NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Na Makarské je 25°C - pojeďte s námi!

Vložil Anonymní, 10. Květen 2007 - 20:00

FKK DrašniceFKK Drašnice Letošní první n-vlaštovky už vyletěly a my vám na této straně budeme přinášet aktuální možnosti, kam momentálně nejlépe vyrazit.


Aktuální možnost pobytu na Makarské rivieře:

DRAŠNICE – Makarska riviera
POJEĎTE S NÁMI DO DRAŠNIC UŽ od 16. května za –10%!!!

Aktuální počasí ve Splitu: Click for Split Forecast

Za Podgorou, při putování turistickou cestou na východ, se nám na obzoru otevírá široká Drašnička Vrulja s pěnícími prameny v moři a s výhledem na starou vesnici Drašnice pod srázy Biokova, která je zcela opuštěná, a také na část Drašnice, která se poté rozvinula.
Vesnice má 330 obyvatel a je ideálním místem pro odpočinek v prostředí staré rybářské osady kolem přístavu a v novější části ve směru na Igrane. V blízkosti dlouhé pláže se nachází pramen vody ‚Izbitac‘. Drašnice se poprvé uvádějí roku 1477 jako ‚Dračnica‘.
V Drašnicích je několik starých kostelů. Kostel Sv. Stipana na Koledniku, kostel Sv. Jurja z 15. století u moře s množstvím kamenných památek. Kostel Sv. Roka u pramene ‚Izbitac‘ u moře byl vybudován roku 1914. Východně od staré vsi se nachází kostel Sv. Kate, a nad ním kostel Sv. Nikole z 18. století. V centru staré horní vsi byl roku 1891 vybudován kostel sv. Jurja, který byl značně poškozen při zemětřesení v roce 1962.
Památník padlým bojovníkům ve Druhé světové válce se nachází v centru místa, a vedle něj byla roku 1981 odhalena mozaika malíře Joke Kneževića věnovaná ženám Biokova a jejich boji během Druhé světové války.

Drašnice - Makarska rivieraDrašnice – Makarska riviera FKK DrašniceFKK Drašnice  

POJEĎTE S NÁMI DO DRAŠNIC UŽ od 16. května!!!
0