NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Praha - Braník

Vložil JirkaRybka, 6. Leden 2007 - 3:08
Aktualita: 

VÍTEJTE v BRÁNÍKU.

Mapa, plánek, souřadnice: 

Přibližně, (lokalita je dlouhá) (GPS: 50.028447, 14.399954). Mapa ZDE

 In-počasí

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 


Celk. pohled: většina louky je spíše textilníCelk. pohled: většina louky je spíše textilní Vstup do vodyVstup do vody Pohled z cyklostezkyPohled z cyklostezky

Zarostlá zadní část (u mostu): nejpravděpodobnější nudaZarostlá zadní část (u mostu): nejpravděpodobnější nuda Pohled z mostuPohled z mostu Pohled přes voduPohled přes vodu

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Vstupné je bezplatné, lokalita je přístupná 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Vlakem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení na dojití.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky jen vlastní.
Kemp na dojití.
Omezená kapacita parkoviště.

Vhodnost: 
Pro plavce.
Na opalování.
Možno i se psy.
Lodičky.

Parkoviště: 

V okolních ulicích Prahy, zejména U Kempinku.


Sport - zábava: 


V těsné blízkosti tenis, golf a řada dalších hřišť, cyklostezka využívaná i pro kolečkové brusle… Vše ale pochopitelně textilní, hřiště v uzavřených areálech. Díky tou že jste v Praze tak je každá zábava blízko.

Ubytování: 


V těsném sousedství kemp, další možnosti se jistě také najdou v Praze. Velké množství hotelů a všemožného ubytovaní.

Velikost pláže: 
Něco kolem 0,5km říčního břehu (spíše T)

Komplikace: 
Nedostatek soukromí.
Průchozí komunikace.

Terén pláže: 
Tráva.
Málo stromů – málo stínu.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Park.
Město.
Doprava v doslechu.
Rušno.

Vodstvo - údaje: 

Řeka Vltava.


Vodní plocha: 
Řeka.
Slabý proud.
Schůdky.
Voda obvykle ujde.

Po svých / s jízdenkou: 


Do zastávky Nádraží Braník tramvajemi 3, 17, 21, 16, případně autobusy 106, 121, 182, 253, nebo i vlakem do stanice Praha-Braník, projít mezi areály směrem k řece (ul. U Kempinku – podjezd tramvajové tratě) a najít si svoje místečko na břehu (od konce uličky vlevo, spíše asi zarostlé konce louky). Přímo podél vody prochází kvalitní cyklostezka z centra do Modřan (s nedalekým napojením na směry Hlubočepy a Krč).

Autem: 


Z Modřanské poblíž Branického nádraží odbočit (na světlech) do podjezdu tramvajové tratě (ul. U Kempinku), dál rovně k řece (po levé straně se parkuje). Lokalita začíná přímo u konce uličky, naháči asi spíše v zarostlých koncích.

Další info: 

Neoficiální místo, kde se vyskytovalo dříve spíše jen pár n-odvážlivců, kteří zde však byli zatím vždy v pohodě tolerováni. Dlouhá louka od loděnice až pod most Inteligence se využívá ke slunění (převážně textil), co 200 až 300 metrů je vybetonovaný vstup do řeky. Louka je dosti rozlehlá, od sousední cyklostezky a pěší cesty oddělená dvojím stromořadím. Na ploše louky dominují textiláci, ale za pěkného dne se často i tam vyskytne pár naháčů. 2009–2011: Na neposekané části od posledních schodů do vody dále k mostu bývá pravidelná návštěva cca. 15 i více naháčů. Počet zřejmě rok od roku stoupá, a tato zadní část louky bývá čistě naturistická (průchozí pěšinu nepočítaje).


Nejbližší obce: 

Praha-Braník.


Turistické cíle: 
Na protilehlém břehu řeky Barrandovské terasy s (nepřístupnou?) rozhlednou, památkově chráněný železniční Pražský Semmering, Prokopské údolí, a dalších cílů se v Praze najde nepočítaně…

Karlův most , Pražský hrad.Karlův most , Pražský hrad.

English / Deutsch: 

A simple river-side: You'll maybe find a suitable place for a little sunbathing, maybe meet some naturists in the wild grass at the end near the bridge… But it's not a true nude-beach. Visit on your own risk. 2009–2011: About 15 (or even more) regular naturists are usually forming a small nude place at the end near bridge, the number seems to increase over recent years. Also few nudes are usually spread (and tolerated) all over the long shore.


Aktualizováno: 
11.8.2020 Ivo Žurek

5
 
-

Starší komentáře k Braníku

Vložil admin, 29. Červenec 2005 - 3:15

V Praze se dost často chodím koupat k Vltavě. V rekreační zóně mezi branickým kempem a branickým železničním mostem se nachází velká travnatá plocha a lidé se tam opalují porůznu, nahoře bez u žen je docela běžné, a naháče už jsem tam taky viděla. Dost lidí by se tam asi rádo koupalo bez plavek. Je tam několik vstupů do vody po schodech (trochu poničené povodní), ale na druhou stranu tam povodeň nanesla docela dost písku, takže letos koncem léta už to tam bylo docela O.K. Jedny schody do vody a prostor kolem něj by nebylo špatné používat pro koupání bez plavek. Voda ve Vltavě je chladnější v letošním teplém létě však překonala 20°C a špinavá před Prahou rozhodně není. Má to tam i několik nevýhod. Nezodpovědní chovatelé psů tam někdy nechávají své miláčky volně pobíhat a občas se tam objeví i nějaké podivné individuum, zákaz vjezdu aut také ne vždy je dodržen.
Jana P., 2003

Taky jsem se byl podívat v Braníku a mohu potvrdit, co psali Jana P. a Sema. Slunící se lidé na louce a u vody, nudisty jsem zaznamenal 2 asi 300 m od sebe (já jsem byl ten třetí). Ale možnosti tam jsou, použitelná část břehu je dlouhá skoro půl km s mnoha vstupy do vody, která je vskutku překvapivě čistá (kam se hrabou pražské nádrže) a včera byla na řeku docela teplá. Občas křoví, vysoká tráva, na několika místech jsou písečné miniplážičky, ale to je zrovna hned u cesty, takže osamělý vlk si tam netroufne, aby nebyl za úchyla. Ale skupinka by tam jistě neměla problém.
Ve svém posledním příspěvku jsem byl skeptičtější než je třeba. V Braníku jsem byl za posledních deset dní několikrát a zdá se, že některé části břehu se docela úspěšně zavedly alespoň jako smíšené. Ve srovnání se současným Džbánem je voda ve Vltavě sice studenější, ale daleko čistší; dalším pozitivem je dostatek klidu a soukromí na břehu.
slowfellow červenec-srpen 2004

Nedaleko (cca 100 m od severního konce pláže) je vedle kempu občerstvení. Bez plavek to ale jednotlivcům nedoporučuji, lidé už tak dělali poznámky… proto doporučuji trávu u břehu a pro občerstvení pouze větší nejlépe smíšenou skupinku. Počet N vs T: V sobotu byli bez plavek včetně mne dva muži. Pěkně každý na jednom konci. Ženy pouze semtam nahoře bez. Plavky měl … ten zbytek V neděli tři muži (včetně mne), jedna dospělá žena a jedna cca. dvouletá „žena“. Jeden muž se ženou tvořili pár, dokonce i pár vět jsem s nima prohodil. Pokud si najdete místo ve vodních travinách blíže u břehu, je to jednak VELMI měkké a pohodlně a jednek nejste tolik vidět. Pokud bude na tuto pláž chodit více N lidí, má dobrou šanci ujmout se.
Po dalším týdnu přidám upřesnění: Na severním konci je „vodní zdroj“ a mezi ním a kempem je prostor s vysokou trávou. Tam bylo o týden později naháčů mnohem více. Asi čtyři :-)
brutusek 10.8.2004 (zkráceno)

Nikomu nahota nevadí, ať už to byl mladík sedící na betonových schodech nebo pozorovatel ležící pět metrů od nich. Voda byla před necelými dvěma týdny velice osvěžující, dalo se vydržet nějakých třicet temp a rychle ven. Vzhledem k velkému horku se celý proces musel (a dal) po pěti deseti minutách opakovat. Jako ve všech ostatních nížinných řekách – mám zkušenost s Radbuzou nad Litickou přehradou – je voda lehce zakalená jemným bahýnkem a plovou v ní různé přírodní smeti, zcela určitě však nekvete. Braník je typická divočina bez jakéhokoli zázemí, vše tedy brát s sebou. Absenci sprch a občerstvení v Braníce (oproti nedalekým Žlutým lázním) vyrovnávají betonové schody do vody a větší klid.
Vladimír Pick 29.7.2005 (zkráceno)

 
-

Braník, aktuální stav

Vložil Slowfellow (bez ověření), 24. Srpen 2009 - 21:56

Vypadá to, že v Braníku se skutečně zavedla tolerovaná neoficiální nudapláž. Na jižní (neposečené) části louky kolem posledních schodů do vody a dál směrem k železničnímu mostu bylo dnes odpoledne (24. 8.) asi 15–20 naturistů. Je tam řada vyležených míst ve vysoké trávě (nic moc pro čumily), lidé chodí bez plavek i do vody, textiláci se v této části louky téměř nevyskytují. Nevýhodou je jen chybějící zázemí a to, že tudy vede cesta dál podél Vltavy (naštěstí nepříliš frekventovaná). Výhodou (zvlášť touto dobou) je poměrně čistá voda ve Vltavě.

 
-

Braník: Lokalita vypadá lépe než Šeberák

Vložil Radka (bez ověření), 22. Červen 2010 - 12:17

Branická loukaBranická louka

Letos bude posekaná celá louka.

Radka
 
-

Braník 2.7.2010

Vložil Michal76, 2. Červenec 2010 - 17:38

Dnes v 16h bylo v Braníku 15 naháčů rozprostřených po celé pláži. S textiláky zde mohlo být nějakých sto lidí. Pláž je hezky posečená a voda čistá. Jen trochu studená, to je ale ve Vltavě vždycky.

 
-

Braník - Louka posečená, voda velmi příjemná

Vložil Vladimír, 15. Červenec 2010 - 7:56
Obrázek uživatele Vladimír

Louka kompletně posečená, naháči (a nahačky) u mostu, sem tam nějaký v prostoru od loděnice (severní okraj). Naprostá tolerance. Voda odhadem ke 20 stupňům, tedy velice příjemná v 35stupňových vedrech, na povrchu plavou fytosmeti a kachny, viditelnost do hloubky kolem 30–50 cm. Skvělé!

 
-

Braník 24.5.2011

Vložil Michal76, 24. Květen 2011 - 16:03

I když je dnes pracovní den, bylo na posečené louce v poledne 15 nudistů. Začíná se to tu pěkně rozjíždět, každým rokem toto číslo narůstá. Pomalu, ale jistě.

 
-

Braník 28.6.2011

Vložil Slowfellow (bez ověření), 30. Červen 2011 - 0:15

Branická louka jako by se stávala něčím na způsob Englischer Garten v Mnichově, pokud jde o koexistenci textilu a nahatosti. (Jo, asi přeháním, ale jen trochu.) Kromě už zavedené nudistické kolonie na neposekaném konci louky u železničního mostu (kolem 20 lidí s převahou dříve narozených) jsou po posečené části louky rozptýleni a tolerováni nahatí jedinci, dvojice i skupinky. Není jich moc, ale jsou, a nezdá se, že by s tím měl někdo z ostatních problém. Voda ve Vltavě studenější, ale dá se, a čistotou jí jiné pražské přírodní koupání nemůže konkurovat.

 
-

Braník v září 2011

Vložil JirkaRybka, 11. Září 2011 - 23:33
Obrázek uživatele JirkaRybka

Dnes (11.9.2011) jsem zas jednou do Braníka zavítal, a musím s potěšením potvrdit předchozí dobré zprávy. Již docela zavedená n-část vzadu u mostu dnes čítala asi 40 lidí, a pár rozptýlených naháčů bylo vidět i po rozlehlém a textiláky řídce obsazeném zbytku louky. Myslím, že se pomalu už jedná o nejlepší volně přístupnou n-pláž v Praze.

 
-

Braník 10.6.2014

Vložil Michal76, 10. Červen 2014 - 13:15

Nudistická část na louce v Braníku stále funguje. Podél řeky je zřejmě kvůli soukromí nudistů ponechaný pruh vysoké trávy, který je podle vyležených plácků hojně využívaný. Voda ve Vltavě je jako vždy studenější, ale čistá.

 
-

Braník 3.8.2014

Vložil Michal76, 4. Srpen 2014 - 11:00

K mému potěšení se počet nudistů na této louce rok od roku rozrůstá. Letos tomu napomohlo vypuštění Šeberáku, takže několik lidí přesídlilo právě sem. Odhadem tu mohlo být okolo padesáti lidí a to je už slušné číslo. Ze strany textiláků, kteří přes nuda část procházejí jsem nezaznamenal jediný problém. Viditelně si už na přítomnost naháčů zvykli.

 
-

Braník - 2 moje letošní návštěvy

Vložil Noe Wosen, 5. Září 2017 - 15:28

Na louce jsem byl letos dvakrát. Poprvé v půlce srpna okolo 18. hodiny. Podruhé 30. 8. 2017 okolo poledne, tak nás tam bylo odhadem 80 – 90 naháčů. Většina naturistů přibližně 50+, tak jsem ihned zapadl. Sem tam byla i střední a mladší generace bez plavek. Muži mírně převažovali. Naháči se vyskytovali od mostu až do půlky louky. Přišel jsem jen na chvilku, vykoupal se, udělal několik temp, oschl a pokračoval do zaměstnání. Za tu půl hodinku stále přicházeli další a další naháči. Od půlky louky dál směrem k Braníku začínali lidi v plavkách. Tráva byla od půlky srpna posekaná. Po cestě u břehu prošlo několik pejskařů a lidí s kočárky. Voda byla chladnější, na osvěžení stačila. Do vody je několik vstupů, každý v různém stupni obtížnosti. U vstupu kde jsem byl já, seděl pár s kočárkem. Byli na procházce, oblečení. Paní si posteskla, že by se moc ráda vykoupala ale nemá plavky. Manžel ji povzbuzoval, ať se vykoupe bez plavek, že je na nudapláži, kde je nepotřebuje. Jak to dopadlo nevím. Musel jsem do práce. Louka je moc pěkné a klidné místo, rád se budu vracet.

 
-

Braník.

Vložil Noe Wosen, 10. Říjen 2018 - 23:31

Na louku do Braníka jsem letos zajel na kole několikrát. Osazenstvo je více či méně stálé. Potkal jsem tu všechny generace, i rodinku s dětmi. Je pravda, že starší generace 50+ a muži mírně převažují. Jádro se tu velmi dobře zná už ze Šeberáku, ale to vůbec nevadí. Zváni jsou všichni naháči. Byl jsem u toho, když přišla paní tak 40 let, že se dozvěděla od známého, že tu je nahaté koupání. Raděj přišla v plavkách, tak šly hned do tašky a paní s radostí nahatá do Vltavy. Mám pocit, že oproti loňsku malinko poklesla návštěvnost. Někomu, kdo je citlivý, může vadit množství procházejících pejskařů nebo vyložených čumilů. Ale i tak je Branická louka skvělé místo na nahaté koupání. Voda tu je k porovnání k jiným pražským nuda plážím nejlepší.

 
-

Branická louka Praha

Vložil Noe Wosen, 26. Červenec 2020 - 23:41

Nahaté koupání na louce pokračuje vesele dál. Osazenstvo je rozmanité, přátelské a není třeba se něčeho obávat. Plážový inženýr Arnošt tu je každý den. Atmosféra je klidná a přátelská, účast je hojná. Všechny generace jsou zastoupeny. Jen pejskaři a procházející čumilové vadí citlivějším povahám. Nejlepší nahaté koupání v Praze!!

 
-

Bránická tradice

Vložil nahatej, 28. Červenec 2020 - 0:55

Tohle jsou pro mě dvě hezké zprávy.

  1. voda ve Vltavě se na rozdíl od kdysi hodí ke koupání
  2. další potvrzení tolerance naší společnosti

Bránické Ledárny bývaly klasickým rekreačním místem už v 70. letech, i když koupání v tehdejší špinavé Vltavě prakticky neexistovalo. Tehdy se tam díky pár místním fandům pravidelně válel zajímavý volejbal. Iniciátorem byl bránický nadšenec, který to sice moc neuměl, ale staral se, nosil míč a síť. Scházelo se tam kuriózně nesourodé osazenstvo – ryzí amatéři i závodní hráči (pamatuju tam i reprezentanta), zedník vedle generálního ředitele, všichni jedna volejbalová rodina, mače bývaly občas i dost slušné.

Když sedl opravdový hic, odvážilo se pár největších drsňáků i zanořit. Voda cca 14 stupňů a hnusná k tomu. Zkusil jsem snad jen jednou.

Jestli se pamatuju dobře, už tehdy (začátek 70s) jsme tam po dohrání v trávě lehávali bez plavek. (To až zase nějaký medializovaný údajný pionýr nudismu bude na stará kolena hlásat, jak se v 1970s seznámil s FKK v NDR na Baltu a posléze ji „odvážně“ zavedl u nás.)

Tamější dění pak zničila výstavba Barrandovského mostu.

 
-

Braník/u řeky/železniční most

Vložil Wolf, 29. Červenec 2020 - 20:36
Obrázek uživatele Wolf

Ahoj,byl jsem tam dopol.Bezva.Nikdo.Deka do vysoké trávy…Ale je tam i posečeno. Odpoledne,komunita…více lidí ale lehl jsem si stranou soukromí…pak kvůli slunci ze stínu blíže cestičky. Úplně v poho.Pár procházejících.Klídek.Doporučuji. Kdo chce do řeky,volný přístup.

 
-

Dnes jsem byl opět.Vyšlapal

Vložil Wolf, 31. Červenec 2020 - 21:32
Obrázek uživatele Wolf

Dnes jsem byl opět.Vyšlapal jsem vysokou trávu,protože na místě,kde jsem byl posledně někdo obsadil. Opět klídek,bezva slunečné počasí.Doporučuji.