[ikona]

Návrhy parametrů dohledatelnosti lokalit

   24. Září 2006 - 22:46
admin

Navrhujeme tato kriteria, podle kterých se bude moci dohledat ta která n-lokalita: Hlučnost: Šum lesa – samota Příměstská lokalita Město, hluk

Koupání: Neplavci Začátečníci Plavci pouze pro rafting

Nejbližší obec (?) Občerstvení

Vyjádřete se prosím s dalšími nápady, jak by se měly Lokality dohledávat. Máme prakticky neomezené možnosti.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Další návrhy - Jirka Rybka

   25. Září 2006 - 14:20
admin

--- PŘÍSTUPNOST: → Placená (s otvírací dobou – příkladem budiž Motol, kde se mimo stanovené hodiny, mimo sezónu, za špatného počasí atd. k vodě vůbec nedostaneš) → Volně přístupná (např. Vojkovice, kde není ani cedule, natož nějaký plot) → Omezeně přístupná (tady myslím buď zakázaný nebo obtížný přístup – například Amerika, kde jsou zákazy vstupu a slézt dolů do lomu je o život) ---**> Kombinace Placené a volně přístupné, zaškrtnutím obojího, nebo jako podskupiny placené, vysvětlit konkrétní situaci v textu:

  • – – – a) Placená, mimo otvírací dobu volně přístupná (příklad – Lhota, tam po skončení otv. doby opustí pokladny, ale vrata nezavírají, houfují se tam pak rybáři)
  • – – – b) Placená, a vedle ní i omezená možnost jiného přístupu k vodě (příklad – Džbán, oficiální koupaliště zamkne vrata, ale na protější straně je ještě malá smíšená)

--- NAKOLIK NATURISTICKÁ: → Oficiální – vymezená cedulemi (kde třeba ani jednotlivec mimo sezónu nemá pochyby kde může sundat textil – většinou placené, ale třeba Tišice jsou přírodní a přesto vymezená pláž) → Nevymezená ale jednoznačná (kde aspoň při dobré návštěvnosti není pochyb – třeba ve Vojkovicích je celá východní čtvrtina za slunného dne 100% N, takže není třeba váhat, i když cedule nejsou žádné) → Smíšená (Kde hrají přesilovku rybáři a textiláci, bez cedulí – např. volný břeh Džbánu, tam mnohdy naháče vůbec nenajdeš) → Jen slunění (tedy bez N-přístupu k vodě – to se vyskytuje i u placených – např. Kristýna) → Nouzovka (kde skoro nikdy naháči nejsou, jen se tam dá v klídku ukrýt někde v zeleni – myslím že by tam patřila Dobříň)

--- PODLE ZÁZEMÍ: → Bez zázemí → s WC → se sprchou → s občerstvením → se sportovištěm → k kempem (rozlišit N/T/jen někde opodál)

--- PODLE OKOLÍ a dalších, tady nemám tak konkrétně promyšleno… → Les/louka/park/město/ošklivá špína → Ticho/hluk/jen vzdálený hluk → Voda čistá/ujde/hrozná


Žurek: Díky za nápady, postupně to probereme a vybereme ty nejvhodnější. Zasazoval bych se za poměrně stručný seznam vyhledávacích kritérií. Dlouhosáhlý seznam by mohl návštěvníka odradit. Mně osobně by stačila klikací mapa, jak je na titulní straně lokalit ;-) Nicméně už se pouštíme do členění na venkovní lokality, bazény, aquaparky, jsou tady návrhy udělat seznam saun. Takže Tu strukturu kritérií vybudujeme.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jirka to výborně napsal

   25. Září 2006 - 16:29
PetrK

Jirka to výborně napsal :) díky Ještě bych přidal kategorie: břeh(pláž)-písečný/travnatý/kamenitý/se stromy/bez stromů

Petr

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

nepovedlo se mi založit

   25. Září 2006 - 16:38
PetrK

nepovedlo se mi založit nové téma…nemám k tomu oprávnění. Nové stránky vypadají pěkně. Ale je zde ještě spousta malých anglických textíků (třeba v upravě osobních údajů uživatele, nebo v menu formát textu) Forum mi nějak nechce akceptovat „enter“ na vytvoření nového odstavce… A galerie se soutěží působí na mne velmi zmateně a donutí člověka hlavně pořád klikat a klikat…Nějak jsem v galerii nanašel rozčlenění podle vyhlášených kategorií… Sorry, že to píšu kam to nepatří, ale jinou možnost mi tento systém zatím neumožňuje…:)

Petr


Žurek: Nastavení oprávnění k zakládání nových témat bude nastaveno, vydržte. Galerie už bude v takovém stavu, v jakém je teď. Méně kliknutí bohužel není možno zajistit: titulní strana Galerií (tam bude v budoucnu více položek, galerií), dále se proklikneš do seznamu soutěžních alb, pak k jednotlivým fotkám, jednodušejí to nepůjde. Je tady problém s nezobrazováním hlasovacích hvězdiček :-( To musíme zjistit a dotázat se na to. Galerie běží pár dní a ani my s ní nemáme velké zkušenosti. Témat s nefunkčností Gallery2 je spousta http://gallery.menalto.com/forum/62 musíme se tím prokousat…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

nepřihlášen?

   25. Září 2006 - 17:31
PetrK

A proč se nezobrazují komentáře k příspěvkům nepřihlášeným uživatelům? dík Petr


Žurek: 27.9. – upravena práva uživatelů, registrovaní vidí komentáře a mohou je přidávat, více viz téma: „Práva různých skupin uživatelů“


JirkaRybka: 8.10. – další úprava, komentáře pro čtení viditelné všem. Vkládají pouze registrovaní.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Doplnění návrhu

   25. Září 2006 - 18:42
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Ještě jsem trochu přemýšlel… U toho zázemí bych kempy rozlišoval N, T, opodál (pokud je oficiální), a navíc ještě „nadivoko v přírodě“, taková ta místa kde se běžně stanuje přímo u vody. Přidal bych položku parkoviště, čímž myslím velké, legální, přímo u lokality a vůbec dobře použitelné (jinak samozřejmě netřeba psát o tom, že jedno dvě auta se někde na krajnici uchytí prakticky všude). Dále se podle technických možností zamyslet i nad (v textové části mimo mapu) regiony (bezpochyby už se na tom pracuje), a také faktem, že zpočátku mnoho údajů nebude vyplněných (tedy pokud by mnou navržené kategorie měly charakter výběru z možností, přidat všude i „nezjištěno“.) U okolí mě ještě napdalo mimo les/louka/park/město/ošklivá špína navíc „lom“, to je taky specifický druh kulisy, ne tak řídký.


Žurek: Parametr „Volné táboření u vody“ bych neuváděl. Máme svoje zkušenosti od nás a musím říct, že tihle nahodilí/občasní stanaři dělají největší nepořádek. Tak bych uváděl jen místa, o která se někdo stará. Stanaři ve volné přírodě = zkáza lokality. Parametr „Lom“ je jistě zajímavý a použijeme ho.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Reakce na to pod čarou...

   26. Září 2006 - 21:55
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Pokud bude hledání podle dalších kritérií možné a nikoliv nutné, pak možná ani neodradí (ještě pořádně nevím, jak to tam bude vypadat), nicméně vybrat jen některé důležitější parametry je asi dobře. Přimlouval bych se pak ale, abychom si v popisech lokalit zvykli ty ostatní psát nějak jednotně do textu (aspoň kde máme údaje k dispozici) – mnohde se to zdá starému mazákovi jasné, ale kdo tam ještě nebyl, uvítá bezpochyby všechny navržené údaje (a možná ještě další).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Prozatímní vzhled jedné stránky

   27. Září 2006 - 6:29
admin

Pro ukázku uvádím možnost vzhledu strany jedné z lokalit: Je to prakticky nahozená věc, bez jakéhokoli dotažení. Jak bude konečná verze vypadat, je jen na nás. Jirka Rybka: „Psát texty jednotně“ – po nakonfigurování parametrů formuláře se z nás stanou normální roboti, kteří budou vyplňovat políčka, tu požadovanou jednotnost bude už určovat struktura jednotlivých polí formuláře.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Výhoda je především

   28. Září 2006 - 21:55
admin

Výhoda je především v možnosti strojového zpracování. A jaké to má praktické výhody? Třeba možnost filtrování (zobrazení jen těch lokalit, které kde je velký hluk apod.). Další výhodou jsou různé možnosti zobrazení (stručný seznam, podrobnosti, jen názvy apod.). Další využití se jistě najde časem.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

parametry lokalit

   4. Říjen 2006 - 15:40
PetrK

Už jsem tu něco psal, ale ještě doplním. Když jsem začínal s naturismem a neměl jsem přehled kde to jak vypadá, tak mně hlavně zajímaly následující věci:

1/ oficiální/neoficiální/tradiční (vždy tam někdo je)/náhodná (občas tam někdo je bez textilu)

2/ občerstvení: bez textilu/není/v docházkové vzdálenosti v textilu

3/ pláž: písčitá/travnatá/žádná

4/ vstup do vody: pozvolný/prudký

5/ dopravní spojení: jen autem/vlak-bus/MHD

6/ vstupné: ne/ano a kolik

7/ voda: čistá/od půlky léta zelená

8/ další aktivity: kemp/hřiště/tobogán…

9/ foto+mapka

10/ komentář někoho kdo tam byl a epicky popíše jak to tam vypadá a na co si dát případně pozor.

Kategorie by měli sloužit hlavně k utvoření rychlé představy o lokalitě a komentář by měl dovysvětlit podrobnosti např děti ano/ne psi můžou/nemůžou nebo že se tam nedá zaparkovat, nebo, že se tam sice dá dojet a kole, ale cesta je jen pro trénované jedince…apod :)

Myslím že kategorie krajina je zbytečná (to každý pozná z fotky), Kategorie plavec/neplavec taky, neplavci jsou hlavně děti a pro ty je důležité jestli se mohou rochňat u břehu-t.j.vstup do vody pozvolný/prudký, a jak by vlastně byla určena kriteria pro plavce/neplace? Nejbližší obec se hodí plus bych k tomu ještě uváděl nádraží nebo zast. autobusu případně nejbližší značenou cyklostesku

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Návrhy Borise Tichého

   4. Říjen 2006 - 20:11
zurek (bez ověření)

Návrhy autora stávajících lokalit Borise Tichého (já jsem jen zvědav, kde sebereme ze všech 100 lokalit tak podrobné info, to jsem opravdu zvědav…, kvalita vody – čím se to bude měřit?, jinak v květnu, jinak v srpnu, to budeme 3× za sezonu měnit parametry u 100 lokalit? už vidím ty davy ochotníků, kteří se toho ujmou…):

lokalita název
lidový
oficiální vodní plocha
druh -krytý/bazén/rybník/písák/řeka/lom
rozloha
hloubka
proud -rychlý/pomalý/není nejbližší město (s rozšíř. pravomocí, okresní) nejbližší obec (…)
vzdálenost
popis příjezdu/příchodu n-prostor
užívání, oficiálnost
provozovatel/majitel
adresa
www
e-adresa
kombinace N/T
kempování
stany -počet míst
karavany -počet míst
chatky -počet míst
vstupné
základní
snížené
provoz
období
hodiny
mimořádně
sportoviště
druh (…) -volejbal/nohejbal/pinec/petanque/…
WC -N/T/není
občerstvení -N/T/není
vstup se psy voda
kvalita
www
dno
materiál -písek/beton/štěrk/kameny/balvany/jíl/bláto/rašelina
strmost -ano/ne
vhodnost pro neplavce -ano/ne břeh
schůdnost -obtížně/jakžtakž/snadno
vhodnost pro malé děti -ano/ne
materiál -písek/štěrk/kameny/tráva/
rozloha pláží
pohled
proti pláži (…)
podél břehu (…)
z pláže (…)
ilustrační (…) – s komentářem hmyz rybáři  – soužití lodě, surfy, šlapadla – půjčovna/vlastní parkování (…)
vzdálenost
cena
popis speciální pravidla poloha
souřadnice
délka -ssmmvv
šířka -ssmmvv
nadm. výška
x – v mapce
y – v mapce
plánek (…)
letecká fotka (…)
www link na mapový server www link na komentář (…) – text, autor, datum bodování
dojem -(1=perfektní … 5=hrozné)
počet hlasujících

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Údržba informací o lokalitách

   4. Říjen 2006 - 21:38
Garrett (bez ověření)
Zdravím všechny staré přátele v novém světě. Jak s údržbou informací lokalit? Asi není lepší cesta, než kterou se vydal Boris, tj. sbírat informace od ostatních. Já standardně sleduji Barabu (Cítov, okr. Mělník) a mohu přibrat i Vojkovice. Informace jsem schopen podávat 1×měsíčně (od jara do podzimu. V zimě je stav setrvalý - voda tvrdá, pláže kluzké). Možná není od věci, zamyslet se nad možností, že každý "ochotný znalec" by si svojí lokalitu/y spravoval sám. Mnoho štěstí Garrett -------------------- Žurek: Ti ochotní znalci se vyskytují dost poskrovnu a přece jen máme 100 lokalit. OK, Vojkovice, Cítov = Garrett, Praha = Jirka Rybka, Rozkoš = B. Tichý, pak nám tady zbývá ještě 97 dalších míst (?) Uvádět tak podrobné a aktuálnost vyžadující údaje je určitě zodpovědnost vůči návštěvníkům. Trošku tragikomedie by byla, mít 150 parametrů u každé lokality a u 80% těchto parametrů mít "údaj" - neověřeno...
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

návrhy parametrů..

   5. Říjen 2006 - 19:25
guestji

Mno, myslím, že když je aktuální fotka, mapka, případně ortofoto, tak spousta otázek je zbytečná. Myslím, že čím více se zůží výběr, tak nám z toho vypadne jedna lokalita na u Ostravy a druhá v Severních Čechách…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jak s tolika parametry

   6. Říjen 2006 - 12:21
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Myslím že jedna věc je zřejmá: Bude třeba zde navrženou spoustu parametrů rozdělit na dvě skupiny (mimo zcela odmítnutých nepodstatností, budou-li nějaké takto posouzeny), a sice:

  1. Základní, nejpodstatnější údaje, které budou nakonfigurovány přímo jako formulář – to by měly být asi věci typu Přístupnost, Nakolik naturistická, zázemí… Položky u kterých lze čekat, že si je lidé budou klást za podmínku návštěvy (a tedy podle nich vyhledávat), a které především budou zajímat lidi, kteří na místě ještě nebyli (ti budou asi na webu hledat nejspíše).
  2. Ostatní údaje, které jsou také zajímavé, ale jsou k dispozici jen u některých lokalit, nebo by formulář zbytečně komplikovaly – tyto bych řešil spíše jen formou doporučení či jakéhosi vzoru, jak se mají psát v přibližně jednotném stylu do textové části.

Předpokládám, že hledající uživatel si nejdřív vyhledá dejme tomu „Oficiální“ pláže s „občerstvením“, protože na tom trvá, a pak už si v textech vyhledaných stránek to ostatní přečte, někde že je hluk, jinde to uvedené není atd… A rozhodne se podle celkového dojmu z této „druhé vrstvy“. Nelze všechny místní zvláštnosti nacpat do kolonek…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Údržba informací o lokalitách ... pokračování

   6. Říjen 2006 - 12:30
Garrett (bez ověření)

Koukám, že ačkoliv „Nemáte právo psát příspěvky“, přeci jen se mi podaří sem občas něco vnutit :-)). Ten seznam, co všechno by se u jednotlivých lokalit mělo sledovat (např. GPS údaje, letecké snímky atd.) mě sice trochu vyděsily (zeměpisnou polohu uvádět mohu, ale s leteckými snímky bude problém – zásadně odmítám létat a nevlastním ani příslušný dopravní prostředek). Je nás opravdu tak málo ochotných podělit se s ostatními o informace o kousku země, který máme na dosah? Odkud bral informace Boris? Přeci neobjížděl a neobjevoval lokality sám? Ty informace mu někdo (nějaká ochotná duše) posílala, ne? A že by tihle lidé se již nechtěli snažit?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Odpověď na otázku vkládání příspěvků

   6. Říjen 2006 - 19:38
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Dovolil jsem si zde maličko zaskočit za administrátora – Tvé příspěvky se nám v systému sice objevují, ale nejsou (zatím) automaticky zveřejňovány. To se brzy doladí, prozatím to musí uvolňovat ručně někdo oprávněný – za komplikaci se omlouváme. ;-)


8.10. – Už by to snad mělo být v pořádku, vkládání příspěvků pro všechny registrované, čtení pro každého.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Letecké snímky, původ stávajících dat

   6. Říjen 2006 - 22:18
zurek (bez ověření)

Doporučuju lépe prostudovat stávající stránky N-lokalit- u vštšiny z nich už dnes jsou letecké snímky. Odkud se vzaly se neptejte, jsou tam, tak si jich užívejte. Stávající údaje, původní data. Asi se to běžnému čtenáři Naturisty bude zdát absurdní, ale většinu fotek u lokalit opravdu pořídil Borek Tichý vlastnoručně. Některé údaje (zvláště uvedené jako „Popis“) posílají ostatní naturisti z celé ČR. Je také potřeba vědět, že prapůvodní informace jsou z tištěných Naturistů, kteří vycházeli cca. před 15ti lety. Odtud jsou i plánky. Určitě budu fandit a sám přispívat nově zavedeným parametrům. Nicméně mě dosti brzdí zkušenosti s „šíleně ochotnými naturisty“… Nicméně třeba ten parametr „souřadnice“ bude jistě přínosem, obzvláště do budoucna, kdy budou mít mobilní navigaci všichni, stejně jako dnes mají všichni mobil. Pro raději menší seznam parametrů mluví taky fakt, že n-lokalit se celkem malé množství. Takže pokud se někdo vybere do Jižních Čech, tak zřejmě nebude hledat n-lokalitu podle travnatého nebo písčitého břehu, ale prostě bude „hledat n-lokalitu“. Doufám, že v místě svého pobytu ji najde…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Proč parametry ?

   9. Říjen 2006 - 7:57
JADRAN (bez ověření)

Já vím, že je to asi kacířský názor, ale podle mého je vyhledávání podle parametrů k ničemu. Pokud něco v seznamu lokalit hledám, tak mě zajímá, zda v nějaké oblasti (kam třeba jedeme na výlet ) je nějaké místo na koupání. Takže vyhledávání v mapě a následné přečtení informací ( jsou-li nějaké ) je plně dostačující. Rozhodně by mě nenapadlo si lokality podle nějakého kritéria třídit a to z toho prostého důvodu, že jsem zpravidla rád, že najdeme alespoń nějakou. Výběr podle kritérií má smysl, jestliže vybíraných objektů jsou stovky či tisíce. N-lokalit je stovka na celou republiku. A u kolika z nich je tolik informací aby je mělo smysl třídit ?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Třídění lokalit

   9. Říjen 2006 - 8:10
zurek (bez ověření)

Taky jsem toho názoru, že lidi hledají podle mapy a ne podle toho, jestli je v místě občerstvení, nebo že je občerstvení v přilehlé vesnici. Tyto diskutované kategorie jsou ale také proto, aby se stránky jednotl. lokalit sjednotily a aby se při zadávání de facto do formuláře pouze sypaly texty. Osobně jsem pro, aby se červeně označily lokality, kde není žádný majitel, udržovatel. Zde bych navrhnul označení něco jako Národní naturistická rezervace. Lidi – stádo slonů jsou zvyklí, že vždycky po nich bude někdo chodit a uklízet. U lokalit bez majitele je to ale hotová katastrofa. Navštívili jsme n-lom v Libeči u Trutnova… Taky si dost lidí stěžuje, že jejich domovské lokality uvádíme v seznamu a pak se tam sjíždí kvanta lidí, kteří dělají bugr. Proto jsem pro toto označení přímo v seznamu.

Taky jsem pro, aby se na stránkách lokalit uváděly turistické možnosti z okolí. Lidi většinou cestují a nemají zájem jet přes 1/2 republiky, aby se tam natáhli na trávník a pak zase jeli stovky km zpět.

Stále nejsem přesvědčen, že nebudeme schopni aktualizovat většinu změn v lokalitách – málo dopisovatelů.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

k čemu parametry?

   8. Listopad 2006 - 11:42
PetrK

Myslím, že parametry jsou velmi důležité!

Když v místě není občerstvení tak si člověk s sebou přibalí svačinu aby nestrádal hlady.

Když ví, že je tam kamenitá pláž, tak si vezme tlustší deku, aby měl na čem ležet.

Když ví jaký je břeh, tak se třeba nebojí vzít s sebou děti.

Když ví, že psi můžou jít s sebou, tak vezme vyvětrat i svého miláčka.

To mě napadlo jen pár kategorií, které mohou být před první cestou k vodě do neznáma pro mnoho lidí důležité…Loni jsme docela hodně objížděli Česko a když člověk vyrazí někam na celý den a zjistí, že v místě vůbec nejsou naturisti a jediná možnost ležení je na kamení, kde opravdu k pohodlnému lenošení nestačí jen ručník, tak to trochu hodně zkazí den :-(

K aktualizaci. Většina kategorií se v průběhu roku nemění (tvar břehu, dopravní dostupnost, občerstvení, povrch břehu…) Vlastně se vyvíjí jen kvalita vody. ta ale většinou mívá každý rok stejný průběh, např: v červenci ještě čistá, od srpna zelená. Případně se dá kvalita vody zjistit na stránkách hygieny. Ostatní popisy bude úplně stačit aktualizovat jednou ročně v průběhu sezony v případě nějaké zásadní změny (např: obnovení těžby) Tedy navrhuji ke každému záznamu uvádět datum zápisu a datum poslední kontroly aktuálnosti záznamu. To by mělo pro představu čtenáře stačit. Zároveň nezbývá než doufat, že každý návštěvník n-lokality se podělí s aktuálním zážitky z navštívené lokality. Já s tím třeba problém nemám… a k tomu by bylo dobré zavést u popisů jednotlivých lokalit možnost veřejných komentářů, ze kterých by následně čerpal aktuální infomace administrátor lokalit.

plavání zdar Petr

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jen technické upřesnění

   8. Listopad 2006 - 13:24
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Komentáře lze přidávat ke každé stránce, kde to admin či autor vyloženě nezakázal, a tedy i k lokalitám (viz příklad zde). Myslím, že toto je rozhodně na místě využívat – kdo zjistí něco nového, napíše k příslušné lokalitě komentář, a ostatní to ihned uvidí přímo pod popisem. Správce to pak (až časem) zapracuje do textu (a komentář, jakožto pak již duplicitní, případně smaže či zkrátí).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

stačila by mi jednoduchá mapa čr, n-místa vyznačená

   19. Duben 2007 - 12:15
ellien (bez ověření)

jako dosud. urcite se hodi v dalsim popisu fotky mista, info o tom, zda je nahota oficialni a zda se tam dostane i clovek bez vlastniho auta, pripadne jak. take je dobre vedet, zda je na miste seceny travnik, prirodni travni porost, pisek, lezeni mezi stromy ci na vydupane trave/hline. jinak rybarum zmar, naturistum zdar :)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ohledně struktury Lokalit je už všechno dáno,stačí jen vyp

   20. Duben 2007 - 15:41
zurek (bez ověření)

Struktura je už dána. Myslím, že jednotlivých bodů obsahu každé stránky té které lokality je až dost, takže rozšiřovat je není potřeba. Teď už stačí si jen vyjet tento formulář a vyplnit ho. Pro znalce místního prostředí to je otázka pár minut. Relativně nejtěžší je na celé akci zadání internetové adresy (URL), aby stránka měla textový tvar a ne jen nějaké otazníky-vykřičníky ve své adrese. Jinak je to opravdu velmi jednoduché. Do mapy to umístit pak už můžeme tady sami. Takže neváhejte a přispějte vytvořením stránky lokalit ve vašem okolí. Dosavadní ochota přispět je vskutku úžasná, pardon překlep – úděsná.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jedna diskuse uzavřená

   20. Duben 2007 - 19:28
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Přesně tak, doba kdy jsme tady dávali dohromady formulář na Lokality je dávno pryč… Dnes ten formulář běžně funguje (jen dodávám, že samozřejmě až po přihlášení – už zase vidím to kvantum zamítnutých přístupů anonymních uživatelů), a každý popis lokality je vítán!

Pokud jde o URL v textu, tak problémy s „elegantními“ popiskami nastávají jen když do textu napíšete pouhé www.něco – pokud přidáte i http:// tak problém není (ještě líp samozřejmě poslouží pokročilá syntaxe z nápovědy, či přímo HTML). Příležitostně se v systému porozhlédneme po možnosti tu optickou vadu nějak zazáplatovat, ale vševědoucí nejsme a ruce má taky každý jen jedny… ;-)

Nejdůležitější věc: Toto diskusní téma svůj účel již dávno završilo, proto jej tímto uzavírám.

Noví uživatelé tak nebudou plýtvat časem na další texty, které již nemají valný smysl… Máte-li něco opravdu podstatného, můžete založit diskusní téma nové.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.