NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Dovolená Řecko 2010: Západní pobřeží pevniny

Vložil Anonymní, 14. Březen 2010 - 22:55

Dnes vám ukážeme, kde budete moci prožít svoji naturistickou dovolenou v Řecku 2010 na jeho západním pobřeží. Epirus – to je název regionu, který se nachází na západní pevnině, přesnějí mezi ostrovy Korfu a Lefkada. Na tomto asi 70 km dlouhém pobřeží jsou nejméně 3 místa vhodná pro naturisty. Všechna jsou v krásných přírodních scenériích, tak jak to už v Řecku bývá. První je poblíž oblíbeného městečka Parga, další trochu jižněji u Rizy a ještě více na jih pod komplexem Kanali je další z pěkných přírodních n-pláží. Začneme tedy pěkně odshora v městečku Parga.


MĚSTEČKO PARGA SE NACHÁZÍ NA ZÁPADNÍM POBŘEŽÍ ŘECKA NAPROTI JÓNSKÝM OSTROVŮM KORFU, PAXOS A ANTIPAXOS.
Parga je jedno z nejnavštěvovanějších míst pevninského Řecka. Starobylé městečko a místo s okouzlujícím výhledem na benátský hrad a na překrásnou pláž Valtos poskytuje vše, co k romantické dovolené patří. Fascinující okolí městečka PARGA s horami a se záplavou zeleně doslova vybízí k toulkám do přírody, k objevování nádherných poloprázdných pláží a k setkáním s bohatou historií Řecka.

PARGA leží na okraji Jónského moře v oblasti Epirus. Okolní kopce jsou pokryty olivovníky, cypřiši a borovicemi. PARGA je oblíbené letovisko, které se líbí návštěvníkům všech věkových kategorií a to především díky svému labyrintu úzkých uliček, malých obchůdků a domků s červenými střechami, nad nimiž ční ruiny benátské pevnosti. Na nábřeží PARGY nabízejí taverny typická řecká jídla spolu s vynikajícími místními víny. Tempo života je pomalé a odpočinkové, ale večer přístav ožívá kosmopolitní atmosférou. PARGA nejsou jen pláže, ale také okolní krajina stojí za prozkoumání.

V městečku PARGA a jejím okolí jsou nádherné pláže. Naturisty je oblíbená zvláště krásná zátoka Lichnos. Ta je vzdálená 4 km jižně od PARGY. Pláž je přístupná lodním taxíkem nebo pěšky procházkou olivovými sady. Na pláži jsou taverny, lehátka a slunečníky k pronajmutí a možnost vodních sportů. Na sever od městečka PARGA se pláže mění v oblázkové zátoky s křišťálově čistou vodou. Pláže na jih od PARGY jsou většinou dlouhé, písčito-oblázkové a i ve vrcholném létě zcela opuštěné. K nejkrásnějším plážím patří pláže AMOUDIA, ARILAS, REGINA MARE, KARAVOSTASI nebo ELINA. Parga je vynikajícím výchozím bodem pro milovníky individuílních výletů. Ve vzdálenostech dosažitelných na skůtru se nachází např. bájná řeka Acheron, byzantský klášter sv. Demetria, starověké město Elina, tsamidské městečko Margariti s minaretem a jezero Kalodiki. Autem se z Pargy dostanete do Ioanniny, krápníkové jeskyně Perama, do antické věštírny v Dodoni, na kláštery Meteora, do antického města Kassopi, do starověkého města Nikopolis, na Lefkadu apod.

S CK VIAMARE do řecké PargyS CK VIAMARE do řecké Pargy FKK u Pargy – pláž Lichnos
Lichnos je na pevnině asi 2 km od Pargy, odkud sem jezdí vodní taxi, nebo asi hodinu normální chůze. Je tu rozlehlá písčitá pláž, a na jejím jižním konci je malá oblázková část s několika nudisty. Čisto a dobré plavání. 3 – 4 taverny s rozumnými cenami. Pláž zde končí, neprochází tu tedy mnoho lidí. Rybaří tu několik místních, kteří vás ignorují.

Fotografie pláže LICHNOS:

VIDEO z PARGY

FKK KanaliFKK Kanali FKK pláž Kanali* (poblíž Prevezy)
Cestou z Prevezy do Igoumenitsy asi po 10 km najdete kemping a pak po pravé straně hotel Kanali. V tom místě je křižovatka. Odbočíte doleva a po 100 m opět doleva a zde zaparkujete (u kavárny/bufetu). Jděte pak po pláži 3–5 minut doleva. Obvykle tam není víc než 10 lidí, 90 % z nich nahých, jednotlivci i páry. Pláž je rozlehlá, perfektní písek a čistá a hluboká voda.


FKK Artolithia
Cestou do Pargy odbočte doleva u značky „to Riza beach“. Cestou s kopce na první křižovatce odbočte doleva a jeďte až k pláži (5–10 minut). Levá strana pláže je vhodná pro naturisty. Barfooter tuto pláž našel náhodou v roce 2006. Má nádhernou polohu, s chráněnou zátokou a velkými skalami rámujícími pláž. Velmi pěkné a čisté moře, křišťálová a chladná voda. Dno je písčité a dále jsou velké skály. Místo je vhodné pro volné kempování a šnorchlování. Přístup je dobrý: zpevněná cesta až k pláži. Bylo tu dalších 5 turistů a jeden kempující. Podle zpravodaje to byla jedno z nejlepších pláží, které v Řecku navštívil a vřele ji všem doporučuje! Hodnotí ji 100 %.Interaktivní mapa FKK Epirus, Lefkada, Korfu, Kefallonia:

Zobrazit místo Greece, Kefallonia, Zakynthos, Lefkada, Korfu na větší mapě


S CK VIAMARE do řecké PargyS CK VIAMARE do řecké Pargy Informace o FKK na zmiňovaných místech byly převzaty ze serveru Captain Barefoots Naturist Guide, překlad: Boris Tichý, autor první elektronické verze českých FKK lokalit.
Zájezdy do řeckého Epiru (západní pobřeží pevniny) pořádá CK VIAMARE. Využitím služeb přes TENTO ODKAZ podpoříte naše naturistické aktivity v ČR a větší informovanost o naturistickém dění.
5