NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

FKK-Camping-Hilsbachtal, Německo

Vložil Lachim, 4. Květen 2012 - 10:33
S jistým zpožděním, zapříčiněným jednak zimním spánkem a jednak cestami do tepla bych chtěl stručně zmínit naše zkušenosti s kempem v Hilsbachtalu (on je vlastně v Sinsheimu, pokud jej budete hledat v online mapách). Našli jsme si jej na webu, když jsme plánovali výlet do Heidelbergu.
Tento velmi pěkný a klidný kemp je velice příhodně posazen na trase, jen kousek od sjezdu z dálnice A6 – to je ta, co vede z Prahy Plzně a Rozvadova do Německa stále po rovnoběžce na západ na Mannheim a dále do Francie.

Město Sinsheim je mimochodem známé svým technickým muzeem.

Kemp jsme našli snadno (aby ne, když máme navigaci, že?) a hned po příjezdu nás potěšil celou řadou věcí. V recepci to začalo milým uvítáním, chtěli po nás INF legitimace, které jsme měli od Ivoše zejména kvůli předchozímu výletu do Provence (kde byly nutnou podmínkou ubytování, stejně jako zde) a k Balatonu (kde vyžadovány nebyly, ale poskytli za ně slevu). Taky jsme měli radost, že jsme je nepořizovali zbytečně :-) Recepční nám ukázala rozlehlý, příjemný prostor, kde si můžeme vybrat, kam postavit stan. Hned nás provedla areálem.

Dva bazény, hřiště na volejbal, hřiště na nohejbal a tenis, pingpongové stoly, prolézačky, houpačky a další hřiště pro děti, … Příjemné bylo i bylo ohniště s roštem na grilování, které bylo večer využíváno. Perfektní sociálky asi v Německu nikoho nepřekvapí. Ledničky (bez příplatku), kam bylo možné si uložit vlastní potraviny nás ovšem mile překvapily. V areálu je restaurace (tu jsme nevyzkoušeli), na recepci je možné si jednak objednat na druhý den na ráno čerstvé pečivo a jednak koupit pár základních potravin. Ceny příznivé, řekli bychom, že bez přirážky. A do vsi, kde je supermarket je to pár km.

Samozřejmě veliký vliv na naši spokojenost mělo počasí. Ač byla skoro polovina září, bylo téměř 30° C. Takže jsme rychle postavili stan a hurá do bazénu a pinknout si stolní tenis. Stoly byly u volejbalového hřiště a parta ‚štamgastů‘ nás rychle vtáhla do hry. Ne snad, že bychom nějak vzdorovali. Odpoledne nám tak příjemně uteklo a než jsme se otočili, byla tma a čas něco malého uvařit a zalehnout.Kolem je řada možností na výlety (je to trochu kopcovitější, ale jde to). Pár námětů je přímo na webových stránkách kempu.
Nám se třeba moc líbilo městečko Angelbachtal s krásným parkem a historickou radnicí. Je pouhých 8 km od kempu, tudíž teoreticky se tam dá dojít pěšky, na kolech ani nemluvě. (Ale samozřejmě se tam dá jet i autem…) Do Heidelbergu je to pouhých 35 km. Prostě a jednoduše – rádi se tu někdy zase zastavíme.

Jako obvykle jsme sebou měli kola a z Heidelbergu, hlavního cíle naší cesty, si udělali řadu pěkných výletů, jak podél Neckaru tak i do okolí. Ale to je již jiná, nikoliv naturistická, historie…Martina & Michal
Celá fotogalerie.

FKK Camping Hilsbachtal, Sinsheim, Baden-Würtenberg, Německo GPS: 8.8699589E, 49.1769325N


Größere Kartenansicht


Pro Naturista.cz připravil: Ivo Žurek
Find more about Weather in Heidelberg, DL

Redakčně mírně upravil Roland.


Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5