[ikona]

Lom Nová Ves u Litovle

   26. Květen 2009 - 8:37
Anonymní

Můžete prosím potvrdit tvrzení z tohoto článku, že na tomto lomu u Nové Vsi poblíž Litovle se koupou lidi bez plavek? Pokud tam občasně chodí 5 lidí, tak nemá cenu tady zakládat n-lokalitu, ale pokud je to ve větším měřítku, tak bych ji založil.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Masovost lokalit

   26. Květen 2009 - 12:59
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

U Litovle to neznám, ale měl bych jinou poznámku: V naší mapě je řada lokalit (také i z historických důvodů), kam ani těch 5 lidí nechodí, přesto je tam máme. Jsou patřičně zařazeny (kolonka „naturismus“), a je na uvážení každého, zda se tam vydá. Mohou být přece jen „v nouzi“ vhodnou možností, ba i zárodkem masivnější lokality, pro lidi co bydlí v blízkém okolí.

Příklady? Praha-Liboc (obvykle 1 naháč), Džbán-jižní břeh (do 5–10 naháčů), Ameriky (chodí tam navzdory zákazům ještě někdo? Já tam naháče viděl naposled před lety, ale možná jsem měl jen smůlu), možná i nový Sandberg u Kolína (byl jsem tam 2×, a napočítal celkem 1 dámu nahoře bez), Dobříň (viděl jsem nejvýš 3 naháče), Naděje (to jsem vložil spíš jen jako možnost osvěžení v kraji na n-lokality chudém, pláž tam vlastně není), nejsem si jistý jak Toušeň a Říčany (nebyl jsem tam nikdy v úplně optimální čas) nebo Baraba (kde člověk v té spleti jezer těžko posoudí kdo se tam skrývá či neskrývá, musí se tedy spíše skrýt sám a osamocený), vložil jsem i Hřebeč u Kladna (prý jen několik naháčů, já viděl jediného, ale u Kladna jinak nic není), Kristýna u Hrádku n./N. zřejmě už nefunguje skoro vůbec… A našly by se jistě další příklady míst, která nejsou masová, a přesto mají v našem seznamu své místo.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Lom

   26. Květen 2009 - 17:50
Prcek (bez ověření)

www.svobodni.estranky.cz zatím ještě jsou.

Už jste zapomněl na mě že jsem zde napsal cestopis i s tímto lomem? Znám to tam jako své boty. Když tam ráno přijedu je tam pár naháčů. Někdy těch 5, ale většinou méně. Jak začnou přicházet další plavkáči naháči se postupně většinou všichni vytratí kromě mě a případných dalších občasných výjimek. [Úsměv] .Je to hned za obcí a asi mají místní strach aby je tam sousedka nepotkala.

Na tom Nákle je těch naháčů, ale mraky. Jen musí člověk vědět kde je hledat. Já si s tím těžkou hlavu nedělám. Dnes jsem tam zrovna byl a hned z kraje za závorou vedle bagru mezi dalšími lidmi v plavkách. Je to tam také fajn pokud bagr zrovna netěží. Pláž travnatá lidé tolerantní k naháčům a voda byla čisťunká. Nou prabléma [Úsměv] .


Žurek: OK, nebudeme zařazovat mezi n-lokality.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zrušená lokalita Řepický u Strakonic

   27. Květen 2009 - 13:43
vv

Sice to vůbec nesouvisí se zde probíranou lokalitou,ale v seznamu n-pláží je i Řepický rybník u Strakonic,doporučuji nadobro vymazat,pozemek je oplocen,na bývalém paloučku naháčů se dnes vyhřívají mufloni a jeleni,aby zbytečně někdo nehledal již dlouho neexistující plážičku.Po přečtení to Ivoši prosímtě vymaž,i tento příspěvek,sem nepatřící.


Žurek: Bývalou n-lokalitu Řepický u Strakonic jsme už před časem smazali. Kam chodí naturisti z této lokality nyní?

........................................... Část k Písku na rybník Skaličný,zbytek asi doma u bazénů z Mountfildu:-)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nova Ves u Litovle

   31. Květen 2009 - 23:11
press777 (bez ověření)

…asi obcas byvam jeden z tech peti [Úsměv] ale taky bych to oficialne nezarazoval…je to lom, kde se lidi koupou „neorganizovane“ a nikdo nema pravo nikomu rict, jestli ma mit plavky, nebo ne…rozhodne se to da DOPORUCIT lidem, kterym nevadi plavkaci kolem…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nová Ves u Litovle nezařadit

   16. Červen 2009 - 18:56
kplrpt

Pěkné dny,myslím, že bohatě postačí N-lokalita v Nákle, která je nudisty hojně navštěvována a není od Nové vsi tak daleko. Krásné léto:) Pet

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nová Ves u Litovle

   16. Červen 2009 - 22:17
Horác

Byl jsem se tam dnes podívat a je to nádherné místo, zejména zadní část (směrem k funkčnímu lomu), trávník mezi borovičkami (tam předpokládám moc lidí nochodí, dnes tam byli tři rybáři). Myslím, že se to vyrovná (či dokonce předčí) mnoha dalším „oficiálním“ lokalitám.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Prcek: Nepostačí

   16. Červen 2009 - 23:01
Prcek (bez ověření)

www.svobodni.estranky.cz zatím ještě jsou.

Na Nákle je opravdu hóóódně rušno a tam se vydovádějí JEN nudisté a naturisté jen z nouze. Místo na Nákle a na tom lomu se nedá srovnávat ani v nejmenším. Je to jako srovnávat vyprahlou a liduprázdnou poušť s džunglí plnou vláhy nebo s přelidněným velkoměstem. Náklo nikdy nemůže dosahovat hodnot toho lomu u nové vsi ani v nejmenším co se týče toho NATURISTICKÉHO vyžití. Tam i tam je moc krásně. Ale každé místo má své klady a zápory. Takže já jako naturista dávám jednoznačně za 1* tomu lomu.


Žurek: Pro záznam do seznamu n-lokalit je potřeba, aby to byla n-lokalita s pravidelným výskytem naháčů. Pokud tam pravidelně vysedávají 3 t-rybáři a 1× za 14 dnů 1 Prcek, tak to do seznamu dávat nebudeme.


Prcek: Těch rybářů tam pane Žurek tolik ani nevídám. To spíš těch naháčů. Také jich nebývá mnoho, ale jen z těchto stránek znám 2 co tam také jezdí. A já sám ne 1× za 14 dní, ale v průměru ze celé léto asi tak 2× za 7 dnů. Rozhodně je to tam hezčí než na Nákle kde bývá naháčů opravdu mnoho, že je to známější místo navštěvované i Brňáky a je tam více toho sportovního vyžití. To ovšem není o naturismu. Těm je opravdu lépe na tom lomu kde je klid a pohoda v té přírodě.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zařazování n-lokalit

   17. Červen 2009 - 8:24
Obrázek uživatele Gwynbleidd
Gwynbleidd

Nevím jak vypadá tahle lokalita, ale pokuď tam alespoň někdo chodí, tak by měla být zařazena, pak to možná přitáhne další co o ni ani nevěděli. Jsou tu i lokality kde snad nikdy nikdo nebyl a je do nich Zákaz vstupu – soukromý pozemek, plot s dírou … viz teba Frenštát p.R. – Siberie to možná platilo před 10 až 15 lety, možná by to chtělo promazat nefunkční místa a ty na kterých alespoň někdo chodá propagovat aby se to tam rozproudilo


Žurek: Pokud jste přesvědčeni, že na (n)-lokalitu chodí stabilně aspoň 5 lidí, tak pošlete fotky, GPS + všechny další známé informace o místě a já n-lokality vytvořím. lokaci nepopisujte slovně, to nikdy nedopadne dobře (viz dvacetileté „nedorozumění“ s lokací Antošovic [Šokovaný] ). Jestli neumíte zjistit GPS, tak vytvořte aspoň MAPU.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Promazání nefungujících lokalit

   17. Červen 2009 - 23:36
pat66 (bez ověření)

Taky si myslím, že by bylo fajn trochu to promazat, asi už dost n-lokalit dávno nefunguje a pak tam turisté zbytečně ztrácí čas hledáním. Bohužel potom ta mapa asi dost zřídne. Vypadá to na úpadek naturismu v některých částech ČR [Smutný]


Žurek: Nefungující lokality zatím necháme v seznamu s poznámkou, že nefungují, ještě je může někdo oživit. Tu radost textilákům neuděláme, abysme krátili seznam n-lokalit.


Pozn. JirkaRybka: Nedávno jsem přidal do možností v kolonce naturismu u lokalit volbu „Zaniklá lokalita“ – kde je spolehlivé info (nejlíp od místních, ne jen že někdo jednou za ošklivého dne…), tak novou volbu používat. Časem se postarám o to, aby se tato volba a případně i celá stránka nějak (barevně apod.) odlišila, ale mazat úplně informace o naší historii bych nedoporučoval.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.