NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

[ikona]

Makarská - FKK

   18. Červenec 2011 - 13:46
Anonymní

Letos jedeme do Chorvatska bohužel s CK a přímo do Makarské. Byl jste v tomto městečku někdo na dovče, a dokázal mi sdelit nějaký typ na dostupnou pláž FKK. Na textiláckou pláž se nám teda opravdu nechce. Díky za pomoc.


Žurek: NUGAL – nejkrásnější FKK široko daleko, procházkou podél pobřeží směrem na Tučepi. NATURISTOVA MAPA, jako všude i zde musíte počítat s rozmáhajícími se textiláky.

Nugal Makarska-TučepiNugal Makarska-Tučepi

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

FKK kolem Makarské

   18. Červenec 2011 - 14:54
Jarda2

Těch možností je tam spousta. Jasně nejlepší a nejkrásnější je opravdu Nugal – od přístaviště v Makarské jděte na jih a pořád se držte pobřeží. Překrásná pobřežní vyšlapaná stezka s fantastickou vůní jehličnanů a až kýčovitě krásnými výhledy a po cca 2 km jste tam. Na pláži krásné oblázky a možnost se schovat ve stínu stromů, absolutně žádná možnost občerstvení – určitě si vezměte s sebou nějaké tekutiny. Další možnost pro turisty nebo lidi s autem je pěkná FKK na jihu obce Tučepi cca 7 km jižně pod Makarskou. Dá se autem zaparkovat přímo nad pláží a jen seběhnout malou stráň. Bývá tam vždy několik desítek naturistů, výhodou opět stromy hned za pláží a možnost se schovat ve stínu. Ještě větší výhodou je ale nedaleký stánek s občerstvením – fakt jen pár kroků – včetně celkem dobrého chlazeného točeného piva. Severně od Makarské je pak možnost koupání bez plavek cca 1.5 km od konce hotelové zástavby. Jsou tam skalnaté plochy kde naturisté tradičně bývají. Není to ani tak pláž, jako spíš nahaté koupání za šutry. Nevýhoda opět žádná možnost občerstvení. No a pro lidi kteří se rádi projdou mohu doporučit na jižním konci Bašky Vody – cca 7 km severně od Makarské – další větší FKK pláž kde bývá i několik desítek lidí s možností nedalekého stánku s občerstvením.

Jen jako historickou zajímavost dodávám, že když jsem v roce 1985 byl v Makarské poprvé, tak bylo skoro celé pobřeží kromě hotelových pláží jedna velká FKK. Časy se bohužel mění [Tmavé brýle]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Video z Nugalu a okolí

   19. Červenec 2011 - 8:45
zurek (bez ověření)

To Tučepi bych moc nevyzdvihoval, protože n-pláž na konci směrem na Makarskou jsou krkolomná skaliska, kde se ráno napáskujete a večer zase odejdete. FKK na druhé straně Tučep je zase hned pod silnicí, takže taky nic moc. Lidi tam ale chodí.
Nugal je neobyčejný a opravdu stojí zato ho navštívit. Má tu výhodu, že je stranou světa a můžete se tam dostat lodí, nebo z Makarské pěšky, což jsem naměřil od okraje města /Hotel Osejava/ 2 km. Borový háj na Nugalu je neopakovatelný.
Bohužel zlaté časy FKK na Nugalu jsou ty tam. Dřív to tam hlídal nějaký Němec, ten umřel, pak místní Chorvat, ale tomu je asi 90 let. Takže je tam bezvládí a textil je možná už na většině pláže.
Nejlepší by bylo se vrátit do r. 19060, kdy byly v Chorvatsku opravdu jen pláže a skály a lidi okouzleni přírodou se úplně nenuceně svlékli a stali se její součástí. Dneska s postupující „civilizací“ na nás zbudou v lepším případě rezervace nebo skaliska někde na Vystrkově.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Makarska 2012

   10. Červenec 2012 - 22:27
Nudanat (bez ověření)

Ahoj, tak FKK na severním konci Tučepi (směr Makarska) skutečně stále funguje. Snad protože jsou nápisy „nudism“ a „FKK“ nastříkány sprejem na skály na všech možných místech, takže je trenkařská lůza nemůže odstranit. Nicméně (a to je další důvod), jedná se o velmi nepřístupná skaliska jen s několika miniaturními pidiplážičkami. Tyto však obsadí časně z rána textilácká verbež, přestože má v okolí kilometry a kilometry exklusivní textilácké pláže … :-( Vtipně si pak na těchto místech nechávají karimatky a deky tak, aby si místo zarezervovali, nejlépe po celou dobu svého pobytu. Naturistům pak zbává buď stát mezi ostrými skalisky na jedné noze nebo sedět napíchnutý polovinou zadku na nějakém výčnělku. Nicméně na tu bídu je tam naturistů poměrně dost a občas se dá nějaké lepší místečko stále „chytit“. Pokud jde o Nugal, je to skutečně nádhera. Tento týden skromná zaplněnost – přesně 50% pláže od vchodu textiláci, zbytek naturité. Atmosféra dobrá – ale tohle může být za týden jinak. Jinak varuji před lokalitou Drvenik a okolí. Neoficiální FKK pláž jižně od Drveniku na Zaostrog je plně zabrána textilláky a trenkaři naturistu mezi sebe nepustí, takže jen pán zoufalců, krčících se na extrémně špičarých útesech. Na plážích Drveniku a okolí dokonce jsou dokonce časté cedules nápisy „NO FKK“. Nejblížší možnost je několik km na Makarskou, těsně před kempem „Čiste“ – je jedna z miniplážiček naturistická ale to je zřejmě dílem ad-hok stavu a příští týden bude vše jinak. V Baška Voda nudapláž celkem jde ale procházející davy čumilů, číhající s foťáky na každou příležitost, vyfotit nějakého naturistu (někteří dokonce neváhají s kamerou sejít na pláž), dokonale odradily i mě a to jsem bez plavek opravdu kde se dá. Co je moc, to je prostě opravdu příliš … Ještě toho prozkoumáme víc ale celkem se situace bohužel zřejmě obrací v Chorvatsku velmi výrazně k horšímu …

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
 

Naturista World Member