[ikona]

Zážitky z Babylonu červen 2007

   3. Červenec 2007 - 21:05
Anonymní

Naturistova stránka Babylonu

Tak jsme opět po nějakém čase s manželkou navštívili n-párty v Babylonu, a tak přinášíme naše postřehy z této akce. Překvapila nás dosti malá účast „naháčů“. Možná to bylo dáno tím, že začaly prázdniny a většina naháčů dala přednost koupání někde u moře apod. V letních měsících je asi taková nízká účast běžná, ale je to škoda. Jen doufáme, že díky nezájmu v letních měsících provozovatelé n-párty nezruší.

Byli jsme na akci přítomni od 18:00 hod., ale v tuto hodinu bylo přítomno jen několik naháčů, ale ti byli vesměs zalezlí v saunách (včetně nás). Jeden takový smutný poznatek – manželka byla tou dobou jedinou ženou na n-párty (tedy pak se v sauně objevil ještě jeden pár, ale to bylo na dlouho vše), takže musela chvílemi čelit někdy až dotěrným pohledům mužského osazenstva. S přibývajícím časem se naštěstí poměr žen a mužů pomaličku začal srovnávat (i když i tak byla převaha mužského pohlaví jednoznačná…).

Vzhledem k poměru zastoupení textiláků a naháčů jsme se do bazénů odvážili až těsně před 20-tou hodinou. Bohužel dosud n-párty v Babylonu zřejmě nejsou dostatečně zažité a lidi asi o tom vůbec nic neví, protože i po 20-té hodině prostě bylo přítomno drtivá většina textiláků. Bylo to až nepříjemné. Naštěstí plavčíci se pustili celkem srdnatě do „boje“ a začali hon na textiláky. Dalo jim to ale opravdu hodně práce všechny „nežádoucí elementy“ vykázat. Hodně lidí vůbec nechápalo, proč je plavčíci vykazují pryč z bazénů, nebo jim přikazují sundat plavky. Myslím že je to opravdu tím, že o této akci je zoufale malá informovanost. Je pravdou, že u vchodu je zastrčen nějaký leták, kde se píše o nudistické akci, ale asi málokdo si toho všimne, natož aby četl, co na tom letáku je. Z toho pak pramení to nedorozumění. Navíc při tak zoufale malém zastoupení naháčů na této akci bylo ještě po 20-té hodině v bazénech většina textiláků.

Dalším nepříjemným překvapením byla pro nás teplota vody. Zejména v hlavním bazénu se nám zdála voda hodně studená. Kolem 22.00 hodiny nám již doslova klepaly zuby, tak jsme se nakonec schovávali v saunách abychom se zahřáli. Jak jsme si všimli, tak studená voda se zdála i jiným lidem. Ostatně bylo to vidět i v obsazenosti hlavního bazénu. Spíš se lidi zdržovali ve vedlejším bazénu, kde byla voda o něco teplejší, nebo byli ve vířivkách nebo v saunách. Já osobně mám z toho následky – teď se léčím z nachlazení. Takže díky tomu jsme se nakonec rozhodli odejít z jinak pěkné akce předčasně – odešli jsme kolem 23.00 hod. A bohužel nebyli jsme sami, kdo raději odešel dříve – spolu s námi odcházelo celkem dost lidí. [Vyplazený jazyk]

Takže pokud tyto řádky čte někdo kompetentní z Babylonu, moc se přimlouváme za to, abyste příště trochu zvýšili teplotu bazénů. Jinak akce se nám moc líbila a pokud nám to vyjde, určitě bychom se chtěli zúčastnit i další n-párty v srpnu. Jen doufáme, že si nebudeme muset brávat sebou deky, abychom se zahřáli… [Úsměv]

Jinak rozvádět tady někdy až moc bujaré dovádění podnapilých Poláků a několika Čechů je asi celkem zbytečné, poněvadž na jiných místech se toto téma myslím již několikrát probíralo a stejně s tím nikdo nic nenadělá. Možná až když se něco někomu stane.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Teplota vody v Babylonu

   20. Srpen 2007 - 15:36
Pohodička (bez ověření)

filozof a naturista

Také jsem tam byl a teploty vody jsem si všiml, byla o pouhý stupeň nižší, než při minulé návštěvě, dříve 30/31, nyní 29/30 a bylo to znát. Ohřál jsem se ve vyšších patrech akvaparku, například v horním občerstvení. Pan Jandera nám pěkně hrál, ale posluchačů bylo málo. Těším se na příští akci. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Babylon - super, ale ta návštěvnost...

   30. Listopad 2007 - 16:50
malibu_28 (bez ověření)

Zdravím všechny příznivce naturismu, rozhodl jsem se s Vámi také podělit o zážitky z Babylonu. Několikrát jsem tento skvostný aquapark navštívil – ať už s manželkou, dětmi nebo i sám. Myslím, že je fajn, že někdo myslí také na nás – naturisty. Jen se patřičně obávám, že návštěvnost pořádaných akcí neplní očekávání. Na n-party jsme zatím nebyli (nemohu porovnat), ale při pondělních plavání bez plavek je to celkem bída. I po 20.00 hodině, kdy už by měli být všichni návštěvníci v rouše Evině a Adamově se to hemží „textilákama“. Bohužel je to fakt – a v rámci zachování provozu to plavčíci tolerují, aby alespoň někdo využíval ostatní atrakce mimo sauna klubu Afrikana. Tam totiž je pravidelně přeplněno, převážně muži. Možná se není čemu divit. Je pravda, že při každém setkání s „textilákama“ ve spodní části aquaparku si připadám jak nějaký úchylák, protože tou dobou, co je nahoře narváno – dole jsou 2 až 3 naturisté, kteří hledají stebélko, kterého by se mohli chytit – naturistu. Samozřejmě, nikomu nejsou příjemné zkoumavé pohledy, proto to hromadění v Afrikaně, ale otázkou je zda je to tak správně. Naturisté by se měli pohybovat po celém aquaparku, jen tak se to dostane do podvědomí všem a třeba i ostatní odloží tolik zbytečné plavky!! Je pravda, že i my většinou nejdříve nakoukneme v plavkách (brr…) a postupně s nabývající odvahou a odhodláním se svlékneme. Jsem přesvědčený, že takto to dělá víc lidí, protože nikdo nechce být středem pozornosti. Chápu zejména ženy, které jsou většinou v drtivé menšině. Možná i proto se nakonec neodhodlají a celou návštěvu protrpí nakonec v plavkách či zabalené v ručníku. [Zmatený]


Žurek: V ty pondělky to asi jiné nebude. N-párty jsou v jiném režimu a personál má přikázáno textiláky oslovovat a vykázat je nebo svléct. Sám se s plavčíky znám a slyšel jsem jejich autentické zážitky z těchto „čistek“ [Šokovaný] . Stalo se jim, že byli při takovém jednom upozorňování fyzicky napadeni (Rusy) a museli si přizvat posily. V poslední době je to už lepší, ale přece jen to patří mezi nejméně oblíbené plavčícké úkony. Ještě dám ohledně těch pondělků s Babylonem řeč.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pondělky v Babylonu - smíšené

   1. Prosinec 2007 - 12:13
misak

Tady jsou liberecké pondělky uváděny jen jako smíšené, a i když Babylon je dnes u nás asi největším příznivcem n-plavání a na svých stránkách pondělky inzeruje „koupání bez plavek“, myslím, že jim tam spíš chybí slovíčko „možnost“. Podle mě mají obavu, že kdyby to přeháněli, prodělali by na tom kalhoty – nudistů (mě tento název připadá přiléhavější) u nás zjevně není tolik, aby vytížili aquapark každý týden. Vycházím z toho, co jsem zatím kde viděl – poloprázdno je pro uživate příjemné, ale pro provozovatele asi moc ne.
Cesta by byla kupříkladu pomocí zdejší seznamky sehnat větší (lépe smíšenou!) skupinu, která by odkládání textilu – třeba hromadně ve 20h [Úsměv] – vyprovokovala. A kdo zkusí, ten pak už musí [Spiklenec] Je neuvěřitelné, kolik i inteligentních lidí má ještě dneska předsudky a odmítnou zkusit ten hadr sundat (nehovoříc o cizincích – výchova potažmo náboženství umí někdy nadělat v hlavě pěknou paseku). Ale bojím se, že když byl i „metropolitní“ Barrandov jen tak akorát, do Liberce se na takový pokus stovka lidí nenajde. Inzerci na Mikuláše si přečetlo 2500 lidí, přijela odhadem tak stovka – proč to asi ty lidi čtou?


Žurek: Obávám se, že pomocí zdejší seznamky se taková skupina nenajde. Pomocí seznamky seženeš spolujezdce, společníka na dovolenou, ale ne 100 lidí. Navíc by to musela být stabilní skupina, která by do Babylonu chodila každé pondělí. Ta už by tam ale chodila, protože n-pondělky jsou ve známosti roky… Sledovanost článků je veliká, nedá se ale počítat, že co čtenář, to návštěvník akce. Já si taky přečtu článek o n-akci na Slovensku, aniž bych tam stovky km jel.
O včerejším Barrandově napíšku článek, zatím čekám na fotky od akreditovaného oficiálního fotografa ;-)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pondělky a poslední pátek v měsíci v Babylonu...

   3. Prosinec 2007 - 2:43
Andry (bez ověření)

Hezký den, párkrát jsem v Babylonu v to pondělí na nudi plavání byl a je to nádherný zážitek, bohužel účast je dost žalostná. Moc rád bych se účastnil častěji, ale vzhledem k tomu, že to mám cca 120 km, tak to pokaždé nelze, hlavně proto, že jde o pondělí a tedy následující pracovní den a tak… Napadla mě myšlenka, zda by nebylo možné zkusit s Babylonem dohodnout alespoň některé týdny na pátek místo pondělí, myslím, že by dorazilo víc lidí i z větší dálky, když by před sebou měli volný víkend…? Zároveň se chci zeptat jestli někdo neví zda zde inzerovaný každý poslední pátek v měsíci od 22–23 h. při intimní osvětlení je v Babylonu taky pro nudi? Předem díky za jakýkoliv info a tvůrcům tohoto super webu přeju hodně štěstí a nápadů při jeho tvorbě! Díky Andry.


Žurek: Ty pondělky jsou kvůli tomu, že je slabší návštěvnost, tak tento čas chtějí zatraktivnit. Od 2008 budou ale n-párty každý měsíc, tak si určitě přijdete na své. A bez textiláků. Ty pátky při intimním osvětlení jsou textilácké. Pokud dojíždíš 120 km, tak bych se spíš snažil o něco u vás. Není smyslem (tedy kromě majitele Babylonu) tahat do Liberce lidi z celé republiky.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Babylonské pondělky

   6. Prosinec 2007 - 15:44
malibu_28 (bez ověření)

K Babylonu již bylo jistě napsáno dost, nicméně si nemyslím, že by bylo zbytečné podpořit právě pondělky nějakou pozvánkou ve stylu: Do Bybalonu i v pondělí, vezměte své kamarády co se nestydí… Pokud by se podařilo „vypěstovat“ stálou skupinku lidí, kteří více či méně pravidelně navštěvují výše zmíněné temíny, nevěřím, že by se takto stmelení kolegyně a kolegové nedali dohromady a neodvážili se vejít mezi „normální lid“ do Aquaparku. Samozřejmě, že se od toho neočekává, že každý bude chodit po celý rok pondělí co pondělí si zaplavat, nicméně přátelství je fajn a není nic hezčího a přirozenějšího i pro méně odvážné mít tu možnost s někým pokecat. Vždycky je určitě fajn mít alespoň naději, že tam potkám někoho známého. Klasická SEZNAMKA k úspěchu asi nevede, ale co třeba Sraz příznivců Babylonu… ??? [Spiklenec] Takhle tam bohužel většina bloudí a jen hledá. Zejména bych podpořil ženy, kterých je pomálu. Sám mám zkušenost ze společné sauny, kde jsem byl s přítelkyní. Po chvíli se k nám přidaly volejbalistky z místního sportovního klubu a musím říct, že ač stydlín rozhodně nejsem, bylo nutno překonat dost odvahy… a vydržet…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

njn Já bych na ty

   6. Prosinec 2007 - 18:19
Obrázek uživatele MONFOLT
MONFOLT

njn Já bych na ty pondělky jezdila pravidelně kdybych bydlela v Liberci ale já jsem z Krnova a to je celkem dost daleko..

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Ještě ty pondělky

   7. Prosinec 2007 - 2:43
misak

Smíšený provoz by mohl pro někoho být i výhodný, kdyby nebyl tak drtivě textilní. Svého času jsem tu v anketě zvolil, že bych snesl poměr 80t:20n, ale jediný bych si tam nahatý asi netroufnul. To bych musel mít super náladu, abych se přenesl přes podezření z exhibice. Nevím, možná jde o poprvé. Ale aspoň v malé partě bych do toho asi šel. A měl jsem na mysli, že příklady táhnou a třeba by se přidalo i pár t-návštěvníků (třeba na toboganu – nesrovnatelné!).
To smíchání by se mi pak nakonec hodilo, protože mám dcery plus minus puberta a ty se momentálně do plavek navlíkají i do našeho zahradního bazénu.
Mimochodem, i přes ty uvozovky: textil u mě není normální, tedy myslím, že koupání v jakémkoliv oblečení je spíš většinová konvence než norma – do vany taky málokdo leze nesvlečený.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

tím souhlasím

   7. Prosinec 2007 - 8:25
Obrázek uživatele MONFOLT
MONFOLT

tím souhlasím

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Také souhlasím

   7. Prosinec 2007 - 15:58
malibu_28 (bez ověření)

Jj, je to tak. Pokud by se nás více odvážilo vmísit se mezi „textiláky“ ve spodní části Aquacentra, šance by tu byla, že by plavky odložili i další. Všichni totiž vyčkávají na to, až se poměr N:T alespoň přiblíží k 50:50, čehož asi těžko dosáhneme. Ale čím víc nás bude, tím samozřejmě lépe.

Tímto tedy apeluji na ty méně odvážné – NEVAŽTE SE, ODVAŽTE SE! [Úsměv] A HLAVNĚ, NEHLOUČKUJTE SE POUZE V AFRIKANĚ!!

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Společně do Liberce

   18. Květen 2008 - 10:59
jajinek (bez ověření)

Ahoj.Jedu na konci května na natur akci do Babilonu. Jarda. Vezmu s sebou autem.
jarda.auto@seznam.cz

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.