NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Exotické cestování - JAR, Mexiko, Kanáry a Thajsko

Vložil Anonymní, 17. Říjen 2014 - 21:07

Po letech ‚pasivního‘, individuálního cestování jsem spojil příjemné s užitečným – koníčka s prací, a tak vznikla nová CK. Je zaměřena na n-destinace a má jich v portfoliu už přes dva tucty. Protože jsem taky naturista a navíc rád cestuji (ostatně pár cestopisů pod nickem Lachim se tady najde), tak chci nabízené destinace také osobně poznat. S nastupujícím podzimem bych se s vámi rád podělil o destinace, které nám udělají radost právě v období, kdy tady, doma, je sluníčka poskrovnu, obloha bývá olověná a den kratší a kratší. Máme v nabídce čtyři oblasti s několika rezorty, kam je vhodné vyjet v období říjen – duben. JAR, Mexiko, Kanárské ostrovy a Thajsko. Zatím jen stručně, postupně připravíme podrobný cestopis z každé z destinací.


THAJSKO
Thajsko asi netřeba představovat. Vízová povinnost byla před několika lety zrušena, bezpečnostní situace dobrá, stejně jako infrastruktura. Let zabere 14 a více hodin, časový posun 5–6 hodin. V Thajsku vznikly v relativně velmi nedávné době dva rezorty pro naturisty, i když ani jeden není přímo na pláži. I tak je to výborná zpráva, protože právě naturismus mi při mých návštěvách Thajska či okolních zemí chyběl. Ne snad jako hlavní náplň dovolené, ale jako příjemné zpestření mezi jinými aktivitami. Ať už se jedná o poznávání exotické přírody, historických památek, způsobu života místních, velmi přátelských obyvatel nebo o adrenalinovější skálolezectví, potápění, jachting, treking atd. Proložit tak dovolenou několika dny v naturistickém rezortu, případně tam pobyt zakončit a relaxovat po aktivní dovolené před odletem domů mě vážně potěšilo.

Jeden rezort je v Pattayi a jeden nedaleko Chiang Mai, na severu země. Nejstarší je Chan v Pattayi, která tím, alespoň pro mne, získala na atraktivitě. Z mezinárodního letiště Suvarnabhumi je to do Pattayi jen necelé dvě hodiny taxíkem nebo o něco déle a o mnoho levněji autobusem. Příjemný rezort se nachází na pomezí mezi Pattaya City a Jomtien, sice kus od moře, ale s bazénem. Doporučil bych půjčení skútru. Není to drahé a umožní vám snadno a rychle dojet na pláže, do restaurací, na masáž. 

Na severu Thajska, poblíž města Chiang Mai je rezort Oriental Village. Jedná se o dobře udržovaný komplex, poměrně malý. V současné době je v provozu 12 bungalovů, další by měly přibýt do další sezóny. V ceně ubytování je snídaně, příjemný standard, byť ne bufet. Káva z italského profi automatu, čaje, mléko, muesli. Obvyklý výběr vajíček na různé způsoby, bageta, máslo, džem. A samozřejmě čerstvé, tropické ovoce. Ananas, jaký v ČR nekoupíte. Z restaurace, která se jmenuje příhodně „Mountain View Restaurant“ je výhled na nedaleké hory. V recepci je možné si za mírný poplatek půjčit kolo nebo motorku. K tomu i fotokopii mapy, i když nám se lépe osvědčila navigace v „chytrém“ telefonu. V blízkém okolí je národní park Mae Takhrai, jezero Mae Pha Haen, několik watů (chrámů), horké termální prameny Mae On a obrovská jeskyně Muang On. To vše skutečně v dojezdové vzdálenosti kola, na motorce ani nemluvě a vše skutečně stojí za shlédnutí. Program minimálně na týden je zajištěn, s odpočinkovými dny u bazénu, bez plavek, ale třeba s oblíbeným koktejlem u lehátka.

Kromě toho je Chiang Mai vhodným východištěm pro treky mezi „horské kmeny“ i k cestě do Laosu. Oriental Village můžeme skutečně doporučit jako prima místo, kde načerpáte sluníčko zejména v období, kdy u nás je ho málo. Od konce října do března, i když i potom je zde příjemně. Nejméně vhodné období je od konce července do půlky října, kdy je období dešťů. Pro naturisty znalé poměrů v Evropě nebude asi překvapením, že již začátkem července 2014 byly některé únorové termíny (2015) vyprodány…

Pro toho, kdo váží cestu do jihovýchodní Asie, asi nebude pobyt, byť v příjemné naturistické vesničce, jediným cílem dovolené. Doporučujeme spojit návštěvu Oriental Village s poznávacím či zážitkovým programem v Thajsku či okolí. Eco-trails Asia, cestovní kancelář specializovaná na Kambodžu a jihovýchodní Asii vám pomůže připravit dovolenou snů, „ušitou“ přímo na vaši míru i kapsu – www.eco-trails.asia. Z Chiang Mai lze realizovat výlet do severních horských regionů Thajska, přejet lodí po Mekongu do Laosu, případně použít letecký spoj, nebo přeletět do starobylého Angkor Watu v Kambodži, ohromujícího komplexu, vyhlášeného Světovým kulturním dědictvím UNESCO.
CHAN RESORT:PLAVBA
Ojedinělou, zatím nenabízenou variantou je plavba luxusním katamaránem po Andamanském moři. Mnozí z Vás se možná plavili po Středozemním moři nebo Jadranu. Tato plavba Vás posune o dimenzi dál. Katamarán pod plachtami klouže po vlnách rychlostí deset a více uzlů pod velením zkušeného kapitána. Za kormidlem můžete stanout i Vy, budete-li mít chuť. Se sklenkou vychlazeného drinku v ruce budete vychutnávat lahůdky thajské či evropské kuchyně, tak, jak Vám je bude kuchařka servírovat. Písčité pláže, opuštěné ostrovy, národní parky. Místa, kam se jinak než lodí nedostanete. Je-li libo masáž, zakotví loď u rezortu na pobřeží. Nebo si též můžete vzít masérku sebou a bude Vám k dispozici po celou dovolenou. Stejně tak divemaster pro ty, kdo chtějí strávit část času potápěním na jedněch z nejkrásnějších potápěčských lokalitách na světě. Sestavte si vlastní posádku ať už z rodinných příslušníků nebo přátel. Vyberte si, kam chcete plout a na jak dlouho. A to vše bez plavek, naturisticky! Zažijete dovolenou snů!
 


KANÁRSKÉ OSTROVY
Rezorty na Kanárských ostrovech – ostrovech věčného jara – jsou celoroční destinací. Leží v Atlantickém oceánu, asi 150 km západně od pobřeží Afriky. Letadlem trvá cesta z Prahy snesitelné čtyři hodiny. Naturista si může vybrat mezi ostrovy Lanzarote, Fuerteventura nebo Gran Canaria, kde se nachází vždy jeden naturistický rezort a zpravidla několik více či méně oficiálních naturistických pláží. I zde se nabízí kombinace aktivní dovolené s pobytem v naturistickém rezortu. Jednotlivé rezorty jsou popsány na našich stránkách www.sunatur.cz. Na ostrovech jsou možnosti pěších túr, cyklovýletů různé náročnosti, vyjížděk na koních, potápění, atd. Koupání spíše v hotelových bazénech, protože přestože bývá teplé, slunečné počasí, teplota vody v Atlantiku zřídka překračuje 18°C. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla a pití. Tapas bary, výběr restaurací nabízejících španělskou ale i jiné národní kuchyně uspokojí i náročné hosty. Některá vína, vyráběná na ostrovech jinde prakticky nekoupíte a přitom mají vynikající kvalitu i chuť. Džbánek sangrie pak potěší u bazénu skoro každého.

Fuerteventura:


Gran Canaria:


Lanzarote
 


JIŽNÍ AFRIKA
Jihoafrická republika má jako dovolenková destinace řadu předností – není třeba vízum, časový posun je hodinu (je-li doma letní čas, jinak bez posunu), doba letu kolem 12 hodin a umístění na jižní polokouli, což znamená, že je-li doma zima, odletíme do léta. K tomu exotická příroda, proslulá vína, a mnoho dalšího. Nově má i naturistický resort, kam je možné „utéci“ před zimními plískanicemi u nás doma. Sun Eden Naturist Resort se rozkládá na 35 hektarech nedotčené přírody asi 100 km od Johannesburgu a necelých 50 km od Pretorie. Resort přímo sousedí s Dinokeng Big 5 Game rezervací a přímo vybízí k safari za proslulou „velkou 5“ africké fauny. „Velká 5“ je označení pěti afrických zvířat, která jsou považována za nejobtížnější k ulovení. Patří k nim slon africký (Loxodonta africana), lev (Panthera leo), nosorožec dvourohý (Diceros bicornis), buvol africký (Syncerus caffer) a buďto levhart skvrnitý (Panthera pardus) nebo hroch obojživelný (Hisppopotamus amphibius). 

Ubytování lze zvolit buď v chatách s možností vaření, v pokojích v penzionu, nebo v kempu, pokud máte na pobyt v Jižní Africe půjčené obytné auto nebo kempovací vybavení. V rezortu je restaurace, obchod se ‚smíšeným zbožím‘, poskytující vše, co k pobytu potřebujete, bazén, kulečník, šipky, možnost procházek po okolí, kde se nachází více než stovka druhů ptáků. I zde vám rádi doplníme program podle vašich zájmů, třeba i s česky mluvícím průvodcem. 


MEXIKO
Hotel Hidden Beach v Mexiku je poslední „zimní destinací“, kterou chci představit. Resort se nachází na nejvýchodnějším výběžku Mexika, na rozhraní Mexického zálivu a Karibského moře, přímo na vyhlášené pláži Riviera Maya. Město Cancún, kde najdeme i letiště, je vzdáleno asi hodinu a půl cesty od resortu. Resort Hidden Beach je naturistický, all-inclusive a především luxusní. Budete rozmazlováni po celou dobu svého pobytu! Je také charakteristický tím, že do něj smějí jen osoby starší 21 let. Hned po příjezdu budete uvítáni sklenkou sektu, ale to bude jen začátek Vaší luxusní dovolené. V resortu najdete 42 apartmánů, které se nacházejí přímo na pláži, i tak ale v resortu najdete vyhřívaný bazén, do kterého mají hosté ubytování v přízemí přímý vstup ze svých apartmánů. Poloostrov Yucatán oplývá mayskými památkami, od světoznámé Chichén Itzá, v pralese ukryté Coba až po přímořský Tulum. Hidden Beach Resort je ideální místo, pro aktivní vyznavače naturismu, kteří chtějí zkombinovat svoji dovolenou na pláži s poznáváním starověkých kultur a relaxu u naturistického bazénu s aktivní dovolenou.

Doplnil a upravil: Ivo Žurek
5