NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jan Saudek fotí hromadný akt

Vložil Anonymní, 4. Červen 2007 - 9:18
05.08.2007 00:00
05.08.2007 12:00

Jan Saudek bude fotit v Olomouci, Křelov – Opevnění (Fort). hromadný akt dobrovolníků.
!!! ÚPLNĚ NOVÝ ODKAZ a starší Info
Pokyny pro účastníky, Smlouva pro dobrovolníky, Interaktivní mapa místa konání
Adresa: Na Fortu 392/1
Město: Křelov u Olomouce
Souřadnice: 49°37'2.29"N,17°12'53.51"E
Telefon: +420 774 131 533

Vážení prátelé, práve jste se ocitli na oficiálních stránkách výjimecné akce, která probehne už za několik týdnů, konkrétně v nedeli 5. srpna 2007 v 11 hodin v tereziánské pevnůstce v Křelově u Olomouce.

Oč se jedná? Jan Saudek osobně vytvoří fotografický skupinový akt. A teď to hlavní! Na fotografii můžete být i Vy! Stačí splnit jediný požadavek: požádat o předbežnou registraci na e-mailovou adresu david.hrbek@centrum.cz. Obratem Vám odpovíme a dále Vás budeme informovat o aktualitách jak soukromě na Váš e-mail, tak na techto stránkách, které budeme postupne doplnovat novými informacemi, fotografiemi, rozhovory, videozprávami. Stací, abyste si nás pridali na svou stránku a budete od nás dostávat v pravidelných intervalech nejcerstvejší informace. Na techto stránkách budete v prímém kontaktu s organizátory akce, mužete se jich průběžne ptát na další podrobnosti týkající se zamýšlené fotografie, mužete psát vlastní názory.

Stante se součástí ojedinělé události! Vaše príležitost přišla právě teď! Poznejte osobne Jana Saudka.


Naturista.cz: Budeme se těšit na vaše zážitky, postřehy, dojmy a snad i fotky z akce! Děkujeme!!! Kontakt

0
 
-

Jan Saudek - Ještě jste se nerozhodli?

Vložil Dlouhan3, 23. Červenec 2007 - 7:23

Jak jste již zjistili v kmenové zprávě, došlo ke změně místa fotografování hromadného aktu fotografem Janem Saudkem. Akce se nově koná na pevnůstce – fort č.XVII v Křelově (hned za kruhovým objezdem u GLOBUSu směr Mohelnice odbočit z výpadovky doprava směr Křelov a v obci doleva na nadjezd nad výpadovku). Akce tak bude komornějšího charakteru, kde nehrozí různí bulvární ani jiní fotografové, pevnůstka je kulturní památkou a je zde velmi pěkné prostředí. Majitel pevnůstky Mgr.Berka vám jistě rád zodpoví dotazy ohledně obranného systému opevnění města Olomouce z dob Marie Terezie. Můžete navštívit vznikající expozici muzea těchto opevnění.

 
-

Kdo jedete? Kolik nás tam naturistů z tohoto serveru bude?

Vložil Jirkannn (bez ověření), 3. Srpen 2007 - 7:17

Já určitě ano, už se na to moc těším, jen aby nepršelo. Máteli někdo zájem se tam sejít (určitě tam bude mnoho i jiných lidí než nás) popovídat si, popř. i po skončení někam zajít napište sem. Můžeme tam pak třeba vyhlásit na té akci po skončení kdo má zájem z řad nás webových naturistů i dalších ať se zhromáždí na konkrétním místě. Jste pro?

 
-

Já nejedu

Vložil Shpalek (bez ověření), 3. Srpen 2007 - 7:52

Já bohužel nejedu, i když jsem byl asi přihlášený jako jeden z prvních. Nejedu jednak proto, že po přeložení do pevnosti to je pro pražáka bez auta nestihnutelný, leda bych se tam ubytoval v sobotu. Druhá věc je to, že zpočátku to vypadalo jako bezva nápad, ze kterého mohl vzniknout zajímavý happening, ale když jsem dostal pokyny a smlouvu, rozhod jsem se, že onuci nikomu dělat nebudu. Zvlášť proto ne, že to najednou vypadá jako výdělečnej kšeft pro pořadatele. A docela mě to mrzí, protože mám rád fotky Spencera Tunicka a myslel jsem si, že by tohle mohla být hodně zajímavá zkušenost. Ale nenechte se odradit, pokud tam kdo pojedete, přeji hezké počasí a pěkný zážitek. [Úsměv] Shpalek

 
-

Taky nejedu, ačkoliv jsem

Vložil abel (bez ověření), 3. Srpen 2007 - 10:46

Taky nejedu, ačkoliv jsem byl taky jedním z prvních přihlášených. První důvod je to místo, nevím, jak vypadá MHD v OL, tedy jestli je aspoň částečně bezbariérová, druhý důvod je spíš psychologický, uvědomil jsem si, že jsem sakra na vozíku (nějak často na to zapomínám [Úsměv]) a maestrovi Saudkovi by se to mohlo, ale taky nemuselo líbit, a pak bych riskoval zbytečně nepříjemnou situaci. Ale fakt je, že kdyby to zůstalo na původním místě, tedy v centru města, tak bych asi jel, vozík sem nebo tam, i kdybych se nakonec nefotil [Zmatený], tak bych zůstal ve městě, a zajel si např. i do místní Dobré čajovny, jejíž majitelce jsem slíbil návštěvu už před víc jak rokem. A taky mám rád Tunickovy fotky, dýchá z nich úžasná energie, přece jenom, pár set nebo tisíc v podstatě stejně smýšlejících naháčů na jednom místě, to už je někde cítit.

 
-

Sraz v Olomouci?

Vložil JirkaRybka, 3. Srpen 2007 - 12:25
Obrázek uživatele JirkaRybka

Tohle (sraz po akci) zní jako docela dobrý nápad – mnozí z nás se znají jen z webu, a osobně se neviděli především jen z důvodu vzdálenosti. Potíž ovšem může být v tom, jak se na místě poznáme, nebo kde se sejdeme – tady by neškodil návrh někoho místního, kdo je schopen vytipovat nějaký orientační bod. A nebo jiná možnost: Poznávací znamení?

Jinak dodávám že, v kontrastu s několika dalšími v této diskusi, jsem se na poslední chvíli rozhodl jet. Přes všechny změny může jít o zajímavou zkušenost (i zajímavý materiál k písemnému zpracování na tomto webu), nebo přinejmenším netradičně strávený den. Ostatně, můj původně plánovaný program na tu neděli se jaksi rozsypal, a tohle jako náhražka nezní špatně [Úsměv]

 
-

Taky si myslím, že to

Vložil Banana001 (bez ověření), 3. Srpen 2007 - 12:35

Taky si myslím, že to bude silně komerční záležitost se vším všudy, kamery televize Nova, foťáky reportéru Blesku a dalších podobných plátků, kteří určitě neopomenout přinést co nejlepší fotky nahých učastníků svým čtenářům. Koneckonců 40 organizátorů se musí z něčeho zaplatit a Saudek sám bude prý fotit nahý, to je poslední třešnička na dortu [Zmatený]

 
-

důvod proč nechodit se vždycky najde!

Vložil PetrK, 3. Srpen 2007 - 20:21

Jak tak pročítám diskuzi, tak jsem z toho pěkně otrávený, ostatně jako poslední dobou z většiny diskuzí na webu obecně.
Několik přispěvků se zde sáhodlouze rozepisuje o tom, jak chtěli jet, ale jek závažné důvody mají proto aby nejeli, jak byli naivní a mysleli si, že dělání modela profi-fotografovi je hrozná švanda a bžunda, při které se navíc zadarmo nají a napijou. A najednou zjistili, že to bude komerční akce!!! (On totiž pan Saudek se svým umění živí, pokud to někomu jaksi nedošlo!) A navíc snad budou muset poslouchat pokyny štábu. Hrůza, že? 

Už jsem točil a fotil pár věcí. Především jako komparz. A můžu vás uklidnit sranda to docela je. Člověk mimo jiné i poodhalí roušku tajemství vzniku filmu nebo fotografie. Ale není to dovolená. Cílem „akce“, přece není pobavit účastníky, ale vytvořit konkrétní cíl, ke kterému se „akce“ uspořádala!!! Tak proto tam asi bude těch 40 organizátorů… 

A ostatní výmluvy na dopravu…to je opravdu velká sranda :))) Sami organizátoři na svých stránkách doporučují vyhledání spojení pomocí: idos.cz A samozřejmně je tam i uvedena cílová zastávka. Konkrétně z Prahy je pěkné ranní spojení s jedním přestupem v Olomouci. Odjezd 5:26, příjezd na místo 9:20. Tedy opravdu není nutné přespávat na místě, stačí jen si přivstat ;-)
A myslím, že kdyby pan vozíčkář zavolal organizátorům a zbytečně nespekuloval co by kdyby, tak by mu třeba poradili jak na to… 

Co se týče médií. Přiznejme si narovinu, nahota je mediálně vděčná a v naší „mediální“ době jsou halt média nutným zlem. Nevím, kde diskutéři berou jistotu, která média budou přítomna. Zřejmně mají s panem Saudkem a focením hromadných aktů bohaté zkušenosti :)))
To že bude Saudek nahý, mi naopak připadá sympatické. Bude se snažit přiblížit svým modelům a to by se mělo spíše ocenit. (např.: při celodením zimním natáčení s Brusem Wilisem jsme nesdíleli ani stejné občerstvení, ani stejné teplé oblečení a ani stejný vyhřátý karavan…) Jinak, vzhledem k tomu, že se sám často fotografoval nahý…tak jeho nahota jaksi asi nebude senzací…! :)))

Tak prosím, pokud nechcete jet, protože jste líní. Pak to napište rovnou, a nehledejte zbytečné záminky jak si to před sebou ospravedlnit!!

naviděnou v Olomouci [Ďáblík] Petr

 
-

A kde je ta "natura"?

Vložil nahatej, 3. Srpen 2007 - 14:14

Jako happening dobrý, jako žně pro bulvár senzační, ale kolik tam zbývá z toho naturálna? Spíš ta nahota za každou cenu. Každého věc, ale já si pojedu jako obvykle zaplavat. Na to focení bych šel, kdyby to bylo na pláži nebo kousek vedle. Nebo je to tak dobře placené? Pak by to byla jiná, hlavně pro místní (což já rozhodně nejsem).

 
-

Sraz po focení.

Vložil Jirkannn (bez ověření), 3. Srpen 2007 - 14:23

Já jsem již výše uvedl jeden nápad jak se tam sejít. Po skončení nechat vyhlásit (požádat je o to) aby se naturisté z našich stránek sešli tam, na konkrétním místě a popř. vedle, zvlášť, aby jsme se rozeznali tak další naturisté kteří by měli zájem debatovat popř. někam zajít s námi po akci. Ale vidím, že mnozí se již nedostaví. Asi dostali strach z uveřejnění své osoby a nebude to s jejich vnitřním přesvědčením a psichycké pohody asi uplně v rovnováze. Mně žádná konfrontace s veřejností nijak netíží. Vždyť toho můžeme též využít k dobré prezentaci nás naturistů. Ne?! A že u toho budou i novináři a podobně bylo zřejmé od začátku. S Davidem Hrbkem jsme si napsali a prý u toho televize nebude, že by to nedokázali zaplatit. Původně být, ale měla. A Spencer Tunick Saudek není. On je umělecký fotograf ne? Taky proto si myslím, že to focení bude na tom Fortu.

 
-

re: natura-Saudek

Vložil PetrK, 3. Srpen 2007 - 14:25

Ne, Saudkovi jde opravdu zjevně jen o nahotu…to je ale od fotografa aktů velké překvapení že???
Ale Saudkovi rozhodně nejde o senzaci! Je to umělec který má jistě nějaký konkrétní umělecký záměr pro který se mu pláž třeba nehodí. Ale to je asi moc komplikované na pochopení, že? Ale zkuste to panu Saudkovi navrhnout, on jako celosvětově uznávaný umělec, zastoupený v mnoha světových sbírkách vám jistě bude rád naslouchat jak lépe má svou práci dělat! :)))
placené to není takřka nijak – viz info na webu, aneb kritizovat i když o tom nic nevím je jednodušší :))

naviděnou v Olomouci [Ďáblík] Petr

 
-

Ještě jednou sraz po focení

Vložil JirkaRybka, 3. Srpen 2007 - 18:03
Obrázek uživatele JirkaRybka

No, nevím nakolik budou organizátoři ochotni něco pro nás vyhlašovat, budou asi mít svých starostí dost. Spíš bych to viděl takto:

Vezmu s sebou ceduli „Sraz WWW.NATURISTA.CZ“

…a postojíme s ní po akci někde u východu. Co říkáte?

 
-

sraz v Olomouci?

Vložil PetrK, 3. Srpen 2007 - 20:19

Nechci vypadat moc negativisticky, i když už tak asi vypadám :) Ale pro koho, že ten sraz vlastně bude? Naturista je nejnavštěvovanější český server o naturismu. A pokud je mi známo není kolem něj žádná stabilní skupina přátel. Pokud vynechám lvoše a Jirku, kteří se o tento server významně každodenně starají.
A věční diskutéři, kteří zde hlavně popisují proč někam nemůžou přijít, nebo nepřišli, nebo nechodí… ty do Olomouce asi nedorazí…:))) 

Vzhledem k návštěvnosti a úrovni naturisty mi tedy připadá tento sraz stejně pošetilí, jako kdyby někdo chtěl uspořádat sraz čtenářů Mladé fronty Dnes… Ale možná jsem jen příliš pesimistický a bude to super :)

[Ďáblík] Petr

 
-

Sraz Naturista.cz by měl být

Vložil zurek (bez ověření), 3. Srpen 2007 - 20:34

Já bych pro sraz Naturista.cz byl. Dovedu si představit, že se po akci všichni rozprchnou a přece by si chtěli spolu popovídat. Jirkův Rybkův nápad s cedulí je OK. I když bych se nebál požádat pořadatele o vyhlášení místa a hodiny srazu.
Já bohužel řeším fatální rodinné trable, takže na akci nemám ani pomyšlení. Před rokem bych jel okamžitě…
Držím akci palce a budu se těšit na zprávy a snad i fotky [Úsměv]

 
-

Uvidíme

Vložil JirkaRybka, 3. Srpen 2007 - 21:17
Obrázek uživatele JirkaRybka

Uvidíme, jak se to nakonec všechno semele [Spiklenec] Myslím, že pár zajímavých lidí, s kterými bych chtěl dát řeč, přece jen existuje, ale pokud se u cedule nikdo nezastaví, taky z toho vrásky mít nebudu.

Jinak se obávám, že s fotkami to bude bídné – tedy myslím přímo z akce samotné. Kdo četl smlouvu, ten jistě ví že si organizátoři mediální záležitosti náležitě hlídají, od zákazu vnášení jakýchkoliv záznamových zařízení, přes akreditace novinářů, až po slibovaný (snad) „vodoznak“ kopií výsledné fotky pro účastníky, které se dle smlouvy nesmí nijak šířit. Já ale myslím, že Naturista o článek nepřijde, a nějaké ilustrační foto u něj v nejhorším taky postačí.

Interaktivní mapa místa konání

 
-

smlouva

Vložil Doficz (bez ověření), 3. Srpen 2007 - 23:01

dokáže mi někdo prosím vysvětlit proč je v té smlouvě tendle bod?

  1. strpět užití své podobizny, obrazových snímků své osoby, obrazových a zvukových záznamů týkajících se své osoby jakýmkoliv způsobem, kterým je možné užít podobizny, obrazového snímku, obrazového či zvukového záznamu

to že se jedná o skupinovou fotografii je totiž v jiném bodě, proti kterému nic nenamítám.

  1. strpět pořízení skupinové fotografie samotné, pořízení doprovodných audiovizuálních záznamů z přípravy, pořízení doprovodných dokumentárních fotografií z přípravy pořízení skupinové fotografie a případných doprovodných akcí,
 
-

No, Petře, máš recht.

Vložil abel (bez ověření), 4. Srpen 2007 - 5:19

No, Petře, máš recht. Důvod proč ne se vždycky najde, to znám dobře. Je fakt, že tahle věc je svým způsobem průlomová, člověk bude muset prolomit nějaké své hranice, nějaká tabu. A „staré struktury“ v nás se samozřejmě tvrdě brání, vždyť to přece nejde, budou tam lidi atd. atd. A pochopitelně, jelikož jsme bytosti více či méně racionální,tak si ten strach z překročení vlastních hranic nedokážeme přiznat, a buď vymýšlíme nějaké nesmysly, nebo necháme za sebe dělat „špinavou práci“ naše tělo. Což je můj případ, z ničehož nic jsem včera odpoledne dostal „žlučníkový záchvat“, ačkoliv mám žlučník už 32 let pryč [Úsměv] Šófl je mi doteďka, ale rozhodl jsem se, že si to nenechám ujít, ať tak či onak. Vyhledání spojení byla celkem brnkačka, pročež se tam zítra objevím na decentním černém skládacím inv. vozíku zn. Tango. No, tango to nebude, spíš možná tarantella [Smích] Ať už focení dopadne jak chce, těším se hlavně na lidi,

Tonda (nick Abel, ale jen na internetu)

 
-

re: smlouva

Vložil PetrK, 4. Srpen 2007 - 12:24

To bude asi o tom, že souhlasíš jak s pořízením skupinové fotografie tak s pořízením sólo fotografie, respektive skupinové fotografie na které budeš například vepředu v centru záběru a tedy nejzřetelněji zobrazen… Tuto situaci si dokážu představit například při formaci do trojúhelníku. A nebo se to může týkat fotografií detailu skupiny lidí, při kterém je vždy někdo vidět víc než druhý…
Prostě si tím Saudek garantuje, aby se mu všichni nechtěli schovat dovnitř skupiny a nikdo na kraj :)))

Ale fundovaněji by vám asi odpověděl pořadatel…Jeho email jistě znáš :))

Petr

 
-

Re:Re: smlouva

Vložil Jirkannn (bez ověření), 4. Srpen 2007 - 13:42

Tak já si myslím, že kdo nechce být na popředí fotografie se jistě bude moct skovat za druhé jelikož si myslím, že při takovém množství lidí se jistě najdou i takoví co budou mít zájem jako třeba já aby vidět byli. Mě samotného tato představa láká. Co jste to, ale za naturisty když se za své tělo stydíte?!!! To se chcete prezentovat jako stydlivky kteří se skovávají za druhé? Naturista by se snad měl chovat přirozeně za každých okolností. ne?! Ti co budou skovaní, jakoby tam ani nebyli. To bude prostě masa masa. A mě potěší když budu na těch jeho fotografiích vidět. Sice mám též obavy, že se na mě pak budou známí dívat všelijak pokud mě uvidí třeba v novinách, ale to nějak překousnu. Pokud mě uvidí třeba tisícovka cizých lidí tak to je mně uplně ukradené. Spíše naopak. Pokud k tomu v novinách přidají třeba článek o hojné účasti naturistů. Na mně je již poznat, že se opaluji nahý. Nazdárek a na viděnou zítra!

 
-

akce jako taková

Vložil natur, 4. Srpen 2007 - 18:25
Obrázek uživatele natur

Zběžně jsem prolétl tuto obsáhlou diskuzi – a mám jedinou otázku. Co má celá tato akce společného s naturismem??? Je to docela normální foto nahých lidí, dejme tomu jakýsi superakt – tečka. Bude to všude v médiích, patřičně okomentováno a jediný efekt bude ten, že tisíce textiláků prohlásí – naturisté, to jsou ale úchylové. Nemám nic proti této akci, je běžná po celém světě, nechť tedy proběhne i u nás. Ale asi by neměla být spojována s naturismem.

 
-

Spojitost s naturismem

Vložil JirkaRybka, 4. Srpen 2007 - 19:58
Obrázek uživatele JirkaRybka

Já myslím že spojitost s naturismem přece jen existuje. Naturismus není jen o pláži skryté v rákosí, ale také o šíření myšlenky, že nahé tělo není nic špatného, a není třeba se za něj automaticky stydět. Myslím že akce vyšle do světa mimo jiné i tento signál – směrem k veřejnosti, a přiznejme si otevřeně, i směrem k myšlení některých účastníků. Tím doufejme posune o další nepatrný milimetr vnímání nahoty směrem k pozitivnímu. Tady máme v široké veřejnosti co do činění s podvědomými předsudky a zábranami, a jak známo, podvědomí se mění jedině cestou dlouhodobého, pozvolného zvykání. Právě proto je občasný decentní výskyt pozitivní nahoty v nejrůznějších kontextech jiných než jen „pár podivínů v rákosí“ nanejvýš žádoucí. Naturismus je životní filosofie, nikoliv jen vývěska u vchodu na pláž. Mimoto bude jistě akce pro mnohé zajímavou zkušeností, příležitostí prověřit a ujasnit si svůj vlastní postoj k nahotě v méně obvyklé situaci.

 
-

Spojitost s naturismem?? NEEE!!!

Vložil petrre (bez ověření), 7. Srpen 2007 - 19:02

Jen tak okrajově jsem zaregistroval, že má být nějaké hromadné focení naháčů. Už tehdy se mi to zdálo ujeté, ale nechal jsem to být. Ale teď po té akci mi to nedá, abych nenapsal také svůj názor. Ať si myslí a říká kdo chce co chce, tak musím plně souhlasit s názorem předchozího přispěvovatele „natur“. Tato akce opravdu neměla s naturismem vůbec nic společného. Jednalo se jen pouze o sraz exhibicionistů a jednoho ujetého fotografa, a armády senzace chtivých novinářů. Tady opravdu nelze souhlasit, že by to mohlo pomoci propagaci naturismu, ba právě naopak, spíše to spousty lidí odradí a navíc teď když se budeme chtít někde opalovat a koupat nazí, tak nás budou mít za úchyly. To bude celý výsledek akce. Přitom jak si na této akci zgustla všechna média – zejména Nova se nezapřela svými okořeněnými záběry určitě nezklamala sexichtivé diváky. Podle mě jedině TV Prima podala jakž takž seriozní zprávu i celkem s diskrétními záběry, jinak to nebylo nic jiného jen propagace porna a exhibicionismu. Osobně nemám nic proti propagaci naturismu, to je v pořádku, ale tato akce má opravdu pramálo společného s naturismem! [Úsměv] Takže zdar naturismu a nashle na N-party v Liberci!

 
-

Naturista - nudista - exhibicionista

Vložil M.Dr., 7. Srpen 2007 - 19:31

Moje kategorizace:

naturista – ten, kdo se snaží chovat šetrně k životnímu prostředí nudista – ten, kdo se vyskytuje nahý na veřejnosti, ale snaží se nebudit pozornost exhibicionista – ten, kdo svoji nahotu vystavuje na odiv

Jednotlivé kategorie se prolínají, ale je mnoho takových, kteří patří jen do kategorie naturista a nikdy by se na veřejnosti nesvlékli nebo jen do kategorie nudista a k okolí se chovají nešetrně, viz množství odpadků na nudistických plážích.

 
-

Petrre,

Vložil M.Dr., 7. Srpen 2007 - 19:35

ta akce měla pouze jednu spojitost s naturismem – bylo tam pár lidí, kteří se považují za naturisty [Smutný]

 
-

Trochu nechápu

Vložil Shpalek (bez ověření), 7. Srpen 2007 - 20:28

Pánové, nezlobte se, ale jaksi nechápu, jak může takováto akce ublížit naturistům. Prostě někoho napadlo vytvořit takovou fotku jako poctu Miroslavu Stiborovi (u příležitosti jeho výstavy), to je všechno. Co vám vadí? Že se toho zúčastnili naturisti a baví se o tom zde? Ozvali byste se, kdyby se tady o tom nikdo nezmínil? Pokud vím, v novinách nikdo o naturismu nemluvil, takže co? Nebo chcete naturismus provozovat potajmu? Proč tedy jezdíte do Babylonu, kde je smíšený provoz a spousta textiláků nás tam má taky za úchyly? A co děláte na Lhotě, kde je toaleta na hranici T a N části a textiláci vás vidí nahaté na pár metrů? Vždyť o co jde? Někdo se koupe, fotí a třeba seká zahradu nahatej. Je na svém území, může si tam dělat, co chce. Tak prosím vás nestrašte, že by takováto akce ublížila naturismu. Naturismu ublížíte spíš vy tímhle psaním. Vladimír.

 
-

Nevadí mi, jen si myslím,

Vložil M.Dr., 8. Srpen 2007 - 7:29

že naturisti podle mého soudu kladou příliš velký důraz na vnější znak naturismu – nahotu a samotná filozofie života v souladu s přírodou ustupuje do pozadí. Pak se jedná „pouze“ o nudismus.

Jinak si myslím, že naše názory, pane Vladimíre, nejsou v rozporu – říkáte to samé co já – a sice že tato akce nemá s naturismem nic společného, jen to, že se jí zúčastnilo několik lidí, kteří sa o tom baví na této stránce a považují se za naturisty. Stejnou spojitost má tato akce třeba se zahrádkáři nebo filatelisty, předpokládám, že jich tam taky pár bylo [Úsměv]

 
-

Re:Spojitost s naturismem?? NEEE!!!

Vložil Dlouhan3, 8. Srpen 2007 - 12:44

Nemám stejný názor jako kolega petrre. Z celé akce, ať ji prezentovala kterákoli televize či tisk (lituju čtenáře Blesku-bohužel Váš váš oblíbený deník nebyl vybrán mezi důvěryhodné) vyplývala uvolněná radostná atmosféra, a nebylo nejmenší stopy po vulgárnostech apod. Všichni zúčastnění potvrzují moc pěkně strávený čas, a to i nenaturisté a nenudisté. Pokud rodiče dopřávají svým malým dětem radost z nahého pohybu na zahradách a pískovištích na dvorcích, proč si ho nedopřát jako dospělý ?

P.S. Také už vás začíná nudit pouhé pasívní vylehávání u vody a máte chuť si užít volného nesešněrovaného pohybu na hřišti, v přírodě, mezi přáteli?

 
-

Zklamání z "naturistů"

Vložil zurek (bez ověření), 8. Srpen 2007 - 15:04

Já nemůžu jinak, než vyjádřit dost velké zklamání nad výroky některých „naturistů“. „Když mě chce Saudek fotit, tak ať si za mnou přijde na pláž“… Je vidět, že povědomí o naturismu je u nás pořád ještě ve stavu jakéhosi primitivního rákosničení [Zmatený] Vždyť přece i v baroku malíři malovali skupinové akty, scény z tureckých lázní atd. Naturismus je přece kladný názor na radost ze života a ne zápecnictví někde v izolovaných n-ghetech. Jan Saudek je možná rozporuplná osoba, nicméně je to pan umělec a co jsem viděl třeba jeho pořady v televizi, tak jsem přesvědčen, že je to i duchovně hluboce myslící člověk.
Pravda, ve zprávách o této akci by se asi nemělo uvádět, že se akce zúčastnili naturisti. Věřím, že většina „naturistů“ nerozezná ani borovici od jedle a příroda je zajímá, jen když je +30°C.
Pevně doufám, že se avizovaný další ročník příští rok konat bude a postupně se naše poněkud zakrnělá n-kultura pozvedne. Vidím to ale na dlouhé roky…

 
-

Re: Zklamání...

Vložil nahatej, 9. Srpen 2007 - 8:32

CIT: „Když mě chce Saudek fotit, tak ať si za mnou přijde na pláž“… Je vidět, že povědomí o naturismu je u nás pořád ještě ve stavu jakéhosi primitivního rákosničení. KONEC CIT. Tento „citát“ hledám marně. Nejspíše se tedy jedná o parafrázi této části mého příspěvku (A kde je ta „natura“, 3/8): „Každého věc, ale já si pojedu jako obvykle zaplavat. Na to focení bych šel, kdyby to bylo na pláži nebo kousek vedle.“ Takže, pane moralizátore, kde tam píšu něco o tom, že si Saudek má za mnou přijet? Kdepak? Píšu, co udělám/bych udělal já, o Saudkovi ani slovo. Ale asi se taková lehká demagogie hodila k tomu moralizování. Nevím sice, jak se „rákosničení“ definuje (nějak souvisí s našimi šikmookými spoluobčany?), ale hodlám stejně jako předchozích už asi 40 let využívat možnosti pobýt ve vodě a podle možností i u ní podle svého gusta a tam, kdy a kde uznám za vhodné. Jestli to někdo nazve „rákosničením“, je mi úplně putna, stejně jako autor toho názoru. A stejně je mi putna, jestli někdo někde fotí akty. Protože je dlouhé roky pro mě nahota přirozenou věcí, jako dobrý fór bych se klidně zúčastnil nějakého takového focení, kdybych si v rámci takové akce mohl i dobře zaplavat (potrénovat – dálkové plavání) v kvalitní vodě. To zajímá mě osobně, jinak ať si to každý bere, jak chce. A je mi taky putna, jak si někdo chce či nechce definovat a škatulkovat naturisty, nudisty a jánevímkohoještě. Já si budu dělat to, co dělám už dávno, a bez –ismů. Což je snadné, protože věci okolo „bejt nahatej“ pro mě nejsou byznys. Howgh. P.S. Pokud by se stalo, že jsem výchozí komentovanou větu napsanou někým jiným přehlédl, beru vše zpět.

 
-

re: Nahatej

Vložil PetrK, 12. Srpen 2007 - 22:19

Šlo o tuto větu:
„Na to focení bych šel, kdyby to bylo na pláži nebo kousek vedle.“
Tu větu jsi použil ve svém příspěvku, i já jsem na ni už dříve regoval. Pokud je ti tedy putna, jestli někdo někde fotí akty, pak nechápu, proč se vůbec obtěžuješ celou akci komentovat…
Rákosničení bych nespojoval s Vietnamci (pro ně obecně vžitá přezdívka „rákosník“), ale se schováváním naturistů v rákosí. Neboli tradiční polohou n-pláže v tom nejnepřístupnějším místě, jen aby nás proboha neviděl nějaký textilák… Tolik jen pár postřehů k tvým příspěvkům, které si nejsi schopen po sobě ani pořádně přečíst :)))
Poprosil bych tedy příště šetřit slovy typu: „demagogie“

Petr [Ďáblík]

 
-

Ad re:Nahatej

Vložil nahatej, 13. Srpen 2007 - 19:22

Vážně nechápeš, proč se v diskusi na webu lidi vyjadřují k článkům a příspěvkům? Jestli jsi internetový nebo diskusní nováček, sorry, uč se. Co kdybych třeba já zase nechápal, proč se vyjadřuješ k diskusi mezi dvěma jinými autory příspěvků, kdy já se nebavím s tebou? Proč myslíš, že si po sobě nejsem schopen příspěvky přečíst? Hochu, ty jsi nějakej agresivní. Ale co, tvoje škoda a věc. Odpovídat nemusíš, nijak zvlášť o to po tvém předchozím příspěvku nestojím.


Pozn.red.: Je sice pravda, že internetové diskuse bývají mnohde vedeny v konfrontačním duchu, ale zde na Naturistovi.cz se snažíme udržet spíše přátelské a konstruktivní prostředí, přínosné pro nás všechny. Proto doporučuji poněkud „krotit vášně“.
JirkaRybka
 
-

nahatej

Vložil vv, 14. Srpen 2007 - 9:04

Nahtej,ty máš opravdu chování řeznického psa.

 
-

děkuji pane Nahatý

Vložil PetrK, 14. Srpen 2007 - 11:19

Děkuji pane Nahatý za školení o tom jak se chovat v internetové diskuzi. Ano nebavíš se se mnou, byť jsem již v této nepěkné diskuzi jednou na tvůj příspěvek reagoval. Ale tvé sobecké (já proboha nikam nepojedu, jen ať ten Saudek přijede za mnou, když něco chce) maloměšťácké (radíme panu Saudkovi kde má fotit) a xenofobní (pod rákosím si hnedky vzpomene na Vietnamce) příspěvky mne prostě nenechali v klidu, a chtěl jsem je okomentovat, protože přesně takové lidi nemám rád a chci jim trochu pomoci otevřít oči. Bohužel to jaksi nevyšlo. Asi nebyla zvolena dobrá slova :)) Ano agresivní na věčné internetové diskutéry už trochu jsem, ale to jsem už popisoval dříve z jakých důvodů… (viz důvod proč nechodit se vždycky najde)

Tak si užívej svoje plavání. A příště se třeba potkáme v nějaké lepší diskuzi, nebo ještě lépe u vody nebo v bazénu :)

Petr [Ďáblík]

 
-

To jsem dopad...

Vložil abel (bez ověření), 23. Srpen 2007 - 4:35

V sobotu v 5:19 se nadšeně hlásím na focení, a zhruba za 3 hodiny se podstatně méně nadšeně hlásím na zdejší chirurgické pohotovosti, ne, nebyl to „psychosomatický“ žlučník, ani žlučník vůbec [Smutný] No nic, už to mám za sebou, ale díky pofačovanému břichu si zřejmě už letos v přírodě moc nepobudu. Takže jenom na vysvětlenou, proč jsem tam nakonec nebyl, když tady čtu ty zážitky, tak jsem smutnej jak jezevec [Smutný][Smutný]

P. S. K tomu, „co to mělo společného s naturismem“: Myslím, že si může naturismus (a nejen ten) každý definovat dle libosti. Ale v situaci, kdy je pořád a pořád na nahé tělo nahlíženo jaksi „fuj“, kdy je gymnofobie prakticky oficiální ideologií, kdy jsme znovu a znovu zaháněni do ghett, ba až do ilegality (viz např. Bešeňová) je zdravý postoj J. Saudka k lidskému tělu ohromné plus, a skoro bych řekl, že je naší „naturistickou povinností“ takovéto akce podporovat. Přirozeně, je to na každém. P.P.S. Drobný, leč charakteristický zážitek z brněnské nemocnice v Bohunicích, vysoké prosklené budovy při příjezdu od pražské dálnice: Klimatizace fungovala pouze výjimečně, na některých odděleních, např. ARO. Leč tam jsem strávil bohužel jen 2 dny po operaci [Smích] , jinak všude horko na zdechnutí. Když mi při příchodu na neklimatizovanou chirurgii (!) natahovali „anděla“, takovou tu košili vzadu otevřenou, tak jsem se zeptal, jestli by to bez ní nešlo. Nějaká zřejmě služebně starší sestřička mi podrážděně odpověděla:" Nahatej mi tady teda ležet nebudete!" Přitom podotýkám, že pokoje byly striktně rozdělené na mužské a ženské, a na pooperační pokoje neměly event. děti samozřejmě přístup, když už tedy. O čem to svědčí?

 
-

Spencer Tunick - Vídeň 11.5.2008

Vložil Dlouhan3, 2. Květen 2008 - 21:19

Chcete se fotit nazí?

Dne 11.května 2008 se na fotbalovém stadionu Ernsta Happela uskuteční fotografická akce, … . Sejdou se na něm davy nahých lidí a budou se fotit … Světoznámý fotograf (Spenser tunick) zve na svůj happening do Vídně zájemce nejen z Rakouska, ale i z ostatních zemí střední Evropy. … Ve Vídni tedy bude jeho jevištěm finálový stadion UEFA EURO 2008. Rakouské dráhy ÖBB navíc tento projekt podpoří a dovezou Tunickovi „jeho“ naháče z území Rakouska zdarma.

Chcete-li být součástí této unikátní akce, zaregistrujte se na adrese http://www.tunickvienna.at/?… . Série fotografií pořízených 11.května 2008 budou k vidění od 24.června ve vídeňském výstavním prostoru Kunsthalle Wien public space karsplatz.

Zdroj: časopis FotoVideo duben 2008, Rudolf Stáhlich

 
-

Spencer Tunick - Vídeň 11.5.2008 - Jak bylo?

Vložil Dlouhan3, 12. Květen 2008 - 18:09

Rakousko láká na fotbal stovkami naháčů Fotografie vysvlečených lidí na fotbalovém stadionu má spojit nadcházející mistrovství Evropy v kopané s uměním

Vídeň – Právníci, architekti, studenti, muži i ženy, teenageři i starší. Celkem 1 840 lidí. Přesto mají jedno společné – jsou všichni nazí. Úplně. Dobrovolně. A považte: na tribuně fotbalového stadionu!

Takhle včera vypadalo odpoledne na vídeňském stadionu Ernsta Happela. Slavný americký fotograf Spencer Tunick zde necelý měsíc před začátkem fotbalového mistrovství Evropy, které hostí vedle Švýcarska právě Rakousko, na pozvání pořadatelů vytvořil další z řady svých proslulých děl. Jejich ústředními postavami jsou obyčejní lidé, žádné celebrity nebo modelové. Spojuje je jediné – nahota.

„Chtěli jsme, aby Euro dostalo také umělecký rozměr, a přemýšleli, kdo by mu ho dodal. Spencer Tunick dělá opravdu velkolepé umění,“ pochvaloval si Gerald Matt, ředitel vídeňské Kunsthalle, v níž budou snímky vystaveny od 23. června.

Vznik Tunickových děl připomíná obří happening. „Ahoj, já jsem Spencer. Díky, že jste tady,“ říká k hlavní tribuně, která ho odměňuje potleskem. Tolik formality – a už jsou na řadě pokyny. „Žádné sluneční brýle, žádné klobouky, žádné spodní prádlo,“ instruuje Tunick.

Jedna, dva, tři a šaty dolů Potom už jen odpočítává: jedna, dva, tři! Masa lidí se dá do pohybu, oblečení mizí a najednou cítíte působivost okamžiku. Lidé, kteří před chvílí měli pestrobarevné šaty, jsou rázem – aspoň při pohledu z protější tribuny – všichni totožní. Každý se stává stejně hodnotnou částí celku. Další pokyny následují: Stoupněte si na sedačky. Schovejte za ně, prosím, pořádně všechno oblečení. Ani kousek oblečení nechci vidět! Ruce k tělu. Ruce nad hlavu. Pak se otočit a rozpřáhnout ruce jako „letadlo“.

Tunick včera rozhodně nepřekonal svůj vlastní světový rekord, když loni v Ciudad de México vyfotil najednou 18 tisíc naháčů. Ani nevaroval před globálním oteplováním, jako když fotil šest stovek nahých dobrovolníků na ustupujícím švýcarském ledovci. Teď šlo o něco sice méně vznešeného, ale pro mnohé stejně důležitého. O fotbal.

Vídeň se horečně chystá na Euro, právě zde vyvrcholí šampionát 29. června finálovým zápasem. Proto byla v sobotu s velkou pompou otevřena nová stanice metra vedoucí přímo ke stadionu, proto nedělní noviny věnují víc prostoru přípravě rakouské reprezentace než hrůznému případu otce-zvrhlíka Josefa Fritzla.

Má to být velkolepý turnaj. A minimálně v Tunickově originálním umění měl velkolepou předehru. Ve Vídni se sešli dobrovolníci z 18 zemí, spontánně si tleskali, když se najednou vysvlékli. Akce se evidentně povedla. Bude stejně vydařené i blížící se Euro?

O autorovi| MIROSLAV NĚMÝ (Od našeho zvláštního zpravodaje)

Autor: MIROSLAV NĚMÝ (http://zpravy.idnes.cz)

Domovská stránka Spencera Tunicka