NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Písník Jadran, Osek nad Bečvou (Lipník nad Bečvou)

Vložil Anonymní, 22. Srpen 2010 - 0:37
Aktualita: 

Nevíte někdo něco o této lokalitě ?? Pokud ano, vložte do diskuse pod článkem. Budeme vděčni i za nějaké foto.

Mapa, plánek, souřadnice: 

GPS: 49.512581, 17.55438


Zobrazit místo NATURISMUS na větší mapě

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 

Budou brzo :-)


Vstupné, provozní doba, kontakt: 

žádné


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Kemp není.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.

Velikost pláže: 
180m

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.

Okolí: 
Pole, louka.
Osídlení v doslechu.

Vodstvo - údaje: 

Bečva


Vodní plocha: 
Písák.

Po svých / s jízdenkou: 
Autem: 

GPS: 49.512581, 17.55438


Nejbližší obce: 

Osek nad Bečvou, Lipník nad Bečvou


Turistické cíle: 
Cyklostezka BečvaCyklostezka Bečva

Aktualizováno: 
Ivo Žurek 22. 8. 2010

5
 

Naturista World Member

 
-

Jadran u Oseka nad Bečvou - aktuálně

Vložil Mišel (bez ověření), 10. Červenec 2012 - 20:19

Popis pláže:

Celý severní břeh Jadranu je naturistický – úsek je cedulemi (nepříliš výraznými) označen jako nudapláž.

Navazující kousky východního a západního břehu obvykle fungují ve smíšeném režimu (např. polovina rodiny bez plavek, polovina s, žena nahá + muž v plavkách (opravdu), starší pár cyklistů se koupal bez, mezi nimi bez problémů puberťáci v bermudách.. apod.)

Nudapláž je travnatá, udržovaná, prakticky se jedná o dva úzké pruhy (každý široký cca 2–3 metry) podél probíhající pěšiny (ta vede kolem celého jezera). Sem tam strom, dá se najít i trochu stínu. Pěšinou přes pláž občas procházejí pozorovatelé, ale jejich výskyt není ještě neúnosný.

Na pláži jsou pytle na odpadky.

Břeh je strmý, vstup do vody je ale možný na několika místech. Dno kamenité + bahno, spíše prudší, ale i s malými dětmi bez problémů.

Občerstvení je na protějším textilním břehu u cyklostezky. Tři dřevěné stánky s posezením, pivo, nanuky, teplá jídla.

Osobní zkušenosti:

jen dobré. Byli jsme tam s rodinou několikrát, vždy pohoda, příjemná atmosféra, čisto na pláži i ve vodě. Na nudapláži byli všichni vždy nahatí, člověka v plavkách jsem tam nepotkal.

Zatím poslední návštěva sváteční horký čtvrtek 5.7. 2012 od 14 h. Na pláži cca 30 – 40 lidí, hodně páry i pár mladých rodin, sem tam samotná žena. Převažují starší a střední ročníky.

 
-

Jadran u Oseka nad Bečvou

Vložil Yarin, 27. Leden 2014 - 0:20

Tento příspěvku je reakce na příspěvek Jirky L. z 3.10.2012

Někdy na začátku září jsem měl cestu přes Osek nad Bečvou a tak mě napadlo zastavit se na místním Jadranu. I když to sem nemám z domu moc daleko, byl jsem zde poprvé. Bylo něco kolem 4. hodiny odpoledne a na nudapláži bylo odhadem čtyřicet lidí. Na textilní pláži možná o něco méně. Bylo teplo a i voda byla ještě příjemná. Dal jsem si závazek, že až bude úplně po sezoně tak se sem vrátím s fotoaparátem a udělám pár fotek pro Naturistu.cz.
A právě výše zmíněný příspěvek mi to připomněl. A tak jsem v sobotu využil hezkého počasí a jel se na osecký Jadran podívat s úmyslem pořídit nějaké fotografie. Hned při odbočování na cyklostezku mi podle zaparkovaných aut bylo jasné, že nejsem sám, koho sem hezké počasí vylákalo. Udělal jsem pár fotek a pomalu mezi bruslaři a cyklisty pokračoval po cyklostezce až ke značce zákaz vjezdu, umístěné pár metrů od jezera u dřevěného stánku s občerstvením, který měl zavřeno. Vzhledem ke skončení letní sezony nic překvapujícího. Opět jsem použil fotoaparát a vydal se směrem vlevo po pěšině k nudapláži. Pláž, jak píše Mišel, se nachází na severním břehu jezera, je označena cedulkou. Po poledni na ni krásně svítilo slunce a tak mě ani nepřekvapilo, že se zde spíše vyhřívalo než opalovalo (myslím, že říjnové sluníčko už asi moc neopaluje) několik naháčů. Bylo mi jasné, že tady fotit nebudu. Schoval jsem foťák a přesto, že mě to moc lákalo vystavit se taky slunečním paprskům, otočil jsem se a vrátil se zpět na cyklostezku. Pláž jsem vyfotil jen přes jezero a pokračoval dál do rohu s velkým stanem. Za stanem bylo občerstvení otevřené, hojně využívané cyklisty a bruslaři. I v tuto podzimní dobu zde nabízeli několik druhů piva, včetně ochucených, nealko pivo, točenou kofolu, řadu dalších nealkoholických nápojů, cukrovinek a jiného sortimentu. Vypil jsem kofolu a protože mě tlačil čas, spěchal jsem domů. Na Jadranu se mi velice líbilo a už se těším na příští léto.
Můj závěr je, že na nudapláži Jadranu to žije v sezoně (viz Mišel) i mimo sezonu, jak jsem se přesvědčil já. Tato lokalita je v seznamu Naturisty.cz určitě právem.

Do fotek jsem vložil informační popisky pro lepší orientaci. Snad to nebude vadit.

Další informace o Jadranu i s fotkami se dají najít na http://www.malenik.cz/?…

Osecký Jadran - 1: odbočkaOsecký Jadran – 1: odbočka Osecký Jadran - 2: omezení vjezduOsecký Jadran – 2: omezení vjezduOsecký Jadran - 3Osecký Jadran – 3Osecký Jadran - 4: k nudaplážiOsecký Jadran – 4: k nudaplážiOsecký Jadran - 5: nudaplážOsecký Jadran – 5: nudaplážOsecký Jadran - 6: celkový pohledOsecký Jadran – 6: celkový pohledOsecký Jadran - 7: cyklostezkaOsecký Jadran – 7: cyklostezkaOsecký Jadran - 8: občerstveníOsecký Jadran – 8: občerstveníOsecký Jadran - 9: letecký pohledOsecký Jadran – 9: letecký pohledOsecký Jadran - 10: cyklotrasyOsecký Jadran – 10: cyklotrasy
 
-

První návštěva Jadranu u Oseku/Bečvou

Vložil JardaJana (bez ověření), 20. Červenec 2014 - 21:57

Krasný dobrý den všem. Dneska jsme navštívili jadran a mužu říct, bylo tam hezky. Lidí dostatek, v blízkém okolí asi 28 a další po okolí za stromy a podobně. Většina návštěvníku středního a výše věku, takže jsme asi kazili mírně věkový průměr. Jinak teplo a voda taky příjemná. Příště podle počasí a času rád tam opět zabrouzdám. Naturistům zdar a textilákům zmar

 
-

Pěkné místo Jadran u Oseku nad Bečvou

Vložil petrterry (bez ověření), 30. Listopad 2014 - 15:12

Jde opravdu o pěkné a klidné místo. Letos v sezóně jsem navštívili několikrát a pokaždé spokojenost jak s vodou, tak s pláží. Přilehlá restaurace slušně vybavená, a i když textilní (alespoň k nám) docela tolerantní. Párkrát jsem si sedli na pivo uplně nahatí a nikdo nic nenamítal. V plném provozu bych však toto nedoporučil (děti atd.). Nahoře bez by myslím snesli. Na zadní naturistické pláži je klid, průchozích zvědavců ne více než na podobných plážích. Osazenstvo tiché, středního až staršího věku, nás mladší ale přijali beze všeho.

 
-

Jadran-Osek nad Bečvou - Byl jsem zde poprvé

Vložil martin.clovek, 2. Srpen 2016 - 0:03

Byl jsem zde poprvé 23.7.2016. Celý den bylo hezky, takže na obou březích Jadranu bylo dost lidí. Na nuda pláži byl posekaný trávník a odhaduju tak 30–40 lidí, spíše starší ročníky a povětšinou páry. I tak ale nebylo na pláži narváno a bylo pořád dost místa. Nevýhoda možná je, že nudapláž je docela blízko textilácké části a občas tam někdo zabloudí, kdo se chce třeba jenom projít kolem celého rybníka, a jinudy cesta nevede. Jinak je to ale rozhodně hezké místo, myslím, že se tam určitě ještě vrátím.

 
-

Jadran u Oseku/Lipníku poprvé 2017

Vložil Roman70, 8. Červenec 2017 - 1:23

Byl jsem tam ve čtvrtek, ve svátek. Bylo střídavě oblačno, tak nebylo přeplněno. Vcelku klid, voda dobrá. Určitě se tam ještě někdy vrátím, ale rozhodně s manželkou. :-)

 
-

Jadran-Osek nad Bečvou - 18.5.2020

Vložil martin.clovek, 18. Květen 2020 - 10:35

Chtěl jsem se po delší době podívat na Jadran u Oseka nad Bečvou a k mému překvapení je nádrž momentálně vypuštěná a probíhá revitalizace břehu. Podle informační tabule mají být práce ukončeny 8.6.2020, ale kdy bude nádrž opět napuštena to nevím.

Jadran-Osek nad Bečvou - 18.5.2020Jadran-Osek nad Bečvou – 18.5.2020

Fotka v plném rozlišení
 
-

Díky za info o Jadranu, Martine.

Vložil Roman70, 21. Květen 2020 - 2:20

Já tam jezdím tak 3× – 4× za sezónu a asi by mě nepotěšilo, kdybych přijel k „suché díře“ v zemi. :-) Jestli budeš něco vědět, až bude voda napuštěná, tak to sem napiš. Díky moc, R.