NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Pojeďte v zimě k moři, je tam tepleji.

Vložil Anonymní, 26. Červenec 2007 - 12:28

Potkat Oldu byl fakt zážitek. Je to živel a hlavně umí žít. Představil se: „Olda Afrika, severní polokoule“ a já na to „Dani, Mléčná dráha“.
On totiž každý podzim s prvními plískanicemi sbalí svoje obytné fáro, všechno, co má, a odletí, teda odjede za sluncem na jih, do Španěl. A podle toho, jak je zima krutá, tak i do severní Afriky. Cestu a naturistické skvosty popíšu níže.

Co mohl prodal, dal dětem, včetně dopravní firmy a šel o dva roky dříve do důchodu, aby se stal pánem svého času.

Když jej chvíli posloucháte a okukujete, napadne vás, že takhle naši důchodci nevypadají.
Opálený, zdravý jako divoch, veselý s obrovskou chutí do života. 

Olda AfrikaOlda Afrika

Říká, že tam člověk ani nemůže být nemocný, pobyt u moře je léčivá kůra sama o sobě: stále čerstvý vzduch, dostatek spánku, mimo rozruch měst. Jedinou starostí je koupat se a užívat si. Je tam nejlepší jídlo, pití, nektary, mošty, džusy, levné víno. Dá se vyžít za 5 tisíc na měsíc, pokud si vše nezkazíte kouřením. V Maroku se za 55 dirhemů dají pořídit 3 chody a dobře se najíte.
 

Nejvíce prý lidem vrtá hlavou, kde na to bere, že „oni by si to dovolit nemohli“.
A to je zásadní omyl, protože podle jeho zkušeností je po Evropě všude stejně draho jako tady. Naopak v Africe je o moc levněji. Např. pomeranče stojí 6 Kč za kilo, a to jsou ty nekrásnější, benzín vyjde v přepočtu na 15 –21 Kč.
Všude jsou bankomaty, je zbytečné vozit hotovost, stačí karta. Jediná a největší položka je nafta, do Afriky i s trajektem vyjde cca na 9 tisíc tam a 9 tis. zpět, včetně rezervy. Všude fungují mobilní telefony až po pláže v Maroku. Když se něco přihodí, do druhého dne dovezou např. sklo do auta a peníze je možné poslat na účet okamžitě.

Někteří lidé tak jezdí za sluncem i 20 let. Pokud je ve Španělsku chladno, naturista jednoduše přežije přes leden a únor 2 měsíce zimy v plavkách v Maroku. Přes celou Saharu vede normální udržovaná silnice, písek se odhází jako u nás sníh a každých 100 km jsou benzínky. Policejní hlídky cizince upřednostňují a pouštějí, zatímco místní před každým městem do jednoho prohlížejí. Z důvodu bezpečnosti.
Jediným problémem v Maroku je, že každé ráno už v 5 hodin svolávají tlampače všechny k modlitbě a vy nemůžete spát. Jediné, co se tam nemůže, je koupat se bez plavek a kempovat na noc. Trhovci stále něco nosí, ryby, zeleninu. Je tam velká bídy, a proto menší bezpečnost na opuštěných místech.

Pokud se týče národností, na plážích jsou nejvíc Němci, Holanďané, Francouzi, Angličané, méně, Italové, Švédi, Finové, Dáni. Úplně chybí česká komunita. Je třeba ji tam založit!! Proto Olda hledá parťáky, spíše parťačky, ale i partnerku, která bude nejen pro cesty za sluncem, ale i pro život. Partnerku, se kterou by mohl mít vztah, která ještě umí žít naplno.

Můžete mu volat: 602433431 A mně psát na email .
Chci totiž s mužem vytvořit databázi potencionálních přelétavých ptáků s obytnými auty, abychom na ty budoucí přelety nebyli sami

Nejkrásnější naturistické lokality po cestě do Afriky:
FRANCIE – poloostrov SÉTE – nudistický areál, disko se vším komfortem

ŠPANĚLSKO – PUERTO DE MAZARRON – BOLNUEVO – 1. stanice u moře se 4 nudaplážemi.

KALA DEL PLOMO – u města CARBONERAS – 4 km pěšky, nádherná dlouhá bílá pláž s pitnou vodou, 3 přírodní prameny, koberce kytek – SAN PEDRO – dá se tam jít ze SANNEGRA – 2 km pěšky. Odtud také možná zajížďka do Granady do SANTAFÉ – termální prameny, nudapláž s parkingem v olivovém háji – 40 stupňů teplá, sladká léčivá voda.

Směr AFRIKA – ALGERCIRAS – odtud za 190 EU zpáteční lístek do TANGER a dál.

Vaše Dani

Jak to chodí ve světě – Annetta a Herbert křižují Evropou, ale i dále.
3