NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Léčivá koupel v Kamencovém jezeře u Chomutova

Vložil Anonymní, 17. Květen 2010 - 23:42

Když jsem si ještě jako školkou povinný holobrádek hrával s dědovými potřebami na holení, vůbec jsem netušil, že se někdy v budoucnu dostanu k prapůvodu trochu průhledného a trochu bělavého kamínku, který si děda přikládal na ranky po holení. Pravý název zní příšerně až hrůzostrašně – síran hlinitodusičnatý, jednoduše Kamenec. Prakticky to ale znamená, že ve světově zcela unikátním Kamencovém jezeře u Chomutova při koupání omylem nesáhnete ani na kapra, ani na jakoukoli podobnou kluzkou žoužel a navíc se můžete před známými chlubit, že jste byli u (českého) Mrtvého moře. Nepochybnou výhodou současnosti je i absence obávaných sinic, které souží spoustu přírodních koupališť. Spolu s tímto výčtem kladů tohoto ojedinělého jezera nám zbývá ještě dodat, že na jeho severovýchodním břehu najdeme v 250m dlouhém parku velmi příjemnou FKK pláž. To už nám nic nezabrání, abychom se tam vypravili.
Foto a videoFoto a video Kamencové jezero se nachází na východním okraji Chomutova v Ústeckém kraji. Jako přírodní útvar je jedinečné a i ve světovém měřítku ojedinělé. Je jediné na světě (druhé kamencové jezero na světě v Kanadě vyschlo). Nachází se v nadmořské výšce 337 m na severovýchodním okraji Chomutova v Přemyslové ulici. Je široké 240 m a dlouhé 676 m. Zaujímá rozlohu 16,3 ha, maximální hloubka je 3,3 m a objem 285 000 m³.

Z pohledu rekreanta působí celý prostor KJ jakýmsi pohledem na plovárnu 20. let 20. stol., přičemž i milovníci současných vodních atrakcí si přijdou na své.
Naturisté zde najdou dostatečně rozlehlou n-lokalitu, kde si najdou místo buď na slunci nebo ve stínu vzrostlých stromů. K základnímu vybavení n-pláže patří sprcha a WC. V poslední době zde byla vybudována mola na opalování a pro přístup do vody. Hned vedle n-pláže je velký dětský kout. Obsah Kamence v tomto jezeře je 1%, takže byste měli pocítit jeho svíravé účinky, přinejmenším sníženým pocením v horku.

Letní sezona 2010 na Kamencovém jezeře: OVĚŘENO NATURISTA.CZ:
NATURISTA.CZ DOPORUČUJE LETNÍ SEZONU 2010: NUDI PLÁŽ KAMENCOVÉ JEZERO CHOMUTOVNATURISTA.CZ DOPORUČUJE LETNÍ SEZONU 2010: NUDI PLÁŽ KAMENCOVÉ JEZERO CHOMUTOV


Virtuální prohlídka Kamencového jezera:
Virtuální prohlídka Kamencového jezeraVirtuální prohlídka Kamencového jezera


Zajímavosti v okolí:
Městské informační centrum ZooparkZoopark Bezručovo údolíBezručovo údolí Zoopark Chomutov sousedí téměř přímo s n-lokalitou, Zámek, Kultura, Squash-Fitness, Bezručovo údolí Jirkov, Krušné hory.


KOMPLETNÍ INFORMACE PRO NATURISTY – mapa, GPS, ubytování, doprava atd…
Aktuální informace o n-pláži Kamencové jezero podal: PetrK
5
 
-

Kamencové jezero O.K.

Vložil volynak, 18. Květen 2010 - 19:50

Tuto lokalitu jsem pro sebe poprvé objevil loni v srpnu a mohu potvrdit vše v článku uvedené. [Úsměv] Opravdu pěkné prostředí, spousta vodních atrakcí pro děti, do vody vybíhající mola pro opalování… Letos se tam vypravím znovu, ovšem starost mi dělá stále nekončící špatné počasí [Smutný]

 
-

Fantazie!

Vložil náčelník Chlupaté péro (bez ověření), 24. Květen 2010 - 11:18

Podle zde uvedeného – včetně fotek – soudím, že jde o pravý ráj na zemi… Jenže mám trochu obavy, zda neskončí podobně jako Homolák [Pláč]

 
-

re: Fantazie

Vložil PetrK, 24. Květen 2010 - 14:40

Neskončí! Homolák je divoká lokalita v aktivním lomu, kde dosud probíhá těžba a hrozí tam smrtelné úrazy.

Kamencové jezero je naopak komerční lokalita. Provozovatel má zájem dále udržovat a rozvíjet nuda-pláž.

Prosím pana přispěvatele, aby zde nešířil tyto poplašné zprávy!

Díky Petr

 
-

No a v Kamencovém jezeru se

Vložil starkie (bez ověření), 25. Květen 2010 - 17:59

No a v Kamencovém jezeru se může těžit kamenec i hnědé uhlí, které tam stále jsou, protože jde o zatopené aktivní doly. Takže jisté obavy jsou stále na místě, stejně jako například obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm mají stále obavy, že se pod jejich městem bude těžít uhlí. A jsou to snad šiřitelé poplašných zpráv? Obavy jako poplašné zprávy? Větší hloupost jste si nemohl vymyslet.

 
-

těžba v Chomutově?

Vložil PetrK, 1. Červen 2010 - 23:15

Homolák je aktivní lom. To znamená, že tam jsou bagry, zakladače. Hrabou vápenec, přesypávají hlušinu. Celý areál je oplocen a všude jsou cedulky „zákaz vstupu“. Hrozí tam smrtelné úrazy. (už tam byli 2 smrťáky)

Naproti tomu, Kamencové jezero je využíváno k rekreaci již od 18.století, kdy tam skončila těžba. Dnes tam jsou udržované pláže, občerstvení, pokladny, kemp, hotel, lázně…

Opravdu si myslíte, že jsou zde na místě obavy z podobného konce jako na homoláku? Na Homoláku je voda prostě zasypávána s postupující těžbou… Možná by jste se mohl, před tím než něco napíšete, seznámit s místním prostředím. Bezdůvodně strašit rušením lokality (s dvousetletou tradicí) je, dle mého názoru, opravdu poplašná zpráva, navíc zbytečně poškozující velmi dobré jméno této lokality.

Petr

 
-

Obavy nejsou strašení

Vložil starkie (bez ověření), 2. Červen 2010 - 18:45

Frenštát pod Radhoštěm je mnohem starší než Kamencové jezero, s mnohem větší a delší tradicí, navíc v památkově i přírodně chráněné oblasti, a ty obavy z místní těžby tam stále jsou. Pod Kamencovým jezerem je uhlí, stejně jako pod Frenštátem, takže obavy z těžby jsou stále na místě. Nikdo tady nikoho nestraší rušením lokality, to je Váš pustý výmysl. Pouze jsou zde určité obavy, aby tomu tak nebylo.

 
-

re: Obavy nejsou strašení

Vložil Gwynbleidd, 3. Červen 2010 - 1:08
Obrázek uživatele Gwynbleidd

To by mně zajímalo kde je tu ta památkově chráněné oblast. Jinak pod tím jezerem asi bude uhlí hnědé (bych si tak typl podle lokality) kdežto pod Frenštátem je poslední velké naleziště vysoce kvalitního černého uhlí na Ostravsku, které se táhne až do FM. Takže bych náš problém Frenštátska nesrovnával s nějakým vaším jezírkem pod kterým jsou tři uhlíky.

 
-

Zabýváte se detaily a

Vložil starkie (bez ověření), 3. Červen 2010 - 16:02

Zabýváte se detaily a podstata Vám přitom uniká. Jaké je kde uhlí, vůbec není podstatné. Podstatné je to, že tam nějaké uhlí je a že někdy může dojít k jeho těžbě, protože energetických zdrojů citelně ubývá a v budoucnu budou lidé ještě rádi dobývat jakékoliv uhlí. Proto ty obavy o osud Kamencového jezera.

A pozor! Další poplašná zpráva pro Petra Konráda: Obávám se, že i Kamencové jezero může vyschnout, stejně jako to v Kanadě.

 
-

Uhlí a naturisté

Vložil Karlík (bez ověření), 3. Červen 2010 - 21:51

Vzhledem k tomu, že se považuji za naturistu vidím i trošku do té přírody a jako vizionář i do budoucnosti. Pokud je někde chráněná oblast je to proto, že tam roste něco vzácného co by se mohlo lehce zničit. Třeba i u té vody tou naší činností. Raději pojedu jinam než ničit tu přírodu. A pokud bude mít vláda rozum nikdy nedopustí v takové lokalitě nějakou těžbu čehokoliv. příroda je to nejcennější co máme ať chcete nebo ne. Už jsou i jiné, alternativní zdroje energie než uhlí. To už se za pár let přestane těžit úplně. Již dnes existují tajné technologie co nám uhlí nahradí. zatím je to přísně pod pokličkou k vůli hospodářství. A k vůli ziskům mocných.

 
-

zvláštnost Kamenčáku

Vložil Tomáš Marný (bez ověření), 3. Červen 2010 - 23:26

Upozornění pro ty co plavou pod vodou a mají otevřené oči. Tady se to rychle odnaučíte. Oči pálí hůř jak do mýdla (s jelenem). Jinak má jezero min ****