NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Maďarské termály

Vložil Borek, 13. Listopad 2012 - 23:25

Maďarské termály a naturismus?
Maďarsko je bohaté na termální koupaliště snad ještě víc, než sousední Slovensko.
Ale při hledání naturistické varianty jsme moc nepochodili. Nenašli jsme jediné termály, které by měly oficiální naturistické koupání.
Přesto se našlo něco, co trochu naturismu umožnilo. [Úsměv]Naturista Napozó Magyarhertelend: značení k n-soláriuNaturista Napozó Magyarhertelend: značení k n-soláriu Naturista Napozó Magyarhertelend: lehátka v soláriuNaturista Napozó Magyarhertelend: lehátka v soláriu V pěkném, sice venkovském, ale kvalitně vybaveném a udržovaném areálu Magyarhertelend Termál se usmívají nadějné šipky Naturista Napozó, což bohužel neznamená naturistické koupání, ale naturistické slunění. Jaký je vzhled oploceného solária i jeho velikost naznačuje obrázek. Pět (dvoj-) lehátek s výhledem pouze na oblohu. Kemp poblíž je zcela mimo termály a je textilní.


Zvětšit mapu

Přijeďte vyzkoušet maďarské termály


Szulok - nový bazén: S filtrací podle EUSzulok – nový bazén: S filtrací podle EU Szulok - starý bazén: bazén bez filtrace vodySzulok – starý bazén: bazén bez filtrace vodyDruhé místo, které umožnilo trochu naturismu je opakem výše popsaného. Není nachystané na n-slunění, ale tím, že bazény jsou přístupné z kempu trvale, je tu možné romantické večerní (i noční) n-koupání. Tyto termály jsou u vesnice Szulok a jsou velmi jednoduché. Což má své výhody. Kemp má postačující a čistě udržované vybavení hygienické a kuchyňské. Je malý, proto jsou vztahy mezi kempujícími příjemně sousedské. Převažuje němčina. Bazény ovšem nenabízejí krom termální vody žádné doplňkové atrakce. Žádné tobogány, skluzavky, divoká řeka, … Namísto toho zcela přírodní prostředí, do kempu prý občas zabrousí i vysoká, protože ze strany lesa není uzavřen. To jsme osobně nezažili, ale jelení troubení bylo slyšet dost zblízka.

V areálu jsou dva základní bazény. Jeden oficiální, který je nově přestavěn podle pravidel z EU a jeho voda koluje přes filtrační stanici. Druhý bazén je původní „na vlastní nebezpečí“, kam se voda z pramenu napustí, celý den se v ní koupe a druhý den se vypouští a tak dokola. Tento druhý bazén tedy nemá cirkulační filtraci a podle EU by se již neměl používat. Ale když to takto fungovalo po desetiletí před vstupem do EU a nikomu to neškodilo …


Zvětšit mapu

Nu, pro pravověrného naturistu nejsou uvedené informace asi příliš motivující k návštěvě popsaných míst. Pokud se ale někomu líbí přírodní prostředí (ne průmyslové akvaparky) a dokáže překousnout částečnou nutnost plavek, může některé z míst otestovat. Třeba jen jako zastávku cestou k Jadranu.
Zobrazit místo Hungary na větší mapě


Článek mírně redakčně upravil Roland.

Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

3
 
-

Dodatek k Maďarským termálům.

Vložil Jarek, 14. Listopad 2012 - 18:52

Dále doplňuji další natur. pláž v lázeňském městě Hajduszoboszlo. V objektu termálů, kde je 18 bazénu, se uprostřed nachází rovněž dobře uschovaná natur. pláž, je vyznačena směrníky a dostanete se k ní po mostě přes jezero. Vše v objektu. Hodně úspěchu.

 
-

Maďarsko

Vložil Linka, 15. Listopad 2012 - 19:16
Obrázek uživatele Linka

Maďarsko je srdíčková záležitost a je jedno jestli jste v příjemných termálech a nebo na Balatonu. Všude si užijete fain dovolenou nebo prodloužený pobyt. Jsem ráda, že jsem přispěla také trochu k propagaci této krásné země, o které se tu dříve vůbec nemluvilo. Byla to právě jen tranzitní země jen na Jadran nebo dále k Balkánu. Dnes už lidi zjištují, že je škoda jen tak bez zastávky Maďarsko projet.

 
-

Hajduszoboszlo FKK?

Vložil M.Dr., 30. Květen 2014 - 10:47

Zajímalo by mě, jestli je naturistická pláž v Hajduszoboszlo pouze ke slunění, nebo se tam dá bez plavek i koupat?

 
-

RE: Hajdúszoboszló FKK

Vložil romanius83, 30. Květen 2014 - 17:31
Obrázek uživatele romanius83

V Hajdúszoboszló je iba menší FKK ostrov kde sa dá opaľovať, ale bez plaviek si tam nezaplávaš :(

Našiel som jednu fotku z toho ostrova, tak pripájam aspoň pre ilustráciu. Fotka je z roku 2008 a odvtedy sme tam asi neboli, tak neviem ako to tam vyzerá aktuálne.

Hajduszoboszlo FKK ostrovHajduszoboszlo FKK ostrov