NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Otrokovice-štěrkáč.

Vložil le.osek, 4. Září 2015 - 10:56
Aktualita: 
Oficiálně je na tomto štěrkáči zákaz nudismu:

Letošní koupání na Otrokovickém štěrkáči,bylo velmi příjemné. Voda po většinu času horkých letních dnů byla a stále je čistá,s vyditelností pouhým okem do dvou metrů. Teplota vody +28 stupnů. Návštěvnost většinou kolem 20 ti osob,chodících od 9.00 hod rána-po celí den.
Mohu jen vřele doporučit.


Mapa, plánek, souřadnice: 

Mapy.cz


Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy volně přístupná).
Volně přístupná.

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Přes prázdniny 8.00–17.00 (jen teplé počasí),20 kč,mimo prázdniny vstup zdarma.


Doprava: 
Autem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.
Nouzová lokalita: Nečekejte n-davy - najděte si soukromí!

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
Občerstvení na dojití.
WC u textiláků.
WC na dojití.
Sprchy u textiláků.
Sprchy na dojití.
Půjčovna lodiček.
Dětské hřiště na pláži.
Dětské hřiště na dojití.
Kemp není.
Parkoviště neplacené.

Vhodnost: 
Pro plavce.
Pro plavce i neplavce.

Parkoviště: 

Ano.


Sport - zábava: 

Pinec,Volejbal,Nohejbal,


Ubytování: 

Není.


Velikost pláže: 
10x50m2

Komplikace: 
Rybáři.
Procházející textiláci.

Terén pláže: 
Tráva.
Štěrk.
Okolní břeh oplocený.

Okolí: 
Park.
Město.
Doprava v doslechu.

Vodní plocha: 
Rybník.
Dno štěrkové.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle čistá.

Po svých / s jízdenkou: 

Na kole,pěšky i MHD č.55 odjezd Otrokovice vlak.nádraží.


Další info: 

Stánek s občerstvením na pláži textiláku. Jinak před vstupem na pláže 2 x restaurace.


Nejbližší obce: 

Otrokovice,Napajedla,Tlumačov Zlín.


Aktualizováno: 
21.5.2021 Ivo Žurek

0
 
-

Otrokovice - Štěrkoviště

Vložil martin.clovek, 29. Srpen 2017 - 16:25

Nemáte někdo informace ohledně této lokality? Já jsem slyšel, že tam dřív nudapláž byla, pak si ale lidé z okolí stežovali, tak ji zrušili. Pak jsem ale taky slyšel, že se tam nudisté scházejí dál, ikdyž tam oficiálně nudapláž není, tak nevim jak to je doopravdy.

 
-

Otrokovice

Vložil KarelJana, 8. Září 2017 - 16:21

Letos jsem tam několikrát byl, sice tam oficiální nudapláž není, ale místní se tam i nadále opalují a koupou na takovém menším plácku v pravo od brány. Je to tam opravdu pěkné a dobré koupání.

 
-

3těrkoviště

Vložil le.osek, 8. Květen 2018 - 9:16

Koupeme se tam stále a fungujeme i když to není nudapláž oficiální. Klidně přivítáme nové nudisty, (pokud ovšem nejsou zrovna čumilové nebo i jiní).

 
-

Poprvé

Vložil Honza a Alča, 30. Červenec 2018 - 22:52

Dnes jsem tam byl s manželkou poprvé a bylo to vůbec naše první veřejné koupání bez plavek. Dlouho jsme se odhodlávali a postávali opodál, ale nakonec jsme se rozhoupali a šli do toho :) lidí něco o kolo dvaceti až třiceti, voda super, prostředí taky. Chvilka ostychu sice trvala, ale za nedlouho už jsme si užívali sluníčka a vody. Rozhodně plánujeme další návštěvu, máme oba z návštěvy jen pozitivní pocity, bylo to super.

 
-

Re: Poprvé

Vložil Roman70, 31. Červenec 2018 - 13:58

Ahoj. V kterých je to tam místech? Ať se dívám na mapu nebo na fotky, všude se tam koupe v plavkách. Někdo tu psal, že vpravo od brány, ale nějak jsem tu bránu na mapě nenašel. :-) Pomohly by souřadnice. Díky.

 
-

Štěrkáč Otrokovice příchod

Vložil Honza a Alča, 31. Červenec 2018 - 15:14

Ahoj, když vejdete hlavní bránou, dejte se pěšky pořád podél vody, minete tobogán, houpačky a podobné atrakce a dojdete přímo tam. Minout to určitě nemůžete. Vedle je budova rybářského svazu, nebo něčeho takového.

V odkazu posílám mapu, místo je označené červeným kolečkem s nápisem start, v těch místech to někde je :) Ta hlavní brána je na mapě na levé straně pod koupalištěm. https://mapy.cz/zakladni?…

 
-

Re: Mapa

Vložil Roman70, 31. Červenec 2018 - 16:15

Super, díky. Jestli bude o víkendu počasí, tak si tam možná zajedeme.

 
-

Co na to MP?

Vložil M.Dr., 1. Srpen 2018 - 18:00

Na FB ve skupině „Koupání bez plavek“ nedávno někdo psal, že na štěrkáči dostal od městské policie za nudismus pokutu :-/

 
-

Otázkou je, zda se koupal bez

Vložil Honza a Alča, 1. Srpen 2018 - 19:46

Otázkou je, zda se koupal bez plavek v místě k tomu určeném, nebo někde na veřejné pláži. Vzhledem k tomu, že tam bývá docela dost lidí, tak mi to nepřipadá jako místo, kde by pokutovala naháče MP. Ale člověk nikdy neví, co pánům policistům přeletí přes nos…

 
-

Otrokovice Štěrkáč - Asi pojedeme jinam.

Vložil Roman70, 3. Srpen 2018 - 14:13

Jak to tak čtu, tak městské blumy prudí a pláž je i podle fotek hodně smíšená. Osobně by mi to možná nevadilo, ale žena by s tím asi měla problém. Navíc je to cca 50 – 70 metrů od bufetu, dost blízko na čumily. Škoda.

 
-

Otrokovice

Vložil M.Dr., 3. Srpen 2018 - 17:56

Podle toho, co jsem se dozvěděl z té debaty na FB, tak podle nařízení obce je na celém štěrkáči nudismus zakázán. Domácí to prý řeší tak, že se před příchodem MP obléknou (princip zámý z Četníka ze St. Tropez), ten pokutovaný byl nějaký přespolní, který to neznal. Ale tyto informace jsou jen zprostředkované, já osobně jsem tam zatím nebyl.

Mimochodem ta skupina o koupání bez plavek na FB: https://www.facebook.com/…46647643986/?…

Tady je ta debata: https://www.facebook.com/…33455168987/

 
-

Re: Otrokovice

Vložil Roman70, 5. Srpen 2018 - 23:19

Tak tohle fakt není můj šálek kávy. Raději půjdu tam, kde nejsem považovaný za obtížný hmyz. Každopádně díky za info.

 
-

Já nechci nikoho odrazovat,

Vložil M.Dr., 6. Srpen 2018 - 18:27

Já nechci nikoho odrazovat, jen předávám info.

 
-

Re: Otrokovice

Vložil Roman70, 9. Srpen 2018 - 2:00

V pohodě, mám vlastní rozum. Každopádně díky za info. :-)

 
-

Původ pláže Štěrkáč Otrokovice

Vložil Riki96, 10. Srpen 2018 - 18:50

Pláž jsme založili v roce 1991 (možná 1992) se souhlasem MÚ. Fungovala do povodní roku 1997, kdy bylo celé území několik metrů pod vodou. Bohužel, po odstranění nánosů a nepořádku byl v tomto prostoru postaven dům (údajně něco jako „Pionýrský dům“) a tím pláž zanikla. Možná si někdo těch 5–6 let stěžoval, ale fungovali jsme bez problémů, i s MP, kteří tam občas prošli (Štěrkoviště se dalo obejít dokola). Od té doby jsme tam nebyli.

 
-

štěrkáč Otrokovice aktuálně

Vložil Honza a Alča, 10. Srpen 2018 - 23:08

Byl jsem tam teď s manželkou každý den odpoledne po celý týden a úplně v pohodě. Naháčů docela dost, textiláci sice sem tam projdou, ale vše bez problémů, nevšímají si nás.

 
-

Re: štěrkáč Otrokovice aktuálně

Vložil Roman70, 18. Srpen 2018 - 1:13

Ahoj. Jezdím teď raději na Poděbrady. Při mém štěstí by tam přišly městské blumy a já nemám tento druh dotace obecních rozpočtů rád. :-)

 
-

Otrokovice 2019

Vložil le.osek, 27. Červenec 2019 - 10:03

Včrea jsme si byli zaplavat na „večerní koupání“ po hodině 19 té, Bylo tam super, voda chladila lidu nikde nikoho a tak osvěžení suprovní. I když jsme strávili na cestě trajflem 1.5 hod. Osvěžující.

 
-

Přidání odkazu na Štěrkáč do mapy

Vložil martin.clovek, 19. Květen 2021 - 22:31

Bylo by možné nějak přidat odkaz na tuto stránku také do mapy zde? http://naturista.cz/drupal/lokality Lokalita je tam vyznačnená, ale není tam na ni odkaz na tuto stránku, tak mám obavu, že si ji lidé nedokáží sami najít v seznamu. Ještě jsem si všiml, že není ani na mapy.cz, ale tam je asi potřeba ji ručně zadat (nebo je to tím, že není oficiální?).

 
-

Proč "není" Štěrkáč na n-mapě

Vložil admin, 21. Květen 2021 - 7:53

Já jsem byl v létě 2020 dva dny po sobě na této pláži a bavil jsem se s nejrůznějšími lidmi, většinou starousedlíky, kteří pamatují fungování této FKK i ze 70. tel 20. století, kteří mají osobní dosah až do městského zastupitelstva Otrokovic atd…

Všeobecně je situace této pláže značně napjatá a tato napjatost se mění (různým) přístupem vedení dětského domu Sluníčko (v těsném sousedství), popř. „někoho“, kdo sem pošle policii pro porušování místní vyhlášky. Do úvodu tohoto příspěvku jsem umístil video, ve které jsem zdokumentoval tuto vyhlášku.

Suma sumarum jsem dospěl k závěru, že propagovat toto místo by bylo poškození místních nudistů, kterým by příval nových situaci jen zkomplikoval. Zarytý nudista může argumentovat tím, že pokud se bude n-pláž více rozrůstat, tak se tím zoficiální. O tom silně pochybuju, stejně tak místní. Toto by mohlo být vodou na mlýn nějakému soudobému „Četníkovi ze Saint Tropez“, který by si na „dodržování vyhlášky“ budoval karieru. Zčásti se tak dělo už v nedávné minulosti, kdy policejní kontroly byly pravidelné a nudisti se museli „na zahvízdnutí“ obléknout.

N-pláž na Štěrkáči je moc pěkné místo s úžasnými lidmi, od kterých jsem se dozvěděl opravdu spoustu velmi zajímavých věcí z historie, které mají pro mě osobně až fatální význam. Jakékoli změny, ať v n-mapě nebo v čemkoli jiném, bych nechal právě na těchto velmi zkušených naturistech a do dění na Štěrkáči bych zvenčí vůbec nezasahoval.

 
-

Proč "není" Štěrkáč na mapě.

Vložil Dyk, 9. Červen 2021 - 23:45

Jak uvádí i admin, nudapláž Otrokovice je neoficiální a není zájem ji zviditelňovat.