[ikona]

WIKIMAPIA - pomozte ukázat n-pláže

   29. Září 2008 - 7:40
Anonymní
Projekt Google WIKIMAPIA zobrazuje mapu světa a v ní jednotlivé oblasti, kam umísťují lidi svoje příspěvky (podobně jako WIKIPEDIA. Výhodou je, že tuto mapu vidí velká spousta lidí, odkazy se dostávají na přední místa ve vyhledávačích atd.
Udělal jsem pár prvních záznamů českých n-lokalit:
Velké Dářko:

Šeberák:
Džbán:

Pomozte prosím umístit n-lokality na tuto mapu. Vložení je velmi jednoduché – www.wikimapia.cz – Přidat místo – ohraničit místo a uložit. Prosím o přidání odkazu www.naturista.cz .Děkuji.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Wikipedia nabo Google?

   29. Září 2008 - 18:17
PetrK

Člověk se nestačí divit…ještě nedávno to byl googleearth kam budem dávat všechny lokality…a teď najednou Wikimapia…copak ještě přijde? [Smích]

Petr [Ďáblík]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

.

   30. Říjen 2008 - 11:49
Prcek (bez ověření)

.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Mapy různé

   29. Září 2008 - 21:08
zurek (bez ověření)

Pravda, Google Earth se moc nerozmohl. Lidi jsou zvyklí vidět všechno on-line a ne pořád natahovat nové aktualizace. Wikimapia je úplně něco jiného. Je to jedna mapa, kterou vidí CELÝ SVĚT. Prcku, ty si uložíš 1 bod na Mapy.cz a vidíš ho pouze ty. Kdybys nám sem dal odkaz, tak by ho viděl aspoň Frantík a Pepík tady na Naturistovi. Na Wikimapii se k nám uloženým oblastem dostane nepoměrně víc lidí, protože si všichni na světě prohlížejí tutéž mapu. WIKIMAPIA. Co přijde příště nevím, internet se rozmáhá nevyzpytatelně. Jediné, co zůstane, jsou souřadnice. Jinak forma zobrazování se zřejmě bude ještě měnit. S Wikimapií se dostaneme víc do světa.


PetrK: Prckovu fotku může opravdu vidět každý, stačí jen v levém rohu zaškrtnout „fotografie“

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

.

   30. Říjen 2008 - 11:50
Prcek (bez ověření)

.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Chaos

   28. Květen 2009 - 19:22
Kilian

Dnes jsem narazil na toto téma. Protože sám jsem nadšencem google map a podobné interaktivní mapy programuji, zachvátilo mě nadšení. Říkám si, konečně budou pořádné mapy s přesným vyznačením lokalit.
Mé nadšení velice rychle opadlo, když jsem si chtěl nějak přehledně vyhledat nudapláže v ČR. Našel jsem jen chaos, ketrý se nedá snadno vyfiltrovat filtrem ani vyhledáváním. Vyznačená místa nejsou pojmenována a zařazena jednotně.
Každý autor to tam dává podle sebe. Takže část nudapláží pláží je zařazeno v kategorii „beach“, takže splynou s textilními, a část správně v kategorii „nudism (naturism)“. Takže je tam pláž pojmenována „FKK beach Opatak.........“ a několik pláží pojmenováných „Nudist Beach ............“ a několik pouze stroze „Nudist Beach“ bez udání místa, takže při najetí myší, ani nevím na co klikám.
Navíc název „Nudist Beach“ je nestandardní, protože se ve světě asi 6× více (zdroj google) používá název „Nude Beach“.
Aby tyto mapy byly k užitku a dobře se v nich hledalo, moc se přimlouvám za sjednocení kategorií a názvů.


Žurek: Bez jakéhokoli chaosu si klikněte na naši mapu lokalit, klikněte na zamýšlené místo a vyjede vám 10 nejbližších n-míst. 90% z nich má svoji stranu, která obsahuje GPS.
Ohledně zobrazování na určitá klíčová slova máme jistě rezervy. je to ale na optimalizaci stránek, což by musel udělat odborník a průběžně aktualizovat, aby nás nepředběhli jiní optimalizátoři. V současnosti to ale není na pořadu dne. V případě Wikimapie je to ale věcí vizuálního zobrazení na mapě, nikoli zobrazení ve vyhledávání. Ve Wikimapii se chceme svézt s tím, že se někdo jakýmkoli způsobem dostane na např. Máchovo jezero a tam už uvidí námi označenou n-pláž.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Hledání pláže

   29. Květen 2009 - 13:47
Kilian

Samozřejmě naši mapu lokalit využívám. Typicky, když jedu do nějaké části naší vlasti, tak si vytáhnu nejbližší místa, kam se můžu zastavit. Stické mapičky ale neodpovídají modernímu trendu na internetu. (Pokud by byl zajem, mohu pomoci s vytvořením dynamické Google mapy.) Podobným způsobem, jsem potřeboval najít místa, když jsem projižděl Itálií a Chorvatskem. Nebo letos na ostrovech Formentera, Ibiza a Mallorca. Nejvíce při hledání zabíralo slovní spojení „nude beach“, ale přesto jsem musel složitě surfovat po místních serverech v lokálním jazyce než jsem se dopátral nějakého použitelného popisu a umístění pláže.
Předpokládal jsem, že Wikimapia to usnadní, vzhledem k existenci filtru „nudism (naturism)“, kterým se dají odfiltrovat ostatní obyčejné obdélníky. Cizinci buď některé pláže u nás nenajdou nebo jim nezbude nic jiného, než se probírat lokálním serverem naturista.cz v českém jazyce.
Stačilo by málo, stačí se domluvit a dát to tam jednotně, aby to našli i cizinci.


Žurek: Na Google máme tuto mapu. Pokud byste nám chtěl s jejím zdokonalením pomoci, tak bych byl rád. Postupně dáváme dohromady další místa., např. Istrie, Francie… Pomoc počítačového odborníka je vždycky vítána.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.