NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Ledňáčci, Bukáčci a naháčci

Vložil Anonymní, 5. Červen 2012 - 11:20

Co mají společného Ledňáček říční, Slavík modráček, Bukáček malý a naturisti? Všichni jsou vzácnými druhy vyskytujícími se v ojedinělé lokalitě Ptačí oblasti Heřmanský stav – Odra – Poolší. Prvně jmenovaní jsou zákonem chráněni a uvedeni v Červené listině ohrožených druhů. Naturisti jsou také velmi vzácní, ale zákonné ochrany se jim zatím nedostává.

Jak vypadá takové soužití ohrožených druhů ve skutečnosti vám dnes ukážu a průvodci nám budou naturisté (i ptáci) ze všem dobře známých Antošovic.


Leckterému návštěvníkovi známé naturistické lokality Sdružení naturistů Ostrava – Antošovice ani nenapadne, do jak vzácného prostředí přichází. Sám jsem byl už při své loňské návštěvě velmi ohromen „hudební“ kulisou, která vás hned po příchodu na „Antošky“ doslova pohltí. Toto ojedinělé soužití vzácných živočišných druhů má pro běžného člověka mnohá omezení. Chybí zde mnoho civilizačních výdobytků – elektřina, pitná vody, kanalizace… Na druhou stranu tady najdete prostředí, které lidé označují jako RÁJ.

Vezměme si tedy jednotlivé antošovické ohrožené druhy pěkně popořádku. Doufejme, že tyto dnes vzácné dokumenty nebudou jedinými doklady, co nám do budoucna zůstane… Nicméně pokud se dnes na Antošky vypravíte, tak je všechny uvidíte ve své plné kráse:

Ledňáček říční (lat. Alcedo atthis, angl. Kingfisher, něm. Eisvogel)

Záznam hlasu na ČRo, Fotogalerie na BioLib.cz, záznam v Červené listině ohrožených druhů.


Lovící Ledňáček říční:Slavík modráček středoevropský (lat. Luscinia svecica, angl. Bluethroat, něm. Blaukehlchen) Záznam hlasu na ČRo, Fotogalerie na BioLib.cz, záznam v Červené listině ohrožených druhůZpívající Slavík modráček:Bukáček malý, nejmenší volavka v ČR, pouze 60–80párů v ČR!!! (lat. Ixobrychus minutus, angl. Little Bittern, něm. Zwergdommel), záznam hlasu na ČRo, záznam v Červené listině ohrožených druhů, Fotogalerie na BioLib.cz


Naturista antošovický – dříve velmi hojný druh, v 90. letech 20. stol. nejpočetněji se vyskytující v ČR (tisíce jednotlivců). Dnes značný úbytek a nutná ochrana tohoto po celé ČR vzácného druhu. Vyznačuje se značnou plachostí, zvláště před stále se více rozmáhajícím druhem Člověk textilní.


Pozvánka Sdružení naturistů Ostrava na letní sezonu 2012:Sdružení naturistů Ostrava v letní sezoně 2012:
Členské příspěvky pro nové členy: 200 Kč/rok, potom celou sezonu vstup zdarma
Příspěvky další roky: při 2 odpracovaných brig. hodinách 200 kč/rok, při žádných brig. hodinách 300 Kč/rok
Rozloha naturistické lokality: 1,5 ha.
Vybavení: rekr. oblast, sportovní oblast, karavany + stany, pejskaři, psi nesmí k vodě, občerstvení, suché WC, sprcha s užitkovou vodou, volejbal, kuželky, terče pro vrhání nožů a sekyrek (zcela mimo osídlenou oblast), houpačky, 2 pískoviště, velkokapacitní stan pro 36 míst, obchody a restaurace 1–2km, centrum Ostravy 10km.
Kompletní info: SDRUŽENÍ NATURISTŮ OSTRAVA
FOTOGALERIE LOKALITY, Zážitky z Mezinárodního dne naturismu 2011 Antošovice.


Za skutečně skvělé snímky děkujeme jejich autorům: – Tomáš Bělka, Birdphoto, Pavel Kverek, Tomáš Hilger jr..

Mnoho zajímavého na Moravském ornitologickém spolku


Naturista KlubNaturista Klub
5
 
-

Hezké přirovnání

Vložil M.Dr., 5. Červen 2012 - 15:41

naturistů k ohroženému druhu ;-) Uvidíš Ivoši, že na Slovensku je budeš hledat mnohem hůře :(

Mimochodem, proč nemohu hodnotit fotografie v galerii k tomuto článku? Nemám k tomu dostatečná oprávnění?

 
-

Pro MDR.

Vložil Roland Jitka, 5. Červen 2012 - 15:57

Mirku to je galerka z minulého roku, takže je možné, že už jsi pro fotky hlasoval dříve a dvakrát to nejde, navíc to není už soutěžní galerka z tohoto měsíce, takže není ve fotosoutěži. [Spiklenec]


Ivoš: Ano, je to přesně tak. Letos na Antoškách skoro pršelo, takže buďme rádi za loňskou fotogalerii…

 
-

Antošky - počasí

Vložil M.Dr., 5. Červen 2012 - 16:44

A já jsem se divil, že tam bylo letos tak hezky [Zmatený]