NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Čelákovice - Toušeň, Střední Čechy.

Vložil Anonymní, 4. Květen 2007 - 16:56
Aktualita: 

VÍTEJTE v ČELAKOVICÍCH.

Mapa, plánek, souřadnice: 

(GPS: 50.1738764N, 14.7281431E).

Skeň a jeď přímo na nuda Toušeň :-)Skeň a jeď přímo na nuda Toušeň :-)

In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 

Velké jezero: textilníVelké jezero: textilní Velké jezero: textilníVelké jezero: textilní n-pláž menšího jezeran-pláž menšího jezera Menší jezero: srpen 2007Menší jezero: srpen 2007 2008: Pohled z pláže2008: Pohled z pláže 2008: N-pláž2008: N-pláž

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Vstupné je bezplatné, lokalita je přístupná 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
Občerstvení na dojití.
WC na dojití.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Dětské hřiště není.
Kemp není.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Pro sport a zábavu.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 


Na příjezdové cestě k městské čistírně odpadních vod v Čelákovicích (cyklotrasa), nebo v okolí fotbalového hřiště na kraji obce Toušeň (blíže k n-pláži) – příjezd v obou případech místními uličkami, doporučuji turistickou mapu.


Sport - zábava: 


Plavání, opalování, rybaření, procházky a cyklovýlety.

Ubytování: 
Velikost pláže: 
asi 30m; velké jez.(smíšená) asi 800m

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Bez stromů - není stín.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Pole, louka.
Osídlení v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

písáky těsně u Labe.


Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 

PlánekPlánekVlak: Čelákovice Jízdní řády

Pěšky a na kole lze velmi dobře dojít/dojet jednak z Čelákovic či Lázní Toušeň (pořád podle Labe, cyklotrasa, pěšky od Čelákovic neodbočovat modrou značkou z vozovky, ale jít dál podle řeky), ale také i z opačného břehu Labe (Káraný) – prakticky přímo na lokalitě je totiž lávka přes Labe. Plážička na malém jezeře (poloostrov) je přístupná pěšinou za krajem borového lesíka, z cesty odbočující u stožáru vysokého napětí od Labe mezi jezera, smíšená pláž velkého jezera je přímo podél cesty (případně skrytější výběžek u čističky, pod dalším el. vedením).

Autem: 
Interaktivní mapa, Souřadnice: 50°9'19.15"N; 14°58'53.62"E V Čelákovicích směrem od hlavní silnice rovně přes kruhový objezd (náměstí s radnicí by bylo vpravo) a pak první odbočkou vlevo (zalomí se dolů z kopce, na nevýrazné křižovatce přejde v obslužnou vozovku k čističce, cyklotrasa).

Další info: 

N-pláž je na nejmenším jezeře (u lávky přes Labe), na poloostrově.

Původní místo na menším písáku u lávky přes labe se před časem stalo nepoužitelným kvůli probíhajícím terénním úpravám (naturisti se tehdy nouzově uchytili buď smíšeně na jinak textilním sv. břehu velkého jezera u cesty podél Labe, nebo na výběžku u čističky odpadních vod a kamenitém břehu ještě blíže k Čelákovicím), malé jezero však bylo po zmenšení rekultivováno (2007–8) a zdejší n-pláž je opět funkční. Podle posledních zpráv jsou kolem zasázeny stromky a keře, a voda je čistá.

Nejbližší obce: 

Čelákovice, Lázně Toušeň, Stará Boleslav, Nehvizdy, Přerov nad Labem.


Turistické cíle: 
Lázně ToušeňLázně Toušeň Lázně Toušeň, tvrz v Čelákovicích (muzeum).

Aktualizováno: 
10.8.2020 Ivo Žurek

0
 
-

Čelákovice-Toušeň v květnu 2007

Vložil JirkaRybka, 29. Květen 2007 - 22:33
Obrázek uživatele JirkaRybka

Pláž na šíji u LabePláž na šíji u Labe Projížděl jsem zas jednou přes tuto lokalitu na kole, v páteční podvečer, a ani tentokrát jsem zde žádné naháče nenašel. :-( Místní mě možná doplní, ale osobně mám dojem že u Čelákovic naturismus prakticky neexistuje. Jednou z příčin je jistě i to, že je momentálně v použitelném stavu a bez zákazů vstupu jedině pláž přilehlá k Labi (na snímku) na velké pískovně. Jde vlastně o úzkou šíji oddělující jezero od řeky, po které vede hlavní Polabská cyklostezka, a vůbec se zde pohybuje množství lidí (někdy i auta), navíc zde není prakticky žádný porost, a pláž jsem zatím vždy viděl plnou textiláků (tentokrát byli dokonce i na ostrově uprostřed jezera!) Jistou šanci skýtá snad jedině jihovýchodní konec na výběžku u čističky a za ním, nebo snad severozápadní strana, ale jedině pokud nejste stydlíni…

Úpravy menšího jezeraÚpravy menšího jezera Stav bývalého menšího písáku u lávky přes Labe (na snímku) se i nadále mění: Zdá se, že nakonec jeho zavezení sutí a jiným materiálem bylo pouze částečné. Zůstalo menší jezírko s velmi povlovnými břehy, přecházejícími do srovnané, rozlehlé plochy kolem. Teď se tam objevily hromádky ornice, zřejmě se bude rekultivovat. Není ještě zřejmé, jak to bude dál – možná i koupaliště s travnatými plážemi, ale to jen hádám, vše může být úplně jinak. Necháme se překvapit.
 
-

Čelákovice-Toušeň

Vložil Slowfellow (bez ověření), 31. Květen 2007 - 19:28

V menším písáku se po zavážení zhoršila voda a také trochu stoupla hladina, takže břeh na tradičním místě na poloostrově je méně pohostinný. Proto jsme letos s přítelkyní dali přednost velkému písáku a vykoupali a vyslunili se bez plavek na té dlouhé pláži u šíje mezi jezerem a Labem; žádné negativní reakce okolí se nekonaly (ani když jsem tam jindy byl sám) – pravda, břeh nikdy nebyl obsazen moc hustě. Doporučuji nechodit na konec písečné pláže blíž k Čelákovicím, kde bývá místní pubertální (samozřejmě textilní) mládež. Naopak naháči se někdy vyskytují také na kamenitém břehu za čističkou, na konci jezera nejblíž k Čelákovicím.

 
-

Čelákovice: Dobré zprávy (?)

Vložil JirkaRybka, 19. Srpen 2007 - 3:46
Obrázek uživatele JirkaRybka
Od jihozápaduOd jihozápadu Zavítal jsem krátce do Čelákovic, a nemohl si tedy nechat ujít pár temp ve vodě. Stav na malém písáku u lávky přes Labe se od jara výrazně zlepšil – jezírko je sice po zavážce dosti zmenšené, ale nevzhledná plocha jen hrubě srovnaná buldozerem se omezila pouze na jižní stranu, zbylé (teď dost široké) břehy jsou již pokryty ornicí a zazelenaly se, takže místo po delší době zas připomíná jezero a ne skládku. Zeleň je sice spíše jakýsi ohavný plevel, ale netýká se to víceméně netknutého poloostrova, kam se vracejí naháči (včera navečer 3–4). Protější břeh je sice velmi blízko, ale divoký porost zajišťuje jeho liduprázdnost. Voda není sice křišťálově čistá, ale i tak kvalitou předčí kdejaký rybník. Je jen otázkou, zda se jedná o definitivní stav, nebo zda budou mít úpravy ještě nějaké další etapy (buldozer stále stojí poblíž). Aspoň tvar jezera je snad už definitivní.
 
-

Čelákovice-Toušeň: Dobré zprávy

Vložil JirkaRybka, 6. Srpen 2008 - 22:48
Obrázek uživatele JirkaRybka

Přišlo mi mailem:

Na malém rybníku rekultivace už skončila, kolem rybníka jsou zasázeny stromky a keře. Voda je nádherně čistá. Ale textilní obyvatelstvo nespí. [Úsměv] Doufám, že aktualizací stránky přispějete k „boji“ za místo pod sluncem s textilákama.

 
-

Nuda Toušeň

Vložil ciromiro (bez ověření), 14. Červenec 2012 - 11:01

Ke koupání v Toušení. Bohužel začíná se ze zdejší málé lokality stávat ráj pubertálních textiláků. Dost často svým neomaleným chováním vyvolávají konflikty. tak se časem uvidí…

 
-

Čelákovce - Toušeň 2013

Vložil taxam (bez ověření), 16. Červenec 2013 - 20:20

Nádherná čistá voda, celkem dostatek soukromí.. ale chtělo by to více naháčů, neb se tam objevují i lidé v plavkách. Bylo by škoda přijít o tuto n-lokalitu!!!

 
-

Toušeň a n-koupání

Vložil NahotaOK, 29. Srpen 2016 - 21:16
Obrázek uživatele NahotaOK

Byli jsme s manželkou v neděli 28.8., v nádherném dni plném sluníčka, na pískovně. Dojeli jsme na kole a hledali n-pláž, která je zmiňována v popisu na Naturistovi.cz. Ptali se koupajících textiláků, místních lidí, kteří kolem nás chodili na procházky. Bohužel jsme od nikoho nedostali uspokojivou odpověď. Objeli jsme téměř celou pískovnu až k „budově“ místního svazu rybářů. Zde nám bylo sděleno, že nahaté koupání je nedaleko, cca 150 m za železnou závorou. Bohužel měl pan porybný špatný odhad vzdálenosti. Závora byla cca 800m, dle měřiče km. Potkali jsme cyklistu a ptali se na cestu. Hurá! Věděl. Odvedl nás na stezičku a po ní jsme dojeli na mini plážičku, kde bylo cca 90 % textiláků a v koutě se tlačilo pár nahatých jedinců. O kousek dál, ve vysoké trávě, keřích a rákosí se tu a tam objevily deky s naháči. Dohromady snad 15 lidí, zalehnutých spíše k boji ve vysoké trávě, nežli ke koupání na n-pláži. Vyklestili a uváleli jsme si malý pozemeček na deku a mohli se nerušeně svléci. O nějaké pláži a volným vstupem do vody se nedá ani psát. Jde spíše o mini průseky do vody s příkrým sestupem do vody. Je nám jasné, že naturismus v Toušni není zrovna podporován. Bohužel. Strávili jsme i tak příjemné odpoledne s milými lidmi, kteří sdíleli stejný osud n-koupání v Toušni. Škoda. Přitom tak krásná a příjemná voda k osvěžení i plavání. Jinak textilní koupání na pláži u velké pískovny funguje. Byla hlava na hlavě. Tak snad někdy příště příjemnější zprávy o n-koupání.

 
-

Čelákovice Toušeň

Vložil Noe Wosen, 8. Červen 2018 - 23:49
PoloosrovPoloosrovPoloosrov: Jižní nejvíce používaná stranaPoloosrov: Jižní nejvíce používaná stranaPoloosrovPoloosrovTuto pláž jsem našel před několika lety. Jel jsem na kole okolo a u malého jezírka jsem zahlédl naháče. Na poloostrůvku, který je přístupný od velkého písníku, je centrum koupání bez plavek. Tam je vždy nejvíc lidí. To je jediné místo, kde není moc rákosí. Je tam tráva, keře a sem tam strom. Je tam dostatek místa na ležení. Přístup do vody je průseky, většinou strmý, tím méně vhodný pro méně pohyblivé. Okolo celého jezírka jsou zasázené stromy, tak není k vodě vidět. Kolem celého jezírka, mimo poloostrůvek roste rákosí. To dává možnost stydlivějším si najít soukromí. Za letošek jsem se tam několikrát stavil, od rána cca 8. hodiny a večera cca 20. hodiny a nikdy jsem tam nebyl sám. Jezírko je vedle velmi frekventované cyklostezky, tak někteří projíždějící využívají možnost se namočit, posedět a po chvilce pokračovat dál. Tráva je na poloostrově od konce května posekaná, tak je dostatek místa na ležení. Od místních, kteří se dobře znají, jsem se dozvěděl, že tu panuje přátelská a nekonfliktní atmosféra. Podle nich tam o víkendech chodí i lidé v plavkách a navzájem se tolerují. To je pravda. V pracovní dny jsem tam potkal jen minimum lidí v plavkách. Jedno dopoledne jsem tam byl já a čtyři ženy. Jedna v plavkách a tři bez plavek. A paní si po vykoupání plavky převlékla a vzala si suché. Osobně jsem tam zažil lidi většinou starší a střední generaci a dvě rodiny s dětmi. Jedno nedělní odpoledne jsem napočítal okolo čtyřiceti pěti lidí a přibližně deset jich mělo plavky. Dodávám, že na velkém jezeře se bez plavek koupat nedá.
 
-

bude hůř

Vložil sema, 18. Prosinec 2018 - 15:26

Bohužel se i zde chystají změny a pro naturistuy k horšímu. Obě jezera jsou soukromá a velké jezero se celé chystají uzavřít rybáři. Představa, že by se všichni textiláci namačkali na současnou nudapláž, je šílená.

 
-

A je líp Čelákovice Toušeň

Vložil Horác, 5. Červenec 2020 - 18:59

Alespoň zatím. Při dnešní návštěvě, ač bylo spíše zamračeno, na lokalitě plno, odhadem přes 50 naturistů, mladí, staří, jednotlivci, páry, rodiny s dětmi, dost cyklistů, vše bez plavek, pouze jeden cyklistický pár se do plavek (vcelku zbytečně) převlékal. Voda výborná, co si více přát…

 
-

Čelákovice Toušeň

Vložil Noe Wosen, 10. Srpen 2020 - 1:10

Dnes odpoledne jsem se zastavil při své pravidelné cyklojízdě podle Labe na místní nudě. Bylo tam nacvaknuto. Hlava na hlavě. Snad 100 lidí. Poloostrov byl skoro plný, deka na dece. V plavkách bylo několik zoufalých jednotlivců, jinak všichni bez. U pramínku místní minerálky jsem z hrůzou zjistil, že si toto místo mnozí pletou s toaletou. Málem jsem šlápnul do několika lejn. Někomu je za těžko udělat několik kroků do mlází a zaneřádí okolí dobrého pramínku pitné minerální vody. Bylo mi smutno. Ještě, že je voda stále dobrá. Mám dojem, že tu je čím dál víc návštěvníků. Od jednotlivců až po rodiny s dětmi. Místní tu jsou každý den a daří se zatím udržovat pořádek. Přeji si, jen aby to nahaté koupání na jezírku vydrželo.

 
-

Čelákovice Toušeň

Vložil Noe Wosen, 23. Červen 2021 - 8:58

O víkendu jsem se při cyklojízdě podle Labe zastavil na zaplavání. Lidí bylo docela dost, zoufalců v plavkách oproti loňsku přibylo. Voda zarůstá ostrým vodním morem. Ve vodě plave spousta zelených řas. Nevychovaní psi ve vodě. Poházené odpadky. Louka na poloostrůvku je posekaná. Místní seniorská komunita je zneklidněna návalem nových hostů. Prostě nic moc.

 
-

Čelákovice Toušeň

Vložil Noe Wosen, 26. Červenec 2022 - 10:29

Plážička na malém písáku funguje celoročně. V zimě to byl ráj nahatých otužilců. Od jara se už naháči povalují na trávě. Návštěvníků je čím dál víc. Lidí v plavkách oproti loňsku ubylo. Je tu pohodová atmosféra. Místní štamgast mi říkal, že nedávno přišli dvě rodinky s dětmi, všichni v plavkách a druhý den přišli znovu a už byli všichni nahatí. Věkové rozložení je od malých dětí s rodiči, střední generaci až po seniory. Genderově vyváženo. Voda se začíná pomalu zelenat ale je stále koupatelná.

 
-

Čelákovice-Toušeň pohoda

Vložil Jaguar, 14. Září 2022 - 10:43
Obrázek uživatele Jaguar

Místo jsem navšívil 2. srpna 2022 a byl jsem naprosto spokojen. Voda příjemná, na pláži posekaná tráva, jenom nudisté bez textiláků a naprostá pohoda.

 
-

Toušeň

Vložil anajpo, 4. Říjen 2022 - 23:41

Asi nejčistější voda v okolí Prahy. Je docela vžitý název této lokality MALVÍNY. Ve vodě plotice, poklidná atmosféra na břehu. Letos jsme tam byli mockrát, třeba se to ještě nějaký den ještě letos podaří. Jako senioři vítáme, že je to bez vstupného (Lhota je příšerně komerční) a dát si pivo U jezevce v Toušeni taky i starobní důchodce může

 
-

Malé Malvíny.

Vložil Noe Wosen, 27. Červen 2023 - 0:10

O weekendu jsem se na kole zastavil si zaplavat. Lidí oproti jiným rokům přibylo. Lidi v plavkách se vytratili. Jen sem tam nějaký zoufalec. Voda už není co to bývalo. Je dobře, že se autem nemůže až k vodě. Tady je nahaté plavání stále v pořádku.