[ikona]

Oplatil

   21. Březen 2007 - 17:00
Petar

právě mi volal kamarád, nedočkavost ho s rodinou o víkendu vytáhla na Hrádek/Oplatil k hřišti a údajně nevěřili svým očím. Prý tam někdo řádil s motorovou pilou a podstatně prořezal bůrek mezi vodou a hřištěm, víte někdo o co jde?


Stránka naturistické lokality Oplatil-Hrádek

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Prořezávání břehů u Hrádku-Oplatilu

   23. Březen 2007 - 10:17
zurek (bez ověření)

Prořezávání se dělá myslím každý rok, ale spíš listnaté keře hned u vody. Jestli je to prořezané v borovičkách a jen tak „sem-tam“, tak to nejspíš potřeboval někdo dřevo na topení, nebo na stavbu… Majitelem je DMP Pardubice, ten je ale v konkurzu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Oplatil-Hrádek - Závora

   21. Květen 2007 - 7:47
Jirka L. (bez ověření)

Nevíte náhodou někdo čí práce je závora na vjezdu? Kdo dostal tak „inteligentní“ nápad? Jirka


Žurek: Na to moc inteligence potřeba není ;-) Závoru tam dal DMP Pce – majitel pozemku. Důvodů může být řada… Asi hlavní bude postupná soustavná devastace lokality. Je potřeba si uvědomit, že písník patří pořád ještě mezi těžební prostory, kam je ve skutečnosti vstup zakázán. Jestli můžu za sebe, tak já jsem si včerejší odpoledne na Hrádku bez otravujících aut užil maximálně – po letech opět ráj na Zemi. S typickou čecháčkovskou „vynalézavostí“ jsem ale dost velký skeptik :-/. Jsme hold pokolení, které si potřebuje v ráji vrčet s autama…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pokud to byl DMP tak

   21. Květen 2007 - 8:57
Jirka L. (bez ověření)

Pokud to byl DMP tak s tím asi těžko něco naděláme. Faktem je, že tam bylo tak nějak volněji, ale zárověň se přiznám, že patřím k těm vynalézavcům, kteří si cestu najdou :-))...... a našel. Nejsem zrovna příznivcem oblak prachu za autem, které mi projíždí za hlavou. Ale při troše ohleduplnosti je příjezd autem obrovskou výhodou. Máme to totiž na Hrádek asi 25 km a s tříletým dídětem jehož výbava začíná traktorem a končí hrabičkamy, termoboxem s jídlem a pitím atd. to bez auta prostě dost dobře nejde :-(

Jinak DMP spolu s ČEZ patří mezi špičku mezi devastátory :-/

Někde ve starších příspěvcích jsem četl o pokusu o odkup pozemků. Podařilo se? Jirka Ještě musím doplnit o té ohleduplnost. Tato vlastnost se vytratila od chvíle vzniku rybářského revíru. Zejména rybářům tato vlastnost evidentně chybí. Ti projevují snahu vjet pokud možno až do vody a to i přes deky koupajících se. Jirka


Žurek: ještě než se rozmohla ta šílenost a lidi začali jezdit předníma kolama až do vody, tak jsme parkovali na normálním parkovišti, já naložil rodinu do nafikovacího člunu a k lesu jsme dojeli po vodě. Výhoda pro všechny – já jsem se potrénoval, děti si hrály na námořníky a maminka se mohla vyvalovat. Řek bych, takový naturistický ráj.
O té závoře koluje několik teorií a jedna je taky právě o těch rybářích. Že chytají přímo z auta apod. Takže tihle „sportovci“ nám k závoře taky dopomohli.
O těch devastátorech je to sporné – nebýt DMP, tak tady žádný písník není. Je pravda, že z titulu báňského zákona musí břehy udržovat v určitém stavu. Nevím podrobnosti, ale musí břeh srovnat, pravidelně seřezávat dřeviny atd. ČEZ taky seřezává. Ten letošní řez se moc lidem nelíbí, ale opravdu je to nutné. Já jsem si už loni říkal, že v jednom místě tam ty borovice na to VN snad spadnou :-(. Řez vzali trochu radikálněji, ale o to déle to zase vydrží bez jejich zásahu. Nemyslím si, že by vyřezávali víc než musí. Stojí je to čas a peníze.
Ohledně odkupu pozemku jsme v kontaktu se správcem konkurzní podstaty DMP. Prodej zatím není na pořadu dne, situaci aktuálně sledujeme.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Závora na Hrádku

   25. Květen 2007 - 12:00
Lubos (bez ověření)

Ať už závoru umístil kdokoliv a z jakéhokoliv důvodu, jsem rád, že se tak stalo. Já to mám na Hrádek ze svého bydliště 52 km. Jelikož se na Hrádek dopravuji autostopem nebo na kole, vždy pečlivě zvažuji obsah svého batohu. Myslím si, že trocha nepohodlí k pobytu v přírodě prostě patří… Zdraví Luboš


Žurek: Já jsem toho pana kolegu s traktůrkama a thermoskama nechtěl moc dráždit, ale taky myslím, že to jsou dost zbytné věci. Zvlášť když se jede do přírody, která by měla být pokud možno nedktnutá.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ale jo

   25. Květen 2007 - 13:19
Petar

Na jednu stranu se s dětma na Hrádek na kole fakt nevypravím ještě pár let dokud nepovyrostou, takže autu se nevyhnu a už jednou mi ho na Hrádku (zaparkované u silnice Hradec – Bohdaneč) vykradli. Z toho pohledu mně závora zamozřejmě vadí, protože budu těžko hledat místo k parkování a na auto neuvidím. Na druhou stanu vah ale házím záplavu aut co se v posledních letech opravdu přivalila až k vodě, do lesa a všude tam, kde dřív byla rajská paráda. Shrnutí: Možná přijedeme míň často ale zas to snad bude do skutečnýho ráje. Snad ahoj zítra.


Žurek: Tady bohužel evidentně schází vyznačení úseku „sem možno s autem“ a „tady jen pěšky“ – jak je to běžné u běžných koupališť. Třeba k tomu někdy dojde, doufejme. Moc růžově to ale nevidím, lidi jsou zvěř.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jakožto nováček bych

   16. Červenec 2007 - 1:05
TeDDz (bez ověření)

Jakožto nováček bych chtěl pozdravit všechny pravidelné návštěvníky unikátního přírodního koupaliště a členy n-klubu z lokality Hrádek-Oplatil.......KuBa


Žurek: Taky vás zdravím. Unikátní je, ale jako příměstská lokalita pomalu přechází do háje – auta, „muzika“ hlučící na kilometry… Prchám na Dářko, za týden nashle [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

AuTo

   24. Červenec 2007 - 12:13
TeDDz (bez ověření)

Já jsem bohužel také motorista a využívám možnosti zajet vozidlem trochu blíže k vodě,jelikož jezdím často třeba jen na otočku z Prahy, nikoli však tak jako to dělávají pánové z Petrova Cechu toto bych si nikdy nedovolil a ten čuninec který po nich na Oplatilu zůstává darmo mluvit. S tou hlučností nemohu posoudit jelikož jsem částečně neslyšící takže vám na jednu stranu i závidím že slyšíte dobře až vám to může i vadit :o))

přikládám jedno foto oškliváků

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Oplatil 2023r

   19. Červenec 2023 - 18:13
PavelK

Ahoj [Úsměv] I letos budu v Pardubickém kraji (21.-23.7.2023). Mám v plánu se trochu opalovat na Opataku a trochu na Oplatilu. Možná se najde někdo, kdo je ochotný jít spolu na pláž ?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Oplatil 2023r

   20. Červenec 2023 - 13:34
Pawel

Ahoj. Jako místní na Oplatil / Opatak ani o víkendu zajít, tak jestli stojíš o společnost…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.