International sections
English Deutsch Dutch

NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Divoká nudistická pláž na ostrově Naxos

Vložil eSHá, 4. Únor 2018 - 23:06

Naxos 1Naxos 1 Dnes Vám chci představit tento nevelký řecký ostrov v jižních Kykládách. Nečekejte ale ode mne žádné dlouhé slohové cvičení. Bude to jen pár vlastních fotek, něco dojmů a hlavně odkazy, kam se podívat.

Při správném rozlišení Vašeho monitoru se budou střídat obrázky s textem po sobě.

Na Naxos Vás může dopravit třeba: www.ckinex.cz/…o/naxos-1264

V mapách je tato pláž vyznačena zde: https://www.google.com/maps/d/viewer?…

Letecký pohled z dronu najdete v čase záznamu 5.05 – 5.30 tady: https://www.youtube.com/watch?…

Naxos 2Naxos 2

Moje dnešní fotoreportáž se bude týkat asi 2 km dlouhého úseku západního pobřeží od studia Paradiso až do centra letoviska Agia Anna. Tedy vlastně jenom úsek kolem zmiňované nudapláže.

Naxos 3Naxos 3

V tomto místě jsou jenom prašné silnice, asfalt na vozovkách najdete až v centru. Místní to neustále kropí, ale to víte, auta jsou po delším parkování pěkně zaprášená. Pro bydlení toto nevadí, protože ubytování je vždy až za zahradou a bazény.

Naxos 4Naxos 4

Kolem pláže vede dřevěný chodník. Je již staršího data a proto pozor na povylezlé hřebíky v okrajích.

Naxos 5Naxos 5

Na místo je dobré si přinést nějaký slunečník. Přirozeného stínu tam moc nenajdete. Pokud dodržujete polední siestu, tolik se nespálíte.

Naxos 6Naxos 6

Nejromantičtější místo celé pláže je pod kostelíkem. Pokud se holým tělem položíte na ty prohřáté balvany, není tam většího potěšení.

Naxos 7Naxos 7

Takto se tam pere moře se skálou. A ta zdejší panoramata !!!

Naxos 8Naxos 8

Pokud půjdete po pobřeží pod kostelíkem, najděte si tam tuto kamennou rybu. Na focení je lepší dopoledne. (kvůli slunci)

Naxos 9Naxos 9

Tady se vám již zjevila zátoka v Agia Anna. Ještě než ale dojdete do přístavu, míjíte kočičí království.

Naxos 10Naxos 10

Za odměnu, že jste zdolali celé dva kilometry pobřeží, si v místní taverně můžete dát rum.

Naxos 11Naxos 11

Nyní přichází bonusová část mojí reportáže. Jedná se o plavby dvoustěžníkem JASON. Tato loď kotví u mola v přístavu v Agia Anně.

Naxos 12Naxos 12

Plavbu si musíte domluvit sami, to nenabízí žádná naše cestovka. Plujete s nimi na jižní pobřeží. Zastávka na oběd je u této jeskyně.

Naxos 13Naxos 13

Je neskutečným zážitkem plavat do nitra té hory. Světla pomalu ubývá a konec je v nedohlednu. Když máte toto dobrodružství úspěšně za sebou, můžete se s chutí dát do jídla a pití.

Naxos 14Naxos 14

Tady dávám 3 odkazy na plavbu: https://yellow.place/…A1xos-greece https://www.youtube.com/watch?… https://www.youtube.com/watch?…

Záměrně jsem pomlčel o hlavních památkách ostrova. Zde jsou odkazy na krátké filmy o ostrově, tam to všechno uvidíte. https://www.youtube.com/watch?… https://www.youtube.com/watch?…
0