[ikona]

Nekončící sezona

   25. Listopad 2020 - 1:58
nahatej

I když se tady už delší dobu naturistí jen verbálně, zákaz koupání bez plavek nikdo nevyhlásil, a tak se stále lze báječně realizovat. Akorát už to našinec nevydrží tak dlouho jako v létě.

Apel na nepřerušení sezony jsem chtěl přinést už před časem, kdy ještě bylo snesitelné přejít od sprchování studenou vodou k plavání, ale laxně jsem to prošvihl, a tak je pro nezasvěcené letos nejspíš už pozdě.

Faktem je, a všiml jsem si i konstatování v mediálním mainstreamu, že tolik lidí namáčejících se v přírodní vodě nepamatuju. Naděje, že otužování zvyšuje imunitu, a uzavřené bazény stále ještě přivádějí do vody i lidi, do nichž byste to neřekli.

Chvályhodný trend!

Nyní, kdy po vylezení z vody je žádoucí se co nejrychleji osušit, vyfrotýrovat a obléknout, je nezdržování s mokrými plavkami o to cennější. A případní pozorovatelé na břehu vám budou spíš fandit, než aby vás brali jako nahatého úchyla.

Koho by to zajímalo, orientační teplota vody na dvou polabských písácích:

  • přelom září-říjen: cca 16
  • cca 10. října: cca 15
  • 19. až 22. října: cca 13
  • přelom říjen-listopad: cca 12
  • 12. až 14. listopadu: cca 10
  • 22. listopadu (zatím poslední měření): cca 9

Letošní podzim nelámal teplotní rekordy, ale byl nakonec slušný. FYI, naposledy jsem ležel (cca půlhodinku) na slunci 25. října.

Jestli vás to aspoň trochu navnadilo, nezapomeňte se včas zanořit na jaře. Letos 18. března měla voda 8 stupňů, tedy už jen o málo méně než má nyní.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nekončící sezona 2

   25. Listopad 2020 - 17:44
volynak

Také já pozoruji, že se moje sezona čím dál víc prodlužuje. Když jsem před lety s nudismem začínal tak to bylo tak v období květen – srpen a postupně jsem to protahoval až na současných konec března – půlka října. Moje rekordy jsou 25 3. a 13. 10. Nevím jestli je to tím, že se klima opravdu otepluje nebo jsem víc otužilejší – prostě si to chci užít co nejvíce a co nejdéle.Už nyní odpočítávám dny a týdny do jara a pokud počasí dovolí vyrazím koncem března v týdnu kdy začne platit letní čas a bude odpoledne déle teplo a slunečno. [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ad letní čas

   25. Listopad 2020 - 18:33
Jarda2

No hlavně se modleme ať Evropské komisi nerupne v kouli a už definitivně v celé EU nezruší letní čas. Představa, jak se někdy koncem srpna začíná stmívat okolo 19. hodiny je pro mě úplně děsivá.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Letní čas ano

   26. Listopad 2020 - 17:29
volynak

Zrušení letního času se také děsím, to by se nám odpolední „nudění“ o hodinu zkrátilo a ráno by bylo zbytečně brzy světlo. Naštěstí k definitivnímu rozhodnutí nedošlo kvůli koronaviru a bylo snad odloženo na neurčito.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Otužování s tehdejší Miss Natura

   26. Listopad 2020 - 18:44
admin

Už je to skoro 10 let, kdy Aneta Daňkovská vyhrála soutěž Miss Natura. Ke zmíněnému otužování a nejen k němu v tomto současném videu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Podfuk

   27. Listopad 2020 - 11:46
peťanpraha

Stačilo mi několik úvodních vět, aby mi bylo jasné, o jaký jde zase podfuk. „Kvantová terapie“… jeden totální bullshit. Banda podvodníků a vytahovačů peněz si vypůjčila slovo z kvantové fyziky s tím, že si myslí, že kvůli tomuto slovu se lidi posadí na zadek. Přitom o tom, co je to kvantová fyzika, kvantová mechanika či kvantová teorie pole nemají ani ponětí. Ale zní to učeně, tak si lidi jistě budou myslet, že je to něco hrozně vědeckého, a tedy v tom nebudou hledat podvod.

Stejně jako horoskop vypadá hrozně složitě a učeně, přitom jde o něco, co se lze naučit během pár týdnů, pokud člověk má prakticky nulové znalosti. Ovšem jaký faktický bullshit za tím stojí, to si fanatičtí vyznavači těchto okultních pavěd nechtějí nikdy připustit. Protože by museli sami sobě dokázat, jak hluboce se mýlili. A toto poznání je pro mnohé lidi horší než rakovina. Proto přežívá tolik komunistů a proto tolik lidí věří na návštěvy ufonů, na čarodějnictví, na duchy, na věštění z „hvězd“, léčbu přenášením energie a kvantovou terapii.

Ale neprotestuju proti tomu. Lidi si našli způsob obživy. Je svobodnou vůlí každého, zda jim ty prachy dá. Protestuju tehdy, když nějaká významnější osoba takový bullshit podpoří. „Naštěstí“ Anetu Daňhovskou skoro nikdo nezná, ale například Andrej Babiš tlačí svou astrologickou víru i do médií. Naštěstí s tím, jak se stal obecně směšný, je směšná i jeho tlačenka.

Článek o kvantové terapii dotykem matrixu v Reflexu: https://www.reflex.cz/…5-minut.html

Když jsme u té kvantové fyziky, tak se paní Třískové zeptám, jak dlouho trvá Planckův čas. Bohužel to neví, přestože jde o základní pojem kvantové fyziky. Když chci tento rozpor vysvětlit, říká: „Já to tam mám takhle napsaný, ale fyzicky to ta kvantová terapie z mého pohledu asi není. Tak to někdo nazval, ale já to chápu jako čištění. Je to pročištění nastavení člověka.“

„A proč se to tedy jmenuje kvantová terapie?“

„Protože to tak nazval pan Ondráška.“

„A není to spíš proto, že je to slovo v módě?“

„Je to asi taky klidně možný,“ přitaká překvapivě paní léčitelka.

Nakonec se zeptám, co je vlastně matrix, když absolvovala ten kurs kvantového dotyku matrixu. A paní Třísková zareaguje velmi duchovně. Jednoduše mě vyhodí. „Nechci si už s vámi povídat.“

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Omyly nejen sl. Daňkovské

   29. Listopad 2020 - 22:22
Sam De Bill

Zdravím a přeji vše nejlepší všem, nejen k oslavám počátku konce Covid-pandemie!!!

Hlavně prosím vždy, všude a s každým jen s rozumem a citem společně, s šaty jen kde je to nezbytné …

K onomu „podvodu“ (omylu) s kvanty (jindy kybernetikou, nanotechnologií atp. atd.) je to asi jako v dějinách vždy a všude … „Módní“ a šokující ohlašování všeho a všemi, tu Konců Světa, příchodu Mesiášů, Zlatého Věku, Totální Svobody a Anarchie, Volné Lásky, Zlatých a Diamantových Horeček, EL Dorád atp. atd. …

Něco (slovo, pojem, věc, osoba, zvíře, rostlina, potravina, nerost, „ikona“, atd.) tzv. „frčí“, jede, je to v kursu, módní a táhne to (prodává to, je to „seksi“). Může jít i o zlý úmysl a snahu vydělat na každém za každou cenu, většinou a dle mého i u milé a pracovité (poctivé) sl. Daňkovské spíš o klasické „pletení si pojmů s dojmy“ a ne zcela vhodné použití tzv. „volné asociace“ (či metafory, příměru atp.).

Protože kvanta a energie a další „pojmy“ je možno vztáhnout z čisté vědy-fyziky i na tzv. „pavědy“ či mírněji a smířlivěji i do hájemství esoteriky a metafyziky (t.j. filosofií přesahujících náš rozum a chápání, ale přesto mající své platné místo a smysl).

Vždyť i ti největší géniové dějin se přiznávali a přiznávají bez studu k víře v něco co nás přesahuje (Bůh, Příroda, Řád, vyšší smysl), ne vše lze a je vhodné pochopit, vysvětlit, změřit, zvážit, spočítat, zabalit a natož pak naporcovat a „prodat“…

Jistě opačně to platí i do toho „okultního“ hájemství, které by nemělo tak okatě vydělávat na „hlouposti“ a nejnižších pudech (m.j. strachu ze smrti, z neznáma a cizího), ale spíš být jakýmsi pomocníkem (ideálně bezplatným) na cestě ke smíření a přijetí jevů přesahujících běžný lidský rozum (m.j. otázky života a smrti, lásky, citů, snů, intuice, mimosmyslových-paranormálních jevů atp. atd.).

Vždyť pokročilá technika je de facto nerozlišitelná od „magie“ (od určité úrovně složitosti) a andělé apod. nadpřirozené bytosti v lidském dávnověku byli dle jistých teorií jen naši stvořitelé (mimozemšťané s vyspělými technologiemi).

Bez důkazů jsou možná tyto a další teorie p. Součka apod. „záhadologů“ jen k smíchu či k pláči, ale na každém šprochu může být i trochu pravdy a ty nejšílenější nápady a teorie se často dočkaly překvapivého potvrzení i od jejich nejzarytějších odpůrců (inteligentní stvoření Vesmíru vs. Vesmír vznikl sám od sebe a z ničeho)…

Takže prosím „Nesuďme, abychom nebyli souzeni“ a nechme každého, ať si svobodně věří v co chce a praktikuje svoji nenásilnou víru jak uzná za vhodné (v souladu s platnými zákony). Vždyť i naše nahota je pro většinu společnosti zcela mimo=„šílená“ a nepochopitelná, a přece nebo právě proto tak skvělá a příjemná (stačí chtít, vyzkoušet a uvěřit) …

„Věř, ale komu věříš měř“ (a nenech se napálit a ošidit)! Na podvodníky vydělávající na hlouposti a strachu lidí m.j. pomocí kvant, nahoty či sad předražených hrnců apod. patří vždy volat Policii ČR!!!

Má úcta a N-Zdar, Covidu Zmar!!! Těším se brzy nashle a nahatí, např. v Saunii Nové Butovice!!!

Váš/Vaše „vše“ a psychokybernetik+nahý „úchyl“ SdB

(moje teorie „všeho“, veličina Timemgii=čas+energie+mem a jednotka 1Hol=vše)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zásadní rozdíl mezi podvody a

   30. Listopad 2020 - 12:34
peťanpraha

Zásadní rozdíl mezi podvody a okultistickými plky podvodníků na straně jedné a tvrzením vědce na straně druhé je v tom, že podvodníci nemusejí dokazovat nic.

Vědec po desetiletí úmorné dřiny zjišťuje, jak málo toho zná. A aby obstál, musí svá tvrzení doložit. Experimentem, simulací, pozorováním. A pak musí o své pravdě přesvědčit vědeckou komunitu.

A ano, někomu se existence světa bez hlubšího smyslu zdá divná a nepřijatelná, pro mě je zas nepřijatelné, když se do přírody cpou lidské emoce a pocity. To už je opravdu jen krůček od náboženství. Příroda, svět, vesmír opravdu nejsou živoucí organismus. Nic na tom nezmění ani frky náboženských, okultních a jiných šarlatánů.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pořád nekončící

   13. Prosinec 2020 - 15:50
nahatej

Podmínky jsou stále plavecky přijatelné a do přírodní vody se stále noří nebývalé množství lidí.

Jak (nás) no-name nadšenců, tak i selebritek, jimž mnohdy (většinou?) jde o instáčový samožer a ideálně o fotečku s textíkem v bulváru. (Až legrační je všimnout si, kolik – většina – profláklých xichtíků pózuje na břehu, kolik u břehu a kolik jich opravdu plave v hloubce, o ponoření hlavy nemluvě.)

Ale i to je fajn a v rozumném provedení blahodárné.

Na faktické notě pokračuju v info o chladnoucí vodě.

28. listopadu 8 stupňů, 6. prosince 6,5, 11. prosince 6 stupňů/vzduch 4. Voda stále pěkně průhledná, byť relevantní standardní měření už nemá smysl (plavu většinou tam, kde jsem naposledy 18. září naměřil průhlednost 520 cm).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.