[ikona]

Zajímavý článek o naturismu

   24. Červen 2013 - 12:30
Jarda2

a ještě zajímavější diskuse na toto téma. Některé příspěvky jsou opravdu pozoruhodné … [Tmavé brýle]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Komentáře

   24. Červen 2013 - 13:02
Martin Drake (bez ověření)

Právě ty komentáře jsou snad ještě zajímavější než samotný článek. Je tam spousta pisatelů, kteří význam naturismu nechápou proto, že ho pochopit nechtějí. Podle nich je to jen ,,úchylárná„. Nechme jim jejich názor, protože vedle něj je tam i řada těch, co se to snaží vysvětlit, o co v naturismu skutečně jde. A ta estetika? Lidi jsou reklamami na ,,dokonalost“ zpracovaní tak neuvěřitelně a už si ani neuvědomují, že i to je svým způsobem totalita. Zajímavé je i číslo 2 milionů italských naturistů v článku. Kolik je jich u nás? Ne těch, co sem píší a čtou naturistu, ale těch, co se k tomu radši veřejně nehlásí, protože co kdyby někdo měl řeči.......

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Šútovo

   24. Červen 2013 - 13:40
Obrázek uživatele jano-mt
jano-mt

Na internete som našiel podobný článok z „môjho“ Šútova. Komentáre pod ním sú však trochu iné. Vidno ako na Slovensku vníma naturistou väčšina ľudí. Odkaz na článok s fotogalériou a diskusiu: http://www.topky.sk/…sa-cervenala-

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

RE: komentáře

   25. Červen 2013 - 7:33
pat66 (bez ověření)

Z článku vyplývá, že tam bylo 2 mil. italských nudistů, ale pouze 40 tis. z nich je registrovaných. Takže si myslím, že i u nás by byl ten poměr lidí (reg./ nereg.) podobný. Mě spíš zaráží ty dva mil. lidí, kam se to tam vešlo a jak to uorganizovali, vždyť 2 mil. je ohromná masa lidí, jestli nešlo o nějaký překlep? Na druhou stranu Italů je cca 60 mil., jestli si dobře pamatuji, ale většina je fanatických katolíků.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

2 mil. italských nudístů

   25. Červen 2013 - 8:29
zurek (bez ověření)

To číslo 2 mil. nudistů v Itálii bylo myšleno jako všech lidí, kteří se koupou bez plavek. Což může být odpovídající. V Německu se uvádí 7 mil. nudistů (44 000 registrovaných), Holandsku 2 mil. (65 000 registrovaných), v ČR ± 500 000 naháčů (250 registrovaných členů). Pojem „registrovaný“ je ale poněkud zavádějící, protože v Německu a podobných zemích se jedná o řádné členy, zatímco u nás se rozumí registrovaným každý, kdo si udělá na webu zadarmo registraci. Naturista.cz má asi 6700 registrovaných, ale toto číslo vůbec nic neznamená.

Jinak ty jejich uváděné stránky INUDISTI.IT mají podle ALEXA přibližně stejnou návštěvnost jako Naturista.cz, takže ta jejich uváděná komunita 40 000 registrovaných je výmysl na entou. Pokud by si komunita o 40 000 lidech dávala sraz, tak by si ho asi nedávala v centru Oasi di Zello, které má bazének 2×3 metry… Prostě Italy a novináře je potřeba brát s rezervou a spíš dát na osobní zkušenost.

Jinak co se týče katolíků, se kterými jsem mluvil já, tak mi všichni říkají, že naturismus je OK. Není důvod jim nevěřit, protože jejich centrum ve Vatikánu – Sixtinská kaple, je plná vyobrazených nahých lidí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Katolíci

   25. Červen 2013 - 10:47
pat66 (bez ověření)

Pochopitelně i já hlásám (jsem věřící), že nahota není vůbec v rozporu s bohem. Nakonec kdyby bohu vadila lidská nahota, nenechal by v ráji běhat Adama a Evu na Adama a Evu [Smích] [Spiklenec] Navíc první přikázání, které bůh lidem dal bylo: „Milujte se a množte se!“, takže nic asketického [Svatozář]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Různý výklad "Milujte se a množte se"

   25. Červen 2013 - 12:39
zurek (bez ověření)

Tak první přikázání zní:

1. Já jsem Hospodin, tvůj Bůh. Nebudeš mít jiného boha mimo mne.

Výrok „Milujte se a množte se“ zná většina lidí z filmu Stvoření světa

To běhání po Ráji je celkem v pořádku, nicméně, jak známe lidi, tak většina jich si všeobecný Ráj moc nepřeje. Zvlášť dnes, kdy je nutnost, aby každý byl originální, aby vynikal mezi ostatními, to je docela problém.

Všeobecná (ne)přijatelnost nahoty je dlouhodobá věc vývoje populace a nezávisí to na žádném bohovi, ale na lidech. Jestli ten Ráj chtějí, nebo se bude každý snažit urvat, co se urvat dá.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Diskuse.

   26. Červen 2013 - 12:14
Obrázek uživatele kebirk
kebirk

Uf,teda fakt zajímavější a výživnější(jak říká můj kolega)byla ta diskuse,než článek.Názory lidí,kteří soudí,posuzují,kritizují a přitom neví,neznají a ani se neznaží pochopit,jsou někdy k zasmání.Upřimně,tyhle lidi neznám a jsou mi volní.Smutné je,když máte dlouholeté známé,sejdete se společně po super víkendové akci a padne dotaz: neříkej,že jste pak v noci neskončili všichni na jedné hromadě???Zalapete po dechu a nevíte,jestli dlouholetému kamarádovi,který by šel na nuda sám,ale nedovolí to manželce,máte dát přes hubu,nebo se přinejmenším zvednout a odejít???Ustál jsem to,myslel jsem,že chápe lépe o co jde???I takhle to někteří vidí.Má pak cenu vysvětlovat nevinnost naturismu pitomcům někde na chatu,nebo facebooku,když vás nepochopí ti kolem vás???Dokonalost,neomylnost,arogance a neschopnost spousty lidí pochopit druhé,třeba i jiné v dnešní době nezná mezí.Smutná doba,ale nás snad nevykolejí???Život je přeci super,navíc docela krátký...... [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

RE: Různý výklad

   26. Červen 2013 - 12:27
pat66 (bez ověření)

Možná jsem měl napsat „příkaz“ ne „přikázání“, pak to svádí na „Desatero“, ale významově je to totéž. Ten výrok jsem si vážně půjčil z filmu „Stvoření světa“ [Spiklenec] , v bibly (alespoň té mojí) je první příkaz daný lidem po stvoření „Ploďte a množte se …“ (Gn 1, 28).

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Naturismus x křesťanství

   28. Červen 2013 - 14:39
Petronius

Jako věřící člověk naprosto souhlasím s p. Zurkem. V křesťanském (katolickém) pojetí není přirozená nahota v žádném rozporu s vírou a učením církve. Každý věřící člověk, který opravdu ví, v co a čemu věří, tuto skutečnost potvrdí. I mezi věřícími se ale bohužel najdou lidé, kteří ani zdaleka nemají ponětí, čemu věří a proč tomu věří. Právě takoví lidé pak všude horlivě propagují onu nesmyslnou rovnici nahota = sex a označují nás naturisty za úchyláky stejně jako Ti, kteří nejsou vůbec ochotni a schopni vnímat nahotu jinak, než jako atribut sexu. Tihle lidé přes všechno, co říkají a hlásají do světa, nejsou upřímní ani sami k sobě. Neumí a nechtějí si připustit, že by se někdy mohli ve svých názorech mýlit a že pravdu mohou mít i Ti, jimiž tolik opovrhují. Takovéto lidi nemá cenu o ničem přesvědčovat. Všichni, kdo umí a chtějí vidět věci skutečně takové, jaké jsou, dojdou dříve či později k názoru, že upřímný naturismus (tj. pokud není pro dotyčného člověka jen zástěrkou pro okukování lidí opačného pohlaví se sexuálním podtextem), není v rozporu s mravními zákony, které do nás byly vloženy.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Naturismus vs křesťanství

   28. Červen 2013 - 16:45
Pepper

Podle mých dosavadních zkušeností s křesťany bych tu větu obrátil: I mezi věřícími se ale najdou lidé, kteří mají ponětí, čemu věří a proč tomu věří.

Naopak takových, kteří, jako např. jeden můj spolužák (jinak docela fajn člověk) tvrdí, že „nahota je nepřirozená“, znám spoustu. Kdybych někomu z otcova katolického příbuzenstva řekl, že se hlásím k naturistům, tak by se křižovali ještě měsíc a kdo ví, jestli by se se mnou ještě kdy byli ochotni potkat v jedné místnosti. [Smích]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

tu sixtinskou kapli

   2. Červenec 2013 - 1:49
Obrázek uživatele kaldoh
kaldoh

by amíci nutně měli mít zakázanou, vždyť tam je vyobrazena spousta úplně nahých dětí! A pro úchyláky a zvrhlíky hotový hambinec – včetně otylé ženy, která drží otylého habáče za – podržte se za zvětšený a zatvrdlý úd. A to všechno na oficiálních stránkách Vatikánu. Pro čumily návod – dole vlevo si dejte zoom in a když budete pohybovat myší s držením levého tlačítka, budete kaplí procházet kolem dokola i nahoru dolů. http://www.vatican.va/…r/index.html

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.