NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Portugalsko, Costa da Caparica, pláž Bela Vista

Vložil Anonymní, 2. Srpen 2008 - 17:29
Mapa, plánek, souřadnice: 

Loc: 38°35'19.498"N, 9°12'15.483"W


Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Doprava: 
Autem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení na dojití.
WC na dojití.
Kemp na dojití.
Parkoviště neplacené.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.

Parkoviště: 

asi 100 metrů od pláže


Velikost pláže: 
několik set metrů dlouhá n-pláž

Terén pláže: 
Písek.
Bez stromů - není stín.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Ticho.
Rovina, nížina.

Vodní plocha: 
Dno písčité.

Po svých / s jízdenkou: 

Nemotorizovaní nudisté se na pláž dostanou nejlépe z Lisabonu, a to buď: linkou č. 153 z autobusové zástavky na Praça de Espanha (přestup na metro modrá linka – Linha Azul) nebo ze zastávky Alcântara, linkou č. 161 z autobusové zastávky na Praça de Areeiro (přestup na metro zelená linka – Linha Verde) nebo ze zastávky Alcântara. Příjezd do Costa da Caparica, doporučuji vystoupit těsně po příjezdu do města (pozn. vystoupit s davem se vyplatí, autobus pak zajíždí na autobusové nádraží, které je malinko z ruky). Po výstupu jít přímo za nosem směrem k oceánu, kde je možnost se svézt místním vláčkem Transpraia podél oceánu až do vedlejšího města Fonte de Telha; nudapláž Bela Vista je na předposlední zastávce, zastávce č. 19. Pokud využijete vláček, zpáteční jízdenka (ida e volta) se rozhodně vyplatí. Nezapomeňte si hlídat čísla zastávek, před výstupem je nutno zazvonit na mašinfíru, při výstupu pozor na hlavu, ať se jako já nepraštite o střechu vagónu :-) Kdo nechce jet vláčkem, toho čeká asi hodinová procházka po pláži až k prvním naháčům na obzoru.


Autem: 

Motorizovaní nudisté se do Costa da Caparica dostanou z Lisabonu po dálnici A2 přes „sanfranciský“ most 25. dubna směrem na Almadu, kde je sjezd navede na dálnici IC20 směr Costa da Caparica (nebo Caparica praias). Po příjezdu do městečka (jsou tu ve špičce velké zácpy) se dostanete na místní náměstí, kde pojedete stále směrem na jih po hlavním bulváru (oceán budete mít po pravé ruce), až se dostanete mimo město, kde vás jednotlivé směrovky budou odkazovat na místní pojmenované pláže – Bela Vista je mezi posledními. Z parkoviště je to už jen otázka pár kroků a jste na pláži.


Další info: 

Jedna z nejnavštěvovanějších nudapláží v Portugalsku – pláž Bela Vista – nedaleko přímořského města Costa da Caparica. Jedná se o klidnější pláž stranou ruchu letoviska a známý cíl Lisaboňanů, kteří se hrnou k oceánu ve dnech víkendů a slunečných dnů v týdnu. Dopoledne tu moc lidí není, ale s přibývajícím časem se i tato relativně prostorná pláž zalidní. Voda Atlantiku je osvěžující, někdy trošku studená, ale dá se na to zvyknout.


Nejbližší obce: 

Costa da Caparica, Fonte de Telha


Turistické cíle: 

Lisabon, Setúbal


Aktualizováno: 
2. 8. 2008

0
 
-

Costa Caparica

Vložil albi (bez ověření), 20. Červen 2010 - 11:52

Skvela plaz! Muzu doporucit. Je to plaz jak pro textilaky tak „nahace“ :) Jinak prevazovali samotni chlapi, obcas se vyskytli pary muzu. Ale s pritrlkyni jsme si to tam uzily :)