tu hodinu 1× za 2 týdny (například) vyčlenili sami. Pan Žurek by je možná dokázal přesvědčit, že by si lidi cestu našli, aniž by to musel sám zaštiťovat. A mimochodem, s těmi smíšenými páry jsou už „nudistky“ fakt k smíchu. Pokud jsem opravdu „nudistka“ (tzn. žena vyznávající názor, že na tom, jak člověk vypadá, nezáleží), tak by mi muži kolem mě neměli vadit (tím spíš, když přijdu, vlezu do bazénu pod vodu, plavu, vylezu a odejdu).

Pavel

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nuda provoz ve wellnessu

   1. Září 2009 - 22:12
zurek (bez ověření)

Pokud jde o zamýšlený n-provoz v Modřicích u Brna, tak za běžného stavu, jaký je ve všech západních podnicích tohoto druhu, je ve wellnessech veškerý provoz bez plavek. Pokud se v Modřicích budou řídit východňárskými manýrami, tak budou mít dřevěné vybavení areálu promácháné durch um durch od plavkáčů (náš poznatek z Aquacity Poprad).
Pokud se budou řídit rakousko-německými zvyklostmi, tak zavedou používání ručníku jak na sezení, tak pod nohy a pobyt všech rekreantů bude bez plavek. Potom není třeba řešit extra n-hodiny. Chce to zjistit.
Brno je ale v saunařství na špičce (MUDr. Mikolášek, Z. Pospíchal, velká koncentrace saun), tak myslím, že by i v tomhle novém wellnessu to mohlo fungovat dokonale.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Taky uvítám nuda plavání

   8. Září 2009 - 18:51
obis (bez ověření)

Taky uvítám nuda plavání v Brně.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

N-plavání v Brně

   13. Září 2009 - 22:55
Rista (bez ověření)

Reaguji na nabídku, kterou zde již oficiálně podali majitelé wellness Modřice (http://naturista.cz/…icich_u_brna). Napíšu jim mail, kde se pokusím zeptat na podrobnosti případného plavání.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Taky si myslim

   15. Září 2009 - 7:50
Obrázek uživatele korek
korek

My naháči se divíme, že provozovatele všelijakých louží a wellnessů je nutno přesvědčovat k N-hodinám, místo aby to sami zařazovali do otvírací doby. V tom souhlasím. Jenže jde o peníze, a podnikatelská rizika. A právě proto, jsem panu Prchalovi jasně napsal, že pokud si v Brně nevezme příklad z Rýmařova, a ponaučení z minulých nezdarů, tak s naší účastí nemůže počítat. Je tu velká šance k vytvoření tradice, a tady musí jít ohledy stranou.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Příklad z Rýmařova?

   15. Září 2009 - 13:13
abel (bez ověření)

V čem? Mohl byste to prosím rozvést? A ohledy ke komu musí jít stranou?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

N-plavání Brno

   21. Září 2009 - 22:41
Rista (bez ověření)

Tak se pokusím domluvit v Modřicích na vyhlášeni n-hodin. Teď už to ale bude na nás všech, jak se k tomu postavíme. Ochota wellness centra je jasná a patrná, ale pokud nebude zájem, opět v Brně nic nebude.....Takže pokud se tu či někde jinde objeví zpráva o n-provozu v Modřicích, každý povinně osloví okolí, přivede 4 kamarády/ky, provozovatelé budou nadšeni a vše se stane tradicí. No není to pěkná vize? Takže každý ruku k dílu prosím a žádné výmluvy typu, já už něco mám, snad příště. Tato nabídka se již asi nebude opakovat!!!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

N-BRNO

   21. Září 2009 - 23:15
Rista (bez ověření)

Tak ještě přidávám odpověď na můj mail, který jsem posílal do wellness Modřice:

Dobrý den, jsem ráda, že Vás naše nabídka zaujala. Protože jsme menší wellness centrum je u nás kapacita 30lidí max.Vše máme spojeno dohromady.Sauna je u nás pouze bez plavek, ale bohužel do bazénu nebo do vířívky je nutné použít plavky,to pokud se jedná o normální návštěvnost. Proto jsem nabízela pronájem celého wellness, pro N-plavce či jen firemní akce nebo narozeninové párty apod.kde si zaplatite 2000Kč(první hodina a 1500Kč za každou další započatou hodinku) a máte celý Wellness jen pro sebe. Poté si zde můžete vesele dovádět bez plavek jak budete chtít:-) Jedna skupinka nám sem již chodí a jsou velmi spokojení.Po celou dobu tady je obsluha bazénu, která zároveň obsluhuje i bara také dohlíží na bezpečnost provozu.Klubové ceny jsou potom při pravidelném docházení na reservaci Wellnessu přičemž je pak cena za pronajem 1800Kč za první hodinu a za další započatou už jen 1300Kč.Reservaci wellness si může zaplatit klidně jeden človíček.Pokud si zaplatí již zmíněných 2000Kč tak je tady sám s obsluhou.Pokud Vás přijde 30 lidí tak platíte stejnou cenu pronajmu tj.2000Kč.Pokud by jste nedali dohromady skupinu, aby se Vám vyplatila reservace tak se můžem domluvit na vyhlášení N-hodin. Budu ráda, když Vám u nás bude dobře. Pokud by jste měl jakýkoli dotaz ohledně našeho wellness neváhejte mne kontaktovat a to na 724805845 nebo emailnem wellness@sceptrum.cz S pozdravem a přáním hezkého dne Zelinková Jana vedoucí wellness

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

pravidelně?

   22. Září 2009 - 8:30
Pohodička (bez ověření)

Pro začátek nemusíme mít pravidelné akce. Kdo má dva tácky, ať domluví termín a my se přidáme. Budeme mít zkušenost.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

N-Brno

   22. Září 2009 - 11:37
Rista (bez ověření)

No právě – kdopak dá dva tácky? Znáš někoho? Nevím o nikom kdo by šel do takového rizika. Odpověď typu my se přidáme..promiň, ale takhle to nefunguje…anebo – nechceš to tedy zkusit? Jde o to, nepřesouvat organizaci na někoho jiného, pokud máš jiný plán, tak ho zrealizuj, jinak podpoř ten můj.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Brno plán?

   22. Září 2009 - 11:52
Pohodička (bez ověření)

Jo, když budu mít dva tácky, dám sem termín tak dva tři týdny předem, dohodnu možnost připlacení následující hodiny a věřím, že tam nebudu užívat všeho sám. Občas lze riskovat ztrátu, můžeme se střídat. Jistě se přidám, pokud to někdo zařídí. Tak jednou měsíčně.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ristovi

   22. Září 2009 - 13:48
abel (bez ověření)

Jo, taky si myslím, že je tu jedinečná šance něco začít. Objekt je bezbariérový, doprava taky, takže já se nemám nač vymlouvat, i kdybych chtěl [Úsměv] (jakože nechci). Tajně doufám, že by se pak mohly přidat další wellness a fit centra, ale napřed se musíme vynasnažit, aby to dobře klapalo v Modřicích. Budu netrpělivě čekat na info, kdy začneme.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zkuste někdy J. Bohunice

   22. Září 2009 - 20:39
M.Dr.

Kdo jste z jižní Moravy, můžete klidně někdy přijet do Jaslovských Bohunic (info zde: http://www.asn.sk/…ske_bohunice ). Tam se v zimní sezoně plave bez plavek jednou za dva týdny a zájem je dost velký, tak 20 až třicet lidí pokaždé, to pak vychází doslova za lidovou cenu na ty tři hodiny. Nejbližší termín je 4. října od 15:30 do 18:30. Z jižní Moravy to nemáte moc daleko, chodí tam dokonce několik stálých návštěvníků z Brna [Tmavé brýle] Takže když to jde tam, proč by to nešlo u vás? Držím palce.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

2.10. Bratislava

   26. Září 2009 - 11:23
M.Dr.

Kdyby jste někdo měl cestu do Bratislavy 2. října, tak se tam ve 20:00 do 21:00 rozbíhá druhý ročník n-plavání v 25 m bazénu na plovárně Pasienky. Toto první plavání v sezoně bude zdarma. Info zde: http://www.asn.sk/…al/node/1978

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.