NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Praha - Motol.

Vložil JirkaRybka, 29. Listopad 2006 - 22:33
Aktualita: 

VÍTEJTE v MOTOLE.
GARANTOVANÁ FKK LOKALITA MOTOL 2020

1. 8. 2020: Vstupné 80, po 17. hodině 40. Rybník čistý, ale děsně pozvolný, snad do půlky nutno jít pěšky, na dně jsou gumové podložky. Líbí se mi neofiko plážička za plotem u druhého rybníku (v pořadí prvním), je udržovaná, zadarmo, méně lidí, přírodnější, s prudkým klesáním.


Mapa, plánek, souřadnice: 
Souřadnice: (GPS: 50.0696183N, 14.3377922E). Mapa zde.

Skeň a jeď přímo na FKK Motol :-)Skeň a jeď přímo na FKK Motol :-)In-počasí

Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy nepřístupná).

Fotografie: 


N-pláž od vchoduN-pláž od vchodu Vchod na plážVchod na pláž Vstup do vodyVstup do vody Západní strana plážeZápadní strana pláže Pohled přes voduPohled přes vodu Okolí: Plzeňská ulice, převážně izolovaná zeleníOkolí: Plzeňská ulice, převážně izolovaná zelení


Vstupné, provozní doba, kontakt: 


KOUPALIŠTĚ MOTOL

Koupaliště MotolKoupaliště Motol

Doprava: 
Autem
MHD
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
WC u textiláků.
Sprchy u textiláků.
Lodičky nelze.
Dětské hřiště na dojití.
Kemp na dojití.
Omezená kapacita parkoviště.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.

Parkoviště: 


Pouze v běžném provozu v okolních ulicích (dost omezeně, ale nápor nebývá velký), s trochou štěstí lze zaparkovat i přímo před vraty koupaliště (na snímku).

Sport - zábava: 

V textilní části menší hřiště na míčové hry.


Ubytování: 


Nedaleko Caravan Camp. (více informací spíše zde). Stany, karavany, průměrná vybavenost.

Velikost pláže: 
cca. 20x60m - spíše komorní rozměry

Terén pláže: 
Tráva.
Ráno stín.
Okolní břeh pohodlně schůdný.
Okolní břeh oplocený.

Okolí: 
Město.
Doprava v doslechu.
Intenzivní hluk.

Vodstvo - údaje: 

Prostřední ze tří rybníků na Motolském potoce, cca. 100×100m
Informace o kvalitě vody ZDE – odkaz v levém sloupci.


Vodní plocha: 
Rybník.
Dno blátivé.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda v létě kvete.

Po svých / s jízdenkou: Vchod je z křižovatky ulic Zahradníčkova – V Úvalu. Dopravní spojení z centra asi nejlépe tramvajemi 9, 10, (ve špičce též 7) do zastávky Vozovna Motol, obejít rybník na vzdálenější stranu (300m, cesta podél ohrady koupaliště začíná u rohu drátěného plotu), případně bus 174, 179, 180, 184, 347 (zastávka Motol nad sousedním rybníkem), nebo 167 (k bráně Motolské nemocnice a sejít z kopce po stopách autobusu, odjezd do centra pak přímo od vchodu koupaliště).

Příjezd na kole do celé oblasti Motola poněkud omezený – vedou sem z většiny směrů pouze velmi rušné komunikace.

Autem: 


Z centra po Plzeňské, za Motolskou vozovnou (před podjezdem) odbočit vpravo, a ještě vpravo do Zahradníčkovy ulice. Brána koupaliště na pravé straně, omezené parkování. Případně ze spojky Stodůlky-Petřiny (Kukulova ul.) odbočit pod nemocnicí směr Motol (od Stodůlek až za mostem!) a hned vlevo do Zahradníčkovy; nebo přijet starým Motolem (pro znalce).

Další info: 

Menší a příjemná pláž s dobře udržovanou trávou, na rozdíl od různých dalších v Praze není průchozí a je prakticky ze všech stran (i od vody!) zelení kryta před cizími pohledy (několik úzkých vstupů do vody, přístup na pláž pěšinou mezi rákosím). Západní strana sousedí přes drátěný plot s dalším rybníkem – večernímu slunci nestojí nic v cestě, bohužel však dopadá směrem po svahu dolů. Úzký průhled na Plzeňskou ulici je dostatečně vzdálený, a pokud se za večerním sluníčkem nevydáte až nahoru k plotu, nemusí vám dělat vrásky vůbec. Nejbližší část rybníka u n-pláže je hodně mělká, dál už je to hlubší. Pozor! Hodláte-li se po plavání sprchovat, přineste si na to plavky! Sprchy jsou v textilní části, jsou venkovní a bez sebemenší zástěny. Jistou komplikací může pro někoho být značný hluk (navzdory pěknému odstínění zelení nelze uniknout faktu, že pláž leží jen desítky metrů od Plzeňské výpadovky s velkým provozem aut i tramvají, poblíž je tramvajová vozovna, nemocnice přitahující houkající sanitky, a nízko nad lokalitou v několikaminutových intervalech létají velká dopravní letadla startující z Ruzyňského mezinárodního letiště), ale pro otužilého Pražáka je myslím prostředí snesitelné. N-pláž je od hlavní brány vpravo dozadu (cedulka NUDA PLÁŽ).
Diskuze k této lokalitě – Motol.


Nejbližší obce: 

Pražské čtvrti Motol, Košíře, Řepy, Stodůlky, Bílá hora, Petřiny… (Praha5)


Turistické cíle: 
Přírodní park Košíře-Motol s Čínským pavilonem, malou rozhlednou, a dalšími zbytky romantického areálu usedlosti Cibulka, usedlost Ladronka s novým sportovním areálem, obora Hvězdaletohrádkem, a mnoho dalších cílů v celé Praze. Zajímavý souhrn též zde.

Karlův most , Pražský hrad.Karlův most , Pražský hrad.

English / Deutsch: 

Small and friendly beach, nicely hidden behind bushes and trees, with a little limited swimming (small not-so-deep pond), accessible only in the summer, usually 10am to 8pm. Toilet, shower and shop are all located in the textile-area. A bit noisy environment around. See the map above.


Aktualizováno: 
1.8.2020 Ivo Žurek

4
 
-

sezona 2010

Vložil XXStanaXX, 10. Červen 2010 - 13:00
Obrázek uživatele XXStanaXX

máte někdo info jak to bude v sezóně 2010? Děkujeme

 
-

Motol 2010

Vložil Radka (bez ověření), 14. Červen 2010 - 23:09

Podle mojí kamarádky, která tam dnes byla s kočárkem. Jsou staré informace pravdivé i dnes.

Je tam však jeden maličký rozdíl, podle provozovatele pláže neni móda omezena a kvůli sprše se promíchala textilní i netextilní veřejnost na louce.

Prostě na louce se střídají naturisti s textiláky u sprchy a tak zde, jako na jediné placené pláži v Praze, můžete jít se svými přáteli k vodě a nestarat se, kdo je jak oblečen.

Radka

 
-

Motol aktuálně

Vložil Michal76, 2. Červenec 2010 - 17:55

V úterý 29.6. jsem se byl letos poprvé podívat v Motole. V půl páté odpoledne se zde slunilo ještě 10 lidí. Voda byla čistá a příjemně prohřátá. Samotná pláž působí neudržovaným dojmem. Podle informací místních štamgastů se tady poslední čtyři roky střídají provozovatelé jako na běžícím pásu a je to znát. Tráva vysoká, jediné dvě lavičky zarostlé trávou a jsou rozmlácené, ani o keře se nikdo nestará. Pamatuji časy, kdy bylo vše posečené a zastřižené a hlavně toalety čisté. Slušné bylo jen vstupné, které je po 16 hodině 30 korun.

 
-

Motol 2011

Vložil JirkaRybka, 26. Květen 2011 - 0:02
Obrázek uživatele JirkaRybka

V této chvíli se už poměrně dost ví, že je letos Motolský rybník vypuštěný, avšak podle „zpráv z druhé ruky“ které se ke mně donesly, je přesto koupaliště otevřené (sprchy, WC, občerstvení), takže to vypadá na podobný režim, jako je nyní v Hostivaři – tedy pláž nasucho.

 
-

Motol 30.5.2011

Vložil Michal76, 30. Květen 2011 - 14:20

Mohu potvrdit, že Motolské koupaliště v nouzovém režimu skutečně funguje. Dnes zde bylo ve 14h na nudapláži deset lidí. Do 16h je vstupné 25 Kč, po této hodině pravděpodobně zdarma. Na odbahnění se čile pracovalo, takže klidu zde moc nečekejte.

 
-

Motol 17.6.2011

Vložil Michal76, 17. Červen 2011 - 15:07

V diskusi kolega PRAZAK píše, že Motolský rybník již napouštějí. S radostí to mohu potvrdit. Tento víkend se zde asi ještě pravděpodobně nevykoupeme, chybělo docela dost vody. Nevadí, předpověď počasí stejně na koupání není. Jen upřesním cenu vstupného, které se z nouzového režimu vrátilo na původní hodnoty: plné vstupné 50 Kč, senioři 40 Kč a děti 30 Kč.

 
-

Super Motol Praha

Vložil Semtex, 14. Červenec 2011 - 15:34

Ahoj, byl jsem tento týden v Motole poprvé a musím říct, že se mi moc líbilo. Pláž je skvěle oddělená a vládne tam pohoda. Určitě zase někdy vyrazím. Voda moc příjemná. Pozor na klíšťata.

 
-

MOTOL

Vložil PRAZAK, 16. Červenec 2011 - 21:04

Dnes jsme s pritelkyni a jeji kamaradkou byli v Motole,paradni koupani,cista voda,sprcha i obcerstveni,jen nas prekvapilo,ze „textil“ praskal ve svech a na nude poloprazdno. Bohuzel tam nikde neni zadna cedule informujici o FKK. Skoda,verim,ze mnoho lidi by to jiste rado vyuzilo.


Žurek: Stáhněte si prosím cedule, mapy atd. TADY a umístěte na tato místa. Já všechno nestačím objet. Na Akcích (Opaťák, Babylon, Přerov…) mám všechno samozřejmě s sebou na rozdání.

 
-

Motol září 2011

Vložil David01 (bez ověření), 6. Září 2011 - 15:05

Minulý víkend v neděli (4.9.) jsme využili sluníčka a poprvé vyrazili do Motolu k rybníku. N – pláž je prima, schovaná i ze strany rybníka, pohodoví lidé, malá, ale velice „rodinná“. Byli jsme nadšeni. Vstup do vody jeden, ideálně s nějakými botami do vody, zezačátku kamínky, pak bahno, občas řasy. Vstupné 50 Kč, sprcha, wc, přeblékárny, občerstvení v textil části. Moc fajn!

 
-

Motol aktuálně

Vložil Michal76, 21. Květen 2012 - 10:43

O víkendu jsem se byl podívat na mém oblíbeném nuda koupališti v Motole. Došlo zde k několika změnám a tak si zde dovolím napsat pár mých postřehů. Vstupné zůstalo oproti loňsku stejné, tedy 50 Kč (po 17h za polovic). Bohužel došlo k výměně oplocení za nové a zároveň jeho posunutí o cca dva metry blíže k vodě, čímž pláž přišla o nejoblíbenější místa podél plotu a navíc díky tomu vznikla mezi rybníky stezka, která bude podle mého názoru hojně využívána. Plot je size potažený plastovou pytlovinou, i tak je na pláž dobře vidět. Mně je to sice jedno, někomu by to ale mohlo vadit. Jinak celé koupaliště i samotná nudapláž působí udržovanějším dojmem než tomu bylo v minulých letech. Např. u vstupu do vody někoho konečně napadlo navozit pár koleček písku a tak je vstup do vody daleko příjemnější. Pivo se mi zdálo malinko předražené (29 kč), jelikož jsem ho ale dostával do namraženého půlitru, tak se to dalo vydržet…

 
-

celkový dojem

Vložil n316, 20. Únor 2013 - 18:14

Musím konstatovat,že vše se na koupališti Motol změnilo k lepšímu.Všude čisto,tráva vždy pěkně pokosená a příjemná a milá obsluha jak v občerstvení,tak hned při vstupu. Jen těch klíšťat by mohlo být méně,ale s tím asi nikdo nic nedokáže udělat.Už se těším,až se zase letos otevře. Přeji všem budoucím návštěvníkům príjemné opalování a koupání pokud možno bez plavek.

 
-

Praha-Motol Aktuálně

Vložil Nathanaelka, 17. Červen 2013 - 13:31

Ahoj,
včera jsem byla poprvé zde (hlavně proto, že má oblíbená Hostivař je zavřená) a mohu říci, že se mi tam líbilo. Byla tam přátelská atmosféra a i přes Plzeňskou ulici docela klid ( pro mě Pražáka). Jediný mínus bych viděla ve sprchách a občerstvení mimo dosah pláže – tedy nutnosti se oblékat. A pak se mi tam stala malá příhoda ve sprchách. Riskla jsem to a osprchovala se jen tak. Na reakci jsem nemusela dlouho čekat a dostala vynadáno. Ale za mě jinak dobrý.

 
-

motolská plážička

Vložil levkral, 22. Červenec 2013 - 3:04

Ahojky. Tak jsem dneska poprvé zavítal na motolskou pláž. Parkování ušlo, vstup 60,–, na textilní docela narváno, na n-pláži tak 75%. Pláž mne zaujala – je malá, ale hezká a i lidičky jsou příjemní… Délka fronty u stánku se vzhledem k obsazenosti dala snést. S vodou uf,uf, tak na 4– : bahno se dá , ale kytek hrozně moc. A provozovatel o nich ví, jinak by tam odpoledne nejezdila loďka a 2 maníci s hráběmi. Takže sprcha vítána, škoda že ozelenalé tělo se nedá opláchnout hned a musím jej obléct a pod plavkami se zase špatně myje…:-) Každopádně se těším zase na viděnou!

 
-

sprchy na motole

Vložil levkral, 22. Červenec 2013 - 3:07

Ahoj. A to na textilu bylo dost holek taky bez a stejně jsi dostala vynadáno. Já radši neriskoval…:-)

 
-

koupaliště Motol

Vložil levkral, 20. Srpen 2016 - 1:06

Ahojky, po delší době jsem zavítal na Motol. Pocity opět příjemné, překvapil stolek s lavičkou a hlavně nový pěkný vstup do vody. Voda je bohužel jediná slabina… kvete a kvete ( místy se dalo ani ve vodě projít, když se nohy zamotaly..) Snad tu „zeleninu“ kačenky snědí..? Dávám 4hvězdičky

levkral

 
-

Motol srpen 2020

Vložil peťanpraha, 1. Srpen 2020 - 21:08

Vstupné 80, po 17. hodině 40. Rybník čistý, ale děsně pozvolný, snad do půlky nutno jít pěšky, na dně jsou gumové podložky. Líbí se mi neofiko plážička za plotem u druhého rybníku (v pořadí prvním), je udržovaná, zadarmo, méně lidí, přírodnější, s prudkým klesáním.

Je to tam moc pěkné, chodí pohodoví lidi (i když dneska se tam přimotala partička ruských opilců), zatímco ofiko pláž praskala ve švech a byla tam hlava na hlavě. Chodí spíš starší lidi, na ofiko mladší a střední věk.

Místním folklorem jsou kachny a hádám lysky, které se nenuceně procházejí mezi návštěvníky i s potomstvem. To je zcela nehlídané, zatímco kachny se nacházejí klidně na druhé straně rybníku.

 
-

Nuda MOTOL?

Vložil Standa, 24. Červen 2022 - 12:31

Ahoj , navštěvuje někdo nuda pláž v Motole a mohl by poskytnout recenzi ? Případně nabídnout alternativu v Praze a okolí za uzavřený Džbán . Děkuji S.

 
-

motol

Vložil peťanpraha, 25. Červen 2022 - 17:02

Jsou tam dvě nuda, jedna ofiko placená, jedna neplacená smíšenka. Na placené sociální zázemí. Oboje fajn a chodím tam děsně rád. Čistá voda a fajnoví lidi.

Z mladšího kamaráda (je mu 18) jsem již před dvěma lety udělal naturistu, zde už byl taky, ale zatím jen na kouknutí, spěchali jsme. Byli jsme ale i jinde nebo chodíme do sauny, wellness a podobně. Sem každopádně při nejbližší příležitosti uděláme výlet.

 
-

Motol

Vložil Daniela, 24. Listopad 2022 - 19:17

Příjemné až komorní prostředí, čistá voda, přátelské osazenstvo, převážně „dříve narození“ nudisté. Vstupné mírné, v textilní části kiosek s milou obsluhou. Oáza klidu téměř v centru Prahy.