[ikona]

Nejvyšší čas pro zimní nuda-plavání

   4. Listopad 2022 - 19:54
nahatej

„Zimní naturismus“ coby terminus technicus asi neexistuje, ale možná je na něj čas.

Je to už skoro pozdě, ale díky teplé druhé půlce října stále aktuální.

Uvažujete-li o otužileckém ponořování a mnohem lépe i plavání a zatím jste nezačali, je nejvyšší čas.

S teplotou vody 13 stupňů k 31/10 je pořád ještě čas začít a s pár (a postupně stále více) tempy zvládat chladnoucí vodu.

Jestli o tom pod dojmem mediální otužovací kampaně poslední doby, či ještě lépe bez ohledu na ni čistě za sebe, uvažujete, neváhejte a vnořte se, dokud voda nezačne být oficiálně „studená“, tedy pod 10 stupňů.

Osvědčenou metodou je na podzim nepřestávat a chodit do vody „furt, dokud to dám/e“. To je typicky říjen. Ale i když už je pryč, letos teploty zařídily, že i teď (ale každým dnem to bude méně příjemné!) se to pořád dá.

Naturismus, nudismus, FKK, se běžně ztotožňuje s létem a sluncem. Ale plavání bez plavek má větší logiku v zimě než v létě.

Studící plavky v létě jsou jenom nepříjemnost, v zimě konvenční pruda zdržující od utření do sucha a oblečení. Když uprostřed zimy vylezete z dvoustupňové vody, hraje na břehu roli každá vteřina, během níž se vydrbete do sucha a obléknete. A posléze nemusíte řešit studené, mokré a někdy i mrznoucí svlečené plavky.

U vody se v zimě obvykle nesetkáte s lidmi, kteří by vaši bezplavkovost řešili. Zachumlaní v teplém oblečení spíše vyjádří, případně jen potichu sdílejí, obdiv či alespoň respekt.

A v místech, kde se tito nadšenci scházejí, si zanotujete, pokecáte, potěšíte se.

Osobně je mi úplně jedno, jestli tímto postem někoho inspiruju, nebo ne. Ve slabé chvilce jsem si přesto řekl, že tady teď zkusím nasdílet svou hezkou zkušenost.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zimní nuda-plavání

   5. Listopad 2022 - 22:50
eSHá

Zimnímu plavání neholduji. Moje nejchladnější voda, kam jsem se jenom na chvilku ponořil měla 16 stupňů. Přesto tento příspěvek chválím, neboť tyto stránky jsou od toho, abychom předávali svoje zážitky a zkušenosti dalším lidem. Takže to nebyla Vaše slabá, ale silná chvilka. Díky

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ad zimní (nuda)plavání

   7. Listopad 2022 - 17:12
nahatej

Díky za reakci.

Chtěl jsem na toto téma psát už před/loni, ale rozhoupal jsem se (proto ironicky „slabá chvilka“) až nyní.

Dalo by se o tom psát mnohé, uměl bych to, ale o samotném plavání v zimě už toho bylo sepsáno a je dostupného tolik, že imho nemá cenu nosit dříví do lesa. A tak zde akcentuju právě výhody pobytu ve vodě bez plavek.

Boom otužování v posledních letech se odehrává v době posedlosti sdílením na sociálních sítích a současně hysterčení s nahotou. Tím pádem se módní otužovači dost dobře nemůžou prezentovat nazí a nahé, a tak se buďto nefotí, nebo jsou v plavkách.

Nemám nijak zapotřebí zimní nahotu ve vodě propagovat a tlačit. Každé soudružky a každého soudruha věc. Jen jsem chtěl zmínit výhody.

Dneska v teplém Polabí na osluněném písáku voda stále ještě 12 stupňů (loni tamtéž 6/11 jen 10), tudíž jsem dal krásnou nostalgickou plavbu na počest 105. výročí Velké říjnové socialistické revoluce, té, jak my starší víme, nejepochálnější události v dějinách lidstva.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Naposledy k Winter-FKK

   13. Listopad 2022 - 20:09
nahatej

Jelikož vidím, že zimní nudi-plavání zde nerezonuje (konstatování, žádné naříkání), přestanu se s ním už vnucovat a tímto s ním zde příspěvkově skončím.

Aby v dnešní emotikonové době, kdy se vytrácí schopnost bez přiblblých smajlíků chápat třeba ironii, někomu nevyplynulo, že jsem coby ryzí putinovský nohsled před pár dny horoval pro bolševickou VŘSR, urazím zdejší čtenářstvo blbuvzdorným upozorněním na onu ironii, případně sarkasmus.

A abychom se na závěr zasmáli i zavrtěli hlavou, přidám odkaz na situaci podle mě takřka bizarní.

Informaci „Berlín šetří. Bazény snížily teplotu vody na 26 stupňů a povolily neopreny“ přinesl iD 21/10/22.

Z marnotratných 28 (to je teplota na vrcholných závodních akcích, sledujících zaplavání co nejlepších časů, k nimž vyšší teplota vody, ergo nižší viskozita, dopomáhá) na stále luxusních 26 ve vyhřívaných vnitřních prostorách? OMG.

Kde jsou časy, kdy předkové nynějších zhýčkanců před 120 lety začínali na Syltu u Severního moře s FKK?

Kdy vojáci Wehrmachtu sice dostali v ruské zimě na frak, ale dokázali – co jim zbývalo – vzdorovat podmínkám opravdu krutým?

A k tomu si představme, že by místo oteplení, jež nás zanedlouho má zahubit, došlo naopak na nikterak dávné teorie nové doby ledové a opravdu se znatelně začalo OCHLAZOVAT…

Takže otužilým zdar, chcípákům zmar. Svůj apel jsem vyslovil, tento týden si vychutnal čtvero krásných plavání, dneska (13/11) zase i s hezky hřejícím sluncem. A bez případného podnětu dál už mlčím.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Winter FKK, reakce

   21. Listopad 2022 - 20:50
Noe Wosen

Jako celoroční plavec si už několikátou sezónu všímám, že mnozí otužilci odložili při svém zimním plavání plavky. To chodím plavat se 4 skupinami otužilců. Nulová reakce na články nahatého je tu proto, že otužilci, se kterými se znám a plavu, tak na tento server NATURISTA vůbec nechodí nebo ho dokonce ani neznají. Jak jsem už tady v jiné rubrice psal, znám dost lidí, kteří nemají s nahotou problém. Jezdí na jachtách nazí, u moře vyhledávají místa, kde se dá koupat bez plavek, v létě běhají nazí po lesích, v saunách jsou nazí i mimo potírnu, u bazénu na zahradě jsou nazí, v létě i zimě chodí plavat nazí ale na nudapláži nikdy nebyli. Jinak otužování je super, sám jsem se začal otužovat až po 50. Nahatému otužování a plavání zdar!!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.