[ikona]

Odpověď 1. náměstka chomutovského magistrátu

   21. Květen 2017 - 22:38
jastar

-----Original Message----- From: Dinda David [mailto:d.dinda@chomutov-mesto.cz] Sent: Sunday, May 21, 2017 10:17 PM To: Miroslava Stará <mirkastara@volny.cz> Subject: Re: Kamencové jezero

Vážená paní Stará, vážení manželé,

děkuji za Váš e-mail i za to, že jste zanechali také komunikaci s pracovníky z Kamencového jezera a Městského informačního centra. Je to pro mě důležitá zpětná vazba o tom, jak zaměstnanci města, případně organizací městem zřízených, komunikují s veřejností. A souhlasím s Vámi, že zejména komunikace pana Jenče není zcela optimální.

O způsobu komunikace budu interně jednat se všemi zainteresovanými.

Zcela s Vámi souhlasím, že informace, které se týkají provozu Kamencového jezera nemá návštěvník hledat v médiích, ale primárně na informačních kanálech samotného Kamencového jezera. Přijde mi to zcela přirozené a pokud taková informace na webu Kamencového jezera není a nebyla, je to chyba. A zajistím nápravu.

K Vašim otázkám:

  1. nuda pláž nebyla určena k úložišti strojů ve smyslu, že by tam měly nějaké stroje parkovat a nebylo možné je odstavit jinde… Ve skutečnosti byla v prostoru velmi blízko nudistické pláže zřízena stavební část, takové specifické molo, přes které bude na vodní hladinu postupně pokládáno a následně plaveno vše potřebné k sestavení nového centrálního mola na opačném břehu jezera. Vzhledem k tomu, že západní břeh není možné využít k logistice stavby (nejsou tam dostatečné komunikace a prostory k příjezdu nákladních automobilů), bylo nutné logistiku řešit z opačného konce jezera, tedy z východního břehu od Otvické písečné pláže. A vzhledem k tomu, že po vodní hladině se budou plavit poměrně težké a nebezpečné pontony, byl odbornou firmou vytyčen bezpečnostní koridor, kterým se veškerý materiál bude plavit. Stanoviště bylo zřízeno s ohledem na všechny okolnosti a zejména bezpečnost návštěvníků a plavců.
  2. realizace první etapy nového centrálního mola by měla být hotova přibližně v polovině měsíce června. Pokud nenastanou žádné potíže, mohl by se režim nudistické pláže vrátit ke svému standardnímu režimu zhruba v tomto období. Nejpozději ke konci měsíce června. Druhá etapa stavby mola je plánovaná na čas po skončení hlavní sezóny.
  3. poslední otázka i odpověď trochu navazuje na tu první: na nudistické pláži nebude zřízeno odkladiště strojů, ale prostor nezbytně nutný ke splavení pontonů pro nové centrální molo. Časově ohraničené omezení provozu nudistické pláže vnímám jako nevyhnutelnou daň za snahu o rozvoj Kamencového jezera. Nové centrální molo je největší investicí v tomto areálu za poslední roky. Určitě se nejedná o úmyslné omezení vašeho životního stylu a požitku z letního koupání.

Pevně věřím, že Vám moje odpovědi poskytly maximum informací, které jste dosud neměli. Současně věřím, že hned jak to bude technicky možné, znovu budete prožívat hezké slunečné dny na místech, které máte rádi.

Přeji vám příjemný vstup do nového týdne.

S pozdravem

David Dinda náměstek primátora Statutární město Chomutov

Odesláno z iPadu

21. 5. 2017 v 21:35, Miroslava Stará <mirkastara@volny.cz<mailto:mirkastara@volny.cz>>:

<image001.jpg> Vážený pane náměstku, před týdnem jsme se na webu Kamencového jezera dozvěděli, že nudistická pláž je uzavřená kvůli rekonstrukci mola. Protože jezero navštěvujeme přes padesát let, nebylo nám jasné, proč je uzavřená opačná strana jezera. Jsme z Mostu, nečetli jsme tedy chomutovský tisk. Teprve paní Skočdopolová z Městského infocentra nám přeposlala odkaz na článek zároveň s Vaší mailovou adresou s tím, že ona mi nemůže odpovědět na otázky, které jsem jí zaslala. První dvě informace od ní a od pana Jakuba Jenče nás pouze odkazovaly na tisk a webové stránky (na nichž jsme se ale nedočetli o příčině uzavření naturpláže). Článek z Chomutovského deníku byl jasný, nevím, proč stejná informace nebyla i na webu. Nebudu se zastavovat u informace, že provoz pro plavce je bez omezení kromě „naháčů“, ale poprosím Vás o odpověď na otázky, které jsem poslala paní Skočdopolové. Jsou uvedeny níže. První otázka a částečně i druhá je vyjasněna po přečtení článku v Chom. deníku, jen nevíme, proč ta informace nebyla na webu, který je dostupný i nechomutovským návštěvníkům. Zůstává odpověď na otázku, zda výběr nudapláže nebylo spíše nejsnazší řešení, zda by se při dobré vůli nenašlo jiné vhodné, nikoho nebo minimálně omezující místo, a proč musíme takto složitě pátrat po relevantních informacích. Máme nepříjemný pocit z toho, že naturisté jsou trpěnou a přehlíženou skupinou. Prosím o odpověď na otázky zaslané pí Skočdopolové, třeba Vaše odpověď tento pocit zmírní. S pozdravem a poděkováním za čas, který nám věnujete manželé Starých, Most

Dne 17.5.2017 v 19:24 Miroslava Stará napsal(a):

Dobrý den, prosím o informaci, kdy přibližně bude otevřena nudistická pláž. Děkuji M. Stará, Most

Dobrý den,

sledujte tisk a tam se dozvíte všechny informace týkající se provozu Kamencového jezera.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

Jakub Jenč Kamencové jezero From: Miroslava Stará [<mailto:mirkastara@volny.cz> v] Sent: Tuesday, May 16, 2017 9:33 PM To: Městské informační centrum Subject: Kamencové jezero

Dobrý den, prosím o informaci, proč a dokdy bude uzavřená nudistická pláž Kamencového jezera a zda bude nadále možný vstup s permanentkou, ev. zda ji lze opět zakoupit v kempu. Kamencové jezero navštěvujeme s rodinou každoročně po celou sezónu, osud nudapláže nás již několik let trápí – před zmenšením jsme mohli využívat pěknou travnatou plochu, pláž navštěvovalo mnohem více lidí. Po zmenšení je nedostatek slunných míst, leží se v prachu nebo na přeplněných molech. Uvítáme časový posun otevření, pokud budou podmínky pro nudisty zlepšeny.

Za informaci děkujeme manželé Starých, Most

Dobrý den, paní Stará,

nudistická pláž je uzavřena z technických důvodů – přestavba na Kamencovém jezeře a zatím není dané datum jejího znovuotevření. Sledujte prosím tisk a webové stránky. Vstup s permanentkou určitě bude možný a nové permanentky se opět dají koupit v kempu. Pro podrobnější informace můžete psát na e-mail: recepce@kamencovejezero.cz<mailto:recepce@kamencovejezero.cz>

Přeji Vám hezký den

<image002.jpg>Radka Skočdopolová Odbor vnějších vztahů Městské informační centrum U Městských mlýnů 5885, 43001 Chomutov infocentrum@chomutov-mesto.cz<mailto:infocentrum@chomutov-mesto.cz> Tel. :800 100 473; 474 341 438
Statutární město Chomutov

[https://ipmcdn.avast.com/…n-avg-v1.png]<http://www.avg.com/email-signature?…>

Dobrý den, paní Skočdopolová,

děkuji za rychlou zdvořilostní odpověď. Protože jsme se z ní nedozvěděli, co je příčinou uzavření nudistické pláže, kde neprobíhá přestavba, ptali jsme se dále. Jestli dovolíte, máme několik doplňujících otázek:

1. Proč nám nebylo popravdě sděleno, že pláž nudistů bude vyhrazena pro úložiště strojů, které zajistí přestavbu na opačném konci jezera? Pokud to bylo jediné možné řešení, není nutné ho tajit.
2. Úložiště strojů musel někdo schválit na alespoň přibližně určenou dobu. Vzhledem k tomu, že stroje zatím prostor pláže nevyužívají, lze předpokládat, že ta doba bude delší a po skončení prací bude třeba terén pláže upravit.
3. Nudistická pláž je nejmenší prostor, v létě bývá plná. Její stálí návštěvníci mají zakoupené permanentky. Pláž navštěvují i lidé ze vzdálených měst, i německých. Věděli o tom ti, kteří rozhodli upřít tolika lidem letní relaxaci kvůli strojům ? Opravdu by se při dobré vůli nenašlo jiné vhodné místo? Je smutné, že po okleštění bývalých příjemných prostor kvůli vybudování zařízení, které nakonec bylo uzavřeno, nešlo najít jiné řešení. Naturismus je životní styl, naturisté se chovají ohleduplně k přírodě, v naturistických kempech bývá klid, pořádek, vzájemná ohleduplnost, máme s tím dlouholeté zkušenosti. Máme se cítit jako trpěná menšina? Proč ? Když se budoval plot a zmenšovala plocha naturpláže, bylo nám slibováno, že budeme v době, kdy tam nebudou akce, plochu využívat. Byla to lež. Bohužel i z odkazování na sledování tisku (nejsme z Chomutova) a informací – neinformací máme opět divný pocit. Víme, že město Chomutov má s jezerem hodně starostí a hledat vhodná řešení není vždy snadné, ale pravdivé informace mají nenahraditelnou hodnotu, je-li konáno poctivě a spravedlivě.

S pozdravem manželé Starých, Most

[https://ipmcdn.avast.com/…n-avg-v1.png]<http://www.avg.com/email-signature?…> Bez virů. www.avg.com<http://www.avg.com/email-signature?…>


Tento e-mail byl zkontrolován na viry programem AVG. http://www.avg.cz

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Kamencové jezero - Jak to aktuálně vypadá?

   18. Červen 2017 - 6:40
Obrázek uživatele Dan_ny
Dan_ny

Díky za informace. Nevíte někdo, jak to tam aktuálně vypadá? Podle některých zdrojů lze nudistickou pláž navštívit. Díky

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.