NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

DZBAN , DALSI "SAMETOVY" PODVOD !!!

Vložil PRAZAK, 10. Říjen 2013 - 12:23

Vcerejsi „Na vlastni oci“ me opet otevrelo oci…!!! [Tmavé brýle] [Tmavé brýle] [Tmavé brýle] Tak nam asi zavrou DZBAN , po LHOTCE, dalsi prazske koupaliste , koupili spekulante a misto sluneni se tam postavi nove , luxusni byty , pro „pany“ politiky, podnikatele a cizince , kteri na to budou mit !!!Vzhledem k lokalite to opravdu nebude pro „normalni“ lidi…Ale co je dnes , v teto,kdysi krasne, zemi, normalni…??? Podvody,korupce,protekce,HNUS!!! [Vyplazený jazyk] [Vyplazený jazyk] [Vyplazený jazyk] Dalsi ukazka toho , kam jsme az dosli po tom slavnem, " SAMETOVEM PODVODU " !!! [Rozzlobený] [Rozzlobený] [Rozzlobený] Banda spekulantu koupila koupaliste Dzban za cca 50 milionu , aby zahy zjistila, ze jako koupaliste , je obchod prodelecny , coz jiste predem nikdo nevedel , takze chteji kolem vody postavit nove domy ! Ted uz staci pouze zmenit uzemni plan , coz , jak jsme se jiz mnohokrat presvedcili, v CECHYSTANU neni zadny problem a SBOHEM DZBANE…!!! [Ďáblík] [Ďáblík] [Ďáblík]

0
 
-

Džbán - odkaz na článek z Metra

Vložil Michal76, 11. Říjen 2013 - 8:07

http://www.metro.cz/…se-deje.aspx?…

 
-

DZBAN, DALSI "SAMETOVY" PODVOD !!!

Vložil PRAZAK, 11. Říjen 2013 - 13:01

Zatim zamitnuto, ale je jen otazkou casu, kdy „neuplatni“ zmeni nazor , nebo budou vymeneni za loajalnejsi !!! [Rozzlobený] [Rozzlobený] [Rozzlobený] V „Cechystanu“ je mozne vse , namatkou jen CESKA Narodni kulturni pamatka , Zimni stadion Stvanice , o jejimz zbourani rozhodla, jednim podpisem , clenka ODS , nejaka Aleksandra Udzenija , RODACKA Z BELEHRADU !!! [Ďáblík] [Ďáblík] [Ďáblík] Tak proc by Dzban mel byt vyjimkou, zase se objevi nejaky rodak ,nebo rodacka ,tentokrat treba z Moskvy,Kyjeva nebo Tirany a rozhodne o necem NASEM , CESKEM , O NAS , BEZ NAS !!! [Smutný] [Smutný] [Smutný]

 
-

re: Podvod...

Vložil PetrK, 11. Říjen 2013 - 13:37

Doporučuji tedy emigraci do nějaké lepší krajiny. Pokud je v Česku tak špatně, pak vůbec nechápu proč tu ještě jste!

Petr

 
-

re: DZBAN, DALSI "SAMETOVY" PODVOD !!!

Vložil PRAZAK, 11. Říjen 2013 - 14:10

Myslim , ze kazdy, normalni , poctivy , clovek vidi , jake to v CR momentalne je !!! Kvete tady zlodejna , korupce , tunelovani , protekce !!! Vy jste si toho PetreK. nevsimnul , nebo to snad schvalujete ??? !!! PRAZAK

 
-

Děti moje skoro vlastní,

Vložil kaldoh, 11. Říjen 2013 - 21:27
Obrázek uživatele kaldoh

Budou přece volby a protože jsou volby naše jediná šance, jak poměry v našem státě zlepšit, musíme se k volbám dostavit a hlasovat. Ten, kdo volit nejde, se nemůže nijak vymlouvat, svou neúčastí dal hlas právě těm, které volit nechtěl. Je smutné, že zvolení funkcionáři interpretují výsledek voleb jako generální pardon všem jejich minulým podrazům a jako generální oprávnění k podrazům budoucím. Když někdo mluví o nízké volební účasti, omílá fráze o občanské lhostejnosti.

Je tu zamlčen podstatný důvod, totiž ten, že není koho volit. Když žádný z kandidátů nestojí za nic, tak není správné volit byť i menší zlo, a tím jej zlegalizovat.

Teď to vypadá, že si protiřečím, na jednu stranu, že je nutné k volbám jít, na druhou, že je nesprávné dát hlas syčákům. Tak jak to jde splnit oboje?

Možné to je, a u nedávných voleb se už o tom mluvilo -veřejně se hodnotil vysoký a stále se zvyšující podíl odevzdaných neplatných hlasů.

Je totiž velký rozdíl, když ze stovky oprávněných voličů přijde volit patnáct a jejich strana získá patnáct hlasů, než když přijde volit sto oprávněných voličů a ta strana patnáct hlasů. Příklad z jiných nedávných voleb je poučný, za vítěze voleb a tím za zástupce našeho obyvatelstva se prohlásila strana, která získala 15 % hlasů všech voličů, jenže to bylo téměř 40 % odevzdaných hlasů.

Jasně, že dát záměrně neplatný hlas je řešení krajní nouze v případě, že strana, kterou volit CHCETE, nemá ve vašem volebním obvodě kadidáta. Jak najít stranu kterou chcete volit? Použijte volební kalkulačku ! Nevíte, co to je? Vyguglujte si ji !

 
-

Nabídka a poptávka

Vložil Roland Jitka, 11. Říjen 2013 - 23:11

Žehrat zde na politiky na naturistickém webu je pláč sice hezký, ale na cizím hrobě. Pokud bude větší poptávka po volnočasových aktivitách na koupališti, tak se nic nezmění. Jestli ale bude větší poptávka po bytech, kancelářích či fotbalovém hřišti bude tam brzy stát výše uvedené. Je to jen obyčejný obchod nabídky a poptávky.

Je to stejné jako lhostejnost zde, tady se žehrá, že ten či onen politik, textilák majitel rybníka, kempu atd zrušil naši FKK pláž, nebo z části zpřistupnil textiláků. Zde se to se smutným výrazem tváře napíše, ale to je vše co se stane. Opět je to jen nabídka a poptávka. Pláž měli naturisté ale nechodili tam nebo jen v omezeném množství a tak se prostě pláž nabídla textilákům, fotbalistům nebo třeba jako cyklostezka. Mnozí ani do té doby nevěděli, že tam nějaká FKK pláž byla.

Pro rozumné naturisty by ztráta jedné až desáté pláže měla být ponaučením a hlavně zvýšení aktivity k udržení těch dalších zbývajících. Namísto toho převáží lhostejnost a příště přijdeme díky neúprosnému zákonu nabídky poptávky o další. Zase si pak přečteme, že nám zrušili další a další lokalitu. Ani se příliš nedivím, na našich stránkách lokalit, coby unikátní a jediné mapě FKK pláží to vypadá, že naturisté již vlastně nejsou. (Informace z lokalit jsou více jak deset let staré). Počkáme tedy až se naše stránky začnou jmenovat Textilák.cz, protože díky lhostejnosti a lenosti naturistů bude poptávka hlavně po textilním využití volného času.

Opět potom na nějakém fóru a už asi ne našem, se najde žehrání na politiky a bůhví na koho jiného, že již nemáme nejen FKK pláže, ale ani Naturista.cz. (Jak již Ivoš jinde napsal, pro tři sta lidí, členů klubu Naturista.cz nelze očekávat celorepublikové vyjednávací zázraky.)

Při volbách a při naturismu jen sklízíme plody své pohodlnosti. Pak si zanadávame a život jde dál a po nás potopa. Naší zem, stejně jako naturismus by měly mít možnost okusit v dobré kondici i naše děti. Neaktivitou jim předáme pouze spálenou zemi. Již dávno neplatí, kdo nic nedělá nic nezkazí. Je jiná doba a spíše platí: Pracujte a plánujte nebo bude pracováno a plánováno s vámi.

Pro další reakce, situaci jsem pouze zobecnil a nemluvím o nikom konkrétním.

 
-

Jak se samet stal podvodem

Vložil kaldoh, 12. Říjen 2013 - 1:09
Obrázek uživatele kaldoh

To je zákonitý vývoj po všech revolucích a převratech. Lidi se po dlouhém váhání vzchopí k protestu proti špatné vládě. Jenže se dokázali sjednotit jen na tom, co NECHTĚJÍ. To až když ta vláda naštve mnoho různých skupin obyvatelstva najednou. Obvykle vládci umí naštvat různé skupiny v různém čase, v lednu nájemníky, v únoru myslivce, v březnu věřící, v květnu řidiče a tak dál.

Když se pak různé skupiny domluví na nutnosti vládu odstranit, skončí tím společná řeč na několika obecně ušlechtilých heslech, jako třeba „zelí všem“, „za lepší balení tavených sýrů“, či „Slunce, seno, houbeles“. A přestože někteří věřící nájemníci jsou povoláním myslivci a současně řidiči, dohadují se marně, jestli je lepší zelí kysané nebo červené. Toho zmatku využijí podnikavci a slíbí dostatek obou zelí, po volbách se starají o svá zlatá vejce a houbeles zelí, jezte seno. A my se dál rozcházíme v názoru, jestli taveňák do tuby, nebo raději do kelímku. Při dalších volbách ta samá strana láká heslem „Oboum zelím místo na slunci“, voliči zapomenou na reálné houbeles zelí z minule a straně zase zlegalizují hrabání zlatých vajec. K tomu nepřímo pomůžou milovníci tavených sýrů v kelímku, kteří k volbám nejdou, protože zelí v žádné podobě nejedí. Takže i jim nakonec zbyde k jídlu seno, i když přece jen lépe balené.

Tím chci ukázat, že vývoj k lepší situaci může nastat, jen když se na něčem podstatném sjednotíme. Nápad bych měl:

Všichni máme a budeme mít děti. Zkusme pro ně prosazovat školství, kde jim ukážeme krásu češtiny a budeme je vést ke tvořivému psaní a komunikačním dovednostem místo bezduchému memorování pravidel pravopisu a psaní nesmyslných diktátů typu Výři a netopýři v k nevíře výhřevné vířivce s jinými netopíry z výrovky nevířili. Kde je povedeme k pozorování a přemýšlení, proč padá jablko k zemi a ne naopak místo zkoušení vzorečků a definic. Až z nich vyrostou laskaví a vnímaví lidé, kteří umějí hezky vysvětlit svoje názory i poslouchat a porozumět názorům ostatních – místo stáda ovčanů, které z našich dětí usiluje udělat současné škoství, pak bude v našem státě krásně.

 
-

Dětem poraďte něco úplně jiného

Vložil Jarda2, 13. Říjen 2013 - 12:55

Pokud budou vaše děti umět perfektně anglicky tak se z nich stanou skuteční světoobčané a místo remcání na to jak je v Česku špatně a jak tady politici kradou se prostě seberou a přemístí se někam jinam kde budou spokojení.

 
-

Já už děti nemám

Vložil kaldoh, 14. Říjen 2013 - 22:43
Obrázek uživatele kaldoh

Mám již čtyři dospělé potomky, anglicky umějí asi líp než já, i když jsem nedávno svojí dceři dělal jazykovou rešerši článku do anglického časopisu, o jejím výzkumu molekulární biologie mokřadních rostlin. Jazykový expert, který měl rešerši dělat, nějak nic neposlal, tak to vyšlo na mě. Sice jsem vůbec neznal ty biologické odborné výrazy (já jsem přes mikrovlnné páteřní spoje a bezpečnostní a řídicí elektroniku), ale několik úprav jsem jí do textu navrhnul. Ten výzkum dělala zčásti na univerzitě v Aarhusu v Dánsku, kde byla půl roku na stáži. Nejen nám se v Dánsku moc líbilo. Podle mezinárodního hodnocení spokojenosti očanů se státem a se životem obecně je Dánsko na prvním místě na světě, ČR je pak daleko před Velkou Británií (což je podle mojí zkušenosti nejnesympatičtější země v které jsem kdy byl) a před Německem, kde jsem rok a půl pracoval u Philipse a má ještě nepříjemnější úřady, než ČR. Takže Jardo2, naše rodina jsme světoobčani a anglicky umíme a hodně zemí jsme poznali, ale jsme tady doma – to ale neznamená, že nemůžme psát o tom špatném, co tu je. Včetně návrhu, jak to řešit. Speciálně o nepříliš dobrém školství, které jsem právě mohl dost dlouho pozorovat, a dalo nám rodičům i našim dětem hodně úsilí zabránit tomu, aby nám všem zprotivilo češtinu i angličtinu i přírodní vědy, jak to u mnoha dalších dokázalo. Málokdo dokáže napsat krátkou větu správně formulovanou a bez hrubých chyb, nezvládnuté interpunkce a grafické úpravy. Ono to chce něco jiného, než myslet si, že někde jinde je všechno samo od sebe dobře. Chce to vynaložit vlastní úsilí, práci a působení na ostatní – včetně porozumění názorům ostatních.

 
-

Ad kaldoh

Vložil nahatej, 15. Říjen 2013 - 3:52

„… dělal jazykovou rešerši článku do anglického časopisu, o jejím výzkumu molekulární biologie mokřadních rostlin. Jazykový expert, který měl rešerši dělat, nějak nic neposlal…“

Je to sice totálně off-topic, ale nemyslí pán „korekturu“? Voni ty termiti jsou potvory…

Ale to jen tak na okraj. K dcerce bádající a publikující ve vyspělém zahraničí lze jenom pogratulovat. Já jsem u své něco podobného nedokázal, ale kdo ví, na jaké cestě by byla spokojenější?

A před čtyřmi zřejmě slušnými potomky lze jen s plným respektem smeknout, zejména pokud vzešli z jedné až dvou funkčních rodin (ale není mně/nám do toho nic).

Na nesympatiích vůči GB se shodneme, naopak Němce a ještě víc Němky (úplné i částečné) mám z podložených osobních důvodů už dost dlouho rád.

O českém školství, jehož jsem kdysi byl součástí na obou stranách barikády, by se dalo diskutovat dlouho, ale výrazně oborový naturista.cz nejspíše není vhodnou platformou.

Takže snad jen noticka: s odstupem mnoha let a nadhledem (bývalého) profesionála musím, s výhradami vůči poplatnosti době, slušně ohodnotit nemálo svých učitelů konce 50. a 60. let. V nikterak ideálních podmínkách dokázali v řadě předmětů natlouct do žactva slušný fundament znalostí a někteří dokonce i povědomí určitých souvislostí. Samozřejmě to měli zčásti usnadněné dobou a režimem, ale na řadu z nich dodnes dokážu vzpomínat v dobrém.

Výsledkem samozřejmě nebyl žádný ideál, ale se všemi výhradami to na poměry doby nebylo tak zlé.

 
-

Jasně že korekturu

Vložil kaldoh, 15. Říjen 2013 - 8:15
Obrázek uživatele kaldoh

Takhle to dopadne, když si to po sobě pořádně nepřečtu, pak mi pomůže dobrý korektor. Zejména když je to taky noční tvor. A podle kvality jazykové i věcné zřejmě dobrý člověk a pedagog. Pár dobrých pedagogů jsem potkal já i moje děti, pro ty běžné jsem byl na třídních schůzkách postrach. Obzvlášť pro ruštinářky, které mé děti učily angličtinu a samy ji vůbec neuměly. Ani ji učit. Tady o tom píšu proto, že ono ani to naučit děti anglicky se neobejde bez vlastního přičinění. A jako reakci na příspěvky těch, kteří ani češtinu nezvládají. Proč asi? Nejspíš proto, že se to ve škole nenaučili. Na každou svoji kritiku navazuji konstruktivním návrhem, jak kritizovanou věc zlepšit. Neváhám ani pochválit vždy, kdy to je možné. Tak i život v České republice má tolik předností, že jsme tu doma a z vyspělého zahraničí se sem rádi vracíme.

 
-

O co vám jde

Vložil Tisicak (bez ověření), 21. Říjen 2013 - 9:01

To bylo vaše,nebo jste to chtěl koupit?Každá banka by vám při ručení majetkem ráda půjčila.Každý majitel si se svým majetkem může dělat co chce,socializmus je fuč a znárodňování zatím nehrozí.