NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Divoká nudistická pláž na ostrově Naxos

Vložil eSHá, 4. Únor 2018 - 23:06

Naxos 1Naxos 1 Dnes Vám chci představit tento nevelký řecký ostrov v jižních Kykládách. Nečekejte ale ode mne žádné dlouhé slohové cvičení. Bude to jen pár vlastních fotek, něco dojmů a hlavně odkazy, kam se podívat.

Na Naxos Vás může dopravit třeba: www.ckinex.cz/…o/naxos-1264

V mapách je tato pláž vyznačena zde: https://www.google.com/maps/d/viewer?…

Letecký pohled z dronu najdete v čase záznamu 5.05 – 5.30 tady: https://www.youtube.com/watch?…

Naxos 2Naxos 2

Moje dnešní fotoreportáž se bude týkat asi 2 km dlouhého úseku západního pobřeží od studia Paradiso až do centra letoviska Agia Anna. Tedy vlastně jenom úsek kolem zmiňované nudapláže. 

Naxos 3Naxos 3

V tomto místě jsou jenom prašné silnice, asfalt na vozovkách najdete až v centru. Místní to neustále kropí, ale to víte, auta jsou po delším parkování pěkně zaprášená. Pro bydlení toto nevadí, protože ubytováni jste vždy až na konci zahrady s velkým bazénem. 

Naxos 4Naxos 4

Kolem pláže vede dřevěný chodník. Je již staršího data a proto pozor na povylezlé hřebíky v okrajích. Naháči jsou od něj celkem daleko, takže by se dalo hovořit i o částečném soukromí. 

Naxos 5Naxos 5

Na tuto „mezinárodní“ pláž je dobré si přinést nějaký slunečník. Přirozeného stínu tam moc nenajdete, jen na okraji pár keřů a skalisek. Pokud však dodržujete polední siestu, tolik se nespálíte. 

Naxos 6Naxos 6

Nejromantičtější místo celé pláže je pod kostelíkem. Pokud se po koupeli holým tělem položíte na ty ohlazené prohřáté balvany, není tam většího potěšení…a ta křišťálově čistá voda v moři k tomu… 

Naxos 7Naxos 7

Takto se tam pere moře se skálou. A ta zdejší panoramata !!! 

Naxos 8Naxos 8

Pokud sejdete na skalnaté pobřeží pod kostelík, najděte si tam tuto kamennou rybu. Na focení je lepší dopoledne. (kvůli slunci) 

Naxos 9Naxos 9

Tady se vám již zjevila zátoka v Agia Anna.

Naxos 10Naxos 10

Ještě než ale dojdete do přístavu, míjíte kočičí království. 

Naxos 11Naxos 11

Za odměnu, že jste zdolali celé dva kilometry pobřeží, si v místní taverně můžete dát rum. 

Naxos 12Naxos 12

Nyní přichází bonusová část mojí reportáže. Jedná se o plavby dvoustěžníkem JASON. Tato loď kotví u mola v přístavu v Agia Anně. 

Naxos 13Naxos 13

Plavbu si musíte domluvit sami, to nenabízí žádná naše cestovka. Plujete s nimi na jižní pobřeží ostrova. Zastávka na oběd a koupání je u této jeskyně. ( Ano, ten prostřední plavec jsem opravdu já.) Je neskutečným zážitkem plavat do nitra té hory. Světla pomalu ubývá a konec jeskyně je v nedohlednu. 

Naxos 14Naxos 14

Když máte toto dobrodružství úspěšně za sebou, můžete se s chutí dát do jídla a pití, které je započítáno v ceně plavby. 

Tady dávám 3 odkazy na plavbu: https://yellow.place/…A1xos-greece https://www.youtube.com/watch?… https://www.youtube.com/watch?…

Záměrně jsem pomlčel o hlavních památkách ostrova. Zde jsou odkazy na krátké filmy o ostrově, tam to všechno uvidíte. https://www.youtube.com/watch?… https://www.youtube.com/watch?…
0
 
-

Ještě lepší než svatá Anna

Vložil Vladimír, 27. Duben 2018 - 14:37
Obrázek uživatele Vladimír
Díky eSHá za popis nudy nedaleko Agia Anny. Loni na podzim jsem byl deset dní v Place a dorazil jsem přes celé pobřeží až ke skalám s nudisty. Nakonec jsme se však přestěhovali poněkud blíž pod tavernu a penzion Tři bratři. Je tam daleko lepší moře a tamní pláž je smíšená; každý si tam je, jak se mu líbí. Bonusem jsou nahé procházky až na opačný konec, tedy několik kilometrů. Atmosféra skvělá! Plaka1Plaka1 Plaka2Plaka2 Plaka 3Plaka 3
 
-

Plaka Beach

Vložil eSHá, 29. Duben 2018 - 12:29
Pan Vladimír podnikl „Výpravu opačným směrem“ a geniálně tak rozšířil tuto reportáž o další kilometry pobřeží. Přidávám sem proto ještě dva použitelné obrázky k tomuto tématu, ať máte lepší přehled. Atmosféra na řeckých ostrovech bývá obvykle skvělá. Je to jiný životní styl, přesně takový, který se k letní dovolené hodí. Tady ještě navíc máte spoustu památek, nejenom to nahaté koupání.Plaka 4Plaka 4 Plaka 5Plaka 5
 
-

Znovu v Place

Vložil Vladimír, 17. Září 2019 - 10:14
Obrázek uživatele Vladimír

Do Plaky jsme se opět vypravili v září. První ráno v době, kdy ještě všichni spí, jsme se utábořili na stejném místě, tedy v první sekci slunečníků. Po dvou hodinách k nám přišel výběrčí a zahnal nás do druhé sekce, na rozdíl od první – textilní – nudistickou. Vysvětlení neposkytl, nezdá se mi, že by si někdo stěžoval, když široko daleko je spousta dalších možností povalovat se. Cena 10 eur za set nás nakonec vyhnala k jinému výběrčímu u další sekce, kde jsme vydrželi až do konce pobytu. Tentokrát nás trochu potrápil vítr. Vál po celou dobu a v polovině září zesílil natolik, že se nedalo plavat, jak jsme zvyklí – a navíc písečný píling nebyl příliš příjemný. Z dvanácti potenciálních plážových dnů jsme tak přišli o dva. Dálkové nuda procházky beze změn, překvapením bylo velice málo lidí, některé sekce úplně prázdné, jiné obsazené nejvýše deseti lidmi. Služby Plakafé beze změn – tam je svět ještě v pořádku [Spiklenec]