NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Faliraki, Rhodos, Řecko

Vložil CharlieCh, 31. Říjen 2017 - 20:52

Ahoj

K cestě na ostrov Rhodos, středisko Faliraki, jsme se (já s manželkou, vlastně manželka se mnou [Úsměv] ) rozhodli poté, co jsme oba zjistili, že nám ještě zbývá nějaká ta dovolená a zároveň, že si ještě chceme prodloužit léto, zvláště když to „naše“ nestálo za moc a navíc skončilo velmi rychle.

K sepsání tohoto článku jsme se rozhodli z toho důvodu, že další články jsou již několik let staré a tak přinášíme pohled na Faliraki ani ne dva měsíce starý.

Takže po cca 10 dnech procházení internetu a nahodilého hledání nabídek cestovek na last minute manželka našla zájezd a padlo rozhodnutí, že jedeme. Primárně jsme hledali lokaci s nuda pláží, samozřejmě [Úsměv] .

Zájezd byl v termínu pátek 8. 9. až pátek 15. 9. 2017. Odlet z Ostravy ve večerních hodinách nám oběma poskytl možnost jít ještě v den odletu do zaměstnání a tím ušetřit jeden den dovolené. Negativem bylo, že zážitek z letu byl velice omezený tmou. O to víc však bylo vidět, jak je celé Řecko v noci prosvětlené.

Po 2 hodinách a 20 minutách letu nás přivítal krásný pohled na osvětlený Rhodos a letiště Diagoras. Jelikož jsme měli štěstí a celý autobus jel pouze na jednu adresu, trvala cesta z letiště do cílové destinace jen asi 20 minut, ale i tak se všemi průtahy jsme nakonec do cíle dorazili kolem půlnoci.

Po konečném objednání zájezdu jsme samozřejmě díky StreetView virtuálně cestovali po Faliraki a četli recenze na ubytování, které v mnoha případech nebyly příliš lichotivé, takže jsme byli v napjatém očekávání, jaké nakonec ubytování bude. Ale rodinný hotel Evita Beach velmi příjemně překvapil jak ubytováním, tak především stravou. All Inclusive se velice osvědčilo, jídlo bylo perfektní i rozmanité, něco na zub bylo k dispozici po celý den, k dispozici byly i sendviče nebo ovoce s sebou k moři, nebo nebyl problém si cokoli připravit s sebou z poskytovaného jídla v jídelně. Personál nám v pohodě natočil i chlazenou vodu s sebou, takže mějte s sebou PET láhev s izolačním návlekem, nám udělala skvělou práci.

Ještě info pro pivaře, místní pivo Magnus Magister je naprosto v pohodě pitelné, jen ta kultura čepování prostě není česká [Zmatený] .

Samozřejmě, toto hodnocení hotelu je plně subjektivní, slyšeli jsme i negativní názory jak na ubytování, tak i na jídlo.

Hotel se nachází cca 10 minut volné chůze od pláže Mandomata, které je jedinou oficiální FKK pláží Rhodosu. Tato skutečnost se bohužel projevila v plné síle tím, že pláž byla poměrně hustě „osídlená“, bylo zde slyšet němčinu, polštinu, češtinu, slovenštinu, italštinu… Nicméně, obsazenost nebyla rušivá, nebo nepohodlná. Kdo přišel před desátou, vždy místo pod slunečníkem našel. Za 2 lehátka se slunečníkem chtěl majitel 10 euro za celý den, tyto peníze jsme chápali jako naprosto účelně vydané, vydržet celý den na sluníčku se rozhodně nedalo. Při odchodu stačilo lehátka sklopit, popř nechat na něm ručník a každému bylo jasné, že je obsazené. Majitel při placení vše zaznamenával na přenosný terminál, takže měl perfektní přehled o obsazenost, resp. platbách [Úsměv] .

Pláž je přírodními bariérami oddělená od ostatního prostoru, doporučuji podívat se na googlovský Street View, kde jsou rovněž i některé velmi pěkné fotky celé pláže a okolí. Mandomata na Google Maps

Pokud budete stát čelem k moři, potom směrem doprava se pláž zvolna mění na gay pláž.

Teploty byly stále nad 30 stupňů, teploměr ale nikde volně přístupný nebyl, i když jsem se na něj majitele lehátek ptal. Každé odpoledne se zvedal vítr, který však byl vzhledem k vysokým teplotám spíš příjemný, než nepříjemný. Pouze bylo třeba s ním počítat a hlídat si věci, protože typicky nám zpočátku nějaký ten časopis vzlétl [Úsměv] .

Pláž jako taková je pokrytá směsí písku s různě velkými oblázky až valouny, doporučujeme plážovou obuv, nebo rovnou obuv do vody. Jednak chůze po tomto rozpáleném písku není nejpříjemnější, druhak vstup do moře není ideální, pod vodou je spousta kamenů a balvanů, z nichž některé mají pěkně ostré hrany. Časem jsme si vytipovali pro nás nejlepší způsob, resp. cestičku do moře, ale zpočátku jsme trpěli spoustou drobných odřenin, které se ve slané vodě nehojily dobře. Součástí pláže je malá taverníka, která využívá toho, že nemá žádnou konkurenci, takže jsou ceny poněkud vyšší, než obvykle.

Moře samotné je naprosto úžasné, voda průzračná, viditelnost pod vodou naprosto fascinující, šnorchlovali jsme velice často a s velkou chutí. Po celou dobu pobytu bylo moře naprosto klidné, jediné vlny byly po průjezdu lodě, jejichž osádky s oblibou zajížděly do blízkosti nuda pláže a ukazovali svým pasažérům ty podivné naháče jako atrakci. Toto je naše osobní zkušenost z vyhlídkového a poznávacího výletu lodí na další tři pláže Faliraki, jehož jsme se účastnili. Dlužno poznamenat, že se lodě nikdy nepřiblížili tak blízko, aby mohli pasažéři něco smysluplně vidět [Tmavé brýle] .

Večer v těchto končinách nastává poměrně rychle, na večeři jsme šli s počínajícím západem slunce, z večeře v naprosté tmě. Jelikož jsme si chtěli co nejvíc užít moře (zvláště s vědomím, jaké je doma počasí), tak jsme po okolí vyráželi až po tmě, a to pouze kvůli procházce. Všude se píše, že je Faliraki velice rušným místem, my jsme díky poloze hotelu a asi i kvůli pozdnímu termínu měli klid a celkem ničím nerušený spánek.

Doufáme, že náš článek bude přínosem pro Vaše rozhodování, kam příští rok na dovolenou a třeba se tam i potkáme, i když se nebudeme znát [Spiklenec] . Karel a Kamila

5
 
-

RE :

Vložil dežo, 3. Listopad 2017 - 21:48

To je zvláštní. My tam byli zřejmě v tom samym termínu i ve stejným hotelu. A spokojenost taky velká. Možná jen jedna drobnost k allinclusiv: To co bylo k jídlům v pohodě ,zatímco na barech to byly strašidelný patoky. [Úsměv] [Úsměv]

 
-

Tak sorry. splet jsem si září

Vložil dežo, 3. Listopad 2017 - 21:58

Tak sorry. splet jsem si září s říjnem. Ale i v říjnu to byla pohoda. Hlavně teplíčko cca 29 stupňů a na pláži tak do 80 lidí. Takže jsem tam byli skoro sami. [Úsměv]

 
-

No ano, ty „limonády“ byly

Vložil CharlieCh, 4. Listopad 2017 - 13:28

No ano, ty „limonády“ byly docela hodně umělohmotné, to je fakt, naštěstí jsme pili většinou pouze vodu, maximálně lehkou směs limonády s vodou, personál nám to bez problémů naředil, stejně mě nejvíc dostala ta čerpací stanice na nápoje. Ale díky za reakci, tos těmi nápoji mi vůbec nedošlo a taky jsme se nad tím pozastavovali.