NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Na běžky!

Vložil Borek, 9. Duben 2009 - 22:31

n-běžkyn-běžky Konec zimní sezóny na našich horách umožňuje n-výlety na sněhu, spojené s příjemným pocitem vítání návratu slunce do našich krajů. Není nutné za tímto zážitkem cestovat třeba do Alp, kde tuto možnost nabízejí. Na českých hřebenech i v bočních údolích je stále dost sněhu. Sice je mokrý, takže rychlost nic moc, ale kam spěchat? Ulehlý sníh se téměř neboří, není nutné volbu trasy omezovat na upravené cesty. Přitom teplota kolem dvaceti ve stínu, což i při volném tempu stačí, abyste se zapotili. A na slunci – hic. Pokud si najdete (nebo vezmete do batohu) suché místečko na odpočinek, nemusíte se bát zimy ani když budete odpočívat bez běhu. Opravdu není třeba otužilecký výcvik! Pozor ale na UV faktor opalovacího krému – po zimní pauze horské slunce zabírá dost silně.
A kam se vydat? Horské trasy jsou téměř liduprázdné, ale pokud nechcete jet nervózní s očima na stopkách, jestli se neblíží jiný turista, je samozřejmě pohodovější vybrat si vedlejší cesty (ovšem ne lavinové svahy!). Mimo hlavní trasy je pravděpodobnost, že někoho potkáte opravdu nepatrná. A pokud přeci jen, nezapomeňte na lyžařský pozdrav: AHOJ! [Spiklenec]


FKK sníhFKK sníh Slunce HotelSlunce Hotel Žurek: S Borkem jsme podnikli n-běžky a musím povrdit, že to je nezapomenutelný zážitek. Článek.
Letošní nástup jara nám asi moc přát nebude, ale přesto jsem příští týden v Rýmařově chtěl uspořádat letošní poslední n-koulovačku na Pradědu. Zatím tam hlásí až 200cm, tak to snad ještě týden vydrží.
Jinak zajímavé povídání a fotky jsou na téma tady.
Bylo by dobré tady vytvořit mapu běžkařských FKK tratí na horách, kde se drží sníh nejdéle.
2
 
-

Ideální podmínky pro n-běžky.

Vložil Borek, 13. Duben 2009 - 6:47
Obrázek uživatele Borek

Ivošovi připadá, že letos nejsou pro N-lyžování vhodné podmínky, mě se ale zdají nejlepší, co pamatuji. Ve velikonočním týdnu jsme n-běžkařili téměř denně a krom jednoho dne, kdy se zrovna nad námi držel mrak byly podmínky absolutně dokonalé. A i o velikonočním pondělí stále jsou!