NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

FKK Sauna-Therme Ludwigsfelde jižně od Berlina - společný výlet

Vložil Anonymní, 27. Prosinec 2012 - 12:31

Po velmi pozitivních zážitcích našich dopisovatelů i jiných naturistů (Ludwigsfelde – obří lázně pouze pro naháče, SaunaTherme Ludwigsfelde) jsme se rozhodli tento největší FKK krytý areál sami navštívit a vyrazit společně s vámi. Jako praktický se zdá být termín 13. 1. 2013, kdy bude den po Noci naturistů v Aquapalace a mnoho naturistů bude v Praze nocovat. Společná výprava má výhodu v levnější dopravě a vstupném, které je pro více než 10 lidí nižší o 10% a pro více než 20tičlenná skupina má slevu 15%.


 


Akce: Návštěva FKK SaunaTherme Ludwigsfelde, jižně od Berlina – největší krytý FKK areál v Evropě.
GPS + mapa: 52.305792, 13.261576
Termin: neděle 13. 1. 2013, 11.30 – 17.00 hodin (12.1. je Noc naturistů v Aquapalace Praha)
Výhody: levnější doprava – spolujízda zlevní vaši cestu – nabídněte svoje volná místa na naturista@naturista.cz, nebo: 777 923 111. Vaši nabídku uvedeme zde (anonymně).
Nižší vstupné – skupina nad 10 lidí = –10%, nad 20 lidí = –15%.
Ceník SaunaTherme Ludwigsfelde, dospělý na 5 hodin = 21,50 EUR (pro nás –10%, popř. –15%).
Sraz účastníků společné zvýhodněné vstupenky: 13.1.2013 v 11.30 hod. ve vestibulu SaunaTherme, poznávací znamení: logo Naturista.cz.
Info: naturista@naturista.cz , 777 923 111. Platí i pro případné nabídky autobusových přepravců, zatím nám ale ve všech případech vychází lépe plně obsazená osobní auta.
Nedávné zážitky jednoho naturisty z tohoto aquaparku – termálních lázníNABÍDKY SPOLUJÍZDY:
Vítek Svárovský se sedmimístným Peugeotem Boxerem nabízí spolujízdu z Prahy a zpět. Info ZDE
5
 
-

Ludwigsfelde - Není to moc brzy?

Vložil PetrK, 2. Leden 2013 - 19:08

Jen mi to vychází na start z Prahy kolem 8:00, a to je po Čestlicích proklatě brzo (většinou se dostanu do postele kolem 1:00). Tak nevím, jestli se mi bude chtít vstávat… :-/

Petr

 
-

Ludwigsfelde na 5 hodin

Vložil zurek (bez ověření), 2. Leden 2013 - 22:03

Počítám, že když už pojedeme 350km, tak tam budeme chtít být aspoň 5 hodin. Abysme se zase v pořádku vrátili zpět (leden), tak bysme měli vyrazit kolem 18. hod. Takže proto začátek už ve 12 hod. (sraz v 11:45 hod.). Ceny taky mají na 3 nebo až na 5 hodin. Na 3 hodiny by to bylo dost málo.

 
-

Můj skronmý názor...

Vložil PetrS, 4. Leden 2013 - 1:05

Ahoj! Když už je to plánováno hned po Čestlicích z důvodu množství naturistů nocujících v Praze (a tedy potenciálních účastníků zájezdu), nestálo by za to objednat rovnou profesionální odvoz přimo od Aquaparku Čestlice na dobu hned po skončení FKK karnevalu??? Člověk by se jen přesunul z AQ do busu, uvelebil na sedačce a nad ránem se probudil přímo na místě bez dodatečného trajdání po Praze atd… Ono ujet za den 2× 350km (kdo ví, jaké bude ješte navíc počasí), když jste předtím unaveni ze saun není žádná sranda. Určitě bych tak dal raději přednost profesionálnímu dopravci, jehož řidič bude pěkně chrupkat ve spacáku, zatímco já si budu užívat v lázních, nebo si i příp. zaplatil noclech přímo na místě. Do Ludwigsfeldu bych se rád podíval, ale těch ušetřených pár euro za vstup a benzín mi určitě nestojí za takovýhle hazard s mým životem… Toš tak. Petr

 
-

Nejednoho naháče určitě

Vložil Vasek Petra, 4. Leden 2013 - 9:26
Obrázek uživatele Vasek Petra

Nejednoho naháče určitě napadl bus přímo z čestlic. Není to jednoduché, není záruka že se bus plně obsadí a tudíž zaplatí. Dost riskantní objednat autobus a nevědět kolik lidí pojede. Dopravce bude chtít zaplatit stejnou sumu ať pojede bus poloprázdný nebo plný.

 
-

Proč ne do Ludwigsfelde autobusem

Vložil zurek (bez ověření), 4. Leden 2013 - 10:11

Možnost autobusové dopravy jsem zjišťoval a ani v jednom případě nevycházela výhodněji než autem. Vždycky je autobus dražší. Navíc kromě vás se na možnost jet autobusem zatím nikdo neptal. Ze zkušeností z dřívějška vím, že o např. autobusem z Prahy do Babylonu a zpět nebyl vůbec žádný zájem. A to jsou pokaždé v Babylonu desítky naháčů z Prahy.

Pro informaci ceny autobusu, tedy mikrobusu, protože autobus bysme nikdy nenaplnili:
Ceny jsem sondoval u různých dopravců a jsou prakticky stejné, např. Autobusová doprava:
Mikrobus pro 20 lidí: 22 Kč/km s DPH. 22 Kč x 700 km = 15 400 Kč
Čekání: 150 Kč/hod. 10 hod.=1500 Kč
Mýtné po dálnici? (podle mně dostupných informací dělá ± 1 Kč/km.)
Dohromady 17 000 Kč bez mýtného : 20 lidmi = 850 Kč/1 osobu.
Autem: 8l/100 km x 700 km = 56l po 35 Kč = 2000 Kč : 4 lidmi = 500 Kč/1 osobu

Někdo by třeba tento rozdíl oželel v rámci vámi zmiňovaného pohodlí. Pokud takoví zájemci budou, tak do toho jdeme. Jak ale říkám – už jsme toho na všelijaké n-akce najezdili a nikdy nebyl hmatatelný zájem o společný autobus. Příklad ze současnosti: na náš srpnový pobyt s Miss Natura se dostaví kvantum lidí, ale nikdo nepojede se zájezdem.

Zatím se nabízí kolega Vítek Svárovský se sedmimístným Peugeotem Boxerem. Info ZDE
 
-

Cesta k Berlínu do Therme Ludwigsfelde

Vložil Roland Jitka, 4. Leden 2013 - 11:49

Domnívám se, že je zde spoustu povyku pro nic. Cesta od Aquapalace do Kristall-Saunatherme Ludwigsfelde je kromě patnácti km (Velemín – Teplice) celá po dánicích navíc velmi kvalitních. Takže jak se zde počítá pět až šest hodin na cestu, tak myslím za necelé čtyři hodinky budete na místě. (Má zkušenost, Goggle počítá se zhruba průměrnou rychlostí 85Km v hodině, v Německu na dálnicích je to kolem 100Km průměr z praxe.) Cesta auty se mi zdá jako výborná volba a navíc jako naturisté při cestách za nahotou jsme na delší přesuny zvyklí a nikdo nepátral po autobusu. Cesty po Německu se není třeba bát, rychlost na dalnicích je neomezena a není potřeba žádných dalničních známek a poplatků pro osobní vozidla. V Krásném lese přejedete hranice a frčíte na Dráždány a u Dráždan na křížení dálnic směrem na Berlín. Bloudění se taky netřeba bát, protože německé značení kdekoliv si zaslouží jedničku s hvězdičkou. Spousta z vás má naftová auta a běžná spotřeba je i pod šest litrů na sto km a tak cena za jednotlivce při naplněném autě výrazně podleze i avizovanou pětistovku na osobu.

Autobus se mi zdá nesmyslem i z jiného důvodu, protože Vás opět odveze zpět do Čestlic a to výrazně omezuje lidičky, kteří v Praze nebydlí a mohli by jet již svým směrem domů po přejezdu německých hranic.


Jezdíme hodně a namítnete, že jsem zvyklý za volantem, ale tahle cesta opravdu je velmi pohodová a než se nadějete budete v aqua. Tahle diskuse v první chvíli vypadala jako by byl Berlín na konci světa a ne tři hodiny jízdy od Prahy. [Spiklenec]


Zvětšit mapu


 
-

Spolujízda do Berlína, Therme Ludwigsfelde.

Vložil Roland Jitka, 4. Leden 2013 - 12:40

Budeme mít asi dvě místa v autě, pokud pojedeme, tak můžeme někoho ze severních Čech vzít sebou, okresy Chomutov, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem.

 
-

Cena není vše...

Vložil PetrS, 4. Leden 2013 - 13:11

Vasek Petra: Samozřejmě by se musela dopředu vybrat záloha pro organizátora, který by si to vzal na triko…

zurek: Myslím, že v těch kalkulacích není zahrnuta jedna podstatná věc – a to sice pojištění… Pokud řidič s nímž pojedu (stylem spolujízdy) způsobí nehodu a zmrzačí mě s následky do konce života… Není mi už dvacet, abych o všem uvažoval jen čistě z hledista peněz. (Beru to všechno podle sebe, já pravidelně usnu ještě před celdulí přeškrtlého Liberce při cestě z Babylonu zpět do Prahy)

Jak jsem teď četl v diskuzi o Kristall-Saunatherme Ludwigsfelde, je tam od ing. Hájka info, že bazénová část je v neděli a středu obojetná. Možná další důvod nechat to spíš na nějakou sobotu…


Ivoš: Jak jsem psal – pokud bude zájem, tak se autobus zařídí, zatím jste sám. Ing. Hájek ten smíšený provoz uváděl jako výhodu. Náš termín 13.1.2013 určitě měnit nebudeme a i na smíšený provoz se těšíme. Jedeme tam vyzkoušet dosud nepoznaný areál a ne okukovat nudisty.

 
-

doprava do Berlína

Vložil PetrK, 4. Leden 2013 - 17:46

To jsem zas nechtíc rozpoutal debatu… :)

Cesta do Berlína je skutečně pohodová, z Prahy 3 až 4 hodiny. Jezdím do Berlína několikrát ročně na různé párty, tak ji důvěrně znám.

Autobus je zajímavý nápad, chtělo by to zjistit, naplánovat, domluvit, vybrat dopředu jízdné a pokud se nenajde dost lidí, tak ho prostě zrušit. Vzhledem k délce cesty je nesmysl vyrážet v noci z Čestlic. Vzhledem k tomu, že bychom si autobus platili sami, tak jedno kam pojede zpátky, nemusí jet jen do Čestlic.

Pokud chci být v Berlíně do 12.hodiny, pak musím z Prahy vyrazit v 8:00. A to se po Čestlicích nestihnu pořádně vyspat. Čili se mnou tentokrát nepočítejte. Chci se normálně vyspat.

Ale nápad je to skvělý, rozhodně bych se ho nevzdával a někdy ho uskutečnil, v příhodnějším čase. ;-)

Petr

 
-

Mám v tom zmatek.

Vložil Roland Jitka, 4. Leden 2013 - 17:46

Je třeba respektovat názory všech, ale zdá se mi, že převažující názor je jet auty a jediný kdo má názor jiný (autobus), vlastně až přiliš na uvedený termín neděle 13.1 není naladěn, at již z jakéhokoliv důvodu. Diskuse je pro názory všech ale přeci jen by měla fungovat pro zainteresované způsobem přidat info, které pomůže všem a ne ostatní zvyklat od navrženého termínu.

Žádný termín nenaplánujete časově tak, aby vyhovoval absolutně všem, stejně tak systém dopravy a další důležité okolnosti s akcí spojené. Berme jako pozitivní, že se o to někdo pokusil a to se cení. Pokud někdo brzy usíná v autě je sice věc nepříjemná, ale řešitelná druhým řidičem nebo spolujízdou. Navíc zde se nebavíme o cestách po půlnoci Liberec – Praha, ale o cestě cca v šest hodin večer Berlín směr Vaše bydliště. Takže přibližný čas dvou až čtyřech hodin jiždy v době, kdy je organismus člověka ještě normálně vzhůru každodenně, což pochopitelně v době konce Babylonu a vyražení na cestu 00:30 až cca dvě hodiny ráno, (mnohdy i mnohem později) tomu tak být nemusí, že bychom touhle dobou byli běžně vzhůru. [Spiklenec]

Bylo by dobré taky připomenout, že jedna a druhá akce se nevylučuje a nemusí nutně znamenat zároveň účast v Čestlicích a v Německu najednou. každý může vyrazit kam chce. [Spiklenec]

 
-

Pokud jde o autobusovou dopravu

Vložil natur, 4. Leden 2013 - 18:17
Obrázek uživatele natur

Pokud jde o autobusovou dopravu – v této chvíli nemá cenu o této variantě diskutovat. Znamenalo by to vybrat platby od dostatečného počtu účastníků, bus objednat, stanovit odjezdová a příjezdová místa – a na to už je prostě pozdě. Pokud jde o mnou vyslovený názor na „výhodu“ smíšeného nedělního provozu, pak je to názor organizátora autobusového zájezdu na Balt a do Ludwigsfelde, kterého se tak mohou účastnit nejen naturisté, ale třeba i přátelé z asociace wellness, atd. – obsadit autobus není zrovna jednoduché. ing.Hájek, Natur Travel

 
-

Vylet a doprava

Vložil ViVe (bez ověření), 7. Leden 2013 - 16:04

Ahoj vsem, myslim, ze to je dobry typ na spolecny vylet na ktery radi pojedeme. Jedem mikrobusem a mame jeste sedm volnych mist, tak pokud by jste meli zajem jet s nami, tak dejte vedet me nebo Ivosovi. Cenu rozpocitame dle zkutecnosti… Vitek a Verca (www.viveauto.cz)

 
-

Vítek a Verca

Vložil M.Dr., 6. Leden 2013 - 13:43

Jaká by byla celková cena, kterou by jste rozpočítávali? Vyšlo by to na těch 850 Kč na osobu při plně obsazeném mikrobusu?

 
-

cena Praha - Ludwigsfelde a zpět

Vložil ViVe (bez ověření), 6. Leden 2013 - 17:35

Cena by byla max. 400,–kc/osoba pri plne obsazenem aute. Pocitano Praha, Nemecko a zpet. ViVe

 
-

Ludwigsfelde - nakonec pojedu

Vložil PetrK, 9. Leden 2013 - 11:25

Hurá, tak nakonec stihnu oboje, Ludwigsfelde i Čestlice. Díky odvozu www.viveauto.cz

Díky Petr

 
-

Ludwigsfelde - praktické otázky

Vložil PetrK, 10. Leden 2013 - 11:24

Půjčují tam osušky a prostěradla? Jsou v ceně nebo za kolik? Je v areálu možnost se najíst?

Díky Petr

 
-

Ludwigsfelde - gastro a osušky

Vložil zurek (bez ověření), 10. Leden 2013 - 11:47

V Ludwigsfelde je restaurace, kde mají TENTO JÍDELNÍČEK, v době 16:30 – 17:30 je na všechny čepované nápoje 40% sleva.

Prostěradlo 4 EUR, župan 5 EUR, CENÍK

Tuto naši společnou cestu podnikáme za účelem skupinové slevy 10–15%, kterou dostaneme při min. počtu 10 účastníků. Sraz 11:45 hod., začátek 12:00 hod. konec 17:00 hod.

1–2 místa z Brna – Čestlice – Ludwigsfelde a zpět. naturista@naturista.cz

 
-

Doprava Praha-Ludwigsfelde a zpet

Vložil ViVe (bez ověření), 10. Leden 2013 - 17:47

Ahoj tak jeste mame pet volnych mist… pokud by mel jeste nekdo zajem muzeme ho nekde vyzvednout at nemusi do Prahy (idealne ve smeru na Teplice).

ViVe www.viveauto.cz