NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Praha - Braník

Vložil JirkaRybka, 6. Leden 2007 - 3:08
Aktualita: 

VÍTEJTE v BRÁNÍKU.

Mapa, plánek, souřadnice: 

Přibližně, (lokalita je dlouhá) (GPS: 50.028447, 14.399954). Mapa ZDE

 In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 


Celk. pohled: většina louky je spíše textilníCelk. pohled: většina louky je spíše textilní Vstup do vodyVstup do vody Pohled z cyklostezkyPohled z cyklostezky

Zarostlá zadní část (u mostu): nejpravděpodobnější nudaZarostlá zadní část (u mostu): nejpravděpodobnější nuda Pohled z mostuPohled z mostu Pohled přes voduPohled přes vodu

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Vstupné je bezplatné, lokalita je přístupná 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Vlakem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení na dojití.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Kemp na dojití.
Omezená kapacita parkoviště.

Vhodnost: 
Pro plavce.
Na opalování.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

V okolních ulicích Prahy, zejména U Kempinku.


Sport - zábava: 


V těsné blízkosti tenis, golf a řada dalších hřišť, cyklostezka využívaná i pro kolečkové brusle… Vše ale pochopitelně textilní, hřiště v uzavřených areálech. Díky tou že jste v Praze tak je každá zábava blízko.

Ubytování: 


V těsném sousedství kemp, další možnosti se jistě také najdou v Praze. Velké množství hotelů a všemožného ubytovaní.

Velikost pláže: 
Něco kolem 0,5km říčního břehu (spíše T)

Komplikace: 
Nedostatek soukromí.
Průchozí komunikace.

Terén pláže: 
Tráva.
Málo stromů – málo stínu.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Park.
Město.
Doprava v doslechu.
Rušno.

Vodstvo - údaje: 

Řeka Vltava.


Vodní plocha: 
Řeka.
Slabý proud.
Schůdky.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 


Do zastávky Nádraží Braník tramvajemi 3, 17, 21, 16, případně autobusy 106, 121, 182, 253, nebo i vlakem do stanice Praha-Braník, projít mezi areály směrem k řece (ul. U Kempinku – podjezd tramvajové tratě) a najít si svoje místečko na břehu (od konce uličky vlevo, spíše asi zarostlé konce louky). Přímo podél vody prochází kvalitní cyklostezka z centra do Modřan (s nedalekým napojením na směry Hlubočepy a Krč).

Autem: 


Z Modřanské poblíž Branického nádraží odbočit (na světlech) do podjezdu tramvajové tratě (ul. U Kempinku), dál rovně k řece (po levé straně se parkuje). Lokalita začíná přímo u konce uličky, naháči asi spíše v zarostlých koncích.

Další info: 

Neoficiální místo, kde se vyskytovalo dříve spíše jen pár n-odvážlivců, kteří zde však byli zatím vždy v pohodě tolerováni. Dlouhá louka od loděnice až pod most Inteligence se využívá ke slunění (převážně textil), co 200 až 300 metrů je vybetonovaný vstup do řeky. Louka je dosti rozlehlá, od sousední cyklostezky a pěší cesty oddělená dvojím stromořadím. Na ploše louky dominují textiláci, ale za pěkného dne se často i tam vyskytne pár naháčů. 2009–2011: Na neposekané části od posledních schodů do vody dále k mostu bývá pravidelná návštěva cca. 15 i více naháčů. Počet zřejmě rok od roku stoupá, a tato zadní část louky bývá čistě naturistická (průchozí pěšinu nepočítaje).


Nejbližší obce: 

Praha-Braník.


Turistické cíle: 
Na protilehlém břehu řeky Barrandovské terasy s (nepřístupnou?) rozhlednou, památkově chráněný železniční Pražský Semmering, Prokopské údolí, a dalších cílů se v Praze najde nepočítaně…

Karlův most , Pražský hrad.Karlův most , Pražský hrad.

English / Deutsch: 

A simple river-side: You'll maybe find a suitable place for a little sunbathing, maybe meet some naturists in the wild grass at the end near the bridge… But it's not a true nude-beach. Visit on your own risk. 2009–2011: About 15 (or even more) regular naturists are usually forming a small nude place at the end near bridge, the number seems to increase over recent years. Also few nudes are usually spread (and tolerated) all over the long shore.


Aktualizováno: 
11.8.2020 Ivo Žurek

5
 
-

Starší komentáře k Braníku

Vložil admin, 29. Červenec 2005 - 3:15

V Praze se dost často chodím koupat k Vltavě. V rekreační zóně mezi branickým kempem a branickým železničním mostem se nachází velká travnatá plocha a lidé se tam opalují porůznu, nahoře bez u žen je docela běžné, a naháče už jsem tam taky viděla. Dost lidí by se tam asi rádo koupalo bez plavek. Je tam několik vstupů do vody po schodech (trochu poničené povodní), ale na druhou stranu tam povodeň nanesla docela dost písku, takže letos koncem léta už to tam bylo docela O.K. Jedny schody do vody a prostor kolem něj by nebylo špatné používat pro koupání bez plavek. Voda ve Vltavě je chladnější v letošním teplém létě však překonala 20°C a špinavá před Prahou rozhodně není. Má to tam i několik nevýhod. Nezodpovědní chovatelé psů tam někdy nechávají své miláčky volně pobíhat a občas se tam objeví i nějaké podivné individuum, zákaz vjezdu aut také ne vždy je dodržen.
Jana P., 2003

Taky jsem se byl podívat v Braníku a mohu potvrdit, co psali Jana P. a Sema. Slunící se lidé na louce a u vody, nudisty jsem zaznamenal 2 asi 300 m od sebe (já jsem byl ten třetí). Ale možnosti tam jsou, použitelná část břehu je dlouhá skoro půl km s mnoha vstupy do vody, která je vskutku překvapivě čistá (kam se hrabou pražské nádrže) a včera byla na řeku docela teplá. Občas křoví, vysoká tráva, na několika místech jsou písečné miniplážičky, ale to je zrovna hned u cesty, takže osamělý vlk si tam netroufne, aby nebyl za úchyla. Ale skupinka by tam jistě neměla problém.
Ve svém posledním příspěvku jsem byl skeptičtější než je třeba. V Braníku jsem byl za posledních deset dní několikrát a zdá se, že některé části břehu se docela úspěšně zavedly alespoň jako smíšené. Ve srovnání se současným Džbánem je voda ve Vltavě sice studenější, ale daleko čistší; dalším pozitivem je dostatek klidu a soukromí na břehu.
slowfellow červenec-srpen 2004

Nedaleko (cca 100 m od severního konce pláže) je vedle kempu občerstvení. Bez plavek to ale jednotlivcům nedoporučuji, lidé už tak dělali poznámky… proto doporučuji trávu u břehu a pro občerstvení pouze větší nejlépe smíšenou skupinku. Počet N vs T: V sobotu byli bez plavek včetně mne dva muži. Pěkně každý na jednom konci. Ženy pouze semtam nahoře bez. Plavky měl … ten zbytek V neděli tři muži (včetně mne), jedna dospělá žena a jedna cca. dvouletá „žena“. Jeden muž se ženou tvořili pár, dokonce i pár vět jsem s nima prohodil. Pokud si najdete místo ve vodních travinách blíže u břehu, je to jednak VELMI měkké a pohodlně a jednek nejste tolik vidět. Pokud bude na tuto pláž chodit více N lidí, má dobrou šanci ujmout se.
Po dalším týdnu přidám upřesnění: Na severním konci je „vodní zdroj“ a mezi ním a kempem je prostor s vysokou trávou. Tam bylo o týden později naháčů mnohem více. Asi čtyři :-)
brutusek 10.8.2004 (zkráceno)

Nikomu nahota nevadí, ať už to byl mladík sedící na betonových schodech nebo pozorovatel ležící pět metrů od nich. Voda byla před necelými dvěma týdny velice osvěžující, dalo se vydržet nějakých třicet temp a rychle ven. Vzhledem k velkému horku se celý proces musel (a dal) po pěti deseti minutách opakovat. Jako ve všech ostatních nížinných řekách – mám zkušenost s Radbuzou nad Litickou přehradou – je voda lehce zakalená jemným bahýnkem a plovou v ní různé přírodní smeti, zcela určitě však nekvete. Braník je typická divočina bez jakéhokoli zázemí, vše tedy brát s sebou. Absenci sprch a občerstvení v Braníce (oproti nedalekým Žlutým lázním) vyrovnávají betonové schody do vody a větší klid.
Vladimír Pick 29.7.2005 (zkráceno)

 
-

Braník, aktuální stav

Vložil Slowfellow (bez ověření), 24. Srpen 2009 - 21:56

Vypadá to, že v Braníku se skutečně zavedla tolerovaná neoficiální nudapláž. Na jižní (neposečené) části louky kolem posledních schodů do vody a dál směrem k železničnímu mostu bylo dnes odpoledne (24. 8.) asi 15–20 naturistů. Je tam řada vyležených míst ve vysoké trávě (nic moc pro čumily), lidé chodí bez plavek i do vody, textiláci se v této části louky téměř nevyskytují. Nevýhodou je jen chybějící zázemí a to, že tudy vede cesta dál podél Vltavy (naštěstí nepříliš frekventovaná). Výhodou (zvlášť touto dobou) je poměrně čistá voda ve Vltavě.

 
-

Braník: Lokalita vypadá lépe než Šeberák

Vložil Radka (bez ověření), 22. Červen 2010 - 12:17

Branická loukaBranická louka

Letos bude posekaná celá louka.

Radka
 
-

Braník 2.7.2010

Vložil Michal76, 2. Červenec 2010 - 17:38

Dnes v 16h bylo v Braníku 15 naháčů rozprostřených po celé pláži. S textiláky zde mohlo být nějakých sto lidí. Pláž je hezky posečená a voda čistá. Jen trochu studená, to je ale ve Vltavě vždycky.

 
-

Braník - Louka posečená, voda velmi příjemná

Vložil Vladimír, 15. Červenec 2010 - 7:56
Obrázek uživatele Vladimír

Louka kompletně posečená, naháči (a nahačky) u mostu, sem tam nějaký v prostoru od loděnice (severní okraj). Naprostá tolerance. Voda odhadem ke 20 stupňům, tedy velice příjemná v 35stupňových vedrech, na povrchu plavou fytosmeti a kachny, viditelnost do hloubky kolem 30–50 cm. Skvělé!

 
-

Braník 24.5.2011

Vložil Michal76, 24. Květen 2011 - 16:03

I když je dnes pracovní den, bylo na posečené louce v poledne 15 nudistů. Začíná se to tu pěkně rozjíždět, každým rokem toto číslo narůstá. Pomalu, ale jistě.

 
-

Braník 28.6.2011

Vložil Slowfellow (bez ověření), 30. Červen 2011 - 0:15

Branická louka jako by se stávala něčím na způsob Englischer Garten v Mnichově, pokud jde o koexistenci textilu a nahatosti. (Jo, asi přeháním, ale jen trochu.) Kromě už zavedené nudistické kolonie na neposekaném konci louky u železničního mostu (kolem 20 lidí s převahou dříve narozených) jsou po posečené části louky rozptýleni a tolerováni nahatí jedinci, dvojice i skupinky. Není jich moc, ale jsou, a nezdá se, že by s tím měl někdo z ostatních problém. Voda ve Vltavě studenější, ale dá se, a čistotou jí jiné pražské přírodní koupání nemůže konkurovat.

 
-

Braník v září 2011

Vložil JirkaRybka, 11. Září 2011 - 23:33
Obrázek uživatele JirkaRybka

Dnes (11.9.2011) jsem zas jednou do Braníka zavítal, a musím s potěšením potvrdit předchozí dobré zprávy. Již docela zavedená n-část vzadu u mostu dnes čítala asi 40 lidí, a pár rozptýlených naháčů bylo vidět i po rozlehlém a textiláky řídce obsazeném zbytku louky. Myslím, že se pomalu už jedná o nejlepší volně přístupnou n-pláž v Praze.

 
-

Braník 10.6.2014

Vložil Michal76, 10. Červen 2014 - 13:15

Nudistická část na louce v Braníku stále funguje. Podél řeky je zřejmě kvůli soukromí nudistů ponechaný pruh vysoké trávy, který je podle vyležených plácků hojně využívaný. Voda ve Vltavě je jako vždy studenější, ale čistá.

 
-

Braník 3.8.2014

Vložil Michal76, 4. Srpen 2014 - 11:00

K mému potěšení se počet nudistů na této louce rok od roku rozrůstá. Letos tomu napomohlo vypuštění Šeberáku, takže několik lidí přesídlilo právě sem. Odhadem tu mohlo být okolo padesáti lidí a to je už slušné číslo. Ze strany textiláků, kteří přes nuda část procházejí jsem nezaznamenal jediný problém. Viditelně si už na přítomnost naháčů zvykli.

 
-

Braník - 2 moje letošní návštěvy

Vložil Noe Wosen, 5. Září 2017 - 15:28

Na louce jsem byl letos dvakrát. Poprvé v půlce srpna okolo 18. hodiny. Podruhé 30. 8. 2017 okolo poledne, tak nás tam bylo odhadem 80 – 90 naháčů. Většina naturistů přibližně 50+, tak jsem ihned zapadl. Sem tam byla i střední a mladší generace bez plavek. Muži mírně převažovali. Naháči se vyskytovali od mostu až do půlky louky. Přišel jsem jen na chvilku, vykoupal se, udělal několik temp, oschl a pokračoval do zaměstnání. Za tu půl hodinku stále přicházeli další a další naháči. Od půlky louky dál směrem k Braníku začínali lidi v plavkách. Tráva byla od půlky srpna posekaná. Po cestě u břehu prošlo několik pejskařů a lidí s kočárky. Voda byla chladnější, na osvěžení stačila. Do vody je několik vstupů, každý v různém stupni obtížnosti. U vstupu kde jsem byl já, seděl pár s kočárkem. Byli na procházce, oblečení. Paní si posteskla, že by se moc ráda vykoupala ale nemá plavky. Manžel ji povzbuzoval, ať se vykoupe bez plavek, že je na nudapláži, kde je nepotřebuje. Jak to dopadlo nevím. Musel jsem do práce. Louka je moc pěkné a klidné místo, rád se budu vracet.

 
-

Braník.

Vložil Noe Wosen, 10. Říjen 2018 - 23:31

Na louku do Braníka jsem letos zajel na kole několikrát. Osazenstvo je více či méně stálé. Potkal jsem tu všechny generace, i rodinku s dětmi. Je pravda, že starší generace 50+ a muži mírně převažují. Jádro se tu velmi dobře zná už ze Šeberáku, ale to vůbec nevadí. Zváni jsou všichni naháči. Byl jsem u toho, když přišla paní tak 40 let, že se dozvěděla od známého, že tu je nahaté koupání. Raděj přišla v plavkách, tak šly hned do tašky a paní s radostí nahatá do Vltavy. Mám pocit, že oproti loňsku malinko poklesla návštěvnost. Někomu, kdo je citlivý, může vadit množství procházejících pejskařů nebo vyložených čumilů. Ale i tak je Branická louka skvělé místo na nahaté koupání. Voda tu je k porovnání k jiným pražským nuda plážím nejlepší.

 
-

Branická louka Praha

Vložil Noe Wosen, 26. Červenec 2020 - 23:41

Nahaté koupání na louce pokračuje vesele dál. Osazenstvo je rozmanité, přátelské a není třeba se něčeho obávat. Plážový inženýr Arnošt tu je každý den. Atmosféra je klidná a přátelská, účast je hojná. Všechny generace jsou zastoupeny. Jen pejskaři a procházející čumilové vadí citlivějším povahám. Nejlepší nahaté koupání v Praze!!

 
-

Bránická tradice

Vložil nahatej, 28. Červenec 2020 - 0:55

Tohle jsou pro mě dvě hezké zprávy.

  1. voda ve Vltavě se na rozdíl od kdysi hodí ke koupání
  2. další potvrzení tolerance naší společnosti

Bránické Ledárny bývaly klasickým rekreačním místem už v 70. letech, i když koupání v tehdejší špinavé Vltavě prakticky neexistovalo. Tehdy se tam díky pár místním fandům pravidelně válel zajímavý volejbal. Iniciátorem byl bránický nadšenec, který to sice moc neuměl, ale staral se, nosil míč a síť. Scházelo se tam kuriózně nesourodé osazenstvo – ryzí amatéři i závodní hráči (pamatuju tam i reprezentanta), zedník vedle generálního ředitele, všichni jedna volejbalová rodina, mače bývaly občas i dost slušné.

Když sedl opravdový hic, odvážilo se pár největších drsňáků i zanořit. Voda cca 14 stupňů a hnusná k tomu. Zkusil jsem snad jen jednou.

Jestli se pamatuju dobře, už tehdy (začátek 70s) jsme tam po dohrání v trávě lehávali bez plavek. (To až zase nějaký medializovaný údajný pionýr nudismu bude na stará kolena hlásat, jak se v 1970s seznámil s FKK v NDR na Baltu a posléze ji „odvážně“ zavedl u nás.)

Tamější dění pak zničila výstavba Barrandovského mostu.

 
-

Braník/u řeky/železniční most

Vložil Wolf (bez ověření), 29. Červenec 2020 - 20:36

Ahoj,byl jsem tam dopol.Bezva.Nikdo.Deka do vysoké trávy…Ale je tam i posečeno. Odpoledne,komunita…více lidí ale lehl jsem si stranou soukromí…pak kvůli slunci ze stínu blíže cestičky. Úplně v poho.Pár procházejících.Klídek.Doporučuji. Kdo chce do řeky,volný přístup.

 
-

Dnes jsem byl opět.Vyšlapal

Vložil Wolf (bez ověření), 31. Červenec 2020 - 21:32

Dnes jsem byl opět.Vyšlapal jsem vysokou trávu,protože na místě,kde jsem byl posledně někdo obsadil. Opět klídek,bezva slunečné počasí.Doporučuji.

 
-

Branická louka 2021.

Vložil Noe Wosen, 20. Červen 2021 - 23:48

Nahaté koupání a opalování pokračuje vesele dál. Jen citlivějším jedincům procházející davy můžou vadit.

 
-

I love be naked

Vložil omacallejas1, 28. Červen 2021 - 9:31

I was there last November and nobody was naked, so I did not see any kind of „nudistika plaz“ signal to identify the area where exactly I can be naked. Anyway, I tried, I was naked during some minutes but 1 guys took a pic and it made me feel uncomfortable and nervous because maybe he can call to the police because maybe I was naked in not correct area.

omacallejas1@hotmail.com

 
-

Konec Braníku na dohled?

Vložil peťanpraha, 7. Červenec 2021 - 21:42

Včera jsem po výpravě rád využil možnosti svlažit se na nuda v Braníku. Jezdím kolem z práce, tak jsem tak skočil i dnes. Zdržel jsem se, byl jsem tam i po sedmé hodině. Už nás tam bylo jen několik. Když najednou se tam vzal borec (na fotce) s tím, že je to místo pro normální lidi, a že kdyby tam byl s holkou, dá mi po hubě. Řekl jsem mu, že to tam léta funguje jako nuda. Borec, asi pětadvacetiletý, vyholená palice, se chtěl prát, ale tam mu to přišlo moc blbý. Zašel o pár metrů dál a zdálo se, že někomu volá.

Příslušníci si dali načas, určitě čtvrt hodiny. Protože týpek stále korzoval asi deset metrů daleko a vypadalo to, že čeká, až půjdu, že si to se mnou rozdá, oblíkl jsem se a vypadl zadem. Jal se mě pronásledovat. Čekal, až zajdu do nějakého opuštěnějšího místa. Jakmile jsem se postavil proti němu, opřel za zábradlí, náhle změnil směr a šel pryč a otáčel se ke mě zády, abych ho nemohl fotit, což viděl, že se chystám.

Kolem nás projeli policajti, možná je ani neviděl. Tak jsem pelášil zpět a vše jim vysvětlil. Policajti (dva chlapi a jedna paní) vysvětlovali, že tam nuda není povolená, ostatně podle vyhlášky nikde na veřejné ploše v Praze, a že už je to štve. „Včera tady byly skoro u cesty nějaký nahatý baby,“ říkal policajt.

Navrhli, že by to mělo být oplocené z rákosu či co, aby tam nebylo vidět. Ale že jinak když mají oznámení, musejí ho řešit, a jsou za to prý i velké pokuty.

Svět se v prdel obrací…

PS: Ten chlapeček bonzáček zjevně měl nějaký problém. Řekl jsem mu, že jestli má problém s nudou, ať si stěžuje na hlavním nádraží, a pokud má problém se sebou, ať navštíví psychiatra. Tím jsem se zřejmě dotkl jeho ega, proto reagoval takto. Ale bylo vidět, že je konfliktní a že by to řešil takto i tak. Aspoň si pohonil ego (a doma šulina, neb kecům o holce nevěřím, která by měla o takového exota zájem?).

Psychopat u nuda v BraníkuPsychopat u nuda v Braníku
 
-

Nuda pláž "Braník", focená z vlaku 15.8.2021

Vložil eSHá, 16. Srpen 2021 - 1:14

Braník 15.8.2021Braník 15.8.2021

Tady se můžete podívat, jak jste vidět z jedoucího vlaku. Vím, že cestující vůbec nevnímají, že je něco jinak.

Pláž je docela hezky zaplněna. Aby ne, když bylo takové vedro. Voda ve Vltavě je ale na mne v tomto místě vždycky moc studená.

Myslím, že brzký zánik tohoto místa nehrozí.
 
-

Cestující

Vložil peťanpraha, 16. Srpen 2021 - 7:31

Cestující možná nic nevnímají, ale policajti jsou tam dvakrát denně. Nevím, zda už dali pokutu, podle mě ne, ale jistě s tím začnou. A to pak panečku bude cirkus. A jestli to bude takto pokračovat, jistě se vlastník pozemku zasadí o to, aby tam byla nějaká cedule vyloženě zakazující FKK.

Nicméně policatjův nápad na ohrazení rákosem není špatnej.

 
-

Stavět ploty je špatně

Vložil eSHá, 16. Srpen 2021 - 11:55

Ještě se vracím k tématu Braník. Nejprve historka z vlaku. Po této trati jezdí osobní doprava jen při výluce na trati 171 Praha – Beroun. Jel jsem tam s člověkem, který tuto trasu absolvoval poprvé v životě. Seděli jsme na té správné straně a hovořili. Schválně jsem sledoval, co bude dělat. Jeho koníček je focení, tudíž by tu krajinu měl vnímat jinak. Neviděl nic…

Kdyby v Čechách existovala nějaká organizace, která by nudisty zastupovala na veřejnosti, situace se mohla řešit „kladnou tabulkou“, nikoliv zápornou. Místo cedule zákaz FKK, by na ní mohlo stát třeba toto: Zde můžete narazit na nahé rekreanty. Policie by pak těch několik skalních bonzáků poslala do řiti a mohla by se v klidu věnovat užitečnějším věcem.

Tím, že jsem napsal (Myslím, že brzký zánik tohoto místa nehrozí.) jsem myslel jeho popularitu mezi lidmi. Je to hezká lokalita s dlouhou tradicí a byla by škoda o ní přijít. Detaily současné vyhrocené situace neznám, vídám to z vlaku…

 
-

Vlastnik lokality

Vložil VeronikaS, 20. Srpen 2021 - 23:32

Ta louka patri Povodi Vltavy a blize k mostu Hlavnimu mestu Praha. Myslim, ze nejjednodussi reseni je tuto lokalitu zoficialnit, nutna komunikace s urady, vzhledem k tomu, jake je v soucasnosti vedeni Prahy, tj. podpporuje i financne vsechny mozne gay a lesby parady, cyklo-pruhy apod. tak by to nemel byt problem. Bohuzel je to stejny problem jako Lhota, chybi organizace, mistni spolky, proste skupiny naturistu, kteri budou lobovat aby se co nejvice lokalit stalo oficialnimi.

 
-

Pořád dokola - dobrá myšlenka vs. tvrdá realita

Vložil Sam De Bill, 21. Srpen 2021 - 14:52

Admin: Vzhledem k dlouhodobému charakteru příspěvků subjektu Sam De Bill, které se neslučují s naturismem, jsem tento profil zablokoval.


Zdravím!

A děkuji všem opět za podnětnou diskusi na zajímavé téma a k věci, konečně po delší době příspěvků o ničem a „mimo“ … Nicméně je to stále stejné, jako v případě zatím oficiálních míst Lhota, Džbán, Hostivař či plánovaných (Most). Kde nejsou místní „naháči“ (ideálně ještě i organizovaní a zastoupení svými „vedoucími“), tak není s kým jednat o čem a co prosazovat. Neorganizovaní nahatí lidé, kteří dávají přednost svému soukromí, svobodě a vlastním aktivitám (často zejména sex. charakteru) totiž vůbec o oficiální N-lokality nestojí! Aby je tam pak někdo obíral o peníze a důstojnost (výměnou za služby typu smradlavá WC budka). A ještě navíc když je tam místní puritáni a mravokárci budou okřikovat či dokonce vykazovat, kdykoliv se např. rukou přiblíží k intimním partiím, aby se jen třeba podrbali/ly nebo se s parterkou/rem políbili/ly (nemluvě o „fuj“ fuj úchylech a zvrhlících" z LGBTQ+ komunity a jejich vzájemném „olizování se“) … Tyto pro většinu stále žel „zrůdy“ nikdy nebudou masově chodit a vítat N-rezervace pro asexuální naturisty a rodiny s dětmi, kteřížto suchaři se nikdy a nikde za nic netahají (nedrbají) a s nikým se ani kouskem těla „nedotýkají“, nosí respirátor i rukavice atd. atp. i do vody a u stánků s občerstvením …

Nahotě, zdravému rozumu i citu zdar, mazlení a skupinovému sexu zvlášť!!!

v ne+úctě Váš/vaše „vše“ SdB21

 
-

Za sebe (a věřím, že i za

Vložil Horác, 22. Srpen 2021 - 20:37

Za sebe (a věřím, že i za jiné) adminovi děkuji, už se to nedalo číst…

 
-

ofiko

Vložil peťanpraha, 23. Srpen 2021 - 15:07

Veroniko, nelze tam zřídit ofiko nuda. Brání tomu vyhláška Prahy. Proto policajti navrhovali oblast oplotit rákosem. Jde o to, že je to strašně na očích. A zvyková nuda jako právní pojem neexistuje. Doufám, že se to nějak vyřeší. K tomu místu mám asi tak čtvrt hodiny pěšky, tedy nejblíž. Ale po tom incidentu už se bojím.

K zablokovanému účtu. Já jsem se Samem s lecčím souhlasil, ale jeho zaměření a zdůrazňování sex. radovánek mi už přišlo zvrhlé, bohužel. A na tuto stránku to nepatří. Proč? Jednoduše: Když se s lidmi bavím o naturismu, často si myslí, že naturisti jsou úchyláci, a že v naturismu jde o sex. Pokud sem přijdou a uvidí tuhle spoušť, tak jim bude jasné, že se nemýlili. Mimochodem z tohoto důvodu jsem byl před rokem vyhozen z práce – protože HR zaměňovala naturismus a prasárničky a návrh na nudu považovala za sex harassement. Naturisti jistě nejsou frigidní, ale bylo by dobré na takto veřejném a exponovaném místě ukazovat no-sex stránku naturismu. Plís!

 
-

Souhlas s adminem

Vložil volynak, 23. Srpen 2021 - 16:47

Souhlasím se zablokováním Sama. Jeho příspěvky byly vždy rozsáhlé, ale vlastně o ničem, jen takové bláboly

 
-

Branická louka.

Vložil Noe Wosen, 27. Červen 2023 - 0:22

Nahaté koupání v Braníku stále funguje. Občas přijedou na udání policajti. Vadí chození po louce. Sezení na schodech u Vltavy je tolerováno. Složení se neustále mění ale za sluníčka desítky jedinců, spíše senioři. Plážový inženýr Arnošt je stále na svém místě. Vltava skvěle osvěží. V zimně se tu také plave o 106.