NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Jiří Volák navždy opustil náš naturistický svět

Vložil JirkaB, 8. Prosinec 2022 - 2:11

Jiří VolákJiří Volák

Dne 6. 12. 2022 zasáhla širokou naturistickou obec smutná zpráva. Navždy nás opustil náš přítel a kamarád, úřadující předseda Českomoravské federace naturistů Jiří Volák.

Před minulým režimem uprchl přes Rakousko a Kanadu do Ameriky. Tam časem vybudoval nenaleko Nashvillu svůj velký sen – úspěšný naturistický kemp Rock Haven Lodge. Stal se členem American Association for Nude Recreation (AANR), kde byl ve 3 volebních obdobích zvolen prezidentem. V roce 2006 se stal víceprezidentem INF-FNI a v roce 2007 se stal jejím prezidentem. Následně se vrátil do vlasti a od roku 2015 byl předsedou Českomoravské federace naturistů, kde se zásadně zasloužil o udržení a rozvoj naturismu v České republice v náročné době, která naturismu příliš nepřeje. Děkujeme mu za vše, co pro nás udělal, a budeme na něj vzpomínat jako na nejvýznamnější osobnost českého naturismu.

December 6, 2022, sad news hit the naturist community at large.

Our friend, the acting President of the Czech-Moravian Naturist Federation George Volak, has left us forever.

He escaped from the previous regime via Austria and Canada to America. There he built his big dream near Nashville – a successful naturist camp Rock Haven Lodge. He became a member of the American Association for Nude Recreation (AANR), where he was elected President for three terms. In 2006 he became Vice President of INF-FNI, and in 2007 he became President. Subsequently, he returned to his homeland. Since 2015, he has been the President of the Czech-Moravian Naturist Federation. He has made a fundamental contribution to maintaining and developing naturism in the Czech Republic in a challenging time that does not favour naturism. We thank him for everything he did for us, and we will remember him as the most important personality of Czech naturism.
0
 
-

R.I.P.

Vložil M.Dr., 8. Prosinec 2022 - 17:23

R.I.P.

 
-

R.I.P.

Vložil Tomáš, 8. Prosinec 2022 - 20:10

Měl jsem tu čest se poznat a je mi to moc líto… Upřímnou soustrast rodině!

 
-

Jirka Volák

Vložil admin, 9. Prosinec 2022 - 20:20

Jirka Volák nám před 12 lety velmi pomohl při vstupu do INF-FNi a svojí autoritou nás podpořil v získání organizace 40. Swimming Gala, které jsou uspořádali v Praze.

I když už byl důchodce a se svými dolary si mohl pocuchat limonádou ve Valaltě, tak naopak se i v pokročilém věku velmi aktivně zapojil do příprav i samotného průběhu SG. Velkou oporou pro něho byla jeho žena Nancy, která byla velmi energická paní a stejně jako Jirka byla neustále k dispozici. I při sedmdesátce na nich obou bylo cítit celoživotní nasazení, které museli jistě vynaložit při zakládán í https://rockhavenlodge.com Vůbec jejich manželství bylo příkladné, o čemž svědčí i fakt, že se na stará kolena Nancy (bez znalosti češtiny) přestěhovala s Jirkou z USA na polosamotu u Mladé Vožice.

Velmi se přátelil s někdejší prezidentkou INF-FNI Sieglinde Ivo, kterou zval na naše akce do Prahy a jednou za námi přijela i na Věstonickou Venuši. V tomto smyslu byl Jirka opravdu nenahraditelný a i když i v ČR byli a jsou zdatní organizátoři, tak Jirka do našeho malého, ale našeho n-rybníčku vnesl ducha světovosti.

I dnes je celá řada možností, jak něco podniknout za podpory INF-FNI, ale doba je úplně jiná než před oními 12 lety. V současnosti není českomoravskoslezská obec naturistická využít ani zdroje tuzemské, natož zahraniční. Letošní Valná hromada ČFN byla pro Jirku poslední a já jsem byl moc rád, že jsme se aspoň takhle mohli rozloučit.

Před časem jsem měl představu, že by se z jeho celoživotních n-zážitků mohli sepsat kniha, která by v n-světě vzbudila bezesporu velký zájem. Holt nic se nemá odkládat a pokud přijde nápad, tak se má uskutečnit…

Život se uzavřel a žádné „kdyby“ neexistuje. Co po něm navždy zůstane, je elán, nadhled, schopnost a ochota se učit novým věcem (jako sedmdesátník bravurně zvládal počítače). Pro nás Jirka i Nancy zůstanou velkými vzory pro náš další život.