NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Vojkovice

Vložil JirkaRybka, 11. Leden 2007 - 23:13
Aktualita: 

VÍTEJTE ve VOJKOVICÍCH (u Kralup).
Aktuálně 2020: Ne příliš valné reference stran kvality vody, naturisté spíše na severním břehu.

Mapa, plánek, souřadnice: 

(GPS: 50.28742, 14.38104)


Skeň a jeď přímo na FKK Vojkovice :-)Skeň a jeď přímo na FKK Vojkovice :-)

Předpověď počasí
Počasí Vojkovice (okres Mělník) - Slunečno.czPřístupnost pláže: 
Volně přístupná.

Fotografie: 

Celkový pohled (4/2006)Celkový pohled (4/2006) Jižní roh jezeraJižní roh jezera Severových. n-plážSeverových. n-pláž čistota vody není valná.čistota vody není valná.

Vstupné, provozní doba, kontakt: 


Pláž je přístupná po celý rok, 24 hodin denně a vstup je bezplatný.


Doprava: 
Autem
Autobusem
Na kole
Pěšky

Naturismus: 
Tradiční neoficiální n-pláž - s převahou naháčů.

Zázemí na pláži: 
Občerstvení textilní.
Občerstvení na dojití.
WC není.
Sprchy nejsou.
Lodičky nelze.
Parkoviště neplacené.
Vzdálenější možnosti parkování.

Vhodnost: 
Pro neplavce.
Na opalování.
Vhodné pro děti.
Možno i se psy.

Parkoviště: 

Prakticky žádné, ale auta parkují roztroušeně po celém obvodu jezera, přímo na polní cestě u vody, kde je místa víc než dost. Případně možno zaparkovat někde ve Vojkovicích.


Sport - zábava: 

Bez vybavenosti.


Velikost pláže: 
Zhruba do 200x20m, kolik zrovna naháči obsadí.

Komplikace: 
Rybáři.
Motorová vozidla v terénu.

Terén pláže: 
Písek.
Tráva.
Štěrk.
Málo stromů – málo stínu.
Okolní břeh pohodlně schůdný.

Okolí: 
Pole, louka.
Měsíční krajina.
Osídlení v doslechu.
Doprava v doslechu.
Rovina, nížina.

Vodstvo - údaje: 

Bývalá pískovna.


Vodní plocha: 
Písák.
Dno písčité.
Žádný proud.
Vstup do vody pozvolný - mělčina.
Voda v létě kvete.

Po svých / s jízdenkou: 

Lokalita je poněkud mimo hlavních tras, existuje autobusové spojení od Veltrus (Kralup n. Vlt.), řidčeji i z Prahy (vozovna Kobylisy). Turistická značka a cyklotrasa procházejí nejblíž kolem zámku Veltrusy (3km).

Z cyklotrasy č.2 lze odbočit v obci Všestudy – směrem od Kralup n.Vlt. je to první ves po Veltruském zámku. V obci na cyklotrase „přehlédneme“ druhé odbočení vlevo, a vybočíme nedaleko obecního úřadu rovně do uliček mimo hlavní silnici. Po pár stovkách metrů v přibližně přímém směru vyjedeme ze vsi, a projedeme pod dálnicí (v dohledu od vsi), abychom se po cca. 20m vybočení vpravo dali solidní zpevněnou polňačkou opět v původním směru (1,5km). U zemědělského objektu před Vojkovicemi můžeme zabočit vpravo, abychom se dostali na silnici blíže k lokalitě, jinak dojedeme na křižovatku ve vsi. (Dále viz. závěr trasy autem.)

Pěšky je ze samotné obce Vojkovice nutno jezera obejít podobně jako při příjezdu autem – na západním konci obce (směr Veltrusy), až za křižovatkou a posledními budovami, lze zamířit zarůstající polní cestou vlevo přímo k ruinám statku, pak vlevo dolů k vodě. N-pláž je na nejvzdálenějším konci jezera.

Autem: 
Od Prahy po dálnici D8, odbočit na Úžice, vlevo přes obec a dále přes Zlosyň, vpravo směr Vojkovice. Těsně před obcí, přímo u cedule odbočit vpravo na obslužnou asfaltku kolem ruiny statku, po ní dojet až na konec za zatáčkou, a kolem betonových bloků dále vpravo dolů na břeh jezera (doširoka rozježděná svažitá polní cesta, za mokra nedoporučuji), možno pokračovat polní cestou podél břehu až na n-pláž (vzdálený konec), případně kolem celého jezera. Žádný zákaz tam není, rekreanti k vodě běžně zajíždějí. (Zjara chráněné ptačí hnízdiště – vjezd zakázán, značení však nedostatečné.) Od Kralup nad Vltavou na Veltrusy, tam přes obec, nadjezdem překřížit dálnici (není zde sjezd!), vlevo na Vojkovice a rovněž odbočit před obcí vpravo… Od Štěpánského mostu směr Veltrusy, Kralupy n. Vlt. (silnice 101), na konci Vojkovic se stáčí vlevo, až za obcí a statkem vlevo na asfaltku…

Další info: 

Záleží, jakou část břehu naháči aktuálně obsadí – mnohdy celý jihovýchodní konec čistě naturistický, desítky lidí rozesetých mezi keři a stromky (2006). Ve zbylé, textilní části se někdy načerno stanuje, funguje sezónní občerstvení. Cedule (teď už zchátralá až k nečitelnosti) zakazuje jen provoz motorových člunů.
Naturisty využívaná část na konci jezera je velmi mělká, prakticky zde nelze plavat! (V některých místech je to prý lepší.) Podle posledních zpráv (2007) se v létě rapidně zhoršuje kvalita vody na této lokalitě!

2008: V jarním období (15.3.-20.6.) je na lokalitě chráněno ptačí hnízdiště, v tomto období je zakázáno mimo jiné koupání, vstup do rákosin, stanování, rozdělávání ohňů, a především pak vjezd motorových vozidel. (Pokud přijedete na kole, a budete se jen tiše a v klidu opalovat a vychutnávat ticho na břehu, kde není rákosí ani rackové, pak asi potíže s ochranáři nehrozí.) Zarážející je, že zákazová cedule není u příjezdové komunikace, ale z opačné strany, kde není skoro vidět.


Nejbližší obce: 
Turistické cíle: 
English / Deutsch: 


Unofficial, but quite popular beach, free in the outdoors. Perfect for sunbathing, but the water is not deep enough to really swim, and latest news suggest also bad water-quality (2007). The surrounding is a bit plain, almost no trees. Size of nude-part may change each day, but often there are 100–200 meters full of naturists. Between 3rd of March and 20st of June, the area is nature-protected, no swimming, no entry to the bushes, no entry for motor vehicles etc. (Quiet sunbathing seems acceptable.) On June 21st, the regulation is lifted every year.


Aktualizováno: 
11.8.2020 Ivo Žurek

0
 
-

Vojkovice - aktuálně

Vložil Garrett (bez ověření), 29. Květen 2007 - 9:36

Stav z 26.5.2007: Voda silně „hnije“ a výrazně zapáchá. Tento jev sleduji již nejméně měsíc. Nedostatek vody se projevuje na bujném růstu vodní flory, alespoň u severního břehu. Dno je v této části, která je v současnosti nejčasteji obsazena naturisty, bahnité a lze se probořit až do výše kolen (navíc příšerně studí). Kvalitě vody nepřidá ani večerní plavení koní, takže při plavání se nelekněte plovoucích „koblížků“. Situace je o něco lepší v jižní části kde není dno tolik bahnité a hloubka vody umožňuje trochu si zaplavat. V současné době je tento břeh obsazen textiláky. Obecně doporučuji tuto lokalitu využít jen v nejvyšší nouzi a pouze náturám se silným žaludkem. Pro zhýčkané doporučuji lokalitu Baraba – Cítov u Mělníka.

 
-

?Baraba

Vložil Slowfellow (bez ověření), 31. Květen 2007 - 18:41

S Vojkovicemi je to nemilé, byla to velmi příjemná lokalita. Máte někdo aktuální informace o stavu vody a břehů na Barabě?


Jen pro pořádek – pokud informace máte, uvítáme je v diskusním fóru, případně na stránce příslušné lokality (existuje-li). Zde píšeme jen o Vojkovicích. (pozn. JirkaRybka)

 
-

Vojkovice z 9.6.2007

Vložil Garrett (bez ověření), 11. Červen 2007 - 9:52

Pro všechny čtenáře: Stav je stále stejný, tedy voda se průběžně víc a víc kazí a příííšerně páchne.

Pro Jirku: Rád bych podával informace i o Barabě (Cítov) tak, jako na „starých lokalitách“ ale nevím jak se tam dostat. Na původních je dosti podrobný, leč již zastaralý popis, jenž jsem tvořil, tuším, loni. Letos je vše jinak a super. Je mi líto, že jsem zatím nenašel způsob, jak tuto lokalitu oživit a dát tak všem vědět, že je tu jedna super lokalita se spoustou nových možností a perfektně čistou, neb čerstvě vybagrovanou vodou. Jakmile budu vědět jak na to, budu bez problémů Barabu i Vojkovice udržovat aktuální v týdenní periodě se všemi podrobnostmi [Úsměv] Petr S.


Už jsem na přišel, v průběhu týdne budou ještě teplé informace z Baraby.


Žurek: Tato lokalita nebyla v novém systému Naturisty ještě vytvořena, proto se na ni nedaly psát komentáře. Já jsem ji teď narychlo vytvořil, tak se do toho můžete pustit. Klikněte prosím sem pro n-lokalitu Cítov. Jak autora jsem uvedl Garretta, takže Garrett může sám upravovat tuto stranu lokality. Dále pak členové s funkcí „redaktor“. Ostatní registrovaní mohlou přidávat komentáře a taky vytvářet nové stránky n-lokalit. Formulář pro toto je zde. Bohužel ochota spolupracovat je mizivá, proto to jde tak pomalu s vytvářením obsahu na Naturistovi a taky trpí kvalita příspěvků [Smutný] .

 
-

Vojkovice aktuálně z 13.6.

Vložil Garrett (bez ověření), 15. Červen 2007 - 15:12

S politováním musím konstatovat, že kvalita, toho, co bývalo vodou stále rapidně klesá. Doporučuji důkladnou očistu co nejdříve po vykoupání. Ve středu jsme se chtěli večer v rychlosti osvěžit, ale puch, který nám zavanul do auta nás donutil se rychle otočit a vyrazit jinam. Přesto je dosti otrlých přízniznivců této, jinak docela příjemné lokality, kteří se tam stále koupou.

Upozornění:

Od jara se po naturistické části pohybuje postarší šmírák, který s oblibou obtěžuje samotné ženy a to nejen „řečí těla“ ale i oplzlými řečmi. Muž je přes padesát, vyšší silnější postavy, prořídlé tmavé vlasy a pěstěný knír. Já jej vždy viděl v tmavých brýlích.

 
-

Vojkovická ochrana přírody

Vložil JirkaRybka, 21. Duben 2008 - 20:12
Obrázek uživatele JirkaRybka

Vojkovičtí rackovéVojkovičtí rackové ZákazZákaz Na jaře 2008 jsem na lokalitě Vojkovice našel zbrusu novou zákazovou ceduli, která si klade za cíl chránit ptáky a obojživelníky před hlučnými rekreanty (a nejen). Zakazuje nám v jarním období (15.3.-20.6.) mnoho věcí, mimo jiné koupání, vstup do rákosin, stanování, rozdělávání ohňů, a především vjezd motorových vozidel.

Nabízí se několik různých úhlů pohledu. Jedním z nich by mohlo být mávnutí rukou ve stylu „různých zrezivělých, zapomenutých zákazů vstupu z dávných dob máme na našich lokalitách přece hromadu“. Tak jaképak řeči.

Na druhou stranu toto ale není „jen“ nějaké bezpečnostní alibi někoho, jako třeba v opuštěných lomech, zde je to otázka klidného prostředí pro život nádherné kolonie racků. Navštívil jsem toto místo v dubnu (na kole), na jezeře vládl božský klid, a za vodou jsem mohl sledovat množství těchto krásných opeřenců… Bylo to moc hezké, a myslím, že pravý naturista by měl o zachování takového kousku přírody stát více, než o příjezd autem až k vodě.

Pokud jsem onu ceduli o „přechodně chráněné ploše“ správně pochopil, pak nejednomu naturistovi (pěšímu či cyklistovi, při ohleduplně tichém slunění stranou od opeřenců) vlastně nevadí. A ti ostatní si vše vynahradí po letním slunovratu, kdy zákaz končí (což také svědčí o tom, že se nad jeho zavedením někdo přece jen zamyslel).

Ještě jiným pozoruhodným aspektem té cedule je fakt, že jsem ji našel v jediném exempláři až na té straně jezera, kam je to od příjezdu nejdál. To je doslova groteskní zejména pro řidiče aut, které na cestě k vodě nezastaví ani jediná cedulka, aby se až po obkroužení půlky jezera dočetli, že sem vlastně nesmí. Tady nastupuje tradiční česká paranoia – není to tak trochu past? Nebude se u vody konat hon na pokuty, kvůli ceduli kterou skoro nikdo neviděl? Nabízí se ale i jiné vysvětlení – možná to platí jen pro zadní část jezera? (Což je ovšem právě ona obvyklá n-lokalita.)

Zda se najde nějaký horlivý strážce pořádku, to ukáže až čas… Ale formálně ten zákaz nejspíš platí, tak si dejme pozor, a přinejmenším se chovejme slušně. A dopřejme ptáčkům klid, to je přece důvod toho všeho [Spiklenec]
 
-

RE:

Vložil pat66 (bez ověření), 10. Červen 2008 - 17:44

Ochrana přírody – to je poslední dobou nejoblíbenější taktika, jak někoho odněkud vypudit.Něco podobného je teď na horní Vltavě, kterou chtějí zakázat vodákům. Je to jen záminka jak tam odsud vyštvat lidi, doteď rackům lidi nevadili aby se tam naučili hnízdit a najednou jim vadí. Moje zkušenost z racky je, že si z lidí stejně prd dělají.

 
-

Vojkovice na Velikonoční pondělí

Vložil deris (bez ověření), 23. Duben 2009 - 17:16

Velikonoce jsem trávil na Kralupsku a při té příležitosti jsem se chtěl asi po osmi letech podívat jak to vypadá na jezeru u Vojkovic. Bylo vedro, ideální počasí na opalování. Vzpomínky na danou lokalitu jsem měl docela příjemné, ale nynější stav okolí jezera je tristní. Vypadá to tam jako na motokrosu, nebo jako na skládce. Místo pro naturalisty okupovali trempové, žel i s auty, ač je tam zákaz vjezdu. No nic, posunuli jsme se trošku dál, natáhli jsme deku a začlo první letošní opalování. Klidu jsme si užili asi hodinu. Zřejmě začal trénink nadějných motorkářů, který jsme vydrželi ještě dvě hodiny, poté nás to přestalo bavit a radši jsme jeli domů. Velké zklamání, nevím komu okolí jezera patří, ale kdyby to tam Vojkovičtí trochu upravili, vyvezli odpadky, nejezdili auta až k vodě, tak by to mohla být celkem příjemná lokalita. Ale moc tomu nevěřím že se tak stane.

 
-

Vojkovice 2010

Vložil terarum1 (bez ověření), 2. Srpen 2010 - 21:41

Ahoj naturisti, trochu infa o Vojkovicích letos. Co se týče kvality vody tak bych řekl, že se oproti minulým létům zlepšila, letos nás tam chodí dá se říct asi tak 10–15 stálých nudistů. Chodim do Vojkovic třetim rokem, a letos poprvé není žádný velký problem s motorkáři, najdou se i trempové kteří přijedou v pátek postaví stan nebo zaparkují caravan a odjedouv neděli, jsou ale na protější straně od n-pláže a v žádném případě nijak neomezují okolí, co se týče tristního okolí tak samozřejmě to neni ideální, ale o mnoho se to zlepšilo, je to i tím jak jsem již uvedl že tam chodíme převážně stálá parta a všichni se známe. Samozřejmě se najdou i občasní šmíráci, ostatně ti jsou všude, ale myslim že nejlepší recept je – je ignorovat.

 
-

Vojkovice, Nelahozeves - Tak trochu aktuálně

Vložil bOOster (bez ověření), 20. Červen 2011 - 16:46

Již teď jezdí lidi se do Vojkovic koupat, voda je docela příjemná, teplá (samo, že záleží na sluníčku) a bez zápachu. Doposud bez rostlinstva na hladině, ale to je způsobenu zvýšením vodní hladiny, která zaplavila malé porosty a ty se zadusily nedostatkem kyslíku. Výbornou novinkou ale je, že ona černá skládka, kterou nikdo nebyl schopný několik let odklidit, ani tzv. ochranáři přírody ani rybáři, kteří ji tam založili, což je hlavně od nich nezodpovědné už zmizela :) Tak doufejme, že už nebudou lidi tak lhostejní a nevznikne tam znovu. Došlo i ke sběru odpadků u části vodní plochy a okolí.

Horlivý strážce
Takže, horlivý strážce tam skutečně jezdí. Takový moula na kole, co má v hlavě pěkný guláš místo vědomostí o zákonech, vyhláškách aj o ochraně přírody. Jediné, co si pamatuje je text na zmíněné ceduli a umí jen prudit. Nechápu, že se k ochranářům může dostat každý moula, který pak jen dělá dusno, místo toho, aby se staral o opravdovou ochranu přírody. Na dotaz, proč něco neudělal s černou skládkou, co tam je řekl jen, že byl domluvený s kamarádem a ten nepřišel…už 4 roky :D Mno, je to neschopnost sama.

 
-

Konec léta Vojkovice

Vložil Dago, 27. Srpen 2011 - 12:25

Vojkovice příští rok určitě zase využiju. Voda byla příjemná, obsazenost pláží nízká nebo akorát, žádné vyhrazené místo, ale kde jsem si našel plácek, tam jsem se prostě „vystavoval“. Pláže byly relativně čisté, objevily se koše na odpadky (nevím, zda v minulosti bylyú, které určitě celému místu prospěly.

 
-

Vojkovice - Voda příjemně teplá, nesmrdí,

Vložil Napi (bez ověření), 13. Červenec 2013 - 21:26

Voda příjemně teplá, nesmrdí, sinic zatim málo a po povodních se výrazně zvedla hladina. Během let značně přibylo vegetace, takže je víc stínu. Působilo to tam na mě velmi mile. Lidí spíš málo, jen vjezd (nikoliv vstup) až k vodě je hrazený (100,–Kč). Na západním břehu roste nějaká hacienda.

 
-

Vojkovice - moc příjemná nudipláž - 2017

Vložil Dana S, 24. Červen 2017 - 21:23

Přijeli jsme autem v rámci hledání nových zajímavých lokalit z Naturista.cz. Hledali jsme podle mapy, jeli jsme od Zlosyně, střihli to doprava polní cestou kolem sluneční elektrárny, u koní se doptali kudy jet a přijeli opravdu teréní cestou přímo nad lokalitu. Auto jsme nechali na poli a seběhli s kopce k menší laguně na nejvýchodnějším konci, kde na severovýchodním břehu leželo několik naháčů (bohužel mezi nimi i jeden exhibicionista). Na břehu mezi rákosem je několik vlezů do vody, písčité plážičky, na slunku i ve stínu, voda byla úplně průhledná, na dně zpočátku písek, pak bahno a vodní rostliny (pichlavá řečanka přímořská), poměrně mělko, ale plavat se dalo dobře. Lokalita se nám moc líbila. Odjeli jsme druhou stranou po lesní cestě do Vojkovic a pak zase zpět do Zlosyně. Mezi obcemi jsme ještě využili oficiální vjezd na pláže při západní straně, auta tam parkují zdarma na velkém parkovišti u nové restaurace, cesta po severním břehu je opatřena závorou, ale to nám nevadilo, došli jsme pěšky do poloviny písníku a tam už byli první naháči. Poslední vykoupání v nepřelidněném biotopu. Sobota 24.6.2017 – přes 30°C

 
-

Vojkovice 2017

Vložil coonan, 18. Březen 2018 - 13:00

Naše první návštěva této lokality – srpen 2017 : Stav : Rozrůstající se zázemí – restaurace s bídnou nabídkou, ubytování chatky, blížící se dokončení stavby penzionu. Parkoviště
neplacené. Vstup zdarma. Vjezd k vodě za poplatek. Možnost kempování za poplatek. Zákaz rozdělávání ohně. Pláž : 1/2 až 2/3 (od vjezdu) převážně textiláci. Zbytek jak kdo chce, většinou naháči, nuda pláž neoficiální a neoznačená. Textilní část v
atraktivních časech velmi frekventovaná, nudistická téměř prázdná. Voda : Dobrý až výborný stav v textilní části. V nuda části horší, místy žabinec a vodní rostliny. Tento stav je zřejmě dán malou
návštěvností nuda pláží a především velkým množstvím chráněného vodního ptactva. Dno písek až bahno. Okolí : Zhruba 20 – 50 metrů od břehů listnatý až smíšený porost a náletové křoviny. Po určitou denní dobu poskytují stín.

Výhody : Z pohledu nudistů – klid, intimita, pohoda, možnost příjezdu až k vodě a kempování. Nevýhody : Horší stav vody v nuda části, v určitých místech horší přístup k vodě, horší pláže než v textilní části.

Souhrn : Obecně, kdo dřív přijde, dříve mele = zabere ta lepší místa a tudíž získá lepší vodu, lepší přístup k ní i lepší místo pro
kempování.

 
-

Vojkovice Veltrusy 2018

Vložil sema, 18. Prosinec 2018 - 14:36

Je to taková „louže“ spíše pro otrlé. Chtělo by aktualizovat fotky a mapu v popisu lokality. Pár naturistů jsme potkali na severním břehu, mezi stromy.