NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Růženin lom, Pod Hády, Brno - Líšeň.

Vložil admin, 17. Květen 2007 - 18:15
Aktualita: 

VÍTEJTE v lokalitě Růženin Lom – Hády Brno

Mapa, plánek, souřadnice: 
(GPS: 49.217075, 16.672494)

Skeň a jeď přímo na Růženin lom :-)Skeň a jeď přímo na Růženin lom :-) Předpověď počasí
Počasí Brno - Slunečno.cz

Přístupnost pláže: 
Volně přístupná.
Přístup komplikován terénem.

Fotografie: 

plánekplánek

Vstupné, provozní doba, kontakt: 

Bezplatný vstup, lokalita je přístupná celoročně 24 hodin denně.


Doprava: 
Autem
Autobusem
MHD
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Neoficiální smíšená pláž.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení není.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky nelze.
Kemp není.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro plavce i neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.

Parkoviště: 

Parkování při silnici kde se dá.


Sport - zábava: 


Plavání, opalovaní, rybaření .

V okolí roste hodně hub.

Ubytování: 

Ubytování najdete v nedalekém Brně. Penziony, hotely, ubytovny, priváty.

V okolí je i několik stanových kempů.

Možná by se dalo najít opodál místo na divoké kempování.

Velikost pláže: 
Menší travnatá louka.

Komplikace: 
Pejskaři.
Nedostatek soukromí.
Procházející textiláci.

Terén pláže: 
Písek.
Štěrk.
Kamení.
Bez stromů - není stín.

Okolí: 
Skály, lom.

Vodstvo - údaje: 

Dvě malá jezírka, ale na pár temp to stačí.


Vodní plocha: 
Lom.
Dno štěrkové.
Žádný proud.

Po svých / s jízdenkou: 
Informace o možnostech MHD: Jedou tam v podstatě 3 autobusy: č. 56 ze Staré osady, č. 78 z Líšně (Houbalova) do Modřic Olympie, a pak bezbariérový autobus č. 204 (ten jen ve všední dny). Pro úplnost uvádím, že na zastávce Velká Klajdovka, která je nejblíž Růženinu lomu zastavuje i autobus č. 99, který ale jezdí jen brzy ráno a pozdě večer. Ale třeba tam budete chtít do rána stanovat. Taky tam jezdí speciální „cyklistický“ autobus C2 ze Staré osady, připomínám že jen o víkendech. Veškeré jízdní řády uvedených spojů najdete na stránce Dopravního podniku města Brna. Vystoupíte ve všech případech na zastávce Velká Klajdovka. Dáte se směrem od sídliště, a po pár metrech uvidíte velkou křižovatku. Za ní uvidíte odbočku, u které je spousta cedulí, označujících podniky, které pod Hády sídlí. Je tam i cedule Kynologický klub, a taky zákaz vjezdu s výjimkou pro pracovníky a zákazníky oněch firem. Dáte se tudy (pozor při přecházení křižovatky!). Podél psince pořád dozadu, tam, kde psinec končí uvidíte na protější straně cesty mohutné houští, a tam je ona díra v plotě.

Autem: 
Autem se na Růženin lom dostanete když od konečné tram. 8 pojedete stále rovně (zatáčka vlevo) směr Hády až se dostanete na takovou křižovatku, ale vy stále pojedete rovně. Mimo jiné je na tom rohu i ukazatel na kynologický areál (Ábel napsal že je to policejní psinec) a dojedete až tam. Pro orientaci, kdyby jste jeli z té křižovatky vpravo nahoru tak dojedete k hotelu Klajdovka.
Pohodičkův Přesný Popis Příjezdu

Další info: 

Hned u vchodu (díry v plotě) vítá velká tabule, kterou tam umístili ochranáři. Nezakazuje vstup, ale informuje o lokalitě. Je to bývalý, dnes rekultivovaný lom s jezírky, rákosem a zajímavými geologickými útvary. Ochranáři tam žádají veřejnost o maximální ohled k tamní přírodě, doufejme, že naturisté s tím žádné problémy mít nebudou. Jde se tam směrem k vysílači na Hádech, uličkou kde je na jedné straně kopec, také chráněný, a na druhé je zařízení židenických kynologů a kousek dál také policejní psinec s cedulí jak vrata, takže nezabloudíte. Jak končí psinec, tak přesně naproti je v houští skrytý onen plot, díra je nějak značená, takže soudím, že je oficiální. Za dírou ostrý sešup dolů, a jste v ráji. Pravda, pro milovníky dobrého koupání to nic moc není, voda je mělká a celková plocha vody je velmi malá. Ale pokud Vám jde hlavně o pobyt v přírodě, v klidu a harmonii se sebou i s druhými, tak je to Vaše místo. Je tam daleko víc místa k procházkám než na přehradě, neruší Vás očumovatelé z lodí ani civlizační hluk a smrad. Osazenstvo je zčásti nahaté, většinou (doufejme, jen dočasně) textilní, ale problémy jsem tam nezjistil. Nenaturisté o výskytu naháčů vědí a tolerují je. Pro mně ideální lokalita. Nemám rád gheta všeho druhu, naturistická nebo vozíčkářská nebo jaká. Je tam prostě super. Samozřejmě, infrastruktura veškerá žádná, jídlo a pití sebou, ale i to mi vyhovuje víc, než hospoda „na príglu“. Ještě bych chtěl navrhnout budoucím nahatým návštěvníkům, aby se zkusili svléknout už před plotem, když už vstupují do ráje. Vzhledem k tomu, že jsou kolem vzrostlé stromy i houští by to nemělo vadit nikomu. Lidem poněkud ztrpčují život místní pejskaři (pejsci za to nemohou), kteří tam občas poskytují svým čtyřnohým miláčkům (pánům?) výběh i koupání. Někdy jich je na mne moc, naštěstí louka je to obrovská, a dá se odstěhovat z jejich dosahu. Prosím Vás, máte-li pejsky, radši je tam sebou nevoďte. To není jen můj názor, na velké tabuli u vchodu je pobíhání psů, natož pak jejich koupání v jezírkách explicitně zakázáno. Měli byste mít na vědomí, že kynologický cvičák je přesně na opačné straně silnice proti lomu. Vždyť na venčení psů je v Brně přece jenom daleko víc místa než na naturismus. Bojím se, že jednoho dne tam přijde nějaký ochranář na kontrolu, a když tam uvidí psy, nechá to celé zavřít i pro lidi, a bude po lokalitě.
Abel, léto 2002. Nakonec bych Vás naturisty chtěl opravdu strašně moc poprosit, abyste se k té přírodě (natuře) chovali opravdu jako skuteční naturisté.Díky. Nashledanou na doposud nejhezčí objevené nahaté lokalitě v Brně.

2011. Na popud jednoho dotazovatele jak to tam teď vypadá jsem to byl asi před týdnem omrknout. Řekl bych, že vše při starém. Vlez díry na svých místech, na bráně 3 zámky jak do přísně střeženého vojenského objektu v Rusku (hlavně že je v bráně díra, že:-D..) Akorát je znemožněn přístup od Velké Klajdovky, je tam kamenná zídka s plotem, takže jediný přístup je přes nebezpečnou širokou křižovatku bez chodníku od zastávky MHD.

Nejbližší obce: 

Brno.


Turistické cíle: 
Brno, hrad Veveří.
Aktualizováno: 
2.6.2020 Ivo Žurek

0
 
-

Brno, Růženin lom - starší komentáře

Vložil meesha (bez ověření), 17. Květen 2007 - 18:16

Autem se na Růženin lom dostanete když od konečné tram. 8 pojedete stále rovně (zatáčka vlevo) směr Hády až se dostanete na takovou křižovatku, ale vy stále pojedete rovně. Mimo jiné je na tom rohu i ukazatel na kynologický areál (Ábel napsal že je to policejní psinec) a dojedete až tam. Pro orientaci, kdyby jste jeli z té křižovatky vpravo nahoru tak dojedete k hotelu Klajdovka. Být Vámi tak dovnitř do Růženinýho lomu nejdu, protože je to tam fyzicky hlídané dvěma Securiťákama ve spolupráci s policií, údajně do 18. hodiny. Prý kvůli nějakému biotechnickému výzkumu. Mají na to i nějaký hornický zákon 44/1988 Sb. Jeden nudista opalující se nad lomem se i rozčiloval že házejí čundráky a nudisty do jednoho pytle, protože čundráci tam dělají bordel a pak tam nemohou ani nudisté! Prchal, 30.6.2002

Vstup do Růženina lomu je jako sázka do loterie. Jednou to lze podruhé je hlídán hlídací službou. Připadá mi však, že tato hlídací služba je téměř socialistická. Většinou totiž hlídá v době kdy není počasí zrovna ideální. To máte tak, jako se čekalo s vytápěním domů až bude tři dny po sobě mráz. Pak sice bylo hezky, ale už se topilo. Do lokality Růženina lomu chodím již více jak 10 let. Za tu dobu se mnoho lidí snažilo o jeho uzavření, honila nás zde i policie, ale chodí se tam stále. Nyní jsou v lomu a jeho okolí naučné stezky, které jsou přímo napojeny na díru v oplocení, tudíž je tato díra oficiálním vstupem. Přístup je tedy možný jak shora přes Velkou Klajdovku, tak z dola. Nelze zde však přijíždět autem, jinak se vystavujete riziku pokuty při vjezdu. Auto však lze nechat na Velké Klajdovce a sejít dolů cestou kolem oplocení, kde jsou vyrobeny schůdky. Ostatní stezky Vás přivedou na vyhlídku na lom či na město Brno. Ivan, zima 2003

 
-

Brno, Růženin lom - fotogalerie

Vložil abel (bez ověření), 27. Červenec 2010 - 21:24

http://motha.rajce.idnes.cz/Rajka_Dram/

Na té fotogalerii to skutečně vypadá jako na kynologickém cvičišti, i když v pozadí je vidět popředí nějakého naturisty. Dal jsem se s tou dámou (zřejmě mladá holka) do diskuse (na Rajčeti užívám nick Pranama), ale je dost arogantní, zřejmě má pocit, že si tam může dovádět s pejsky dle libosti. Nejradši bych byl, kdyby to ochranáři zavřeli pro všechny, a příroda by měla pokoj. Nedostatek n-lokalit v Brně to stejně moc neřeší.

 
-

Psinec

Vložil Pepper, 28. Červenec 2010 - 11:38

Chtěl jsem se tam konečně vypravit, ale pokud je to ráj psů a slepic, tak už nechci. Už mi zbývá v okolí jenom Křetínka, kam pro změnu nemají samotní muži přístup a navíc je prý na protějším břehu klub přátel výkonné optiky. :-((

 
-

Psi a slepice

Vložil abel (bez ověření), 28. Červenec 2010 - 12:37

Ano, psů vedených slepicemi:-))

 
-

Majitel Růženina lomu

Vložil abel (bez ověření), 28. Červenec 2010 - 14:27

http://psh.ecn.cz/ Pozemkový spolek Hády je samostatnou organizací Českého svazu ochrany přírody. E-mail pro případnou komunikaci s nimi (např. stížnosti) je pshady@email.cz . Řekl bych, že mají určitě šlechetný úmysl, ale nějak se jim v praxi nedaří. Rozhodně ale nejsou problémem naturisté.

 
-

Mariánské údolí vypadá snad nadějně

Vložil abel (bez ověření), 28. Červenec 2010 - 14:31

Uvidím, počas mého průzkumu bojem (od slovesa „báti se“) jsem nezaznamenal problémy. Průzkum je momentálně přerušen, jednak nepřeje počasí, jednak jsem byl podezřelý ze salmonelózy, naštěstí se nepotvrdila, takže koupat už se zase můžu. Jakmile bude trochu víc slunečno vyrazím.

 
-

Pséci

Vložil mirsaw (bez ověření), 28. Prosinec 2010 - 16:20

Ahoj o lomu v Líšni chodím už několil let a víc než psy mě tam vadí ty pubertální floutci co tam chlastají a dělají bordel. Jinak je tam pohoda.

 
-

Růženin lom 2011

Vložil rowing (bez ověření), 6. Červen 2011 - 22:21

Letos už pár pekných dnů bylo tak až bude čas tak se tam zkusím otočit a omrknout to. potřebuju opálit to co mám při jízde na kole zadresováno

 
-

Růženin lom ze soboty 4.6.

Vložil abel (bez ověření), 7. Červen 2011 - 9:31

Celkem to tam ujde, na to, že tam není žádné moc velké koupání. Lidé všech stadií nahatosti i oblečenosti, mírová koexistence vzorová (kéž by to bylo nakažlivé:-) Psů bohužel zase na můj vkus, a na „velikost“ lokality příliš. Běhají, štěkají, perou se, co už by tak psi měli dělat? Zažil jsem ovšem několik osvícenějších pejskařů, kteří své dosti velké pejsky uvázali ke stromu, kterých je tam bohatě. Aspoň že tak…

 
-

Růženin lom, vše je ok

Vložil Prchal, 7. Červen 2011 - 10:03
Obrázek uživatele Prchal

Na popud jednoho dotazovatele jak to tam teď vypadá jsem to byl asi před týdnem omrknout. Řekl bych, že vše při starém. Vlez díry na svých místech, na bráně 3 zámky jak do přísně střeženého vojenského objektu v Rusku (hlavně že je v bráně díra, že:-D..) Akorát je znemožněn přístup od Velké Klajdovky, je tam kamenná zídka s plotem, takže jediný přístup je přes nebezpečnou širokou křižovatku bez chodníku od zastávky MHD.

 
-

Růženin lom prvýkrát

Vložil chvoj (bez ověření), 27. Červen 2011 - 23:54

V lome bolo fajn, bol som tam teraz prvýkrát(prvýkrát na nude vôbec). Pekné prostredie, a nie moc ľudí vzhľadom na plochu.

 
-

Růženin lom - Jarní úklid

Vložil cestovatel (bez ověření), 21. Květen 2013 - 22:17

Jen malé upozornění. V sobotu 25.5.2013 se na místě koná CITO event (úklidové setkání) příznivců hry geocaching, takže v době od 10 do 14 tam bude zvýšený pohyb lidí. Podle předpovědi to ale stejně na koupání nevypadá. Kdyby se chtěl účastnit i někdo z naturistů určitě se může zapojit, mimo úklidu se plánuje i komentovaná prohlídka lomu s geobotanikem, návštěva lama centra… info zde: http://www.geocaching.com/…details.aspx?…

 
-

Růženin lom u Brna

Vložil Matsuhito, 28. Srpen 2017 - 17:45

Napsal bych pár postřehů z mé návštěvy Růženina lomu u Brna. Zajímalo mě, jaké je koupání v lomu. Navigace mě vedla do zákazu vjezdu. Vjel jsem tam a nechal auto kousek za značnou. Bylo tam šílených aut. Myslel jsem, že tady parkují lidi co se koupají v lomu. Ale to měli pejskaři-blbečkáři nějakou akci. Bylo to pěšky docela kus. Prošel jsem kolem brány, byla zamčená na řetěz, tak jsem šel dále. Ale ono to bylo ono. Chybělo tam pár příček, tak se tam dalo vlézt. Trochu jsem měl obavy, že se tam nesmí. Ale během chvíle jsem viděl nahé zadky, tak jsem věděl, že jsem dobře. Pláž je opravdu smíšená. Moc dobrý pocit jsem z toho neměl. Není to moc příjemné, když čumí někdo v plavkách. Pak pejskaři, těch tam bylo plno. Jeden pán měl hned 3 psy kolem sebe. Lidi už asi fakt ztrácí rozum. Psi tam škodí přírodě. Není dobré, když tam plavou. I lidi taky by tam moc neměli lézt, jsou namazaní krémy, a ty se pak vyplavuji do vody v lomu. Vody na koupání tam moc není. Plavete mezí rákosím. Kdoví co je ve vodě za organizmy. Ale jsem rád, že jsem to tam poznal. Podruhé tam už asi nepojedu. Voda příjemná, docela i čistá. Každý si tam najde soukromí. Je tam velká plocha na ležení, pěkné prostředí lomu. Spíše bych to tam bral na opalování, ne na koupání. Nějací puberťáci tam taky byli, jak píše někdo výše. Ti s koupáním neměli nic společného. Jen tam přišli posedět a očumovat.