NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Ježíšek na Vinohradech

Vložil JirkaRybka, 23. Prosinec 2006 - 0:41

Celé čtyři dny před tradičním vrcholem českých Vánoc zavítal Ježíšek do Vinohradského bazénu, aby si zde s Pražskými naturisty vyzkoušel nadílku v generální zkoušce. Pokud to vůbec byla zkouška – navzdory heslu Ježíškova generálka se totiž v bazénu nadělovalo doopravdy. Společná zábava s míčemSpolečná zábava s míčem

“Slunce se vynoří, hned se však k pohoří skloní…“ zpívá se výstižně v jedné vánoční písni. Přesně tak se stalo i v předvečer zimního slunovratu, pražští naturisté však zimnímu spánku nepodlehli, a i v nejkratší středu roku zamířili známým směrem…

Ve vstupní hale Vinohradského bazénu bylo zas jednou náležitě rušno. Ti, kteří nepodlehli předvánočním přípravám, ani pracovnímu šturmu, a našli si čas na poslední Pražské n-plavání roku, přicházeli k pokladně. Pod stromeček jsme si dali prima zábavuPod stromeček jsme si dali prima zábavu Přinášeli s sebou zabalené malé dárky pod společný stromeček, aby tak pomohli Ježíškovi s jeho nadílkou – a čekalo je zároveň malé překvapení: Každý, kdo pod stromeček přidal nějaký dárek, měl tentokrát vstup do bazénu ZDARMA. Tady musím všechny účastníky pochválit – na naše dřívější výzvy totiž zareagovali vskutku příkladně, nikdo nenechal Ježíška v úzkých. (Prodaly se tak nakonec jen tři vstupenky, což reprezentuje obvyklou účast cizinců, kteří o naší akci dopředu nevěděli.) Každý si také mohl tipnout, kolik dárků nakonec pod stromečkem bude, zatímco jim Petr ještě servíroval svůj veselý kalíšek svařeného vína.

Dárky, výhry z tipování, přípitek...Dárky, výhry z tipování, přípitek… Úderem půl osmé zazněly nad hladinou bazénu vánoční koledy, vedle přehrávače se rozzářil malý stromeček, a plavání mohlo začít. Tentokrát se místo urputných soutěžních klání, obvyklých pro další naše akce, rozhostila mile pospolitá nálada, značná část přítomných utvořila na mělčině velký kruh, a nafukovací míč létal zlehka i zprudka, nízko nad vodou i vysoko ke stropu… K radosti nás všech.

Jen ta vánoční muzika neměla dlouhého trvání – brzy musela být nahrazena poněkud improvizovanou produkcí ve svižnějším rytmu, protože nás zradila technika. Na závěr jsme rozbalili dárkyNa závěr jsme rozbalili dárky (CD přehrávač vystydlý z auta se ve vlhkém ovzduší bazénu kdesi uvnitř orosil, a zarputile odmítal poslušnost, takže nezbylo než přepnout na obyčejné rádio. Příště se z této chyby poučíme – přinesu pro jistotu i kazetu…) Myslím ale, že tato změna nikomu moc nevadila; možná se dokonce staré známé hity jako Eldorado hodily k plavání lépe, než koledy kterými je teď leckdo přesycen.

Přímo v bazénu proběhlo také vyhlášení vítězů tipovací soutěže: Dárků bylo nakonec pod symbolickým stromečkem navršeno 19, což přineslo jedinému správně tipujícímu nadílku v podobě volné vstupenky na některé z příštích Vinohradských plavání. Další dva, kteří tipovali 20, získali prémii později u stromečku (dárek navíc).

Radost z dárkůRadost z dárků Skoro jsme se až lekli, jak rychle nám hodinka utekla, mnohým se skoro ani nechtělo náš bazén, pro letošek už definitivně, opustit. Nadělování ale ještě u konce nebylo – ve vestibulu na všechny čekal zářící stromeček, a milá povinnost rozebrat si shromážděné dárky. Taková malá Vánoční besídka z toho byla, lidé se shlukli kolem stolu se stromečkem, rozdávaly se balíčky, rozbalovaly, z očí zářila radost… Po chvíli se přidal i (vysušený) přehrávač s libými tóny Tiché Noci a dalších tradičních koled, a nejedna dušička byla naměkko. Zábava jakoby nebrala konce – povídání, přání krásných Vánoc i úspěšného nového roku, potřásání rukou… Než jsme se rozešli do svých domovů, nebo někteří ještě posedět ve vinárně…

To byla smeč!To byla smeč! Stejně tak i já, jménem všech kdo se na Vinohradských akcích podílíme, přeji čtenářům Naturisty i ostatním příznivcům krásné a ničím nerušené Vánoce, klid, pohodu, i hodně krásných dárečků, a těším se na opětovné shledání v novém roce 2007. Začínáme ve středu 3.1. malou novoroční akcí!

Na závěr ještě děkuji Jirkovi Böhmovi za pořízení ilustračních fotek – alespoň toho mála, co se na bazénu odehrálo viditelného. Pravá Vánoční atmosféra se totiž skrývá především v srdcích lidí, kam sebelepší objektiv nedohlédne… Přeji nám všem, abychom měli v srdcích toho krásného co nejvíc!

0
 
-

Vánoce v Praze

Vložil PetrK, 23. Prosinec 2006 - 11:37

Chtěl bych se připojit k díkům všem za milou účast. Nejen na posledním plavání, ale v celém roce 2006. Jen díky vaší hojné účasti a neutuchajícímu zájmu si ježíšek mohl dovolit vstupy zdarma a další dárečky :)
Budu se těšit naviděnou zas v roce 2007.
Přeji nám všem hlavně pevné zdraví a veselou mysl! 

Petr