NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Praha - Počernický rybník.

Vložil JirkaRybka, 14. Duben 2009 - 0:11
Aktualita: 

VÍTEJTE na POČERNICKÉM RYBNÍKU.

Mapa, plánek, souřadnice: 
Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 
Pláž od západu: od vstupuPláž od západu: od vstupu Západní cíp pláže: textilZápadní cíp pláže: textil Pláž od východu: od nádražíPláž od východu: od nádraží Pohled přes vodu: celá plážPohled přes vodu: celá pláž

Vstupné, provozní doba, kontakt: 


Pláž je přístupná po celý rok, 24 hodin denně a vstup je bezplatný.


Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení na dojití.
WC na dojití.
Sprchy nejsou.
Lodičky nelze.
Textilní kemp.
Kemp na dojití.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.

Parkoviště: 
Odbočka z ČeskobrodskéOdbočka z Českobrodské Parkoviště u pumpyParkoviště u pumpy

Nejbližší možnost parkování (150m od pláže) je na krátké polní cestě od Českobrodské ulice k železničnímu náspu (odbočka cca. 100m od benzínové pumpy mezi Běchovicemi a Dolními Počernicemi), tam se ale vejde jen málo aut. POZOR – přilehlý lesík má charakter mokřadu, raději při parkování nesjíždět z cesty. Solidní, i když taky ne moc velké, parkoviště má benzínová pumpa na ul. Českobrodská (400m), dále se dá zaparkovat na několika místech v okolí zámku (ul. Národních hrdinů, 800m). Malá plocha pro několik vozů je i na konci ul. Ke hrázi (v rohu rybníka u trati), tam ale platí zákaz vjezdu!

Sport - zábava: 

Na pláži není žádná vybavenost. Plavání, opalování, rybaření..

Ubytování: 


V těsné blízkosti rybníka (prakticky přes ulici od vstupu na hráz, 800m od pláže) se nachází kemp Sokol Dolní Počernice. V Praze najdete ubytování dost a dost, všeho druhu.

Velikost pláže: 
cca. 300x50m

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Park.
Město.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 


Počernický rybník (17ha, prý největší rybník v Praze), na říčce Rokytka.


Vodní plocha: 
Rybník.
Dno kamenité.
Dno blátivé.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda obvykle ujde.
Voda v létě kvete.

Po svých / s jízdenkou: 

plánekplánek
Jednou možností přístupu je procházka od Počernického zámku (zastávka autobusu 163 „Škola Dolní Počernice“) přes hráz rybníka a po jeho vzdálenějším břehu na pláž (800m, nejhezčí cesta).

Dále lze dorazit podél železniční tratě od podjezdu v ulici Národních hrdinů (nedaleko zastávky autobusů 109, 110, 163, 208), ulicí Ke hrázi a dál rovně podél rybníka (od autobusu tudy asi 1km).

Třetí možností je polní cesta s podjezdem žel. trati hned u pláže, která odbočuje z frekventované silnice Českobrodské asi 100m od benzínové pumpy – tato trasa je ale pro pěšího dosti nepříjemná, a prakticky bez napojení na MHD. Může být vhodná pro cestu z blízkého nádraží Praha-Běchovice (existuje sice i pěšina přímo ze zadního konce pláže, ale ta vstupuje do rozsáhlého kolejiště ze zadní strany, asi 0,5km od nádražní budovy, takže ji asi nelze doporučit – nemám přesné info).

Pro cyklistu jsou použitelné všechny tři varianty; od zámku přes hráz pomalu a opatrně (park). Kolem zámku prochází cyklotrasa.

Autem: 
Cesta k pláži: směr od centraCesta k pláži: směr od centra

Přijedeme pro staré Českobrodské, kam lze v těsné blízkosti rybníka snadno sjet i z dálničního okruhu – od sjezdu na Běchovice se vydáme směrem do centra, resp. na Dolní Počernice. Můžeme zastavit u benzínové pumpy po levé (od centra pravé) straně, a pěšky dojít na polní cestu o 100m dále, nebo zaparkovat až tam. (Pláž je za podjezdem vpravo.) Případně můžeme odbočit až v Dolních Počernicích do ul. Národních hrdinů, zaparkovat někde u zámku (vpravo), a obejít rybník pěšky.

Další info: 


Pláž na Počernickém rybníku se nachází na jižním břehu, z opačné strany je jasně ohraničena železniční tratí (hluk projíždějících vlaků). Je to poměrně rozlehlá, slunečná louka se stromy podél břehu, trávník ovšem zřejmě nikdo neseče, takže je porost trochu vyšší… Zkraje u přístupové cesty (západní konec) se zdržují spíše textiláci, naopak zadní konec (východní, zužující se část s vysokou trávou a pár stromky) je okupován spíše specifickým osazenstvem s homosexuálním nádechem. Podle chuti si lze nalézt vhodné místo někde uprostřed této stupnice.

Jde o dobře zavedenou n-lokalitu, jejíž tradice (dle vyjádření místních) sahá zpátky až do 80.let (kdy zde prý mezi křovinami řádili příslušníci VB na motocyklu – dnes jen úsměvná vzpomínka).

Východní konec pláže se zužuje, a končí houštinou (pěšina z pláže pokračuje do kolejiště Běchovického nádraží a do mokřadu, snad jen místní vědí kam to vede), takže místo není průchozí. Na pláži není žádná vybavenost. V blízkém okolí najdeme dvě možnosti občerstvení (či WC), ty však s rekreací na rybníku nijak nesouvisí, a tedy vyžadují plné ustrojení. Nejbližší je benzínová pumpa (s doplňkovým prodejem) přímo za tratí, podchodem u západního konce pláže (400m). V parku pod severní stranou hráze pak najdeme restauraci „Léta Páně“ (800m).

Počernický rybník je chráněná přírodní památka (spolu s přilehlým parkem) a jedná se o hnízdiště ptactva. Nejrůznější cedule proto apelují především na pejskaře, aby nenechali své miláčky volně pobíhat, ale i na zachování klidu celkově. Postarší cedule zakazovala i používání jakýchkoliv plavidel. Pokud jde o koupání, není nijak omezeno ani zakázáno, o rekreační funkci rybníka najdeme i zmínky v informačních materiálech. Po rekonstrukci v letech 2004–2006 je rybník v dobrém stavu, a dostal dokonce i nový ostrov. Voda ovšem není zrovna průzračná, podobně jako na ostatních Pražských lokalitách – rybnících.

Nejbližší obce: 

Pražské městské části Dolní Počernice a Běchovice.


Turistické cíle: 
Jeden ze zámeckých objektů: restauraceJeden ze zámeckých objektů: restaurace

Samotný rybník je součástí chráněné přírodní památky, na hrázi a na severním (k pláži protilehlém) břehu najdeme řadu informačních tabulí místní naučné stezky. Hráz samotná je pak součástí níže položeného parku, na jehož severní straně se nachází místní zámek (nepřístupný, Dětský domov) s dalšími objekty (kostel Nanebevzetí Panny Marie, bývalý mlýn a pivovar).

Karlův most , Pražský hrad.Karlův most , Pražský hrad.

English / Deutsch: 


Nice large bit of grass, on the shore of a large pond, very close to railway (sometimes a bit noisy…) The beach is unofficial, no services provided, free access. Textiles usually stay near the entrance (west end), the rest is often completely clothes-free (the back end with wild grass often frequented by homosexuals). This is a traditional, well established beach, frequented by naturists since 80's.


Aktualizováno: 
Listopad 2011 Jirka Rybka + Roland.

5
 
-

Počernický rybník Aktuální stav srpen 2009

Vložil MartinC, 9. Srpen 2009 - 22:24
Obrázek uživatele MartinC

Trávu zde nikdo neseče, takže na vzdálenější (nudistické) části je vysoká cca 80 cm. Pokud tedy nezaberete vyválené místo po někom před Vámi, čeká Vás pěkný prales. Voda sice méně průzračná, ale na koupání snesitelná.

 
-

Dneska i já

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 23. Duben 2011 - 21:11

Jelikož jsem měl dneska po celý den po dlouhé době volno a bylo hezky, rozhodl jsem se zkusit se sem podívat. Pocity – smíšené. Především je třeba říct, že se mi tu ohromně líbí. Je to opravdu útulné. Škoda jen, že člověku za hlavou rámusí vlaky. Za další mě překvapila četnost sexuálních aktů, úplně vzadu si to jeden mládenec s jistou holkou (asi tak osmnáctiletí, tipuju) rozdávali dlouhé hodiny. Voda je extrémně hnusná a smrdí. Zkusil jsem její teplotu rukou, ale po chvíli jsem si uvědomil, když už jsem byl zase zpátky na svém místě, že něco divného cítím… a až po chvíli jsem zjistil, že je to ta ruka. Smrděla po… víte, že jo? Lidském, čerstvém. Tohle jsem nikdy nezažil a udělalo se mi jaksi nevolno. Důkladně jsem si otřel ruce trávou, ale ten smrad prostě nevymizel. Celý den jsem se štítil sám sebe. Je tam zajímavé zvířectvo, vyděsila mě ještěrka, která mi přeběhla přes ruku, to se mi moc líbilo, mám rád zvířátka :-) i když klíšťata ne a jeden neřád si to plazil po mně. Další věc, která mě šokovala. Šel jsem se trochu porozhlédnout po okolí a ocitl se v asi textiálcké zóně. Jakýsi starý chlap s babou, oba extrémně hnusní a zřejmě i hloupí, směrem na mě prohodili, co že se tu předvádím a že jsem asi nějakej teplouš a kretén. Říkali to dost nahlas, abych to slyšel, samozřejmě jsem nereagoval. Teplej nejsem a kretén určitě taky ne, to bych se určitě neživil tím, čím se živím, což je vyloženě intelektuální záležitost, že ;-)

Nicméně opakuju, líbilo se mi zde a snad jediná věc, která mi chyběla, byl nějakej parťák nebo parťačka na pokec. Chce se pro příště někdo ke mně přidat? (Nejlíp někdo, kdo je mi věkově tak nějak příbuzný, takže od nevímkolik do cca 30. Já mám 28.) Můžete mi psát třeba na nahatej.kluk@seznam.cz. Dík a těším se :-)

 
-

Počernický rybník.

Vložil Noe Wosen, 11. Říjen 2018 - 0:07

Na popud zdejšího infa o lokalitě jsem koncem letošního července navštívil Počernický rybník. Přijel jsem na kole od nádraží Běchovice. Hned na začátku rybníka jsem na místě u vody viděl dva mazlící se kluky. O několik metrů dál bylo kluků několik desítek. Všichni byli rozmístěni na louce. Ženu jsem neviděl žádnou, tak jsem ihned pochopil. Na louce se sice kluci nemazlili, ale jako nového si mě prohlíželi. Nelenil jsem a popojel pár set metrů k textilákům. Tam se už lidi koupali. Byla tam obrovská hromada odpadků a vedle leželi ve tři hodiny odpoledne na mol opilí lidé. Jedna žena a dva muži. O kus dál se několik lidí koupalo v plavkách. Plavky s sebou nevozím, tak jsem do vody nešel. Na pohled byla voda srovnatelná se Džbánem nebo s Hostivaří. Byla to má první a poslední návštěva tohoto místa.

 
-

Spíš na lenošení

Vložil Dovahkiin, 15. Červenec 2024 - 17:46

Šel jsem dopoledne, ale nikdo nikde, tak jsem lehl k západní části, kde byly v plavkach, tak jsem byl taky. Po poledni jsem pak sel na misto, par liditam bylo, opalovacka super, koupani je horsi, voda neni uplne optimalni