NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

[ikona]

Lhota sezóna 2017

   17. Květen 2017 - 16:54
istar94

Ahoj. Zrovna jsem zkouknul předpověd počasí a vzhledem k tomu, že již pár dní je poměrně slunečno a na čtvrtek, pátek je hlášeno dokonce 28 stupňů, pomalu už mě začíná napadat nějaké to koupání/slunění u vody. Co myslíte, už by se to na Lhotě dalo zvládnout popř. nebyl jste tam v posledních dnech někdo či nechystáte se?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota 2017

   17. Květen 2017 - 18:00
volynak

Letos jsem tam zatím sice nebyl, ale podle toho, co se píše na jiných serverech a na FB je tam už sezona v plném proudu, včetně stánků. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota 2017

   28. Květen 2017 - 11:07
klasika

Ano, lidí spousta, stánky jedou, voda teplá!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota neděle 28.05.2017

   29. Květen 2017 - 11:51
Jarda2

Včerejší vskutku letní teplota odpoledne atakující třicítku mne doslova vyhnala na Lhotu. Trochu nemilé překvapení hned na začátku – od loňska zdražilo celodenní parkovné z 80,– na 90,– Kč a vstupné z 50,– na 60,– Kč. Pro mne osobně je Lhota srdeční záležitost a výši vstupného neřeším, ale nejsem si jistý jestli nekonečným navyšováním vstupného si provozovatelé postupně neodradí spoustu návštěvníků.
Návštěvnost včera byla poměrně slušná – cca 400 naturistů na hlavní části FKK pláže a 100 naturistů na východní části za ohybem cesty, stánky úplně stejně jako v loňském roce – tj. dva stánky stejného provozovatele na hlavní části pláže a jeden stánek na východní části pláže. Na celé FKK části pláže včera prakticky všichni bez plavek, dokonce i na té východní části pláže za ohybem cesty drtivá převaha naturistů.
Voda ale na můj vkus nic moc. Na Lhotě bývala v minulosti voda začátkem sezóny úplně senzační, křišťálově čistá s nádechem do modra a měla takovou tu krásnou přírodní vůni. Včera barva s nádechem spíš do zelena, ale zatím celkem čistá a až překvapivě teplá.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota úterý 29.08.2017

   29. Srpen 2017 - 18:44
Jarda2

Příjemný sluneční den, teplota kolem 29 °C. Po příjezdu mne trochu překvapila – na období prázdnin – poměrně nízká návštěvnost jen cca 250 naturistů, ale zase se dalo perfektně zaparkovat na zastíněném poloprázdném parkovišti.

Občerstvovací stánky na nudapláži v provozu všechny tři, zanedbatelný počet plavkáčů – na východní části za ohybem cesty jsem viděl jen jakýsi starší smíšený pár v plavkách – jinak všichni bez plavek a to dokonce i při cestách k občerstvovacím stánkům.

Když vzpomenu na situaci před pár lety kdy na stejném místě byla často převaha plavkáčů tak musím konstatovat že se situace v tomto směru až neskutečně vylepšila. Osobně bych si tipnul že příčinou je neustálé zdražování vstupného i parkovného na Lhotě a s tím spojený pokles oplavkovaných návštěvníků kteří prostě začali jezdit jinam. No a naturisté zůstávají protože jednak nemají takový výběr jiných pláží jako plavkáči a hlavně je pro ně Lhota srdeční záležitost za kterou si prostě připlatí.

Voda celkem v pohodě, ale na dně spousta bahna a rozumný majitel by to nechal před další sezónou od bahna vyčistit.

Jinak vřele návštěvu doporučuji – klid, skvělá atmosféra a skoro 100 % návštěvníků bez plavek – to jen tak někde nenajdete.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota neděle 29.04.2018

   30. Duben 2018 - 12:51
Jarda2

Krásné počasí s teplotou kolem 26 °C ve stínu, v podstatě jasno s příjemnými obláčky které trochu tlumily ostré sluneční paprsky. Celý areál už je v plném provozu, nepotěší zdražení parkovného na 100,– Kč za osobní auto, ale upřímně řečeno parking s už vzrostlými stromy a perfektním celodenním chládkem je opravdu TOP.
Stánky na FKK otevřené jen dva – u vchodu a vzadu na východní pláži, stánek v ohybu cesty byl zavřený.
Majitelé areálu před novou sezónou trochu zainvestovali a nechali navézt pár tun nového písku, který bagrem rozvezli do všech částí pláže – je to celkem příjemné protože leckde už písek opravdu chyběl a kdo pamatuje jak před mnoha lety vypadala východní část pláže tak mi jistě dá zapravdu. Nově navezený písek má barvu více do oranžova tak se dá snadno poznat kam konkrétně byl navezený.

Návštěvnost téměř letní – cca 500 naturistů, nezaznamenal jsem žádné problémy s plavkáči a naprostá většina návštěvníků chodila i na občerstvení ke stánkům „naostro“ – v podstatě ideální stav jak by měla naturistická pláž vypadat … [Tmavé brýle]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota

   1. Květen 2018 - 20:11
peťanpraha

Sakra, musím se tam někdy vypravit :-) Ostuda veliká, že jsem tam ještě nikdy nebyl. Díky za vaše komentáře. [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota čtvrtek 05.07.2018

   6. Červenec 2018 - 18:25
Jarda2

Krásné slunné počasí, občas nějaký ten mráček, teploměr v autě mi cestou ukazoval 33 °C, na pláži narváno – ale bohužel jen na té textilní. Na FKK části cca 500 naturistů, což je vzhledem k počasí a dni pracovního klidu opravdu slabá účast. Příjemné je, že člověk může pohodlně zaparkovat ve stinné části parkoviště a vybrat si na FKK pláži v podstatě libovolné místo, méně příjemný je fakt, že pokud tento stav bude dlouhodobě přetrvávat tak nutně majitelé areálu časem dojdou k názoru, že by bylo vhodné zvětšit textilní část pláže na úkor naturistické části.
No ale je zatím jen začátek léta tak doufejme že se situace s návštěvností FKK ještě zlepší.
Voda zatím poměrně čistá a její teplota tak akorát.

V provozu jinak všechny tři stánky, v podstatě bez front, u stánku v ohybu cesty skoro úplně prázdno, jen u stánku ve východní části pláže vždy cca 3 –4 lidé v celkem pohodové frontě.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota

   13. Červenec 2018 - 18:59
pat66

Řekl bych rok od roku menší návštěvnost. Dřív člověk půl hodiny bloudil po pláži aby našel flíček, kde nebude nikoho kopat do hlavy. Po té, co začali zdražovat, tak to tam začalo řídnout.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota 2018

   14. Červenec 2018 - 19:59
volynak

Také já jsem zaznamenal menší návštěvnost než bývalo zvykem. Dnes tam mohlo na nuda být tak pět stovek lidí, místa všude dost, ale že by to bylo vyšším vstupným to se mi nezdá. Jediným kladem toho je, že nejsou fronty u stánků.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota pondělí 13.08.2018

   15. Srpen 2018 - 16:30
Jarda2

Krásný letní den, teplota ve stínu kolem 34 °C, příjemný ochlazující vánek a občasné malé mráčky – nedovedu si představit vhodnější počasí pro návštěvu koupaliště.
Návštěvnost na Lhotě ale opravdu bídná – cca 250 naturistů na FKK části a ještě o něco méně návštěvníků na plavkové části areálu. Pamatuji na 90. léta, kdy i ve všední letní dny byl celý areál nacpaný doslova k prasknutí, návštěvnost v řádu tisíců a byl problém si položit ručník na zem, aniž by člověk alespoň částečně nepřekryl ručník nějakého jiného návštěvníka. Je evidentní, že Lhota má svá nejlepší léta za sebou a majitelé by měli zpytovat svědomí – případně si od někoho oboru znalého nechat poradit – zda něco nedělají špatně.
Jinak pro naturisty ideální rekreačka, kde si můžete vybrat z bohaté nabídky skvěle zastíněných volných parkovacích míst na parkovišti a na poloprázdné pláži je pak nepřeberné množství místa, což jistě ocení i stydlivější naturisté. Stánky byly otevřené všechny tři, fronty u nich prakticky žádné a stánek v ohybu cesty na tom byl dokonce tak, že si jeho obsluha sedla na lavičku před stánek a vesele debatovala se svými kamarády.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota - Ono to může být i něčím jiným

   16. Srpen 2018 - 21:38
Horác

No, mně Lhota právě pro to množství lidí, mumraj, částečně i písek a placené parkoviště vč. vstupu nikdy nelákala. Několikrát jsem tam byl, ale ani stánky s občerstvením můj postoj nemohou změnit. Mám raději komornější prostředí, známé lidí, klid, trávu a parkování i vstup bez placení. Rád pak pravidelně přispěju na konkrétní věci, třeba sekání trávy, či úpravu vstupu do vody, než abych plnil kapsy nenasytných majitelů typu Lhota…

A myslím, že můj názor vůbec není osamocený.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota ceny

   18. Srpen 2018 - 12:03
maario

Ceny jsou opravdu vysoké

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota 18.8.

   18. Srpen 2018 - 19:56
volynak

Dnes byla na Lhotě celkem slušná návštěvnost navzdory nepříliš pěknému počasí. Vyjasnilo se asi až kolem 15. hodiny, v provozu byly všechny stánky, bez front. Už delší dobu se tu diskutuje o klesající návštěvnosti a drahotě. Ten pokles je znát asi všude, zlatá léta devadesátá už se asi nevrátí, navíc je tu i problém generační – převažuje starší generace a mladým se asi nechce nebo mají záliby. Hodně si také pořídilo vlastní bazény. K těm cenám – mně se nezdají na dnešní dobu nijak vysoké, uvědomte si jaké jsou dnes platy – v porovnání s dobou socialismu stouply zhruba 10krát to je jako kdyby tenkrát stálo vstupné 6 a parkovné 10 Kč. Tak to vidím já a to můj příjem je pár tisíc pod průměrem.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota 19. 8.

   19. Srpen 2018 - 19:42
pat66

Dnes po delší době opět na Lhotě. Navzdory pekelné výhni, tak krom pláže u prvního stánku, tak všude jinde místa dost, ale návštěvnost větší než když jsem tu byl posledně. Je škoda, že tato ikonická lokalita pomalu ztrácí příznivce. Je otázkou, čím to je? Zdražením to opravdu asi nebude, ale bazény doma taky ne. Může to být tím, že ekonomická situace Čechů je tak dobrá, že jich mnohem víc jezdí do ciziny, do naturistických resortů. Taky to může být, že je poblíž nějaká nová zajímavá lokalita, která se ještě nestačila profláknout. Ale mnohem pravděpodobnější bude, že za to může, čím dál víc agresivnější vodní mor. Tomu by odpovídalo, že ubývají i textiláci. Už loni jsem se všiml, že na začátku sezóny to bylo v pohodě, ale postupem léta tam začali přibývat plovoucí pichlavé větvičky vodního moru. Přestal jsem tam kvůli tomu jezdit. Letos jsem tam jel v červnu s obavou, ale po moru ani památky, tak jsem si říkal asi s tím něco udělali. Začátkem července taky pohoda. Dnes jsem se při plavání třikrát zamotal nohama do toho svinstva, je to ještě horší než loni. Vypadá to, že Lhota bude dobrá tak jen na začátku sezóny :-) Pokud s tím rychle něco neudělají, tak to bude její konec.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Vodní mor na Lhotě

   5. Září 2018 - 14:24
Obrázek uživatele munkiki
munkiki

jen potvrdit, že ten vodní mor (či jak se to svinstvo jmenuje) tam opravdu je a je to problém. Mám s tím také osobní zkušenost. A pokud bude přístup majitelů stejný, jako dnes, pak pochybuji, že Lhota bude za pět let ještě stát za to, se tam jet vykoupat. Škoda.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lhota flóra

   26. Září 2018 - 12:11
PetrS

„V roce 2006 byl z jezera odstraněn vodní mor kanadský. Od roku 2011 zarůstá jezero z východní strany řečankou přímořskou, přezdívanou pro svoje zraňující ostny „vodní bodlák“. Tato invazní vodní rostlina koření ve dně a její svrchní část zasahuje vysoko k hladině, takže plavání nad tímto porostem je prakticky vyloučené. Pod hladinou skryté lodyhy a osténkatě zubaté listy mohou při kontaktu s pokožkou způsobovat bolestivá povrchová poranění a krvavé škrábance.“

viz Wikipedie

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

RE: Lhota flóra

   28. Září 2018 - 19:25
pat66

Dobrá informace. . Už dřív jsem si všiml, že v červnu se nechá koupat v pohodě, ale v srpnu už je to nepříjemný, což by odpovídalo, protože se jedná o jednoletou rostlinu. Jen nevím, jak by se jí mohli zbavit, když už jí tam jednou mají.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

RE: Lhota flóra

   28. Říjen 2018 - 18:36
jaha

Tak ono to tam sice roste, ale problém je jen na několika místech.. A dá se tomu docela dobře vyhnout. Jinak k té návštěvnosti bych to tak tragiky neviděl. Jiné roky, když těch zvlášť teplých dnů bylo jen pár, tam bylo zákonitě plno. Letošní léto, kdy byly teploty nad 30 pomalu nepřetržitě měsíc to je o něčem jiném. Abych tak řekl, trh se nasytil.. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
 

Naturista World Member