NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Sziksósfürdő Naturista Strand és Kemping (SZIKI)

Vložil admin, 1. Březen 2020 - 10:58
Mapa, plánek, souřadnice: 

GPS: 46.267355, 20.014871
Vereshomok dűlő 1., Domaszék, 6791, Maďarsko, Telefon: +36202498616

Skeň a jeď přímo na SZIKI! :-)Skeň a jeď přímo na SZIKI! :-)


Přístupnost pláže: 
Placená s otvírací dobou (jindy volně přístupná).

Fotografie: 

Autor fotografií: Mirek ze Zlína

Vstupné, provozní doba, kontakt: 
Doprava: 
Autem
Vlakem
Autobusem

Naturismus: 
Oficiální n-pláž - s cedulemi.

Zázemí na pláži: 
Naturistické občerstvení.
WC na n-pláži.
Sprchy na n-pláži.
Dětské hřiště na pláži.
Naturistický kemp.

Vhodnost: 
Pro plavce.
Pro neplavce.

Parkoviště: 

v místě


Sport - zábava: 
Ubytování: 
Velikost pláže: 
100m

Terén pláže: 
Tráva.
Středně stromů - stín na výběr.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Park.
Osídlení v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

řeka Tisza


Vodní plocha: 
Rybník.
Dno písčité.
Dno štěrkové.
Dno jílovité.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.

Po svých / s jízdenkou: 
Nejbližší obce: 

Szeged


Aktualizováno: 
1.3.2020 Ivo Žurek

0
 
-

FKK SZIKI Maďarsko 2019

Vložil admin, 1. Březen 2020 - 11:20

Zážitky z léta 2019 zaslal: Mirek ze Zlína:

Naše cesta v polovině září vedla ze Srbska směrem na Szeged. Jihovýchod Maďarska je téměř v rovině a jednotlivá sídla spojují hlavní asfaltové silnice i spousta ne vždy kvalitních prašných polních cest – které dokázala doporučit i naše navigační technika jako nejkratší spojnice k dálničním nájezdům na M5.

Po příjezdu do kempu následovalo uvítání v angličtině a prohlídka zázemí areálu. Šlo tedy o závěr sezony a tak jsme doplnili ještě před víkendem menší sestavu domácích a skupinky z Holandska. Víkend přinesl příjezd místních skalních příznivců a rovněž možnost občerstvení místními specialitami.

Pro ubytování jsme využili bungalov a to díky předběžné rezervaci. Relativně velká a členitá plocha kolem jezera dává možnosti též příznivcům stanování. Celý kemp je dostatečně izolován od okolí a možnost koupání doplňuje pro nás vítaný polostín. Kvalita vody odpovídá i našim jezerům a nečekejte tedy průzračný jadran. V rámci zázemí pláže jsou k dispozici i blízké sprchy. Další zázemí nabízí hlavní budova se společenskou místností, kuchyňkou a dalšími sprchami. Byť jde o čistě naturistický kemp, není i zde bezplavkový režim dogmatem.

Ceny jsou plně srovnatelné s našimi podmínkami a právě přívětivé i klidné prostředí posouvá mezi nadprůměrně hodnocené lokality. Pro ty, co nechtějí cestovat dvojnásobně daleko či bojovat o místo na pláži a nemají přísné požadavky na luxusní zázemí, stojí tato lokalita minimálně za vyzkoušení.

 
-

pohoda v Sziki

Vložil Borek, 23. Červen 2021 - 12:05
Obrázek uživatele Borek

Potvrzují pohodové prostředí. Kemp je neformálně rozdělen na rušnější východní část s většinou uvedených „atrakcí“ a západní část, která by měla být klidnější.

Děti (~6 let) v některých ohledech vzpomínají na Sziki víc než na moře. Mimo jiné pro pontonový ostrůvek, dětské hřiště přímo u pláže a celkově bezpečnější pocit z méně impozantní vodní plochy.

Cestou k moři ještě o prázdninách byl kemp zaplněný odhadem z poloviny. Při návratu v půlce září už kemp začali zazimovávat, takže stánek nabízel jen studené občerstvení. Přesto na náš dotaz aktivovali (pro 5 lidí) kuchyň a další den byl teplý oběd.