[ikona]

Samotný muž na naturistické akci

   9. Leden 2019 - 12:29
warp w

Dobrý den. Poprosím Vás, zda mi potvrdíte nebo vyvrátíte následující domněnky. Nemám zatím se skutečným naturismem (co se týče setkávání s jinými naturisty) mnoho zkušeností, a to hlavně z následujícího důvodu.

Mám pozitivní vztah ke svému tělu a bez oblečení se cítím svobodně. Žiji dlouhodobě single a zatím mi to vyhovuje. Jak to spolu souvisí? Podle mých informací je samotný muž bez partnerky na naturistických akcích a plážích podezřelý, že spíše než za naturismem přišel očumovat. Je to tak? Děkuji. :-)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ne, absolutně to tak není

   9. Leden 2019 - 14:25
Jarda2

Pokud samotný muž přijde na jakoukoli naturistickou pláž nebo akci a chová se normálně a slušně tak tam nikomu nevadí.

Co to znamená chovat se slušně: neočumovat okolní ženy – nebo muže – protivnými dlouhými pohledy, kouknout se samozřejmě můžete ale když už tak krátce a nenápadně, klidně se na ní – nebo na něho – můžete i krátce usmát nebo zkusit zahájit konverzaci ale když druhá strana neopětuje zájem tak rozhodně dál neopruzovat. Je to v podstatě stejné jako na jakékoli jiné „oblečené“ akci.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jak kde

   9. Leden 2019 - 21:29
M.Dr.

Ano, většinou jsou normálně se chovající samotní muži bráni normálně. Jsou ale i akce, kde se pořadatel chce vyhnout problémům s očumovači a tak preventivně zakáže vstup samotným mužům.

V Uherském Hradišti, které bohužel už skončilo, nebyla žádná omezení, naproti tomu v Holešově samotní muži nejsou vítáni. Četl jsem, že se v UH vyskytl(i) jedinec(i), který(ří) se choval(i) nevhodně a pak to vyústí do preventivního zákazu.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

:o)

   12. Leden 2019 - 15:30
Obrázek uživatele Thomash
Thomash

No, já to mám ještě ztížený tím, že nosím brejle, bez kterých fakt můžu číst jenom knížku… Takže když jsem byl jednou na Vinohradech, tak jsem se cejtil blbě, že jsem se tam pohyboval v brejlích a možná právě byl za „čumila“… Nicméně tam byli samí chlapi… Ono je to těžký, když nevidíte kde máte ručník, nebo na hodiny jestli už je čas vypadnout…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Podobnej problém

   15. Leden 2019 - 1:04
Obrázek uživatele astacus.astacus
astacus.astacus

Thomashi, mám podobnej problém. Taky nosím silný brejle na dálku a blbě vidím. Obrysově se bez nich orientuju, ale fakt jen obrysově. Například ručník si pamatuju kde mám, trefím k němu, ale na hodiny nevidím. Tak mám taky někdy obavy, aby si někdo moje delší rozkoukávání nevykládal blbě. Takže naprosto ti rozumím.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Brejlouni, neblázněte!

   31. Leden 2019 - 16:35
JirkaB

Ono je něco jiného používat dioptrické brýle a něco jiného mít nasazená zrcadla, aby nikdo neviděl, kam se koukám. Speciálně ty Thomashi můžeš být úplně v klidu, na Vinohradech rozhodně nejsi sám, kdo má brýle. Vždyť je to podobné, jako kdyby někdo měl problém s tím, že někdo jiný má hůl nebo berle. Brýle jsou korekční pomůcka, jako každá jiná.

Kdybys měl nějaký problém, klidně přijď za mnou, určitě řešení najdeme. Kdybys nevěděl, kdo jsem, tak hledej ne příliš štíhlého (spíše kulatého) plavčíka v brýlemi. Taky na krok nevidím, ale jako úchyl si rozhodně nepřipadám. O to se starají jiní snaživci [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

brejle

   31. Leden 2019 - 20:04
peťanpraha

Jelikož jsem už pár lidí trošku pomlátil, tak radši brejle mám, ať si říká, kdo chce, co chce. Problémy cizích lidí nejsou mými problémy [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tak pokud se skutečně rozkoukáváte

   1. Únor 2019 - 20:32
Jarda2

nutně to znamená, že koukáte krátce postupně na různé strany. To úplně vylučuje aby Vás někdo považoval za šmíráka, protože ti se naopak vyznačují dlouhými táhlými pohledy na jedno konkrétní místo. Žádné ženě ani dívce nebude vadit když si jí krátce prohlédnete, ale co jim hodně vadí jsou čumilové, kteří na ně čumí nepříjemně dlouhými upřenými pohledy.
Co je nejhorší, že „díky“ těm čumilům co se neumí ovládat spousta žen a dívek přestává chodit do smíšených saun a ve spoustě z nich to už vypadá jako sauny typu „Pouze pro muže“ …

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jak je to tedy se slunečními brýlemi?

   18. Únor 2019 - 21:22
rowos
Ono je něco jiného používat dioptrické brýle a něco jiného mít nasazená zrcadla

Ahoj,

s naturismem taky zatím zkušenosti nemám, jsem dost stydlivej a vadí mi to. Dříve jsem právě kvůli stydlivosti nechodil ani do sauny, posledních pár let jsem ale už aspoň saunu zkoušel. Naposledy jsem v jednom resortu zkusil saunu a měli tam i „horské jezírko“ a bylo přijemné tam plavat „natur“. Když jsem teď četl tady články, jak jsou naturisti přátelští a že „neočumují a nevysmívají se“, tak jsem si říkal, že bych si zajel do kempu. Četl jsem o Valaltě a tam je pro samotného člověka nutný průkaz INF.

Ale teď jste mi nasadili brouka do hlavy s těmi brýlemi. Už mám vrásky kolem očí dost a v létě prostě sluneční brýle nosím, abych nemusel oči tolik hmouřit a navíc, jako IT jsou pro mne oči dost důležité a už je mám dost vyčerpané z monitorů. Tak aspoň v létě bych je rád šetřil.

Myslím, že nemám problém s tím, že bych ženy/slečny na textilních plážích očumoval. Samozřejmě, když nějakou ženu/slečnu vidím, tak krátce kouknu, ale nechci zírat i když je v plavkách, takže si nemyslím, že bych očumoval naturistky.

Jak jsem psal, brýle bych ale rád v létě měl i na FKK pláži, ale nechtěl bych, aby si tam ostatní mysleli, že očumuju. Můj plán na pláž je buď se slunit (většinou usnu, tak bych spíš ostatní otravoval chrápáním) nebo si čtu. A občas si vychutnávám pohled na moře a nebe.

Jak tedy ostatním budu připadat se slunečníma brýlema? Jsou všichni ve slunečních brýlých za čumili nebo jsou brýle OK?

Dík za odpovědi.

Robert.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

To už jsou úvahy úplně mimo realitu

   19. Únor 2019 - 12:58
Jarda2

V létě na nudapláži má sluneční brýle skoro každý a pokud se budete chovat přirozeně a nikoho neobtěžovat dlouhými táhlými pohledy tak vás bude mít každý těžce na háku. Ženu/dívku si klidně prohlédněte, klidně se na ní i krátce usmějte – to určitě žádné duševně normální naturistce vadit nebude. Co jim hlavně vadí jsou ty šmírovací nekonečné pohledy na intimní partie.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re: To už jsou úvahy úplně mimo realitu

   19. Únor 2019 - 12:43
rowos

Ahoj Jardo2,

díky za odpověď.

To už jsou úvahy úplně mimo realitu

Pro mě ne. Opravdu bych nerad hned poprvé někoho naštval jen tím, že udělám nějakou blbost, která se ovšem mezi naturisty nedělá. Já chápu, že každá skupina lidí může mít nepsaná pravidla, jejichž porušení může být někdy jen maličkost a všichni to budou ignorovat, ale něco jiného může být velmi nepříjemné, ikdyž by to třeba mezi textilem nic neznamenalo.

V létě na nudapláži má sluneční brýle skoro každý a pokud se budete chovat přirozeně a nikoho neobtěžovat dlouhými táhlými pohledy tak vás bude mít každý těžce na háku

Tak super, díky :-)

Robert.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Samotny muz

   7. Červenec 2024 - 7:44
Dovahkiin

Ja osobne vnimam, ze nekteri lide berou jako neco nepatricneho, aby nekam zasel samotny muz. Tak nejak to obvykle citim, ale rikal jsem si, ze je to proste jen muj osobni pocit mimo realitu. Az pak na jednom fkk kempu jsem si precetl “ Samotní muži či skupiny mužů jsou povinni při vstupu předložit členskou známku INF (v ČR členství v klubu ČFN), jinak nebudou do kempu vpuštěni.”

Moc nevim, co si o tom myslet, asi me napadne duvod, proc majitel muzum haze klacky pod nohy, zatimco zeny jsou v pohode, ale to by z me strany byly nepodlozene spekulace. Misto toho maximalne povzdechnu nad tim, ze je to diskriminacni a ze to nijak nepomuze rozvoji naturismu. Samozrejme majitel si muze rozhodovat jak uzna za vhodne (i kdyz nevim nevim, zda tato diskriminace je v mezich zakona, ale chce se mi to resit? Porad lepsi nejaky kemp, ac pro me moc nedostupny, nez zadny)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.